Jump to content

svejk007

Members
 • Posts

  3716
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  55

svejk007 last won the day on May 27 2015

svejk007 had the most liked content!

Profile Information

 • Gender
  Male

Recent Profile Visitors

5277 profile views

svejk007's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

1.6k

Reputation

 1. svejk007

  M1 Abrams

  Pěkná fotka. Ale abych jen nechválil. Potkali jsme celkem často nějaký konvoj, kdy logistická četa něco opravovala. Přesně jako na tom obrázku. Bohužel samotná posádka je dosti neuniverzální. Navzájem se umí zastoupit, běžnou údržbu mají taky naučenou, ale jak se jedná o nějakou ani moc velkou závadu, automaticky volají opravárenské auto. Sami pořádně nic neopraví. Oproti českým vojákům jsou v tomto naprosto neschopní. Budou v tanku čumět třeba půl dne a čekat na opravu..... Často jsem přemýšlel jestli je to výhoda nebo nevýhoda. Asi jak kdy. Čech má daleko větší záměr činností, které umí. Je univerzálnější. Jenže zase amík, který se specializuje hlavně na tu svou odbornost, třeba je střelec. Tak tuto činnost umí o dost lépe než český voják. A když všechno jde jak má a sejde se správný počet těchto specialistů, tak je výsledkem celek, který jede jako namazaný blesk. To je pravda. Ovšem, když nějaký ten kamínek z té mozajky vypadne, rychle se tento celek zasekne. To u našich vojáků nehrozí. Nejsou sice tak vybroušení, ale umí si poradit i v situacích mimo jejich odbornost. Fakt nevím co je v boji lepší. Amíci ukázali ne jednou v soubojích svou zručnost v ovládání těchto výborných tanků.Soupeře deklasují nejen technologickou převahou, to je třeba uznat. Jenže já poznal sílu jejich logistiky. Neskutečná podpora. Nevím jak by válčili, kdyby měli podporu jako my...fakt nevím co je v boji lepší.
 2. svejk007

  M1 Abrams

  Hezky zpracované! Za mě se jedná stále o světovou špičku. Hodně lidí jej již kritizuje, ale přitom stále s konkurencí srovnávají základní M1A1. Jenže M1A2SEP je vlastně úplně jiný tank. Nejsem tankista, v armádě i v Iráku jsem vždy byl jen řidič Roveru, ale celkem se o tanky zajímám a rád jsem si o něm pokecal s amíkama. Uvedu dvě velké výhody tohoto tanku z praxe. Není to ani výborný kanon se zaměřováním ani výborná ochrana posádky. 1. Velice rychlá oprava v terénu. Tento tank byl konstruován tak, aby se dal velice rychle opravit i přímo v boji na poli. Výměna motoru trvá pár desítek minut. Je to tradiční přednost US tanků táhnoucí se od WWII. U sovětských strojů to jde o poznání hůře, díly díky špatnému dílenskému zpracování nezaměníte atd. atd. 2. Rychlá zpátečka. Nepamatuji si už kolik přesně se dá v reálu s ním couvat. Je to už 12 let co mi to ten amík říkal. Ale vím, že to je jedna z největších výhod i proti těm nejmodernějším sovětským tankům. Při změně palpostů jde o životně důležitou vlastnost. Tyhle dva rozdíly ti amící nejvíc zdůrazňovali. Celkem mě to překvapilo. Čekal jsem vyzdvihování zaměřování, účinného dostřelu či odolnosti tanku.....
 3. svejk007

  Zajímavé čtení

  Díky knize " Žába v mlíku" jsem zjistil, že jinou než klasickou knihu si neužiji. Aby pěkně voněla papírem a dala se pohodlně v posteli položit kam je třeba. V notebooku jsem přečetl asi jen 40 stran, oči jak králík a zážitek žádný. Pak mi tu knihu žena půjčila v knihovně. Asi jsem staromódní, ale elektronická verze knih, půjde vždy mimo mě....
 4. svejk007

  The Elder Scrolls

  Tohle jsou přesně hry, pro které jsem ochoten v budocunu zakoupit zas nové herní PC. Dědoušek byl rád, že dal základní Skyrim. Dál už to nedá. Začal jsem na Gothicku a tenhle typ her mě prostě vždy dostane. Člověk si uteče relaxovat do jiného světa, hraje si jak chce a užívá si atmosféry. Jiné hry mám už popravdě na špeku, ale tohle si zahraju rád. Jen Gothic II jsem dohrál 3x .
 5. svejk007

  WOT - Denní hlášení

  Tak za prvé, moc se mi zamlouvá věta co má HBJ v podpisu u statů a zadruhé, proč do něj šijete, že si hru "nastaví" dle svého tak, aby jej bavila? Klidně ať si prodá třeba všechno a jezdí jen s BT2. Kucíí je to jen hra a když člověk hraje slušně, schválně to nekazí druhým, není tedy sobec, tak si může hrát s čím chce. Chápu, že mnoho hráčů jsou tak pohlcení WOTem, že ztrácí soudnost a posuzují hráče dle výše třídy stroje v garáži. Ale chlapi, o tom to přece není. Většina zkušených hráčů si vždy najde své oblíbence a s těmi hraje. Já v posledních měsících hrál jenom s Hellcatem, Pz38, E4 a na zbytek jsem kašlal. To, že mi(všem) vždy oblíbené kousky po čase WG nerflo je věc jiná, ale fakt mi nejde narozum, proč je HBJ fňukna. Navíc si nechal stroje, které nejsou zrovna v TOP seznamu. Lítat po mapě proti desítkám s E50, není zrovna easy záležitost. Ať je HBJ jaký chce svéráz, tak zrovna teď jste tu fňuknu netrefili.
 6. svejk007

  WOT - Denní hlášení

  My si totiž neuvědomujeme, že jsem hraním vytlačili i činnosti na které si teď ani nevzpomeneme. V případě, když vypadne ta hlavní činnost, jsem úplně v pasti, najednou co s časem? Ono to chce čas. Mě WOT tak rozčiloval, že jsem měl dostatek trpělivost nehrát. První měsíce mé"odvykačky": - večer jsem po usnutí dětí stáhnul pěkný film a šel spát v normální čas.Tohle nepodceňovat. Ono je rozdíl jít pravidelně ve 22:30 spát a vstávat v 06:30 nebo jít v 01:00. Rudý oči, nervy na dranc....okolí to schytá jako první. - když bylo hnusně a byla přes den nuda, tak jsem si občas zahrál nějako dobrou singl hru ( Fallout New Vegas) - nastavil jsem řád - když totiž člověk pařil, tak vše okolo dělal jen z povinnosti. A rychle, aby hned zas mohl pařit. Teď bylo více času, tak jsem byl více s dětmi, více sportoval, něco jen z legrace uvařil. Fakt to chce jen čas. Ty prázdné hodiny brzy zaplníš a budeš čumět, jaký je pak výsledek. život je pak daleko různorodější a barevnější. A v mém případě i klidnější . A navíc si stačí uvědomit, že člověk žije x let a já proseděl u PC dle propočtů 2,5 roku života! (myšleno 24h denně, jinak by to bylo 7,5!!!).
 7. svejk007

  WOT - Denní hlášení

  Kanáre já potřebuji zdigitalizovat VHS kazety z Iráku a Kuvajtu. Všechno mám na kazetách a to se na DVD přehrávačích pouští neskutečně špatně . Písni mi na PM, jak se to dělá.
 8. svejk007

  WOT - Denní hlášení

  Jsi naprosto ve stejné fázi, jako jsem byl já. Přečti si to po sobě ještě jednou...v textu je cítit obrovské zklamaní a frustrace z faktu, že už nemáš i přes své velké kvality nad hrou moc. Mohu ti jen potvrdit, že se to bude stupňovat, chvilku tě u hraní udrží kámoši z klanu a setrvačnost. Ale né na věky..... Za tohle nemůže tvůj vývoj nebo nějaké vyhoření. Ale evoluce hry, která vede do ještě větší masovosti, což je pro mazáky cesta do slepé uličky.
 9. svejk007

  WOT - Denní hlášení

  Ty mi dávaš ...zasloužíš si + 1
 10. svejk007

  WOT - Denní hlášení

  Za to ty se neztratíš nikdy, ty stará vojno . Občas si sem zajdu počíst a tvá osoba má auru všude i tam, kde by být neměla . Ale to je právě ten důvod, proč tě rád čtu . Tak se drž, ať tu není nuda. A to platí pro všechny, zatím zdar! EDIT: Ještě více OT, omlouvám se, ale musím......kucíí kdo viděl film FURY? První minuty jsem byl v rájí....ty modely tanků, zvuky střel v kině....ale ten konec! Jsem myslel, že podám na režiséra trestní oznámění. Rambo V - do Teletabis a zpět .
 11. svejk007

  WOT - Denní hlášení

  Zdar tankiiistíí! Jak se daří?Já právě jsem přijel z bazénu, kde jsem se snažil neutopit své děti.Nebo spíš naopak.... Koukám, že je vše stále stejné co? I témata.... Jako WOT abstinent a vyléčený totální závislák Vám krátce poreferuji co se změnilo nebo nezměnilo. Díky WOTu vlastně pořádně nehraju žádnou hru. Protože přes všechny šeredné chyby není lepší hry než WOT. A už rozhodně né single hry(snad jen Fallout New Vegas)... Život jsem si řádně "přeskládal" a díky neskutečnému času je daleko pestřejší. Vrátil jsem se ke sportovní zátěži, kterou jsem měl před hraním. V práci se daří jako nikdy a v osobním životě taky. Ale to už jsem tu před časem napsal. Otázka je, neláká mě si zahrát? Ano láká! Jenže ta lákavost je založena na nostalgitských příjemných vzpomínkách. A ty pochází hlavně ze začátku hraní. WOT je akutálně naprosto jiná hra. Nebudu tvrdit, že horší či lepší. Ale za těch 5 let se nesktutečně změnila. Pro mě bohužel do stádia nehratelnosti, za což děkuji bohu, protože bych jinak pařil stále.... Nedávno jsem o tom přemýšlel a důvod ukončení byl hrozně prostý, hra již eliminovala schopnosti hráče na můj vkus příliš. Náhoda bohužel hrála už moc velkou roli. Pak se přidala váha zlaťáků a bylo vymalováno. Aktuální WOT mě popravdě neláka vůbec. Ale nebudu lhát, starý WOT bych se občas večer v četě zahrál. V době, kdy rána platila za ránu a četa vyhrávala díky schopnostem. Asi nejvíc chybí klucí z NIHIL či obecně z čet. Byla to sranda, minimálně ze začátku. Bohužel, ale pro mě a mou rodinu bohudík, je to již jen pračka na peníze, která je nastavena uspokojit co největší penetraci hráčů a obětuje pro to vše i férovost.....
 12. svejk007

  WOT - Denní hlášení

  Nazdar veteráni! Tak jak jde tankový život? Jo trochu opožděně, ale přeji všem úspěšný klidný rok 2015! Já si občas večer zapařím nějakou starší hru, ale stihnul jsem dopařit jen Fallout NV. Ale i mimo se tedy nenudím..... Snažím se vyplnit volný čas sportem, a pojišťovna tedy radost nemá, myslím, že mi brzy koupí nové PC a pošle ty nejlepší hry současnosti, páč ji to vyjde lépe. Naposledy včera jsem hrál tradičně sálovku...a místo míče, který se šoural u zdi, nakopnu tu zeď. Takže mám dilema, jak dát na levý kotník mou bandáž, když ji už používám na pravým kotníku, který byl za rok vyvrknutý již dvakrát . Ale i z garáže WOTu vím, jak důležitá je údržba....aktuálně údržba těla. Tak jsem zašel ke známé, která začíná s akupunkturou, mám to se slevou, páč se na mě učí. A zrovna v okamžiku, kdy jsem byl prošpikovaný jehlami jak ježek, mě chytla "velká potřeba". Kucíí ten záchod byl 5m od mé osoby, ale zažil jsem muka pekelná než jsem se k němu dostal. Ty jehličky vypadají neškodně, v těle nebolí, jsou malinkatý...pohoda. Tak jsem se zvednul a chtěl jsem opatrně dojít na WC. Následovala okamžitá kobra na dlažbu, tucet jehliček se do mě při dopadu ihned zarvalo na doraz a já byl v pasti. Ty jehličky Vám totiž zabraňují v hýbání. Jak jsou zabodnuty v těch nervových křižovatkách či kde, tak z Vás udělají živou loutku . Po kolenou a loktech jsem po centimetru lezl k WC, sledujíc známou v křečí z neskutečného smíchu. Nevím jak jsem to vydržel, ale za 10 minut jsem dosáhl cíle. Věřte mi, že už vím co je lepší než orgasmus :lol: . Takže se v "civilu" nenudím. Omlouvám se za total OT příspěvek, ale chtěl jsem pozdravit parťáky. Zase se někdy ozvu, tož hodně zdaru a přesnou mušku!
 13. svejk007

  Fallout new vegas - ultimatni edice :)

  Zdar kucíí, Fallout NV jsem dohrál a je to bomba. Ještě si seženu ultimate edition, kde je hafo rozšíření. Jasně lešpé jako Fallout 3, která není špatná, ale není to ta pravá "fallout" atmosféra. New Vegas se dá klidně hrát znovu a znovu.... Jen doufám, že v Ultimate edici budou již vyřešený některý bugy. Někdy to bylo až úsměvný.
 14. svejk007

  WT - tanky

  Tož až skončí ten blázinec ( pod 12h denně makání nejdu), tak to vyzkouším.
 15. svejk007

  WT - tanky

  Charlie mi psal o novém patchy, až skončí série školení co mám v práci, tak to vyzkouším. Vypadá to pěkně. Jéé já už si ani nevzpomínám na ovládání ...téé doba co jsem to nehrál.
×
×
 • Create New...