Přejít na obsah

WOT - Denní hlášení


svejk007

Recommended Posts

Včera začátek hraní, katastrofa, pak jsme dali četu a bylo to již o něčem jinem (tier VIII-X) a povedla se nám jedná epická bitva na velice milované mapě zvané Komarin s VIII, kde jsme ve třech dali 14 killů, bratři a zásadní přínos byl v kapse + další milion vyznamenaní, 170K kreditů k tomu, jelikož jsem hrál s T34. No holt je to poznat, když máte v týmu 3 myslící hráče, anebo jenom jednoho.

 

Apropos jinak zjišťuji, že hrát osamocen, mě začíná děsně nebavit, myslím že důvody zde ani snad nemusím vypisovat, má to však jeden háček, jak mám pak něco expit :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska total opruz. S tigrem devět porážek v řadě. Můžu hrát jak chci, prostě prohra. MM naprostá tragedie. Monitorování dossieru jsem neměl puštěnej od začátku, za celej den to dělá  33 bitev 36% w/l

Hraj ho v četě. Občas ho jezdíme ve třech, to je jiné žrádlo. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

asi jako spoustu jiných lidí ve hře mě strašně štvou artyny. Navíc poslední dobou mám pocit, že po mně jdou jak slepice po flusu. Prostě jak jsem vidět, jdou třeba celou hru po mně. A včera se mi to potvrdilo. Jel jsem ARL44, mapa Severozápad. Jel jsem na střed, protože to tam bylo dost odkrytý. No a jak jsem zasvítil, už to začalo bouchat. Ta malá britská šestková jebka střílí jak kulomet. Snažil jsem se schovávat, hejbat se, ale bylo jasný, že jde pořád po mně. Nakonec jsem zbyl sám proti šesti tankům (2x KV1S, Hellcat, T34-85, KV1 a ta mrcha). Jedno KV1S se mi povedlo už během předchozí hry zapálit, takže pak už byl s kolegou na ránu. Naštěstí jsem se jich obou rychle zbavil. Pak jsem prásknul Hellcata, kterej zřejmě nepočítal s tím, že vozím stopětku a byl moc agresivní. No a pak jsem dal i KV a téčko, oba byli na plným HP. Říkal jsem si, no já to snad ještě vyhraju, ale kdepak. KV mi poslední ranou schodilo pás, takže jsem se nemohl hýbat, opravy už jsem neměl. No a pak přišlo nevyhnutelné a artyna se konečně trefila na přímo. Smutný konec... No a pak jsem dal ještě jednu, osmičkový los na Útesech. Jel jsem na střed, aspoň nasvěcoval a trochu i něco nastřílel. Ale! FV207 jde zase celou dobu po mně! Když se konečně trefil, koukám podle klanu, že je to Čech, tak se ptám, proč jde po mně, šestkovej tank pro něj přece nemohl být primární cíl. A on na to, že jsem modrej... Sakra! Vím, co ty barvičky zhruba znamenají, ale nepoužívám xvm, nevěděl jsem, že jsem "modrej." No zkrátka, mám dalšího nepřítele - xvm. Chci být v bitvě anonymní!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokračuje pohádka o tom, jak je člověk schopný během jednoho dne zapomenout hrát hru. Samozřejmě má na to vliv hodně věcí okolo, ale celkově si připadám, jako i jiní zde, že jsem přes noc prodělal mozkovou operaci. To co si pamatuji jako běžné, je nyní vyjímečné a naopak. Marně se ptám, kdy během 24 hodin dostal Peršing jinou hlavu, kterou prostřelí čelně i T29, přičemž ještě v pátek s tím měla problém IS8. Jak je možné, že stojím s Hellcatem v tom samém křoví kdy v pátek a jsem hned vidět ale já nikoho nevidím. A on opravdu nikdo nestojí jinde než v ten pátek. Prostě buď stojím špatně, protože tam stát nemám, nebo se něco změnilo a Hellcat dostal -100% k maskování. Ale jen občas. V další bitvě střílím po KVS se Stugem. Vůbec neví odkud to lítá. Zajíždí pomalu za šutr, shodím mu pás. a hned na to on zmizí. Pošlu ještě jednu na slepo. A ejhle já svítím. Ale nikde nikdo okolo. Jen já a on. "Rychle" couvám a stejně ji dostanu. Co má tohle znamenat?? Kouknul jsem ještě na replay. Nikde žádný enemák, kterého já bych viděl a ani se v nejbližší době nikdo nerozsvítil. A takhle to probíhalo jak v neděli, tak i včera. Jo, vyhrával jsem. I díky tomu, že losy včera nebyly tak špatné a kolikrát jsme vyhráli bitvu, kdy měl být výsledek opačně. Ale naráz člověk musí hrát naprosto jinak. Přestal jsem trefovat weakpointy tanků. Buď to letí přes nebo někam do spacearmoru. Každou ránu musím vypracovat s pečlivostí neurochirurga. Tohle mě začíná opravdu docela štvát. Co chvilku dostanu ammo i na tancích, na kterých to nebylo. Samozřejmě v kombinaci s motorem, nebo pásy. Takže oprav motor nebo pásy, páč jinak umřeš, nebo munici, ale to ti bude k ničemu, protože umřeš  :biggrin:. Jsem zvědav, jak dlouho bude tohle zase pokračovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera sem skočil do čety s Lordem ledovou kostkou a to se děly věci! Ten člověk má na mě nějakej kladněj vliv či co, nedovedu si jinak vysvětlit, že sme odehráli tolik dobrejch bitev, a to se WG snažil seč mohl nám to zkaňhat.

 

Začalo to obligátně - jeli sme dvojici T18 ve trojkovým losu, na začátku se zašili do křovíčka a vedle mě se zakempil jakejsi polskej frustrát s plečkou a automatem. Nasvítili ho hnedka, a začli po něm prát artyny. Já dostal oneshot. Ale vyhráli sme, já si zanadával, a šli sme na čtyřky. Vnikající bitva, nakonec lost, ale bránili sme se drdnatě. Nebejt vola v T1, kterej celou dobu stál deset metrů za náma a nic nedělal (naše topka, jako obvykle), tak sme i mohli vyhrát.

 

Další progres byl na šestky, tam si nějak nic nevybavuju, a pokračovali na sedmy. Britský AT je utrpení a zlo, ale dvojnásobek byl, navíc i docela pěknej, a hurá na osmy.

 

Osmičky s Caernem byly dle scénáře "nadělím vám za protivníky bangu lobotomiků, abyste si nezahráli". No ale my si zahráli, Lord nastřílel fakt mazec a i já byl docela spokojenej (urvat v tom masakru s tou pomalou šunkou 800 DMG byl docela výkon). Akorát sem musel třema ranama usměrnit jednoho našeho vola v Churchillovi, kterej se mi neustále cpal do záměrný, takže na konci vyučtování rovná 0.

 

Devítky byl napoprvý lost, kdy nás docela přejeli, ale druhá bitva se vydařila, vychytal sem správnej okamžik kdy zaútočit a díky tomu si i nandal killy, a jeli sme zase směrem dolů. Osmičky s Tigerem II si zas moc nevybavuju, navíc se nachýlila hodina a začla se jezdit BAGO rota, takže sme se rozešli. Končilo to ale pěkným 7/9 W/L, takže spokojenost. Ještě sem zkusil jednu četu,a le pasla na ěm únava, takže sem radši vypnul a nainstaloval jednu starou pařbu - Tron 2.0. To sem neměl dělat, je to pořád stejně pěkný a hratelný a já u toho vykysl do čtvrt na jednu.

 

Ale i tak pěknej večer, díky Lorde :thumbsup:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska total opruz. S tigrem devět porážek v řadě. Můžu hrát jak chci, prostě prohra. MM naprostá tragedie. Monitorování dossieru jsem neměl puštěnej od začátku, za celej den to dělá  33 bitev 36% w/l

na W/L se vytototo, důležité je, že hraješ dobře(WN8 to dokazuje)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera sem skočil do čety s Lordem ledovou kostkou a to se děly věci! Ten člověk má na mě nějakej kladněj vliv či co, nedovedu si jinak vysvětlit, že sme odehráli tolik dobrejch bitev, a to se WG snažil seč mohl nám to zkaňhat.

 

Začalo to obligátně - jeli sme dvojici T18 ve trojkovým losu, na začátku se zašili do křovíčka a vedle mě se zakempil jakejsi polskej frustrát s plečkou a automatem. Nasvítili ho hnedka, a začli po něm prát artyny. Já dostal oneshot. Ale vyhráli sme, já si zanadával, a šli sme na čtyřky. Vnikající bitva, nakonec lost, ale bránili sme se drdnatě. Nebejt vola v T1, kterej celou dobu stál deset metrů za náma a nic nedělal (naše topka, jako obvykle), tak sme i mohli vyhrát.

 

Další progres byl na šestky, tam si nějak nic nevybavuju, a pokračovali na sedmy. Britský AT je utrpení a zlo, ale dvojnásobek byl, navíc i docela pěknej, a hurá na osmy.

 

Osmičky s Caernem byly dle scénáře "nadělím vám za protivníky bangu lobotomiků, abyste si nezahráli". No ale my si zahráli, Lord nastřílel fakt mazec a i já byl docela spokojenej (urvat v tom masakru s tou pomalou šunkou 800 DMG byl docela výkon). Akorát sem musel třema ranama usměrnit jednoho našeho vola v Churchillovi, kterej se mi neustále cpal do záměrný, takže na konci vyučtování rovná 0.

 

Devítky byl napoprvý lost, kdy nás docela přejeli, ale druhá bitva se vydařila, vychytal sem správnej okamžik kdy zaútočit a díky tomu si i nandal killy, a jeli sme zase směrem dolů. Osmičky s Tigerem II si zas moc nevybavuju, navíc se nachýlila hodina a začla se jezdit BAGO rota, takže sme se rozešli. Končilo to ale pěkným 7/9 W/L, takže spokojenost. Ještě sem zkusil jednu četu,a le pasla na ěm únava, takže sem radši vypnul a nainstaloval jednu starou pařbu - Tron 2.0. To sem neměl dělat, je to pořád stejně pěkný a hratelný a já u toho vykysl do čtvrt na jednu.

 

Ale i tak pěknej večer, díky Lorde :thumbsup:

 

Lord je stará vyžírka, opice jedna prašivá:)))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera jsem měl mimořádné štěstí a v četě se švárou se nám podařilo 14 výher z 15-ti her, což nás oba opravdu potěšilo.  :smile:  Jinak jsem poslední cca 3 měsíce začal hrát nižší týry, protože naše nejoblíbenější osmičky, mají prostě většinou strašné losy a je to samá desítka. Momentálně se mi osvědčila a ustálila tato sestava tanků, na pětce T-34, šestky OP1S a Hellcat, pak T29, osmičku Panther II + IS6 a na devítce střídám Leopard PTA s  Pattonem. Do toho ještě občas zamíchám T34-85 a o zábavu je postaráno. Pokud někdo neví co hrát, tak tyto tanky mohu vřele doporučit.  :wink:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera sem skočil do čety s Lordem ledovou kostkou a to se děly věci! Ten člověk má na mě nějakej kladněj vliv či co, nedovedu si jinak vysvětlit, že sme odehráli tolik dobrejch bitev, a to se WG snažil seč mohl nám to zkaňhat.

 

Další progres byl na šestky, tam si nějak nic nevybavuju, a pokračovali na sedmy. Britský AT je utrpení a zlo, ale dvojnásobek byl, navíc i docela pěknej, a hurá na osmy.

 

Ale i tak pěknej večer, díky Lorde :thumbsup:

Nemáš zač. :Smile_blinky: Musíme to zase někdy zopakovat! Něco málo ze včerejška Ti připomenu. :Smile_trollface-3:

1) Ty si nepamatuješ bitku se VI.?! :Smile-angry: Malinovka? Já Hellcat? Křoví uprostřed pole? Dal jsem brutální dmg 398! Nasvíceno skoro 4300! Asi 4x jsi prohlásil, že to byla moc pěkná bitva, s Nashornem sis dal 2 kousky a 2400 dmg.

oxox.jpg

 

2) VII. jsme měli super los na Lakeville, enemy neměli šanci.

ujw1.jpg

 

Seriál: Tak jde čas, díl 1., s CharliemV v četě.

g4p8.pngptax.pngj1q.PNGrsrl.png6we6.png

 

Lord je stará vyžírka, opice jedna prašivá:)))

Prosim? :Smile_teethhappy: Vždycky se slušně zeptám, zda si můžu enemy sundat, nebo ho chce kolega. :Smile_trollface-3:

 

Pak jsem šel na ty roty..tam se moc nedařilo..

mjgj.png

 

A po rotách jsem se přidal do čety k Hanoujovi a BadBoyovi, vše IX. tier (já M103). 14 her, 13 výher, 1 remíza!

uujg.png

 

No ale co tam se dělo, to bylo neuvěřitelný. Téměř v každý bitvě aspoň 2 nebo 3 arty. No a očividně používaly barvičky. Četa 3 fialových hráčů na ně působila jak červený hadr na býka. Sypaly to z 90% jen do nás. Práskalo to všude. Ne nadarmo jsem téměř každou hru, co jsem zemřel, byl zabit arty. Frajer s T92, WN7 cca 350 mi loupnul na uvítanou za 1092 a pak dodělal splashem. Na pouštní řece jsem dokonce přežil 3 rány od arty (600, 600, 300), dojel k nim na bázi se zbytkem života pro všechny 3, ale tu poslední mi sundala naše arty vyžírka..chtěl jsem aspoň medaili, za to utrpení. Zkoušely to prostě všude, i do míst, kam se za Boha nemohly trefit. Bylo jim jedno, že jedna strana jim padla a tanky jedou na bázi, střílely prostě do konce života pořád do nás. Jediný dobrý bylo, že měl aspoň zbytek týmu od arty klid. Uuu jak já je nenávidim. :Smile-angry:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemáš zač. :Smile_blinky: Musíme to zase někdy zopakovat! Něco málo ze včerejška Ti připomenu. :Smile_trollface-3:

1) Ty si nepamatuješ bitku se VI.?! :Smile-angry: Malinovka? Já Hellcat? Křoví uprostřed pole? Dal jsem brutální dmg 398! Nasvíceno skoro 4300! Asi 4x jsi prohlásil, že to byla moc pěkná bitva, s Nashornem sis dal 2 kousky a 2400 dmg.

 

 

2) VII. jsme měli super los na Lakeville, enemy neměli šanci.

 

 

Já věděl že mě někdo doplní! Na tu Malinovku sem uplně zapomněl, ale to byl dobrej koncert scout+sniper. Po dlouhý době sem viděl někoho spotit v křoví na poli, od doby nástupu kamikazescoutů, co najedou k vodě, tam nikdo moc nestojí. Škoda že sem na konci tak blbě zařval, mohlo to bejt lepší, s Nashornem se prostě nenechá šturmovat.

 

My ty šestky hráli, pokud si pamatuju, třikrát. Prvně sem vzal KV-2 a to stálo za prd, ale ta poslední s KV-1S a ty Hellcata, ta byla famózní, tam sem měl kolik, čtyři?!? killy? Na konci sem sfouknul toho enemáckýho JgPzIV se šesti na kontě a pomstil tě :devil:

 

Ty sedmičky mi úplně vypadly, ale z mojí strany to nebyl nijakej zázrak, byl sem rád že sem něco nastřílel. Tys tam zaválel mnohem líp. Na konci se to zvrhlo v nahánění DMG, protože enemáci pukli fakt ultrasnadně :sad:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a co mám říkat já, když jsem na Malinovce dostal one shot od Emila? :D

 

jo na tom Jižním pobřeží jsme měli každej 4 killy.

 

a na Lakeville jsme si vyčistili město, sami dva a pak jeli defendit bázi, když náš lemming train ztroskotal na enemy lemming trainu v bažině a na závěr jen dostříleli zbytek. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak včera pouze jedna bitva. Odepsal jsme na ofiku jednomu co hledal někoho kdo by mu poradil, po zprovoznění TS jsme dali řeč a na stará kolena sem se stal rádcem . Kluk je v pohodě , půjde to, předám mu co jsme se tak nějak naučil ,zájem má. Dokonce je z toho i docela gut pocit a člověk taky nehraje sám a bude to zábava.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a co mám říkat já, když jsem na Malinovce dostal one shot od Emila? :D

 

jo na tom Jižním pobřeží jsme měli každej 4 killy.

 

a na Lakeville jsme si vyčistili město, sami dva a pak jeli defendit bázi, když náš lemming train ztroskotal na enemy lemming trainu v bažině a na závěr jen dostříleli zbytek. :D

takové hry jsou nejlepší, to bývá jinačí WNko, vymlátíš jednu stranu a pak se vrátíš porfackovat druhou, ideální stav

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takové hry jsou nejlepší, to bývá jinačí WNko, vymlátíš jednu stranu a pak se vrátíš porfackovat druhou, ideální stav

 Ono to zní líp než to bylo. Ve městě byly všehovšudy tři tanky a otravovala ze středu E-25, pak sme museli fofřit na bázi, kam prorazili enemácký medka, který ale neměli vůbec šanci, a pak zbejvalo vyymslet jak to zaonačit, aby sme vyhráli. E-25 se toulala po mapě, neviditelná, my už sme něco pochytali a oba navíc slepí, a třetí do týmu Nashorn. No Nashorn to vzal bažinou, Lord s T29 středem na bázi a já zůstal u kruhu, abych kdyžtak zmařil Cap. E-25 mě tam dost dlouho ozobávala a já neviděl vůbec nic, tak sem se schoval za vrak a pak to riskl a vyrazil zpátky k vlajce. Tam sem ho načapal a jedna rána to pojistila, ale nervy to byly do konce. Myslím, že lepší hráč by nás zvládl vyndat všechny.

 

No nastříleno měl nejvíc Lord, páč jemu se ta hevyna hýbe přeci jen líp, já sem spíš furt někam slimáčil a pak třikrát střelil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

..... Jak je možné, že stojím s Hellcatem v tom samém křoví kdy v pátek a jsem hned vidět ale já nikoho nevidím. A on opravdu nikdo nestojí jinde než v ten pátek. Prostě buď stojím špatně, protože tam stát nemám, nebo se něco změnilo a Hellcat dostal -100% k maskování. Ale jen občas......

 

nevím co to bylo za situaci a pod.. ale pokud jedu napr s Hellcatem a chci delat spotera, tak první co dělám je ... koukam kolik ma enemy dohled. jestli mají někoho s 350m - 400m a dále musím mít nainstalený zobrazování EFR, abych videl kolik má dotyčný bitev a jestli si už (asi) koupil Bino a jestli je zelenej a víc ...

pokud začne napr. Malinovka a mám proti sobě napr. Nashorna, tak potřebuju vědět jak je na tom a pokud je to nějakej zelenak s 10K bitev, tak jdu spotovat jen když vím že budu velice rychle na pozici a pomůže mi maskovačka dřív než mě Nashorn nablikne. navíc si také nedovolím hned vystřelit a pokud ano, tak stále držím připravenou klávesu Vzad a okamžitě po spuštění žárovky couvám (a MUSÍM mít hlavně kam couvat - jet někde po rovince mi ke krytí nepomůže).

 

takže za mě - to že jsem někde stál včera neznamená že tam můžu stát v klidu i dnes.

je velký rozdíl s čím jedu, co mam za výbavu, co mám za posádku a s čím jede enemy, co má za výbavu, co má za posádku a jestli používá mozek, jak brzo bude na pozici, jestli je v kroví atd. - je to cca 10 proměnných ... takže napsat "od včera se hra změnila" ... nevím ... až se bude jezdit bitva kde na mapě bude 30 identických vozítek s identickou posádkou a výbavou, tak bude jen záležet na rychlosti zakempení ve spotovací pozici - potom bych asi mohl srovnávat včerejšek s dneškem ...

 

:smile:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nevím co to bylo za situaci a pod.. ale pokud jedu napr s Hellcatem a chci delat spotera, tak první co dělám je ... koukam kolik ma enemy dohled. jestli mají někoho s 350m - 400m a dále musím mít nainstalený zobrazování EFR, abych videl kolik má dotyčný bitev a jestli si tak už koupil Bino a jestli je zelenej a víc ...

pokud začne napr. Malinovka a mám proti sobě napr. Nashorna, tak potřebuju vědět jak je na tom a pokud je to nějakej zelenak s 10K bitev, tak jdu spotovat jen když vím že budu velice rychle na pozici a pomůže mi maskovačka dřív než mě Nashorn nablikne. navíc si také nedovolím hned vystřelit a pokud ano, tak stále držím připravenou klávesu Vzad a okamžitě po spuštění žárovky couvám (a MUSÍM mít hlavně kam couvat - jet někde po rovince mi ke krytí nepomůže).

 

takže za mě - to že jsem někde stál včera neznamená že tam můžu stát v klidu i dnes.

je velký rozdíl s čím jedu, co mam za výbavu, co mám za posádku a s čím jede enemy, co má za výbavu, co má za posádku a jestli používá mozek, jak brzo bude na pozici, jestli je v kroví atd. - je to cca 10 proměnných ... takže napsat "od včera se hra změnila" ... nevím ... až se bude jezdit bitva kde na mapě bude 30 identických vozítek s identickou posádkou a výbavou, tak bude jen záležet na rychlosti zakempení ve spotovací pozici - potom bych asi mohl srovnávat včerejšek s dneškem ...

 

:smile:

Děkuji za rady. Jelikož XVM používám, před každou bitvou podrobně koukám na to, proti čemu stojím, tak podle toho i hraju. Co ti k tomu mám napsat?? Řeknu ti přesně tu pozici. Útesy, a báze vrchní, jedu (teď nevím souřadnice) na sniper pozici, protože jedu proti VIII. Z prostředka mě nikdy nikdo nespotl. Jen přesně v těchto dnech, kdy prostě WG řekne: tak a máme tě plné zuby. I kdybych zmizel z mapy, tak mě spotnou  :biggrin:. Ale prostě vím, že to bude trvat tak tři dny a pak to zase odezní. Jen mě to prostě štve.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dotaz:

jak je to se střelbou do pásů - tak abych rozdal DMG a navíc (jako bonus) sundal i pás. je na to nějaký pravidlo? nebo je to jen o náhodě?

pokud někdo najíždí natočený, tak často jako první ukáže to vzdálenější kolo (pás) - je možno takto střílet "zevnitř" pásu a rozdat DMG? viz. obr.

 

nedávno jsem viděl video (bohužel už nevím kde, co), kde dotyčný střílel snad 1/3 výstřelů právě na pásy a rozdával u toho DMG - nějak jsem tomu nevěnoval pozornost a ted už to nedohledám.

 

1 - tam jsem trefil, sundal pás + dal DMG - je to náhoda, je to typem vozidla atd.?

2 - tohle místo vidím nejdříve, ale vystřelil jsem tam jen párkrát, takže žádný valný výsledky nemám - vyplatí se tam vůbec střílet?

 

ZKwXI.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak celý den nešel u nás doma proud. V celém paneláku dělají novou elektriku. Nevadí, alespoň jsem se ponořil do knih. Opět jsem si pročítál mou oblíbenou knih" "Historie tanku" od Ian V. Hogga.

Je super číst vývoje tanků v různých státech a hlavně se znovu dočíst o tancích co jezdí i ve WOT. Dokonce jsem se dočetl i o TOGU a TOGUII :biggrin: . Znamená "The old Gang" a makala na něm legendární jména. Bohužel ty jména byla legendární v první světové a tak taky tank dopadl. Jeho soupeř Churchill MKIV vyhrál. O TOGovi řekli toto" Je to dobrý tank, který je vyvinutý pro špatnou válku" :woot: .

Zajímavá byla absence tříštivé munice pro anglické stroje v pouštní válce s Rommelem. Zachránil to až US M3Lee s 75mm a 37mm kanonem na věži, který měl i trhavo tříštivou munici. Jinak angláni museli šít proti německým dělostřelcům kulometem nebo se trefit přesně do děla :Smile_Default: .

Krásné info i o M6 další super informace.

Do podrobna je v knize popsán vznik kumulativních střel. Do té doby se používaly známé podkaliberky či celoplášťové ocelové střely. Kombinace wolfamu s lehkou slitinou apod...Jenže každá rychlá průbojná střela rychle ztrácí svou rychlost. Kumulativní střely byl průlom. Proto byla paradoxně lepší střela z krátkého kanonu 24/75 montovaném na PzIV, která letěla cca 430m/s než 50mm kanon 47/50mm nebo 60/50, který vystřelil střelu 830m/s. Penetrace kumulatovní střely na PzIV penetrovala 100mm pancířna 5m nebo taky 5000metrů! Prostě jak se přisosla, tavenina prošla. Bylo jedno jakou rychlostí přilítla. 50mm kanon měl limit na 64mm.......

 

Toto jen ukazuje, jak WG kumulativní střely ve hře totální zprasilo. Neni problém, že se snížila penetrace na PzIV ze 150 na 105mm. Ale to že dokáže tato střela dingnout!!!! Kumulativní střela nemá žádných 25%  +-    NE! Prostě když se "přilepí" tak těch 105mm protaví! Moc dobře si pamatuju, jak jsem s nerfnutou PzIV dingal i 50% tanků.......WG hru naprosto mění ve Sci- fi ...škoda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Načítání
×
×
  • Vytvořit...