Přejít na obsah

Vtipy, vtipná a zajímavá videa, gify, obrázky a hlášky.


Rej3ct

Recommended Posts

Guest DinDin_snr

Fascinující práce se dřevem.

Po shlédnutí tohoto videa (popřípadě i dalších, co jsou k němu přiheftnuté) člověk pochopí, že to u nás řemeslo zvané „tesařina“ je u nás v podstatě na slepé koleji a bez hřebíků a šroubů se neobejde. Skutečné řemeslo jsme defacto zapomněli.

Teprve v Japonsku se tohle řemeslo skutečně blíží k technologické dokonalosti a stále se vyvíjí…

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hezké ale i u nás jsou lidé, kteří dělají bez hřebíků protože to ani jinak nejde. Můj kamarád dělá památkářskou tesařinu a podobné kousky musí provádět s trámovím, s krovy a dalšími věcmi a často musí spojovat staletí staré dřevo s novým protože kus toho starého už je práchnivý. Koukal jsem na to, jak měnil kusy trámů na půdě pod Pražským Hradem a on to dělal jenom malou STIHLkou, dlátem a kladivem. Většinou to dláto ani nepotřeboval, jak krásně a přesně zařezával tou pilou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fascinující práce se dřevem.

Po shlédnutí tohoto videa (popřípadě i dalších, co jsou k němu přiheftnuté) člověk pochopí, že to u nás řemeslo zvané „tesařina“ je u nás v podstatě na slepé koleji a bez hřebíků a šroubů se neobejde. Skutečné řemeslo jsme defacto zapomněli.

Teprve v Japonsku se tohle řemeslo skutečně blíží k technologické dokonalosti a stále se vyvíjí…

Tak hlavne u nas ti tohle nikdo nezaplati. Skutecne remeslo a zapomneli? Bavis jen co je pravda. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest DinDin_snr

Tak hlavne u nas ti tohle nikdo nezaplati. Skutecne remeslo a zapomneli? Bavis jen co je pravda. 

By mne docela i zajímalo, proč v Japonsku to někdo zaplatí a u nás nikdo.

Jinak mám doma z Japonska tuhle malou skříňku s tajným otevíráním. Je dřevěná a vykládaná dřevěnou intarzií.

Na videu je jedna „jednodušší“ varianta. Velmi zajímavé je, že ta skříňka je udělaná tak mistrně, že na ní nenaleznu žádné viditelné škvíry.

A vše do sebe naprosto precizně zapadá…

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prezident Obama hledá nového poradce, tak vyhlásí konkurz. Přijde za nim nějaký Macháček z Česka a povídá mu: "Obamo, zruš konkurz a vezmi mě. Já všechny znám,všechno ti zařídím" Obama říká: "Dobře tak si tě tedy vyzkouším".
Zajedou za A. Schwarzeneggerem do Hollywoodu, který tam zrovna točí film. Když vystupují z auta, Arnold uvidí Macháčka a zvolá: ,,Pánove dneska padla, je tu Macháček, jdeme na pivo!"
Obamovi to nedá, tak jedou ještě za Madonnou. Když vystupují z auta, Madonna uvidí Macháčka a skočí mu kolem krku a povídá: "Ahoj Macháčku, jak se máš? " Obama zamyšleně říká Macháčkovi: "Tak to ti musíme dát těžší úkol."
Vydají se tedy do Vatikánu za papežem, který se zrovna modlí na balkóně, a pod ním celé náměstí. Macháček zajde na balkón a začne se modlit s papežem. Obama stojí na náměstí a najednou sebou sekne na zem. Macháček přijde za Obamou do nemocnice a povídá mu: "Obamo,co to mělo znamenat? Takhle mi dělat ostudu a omdlít před papežem? " Obama mu odpoví: "Macháčku, to že ses začal modlit vedle papeže a nikdo tě nevyhodil, to bych ještě bral. Ale když se mě vedle stojící japonský turista zeptal, kdo to klečí vedle Macháčka....?! To už jsem nedal."

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest DinDin_snr

No proto, že kupní síla naše a Japonska je asi jako žebrák a velkostatkář.

Ano, máš částečně pravdu. Ale vzhledem k tomu, že docela úzce spolupracuji s japoncema, tak mohu doplnit, že hlavní roli v tom hraje obrovský smysl pro preciznost a kvalitně odvedenou práci a také nemalá úcta k vlastním tradicím…

Jinak zdanění jejich práce je na tak nízké úrovni, že je to doslova motivuje pracovat tak dlouho, jak je to jen možné. Daně je nedemotivují, tak jako u nás. U nás jsou daně (mimochodem v celkové výši až 75 %) nejen demotivující, ale i brzdou veškerého rozvoje…

 

Anonym19: a kdo je tedy ten Macháček?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest DinDin_snr

Jéééé, on nezná Macháčka :woot::no:

a měl bych? :whistling:

 

Ne, vážně neznám. Takže místo výkřiků „jé, on nezná“ a pod, bych prosil tedy o kompletní a konkrétni vysvětlení i s manažerským sumářem… :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Svatý Petr uslyší klepání na nebeskou bránu, otevře a uvidí tam stát muže. Než se ho stačí na cokoliv zeptat, muž zmizí. Po chvíli se klepání ozve znovu. Když svatý Petr otevře, stojí před ním tentýž muž, ale v příští vteřině zmizí.
Poslyšte!" zavolá za ním svatý Petr.
"Vy si ze mě děláte srandu, nebo co?"
"Ne," ozve se v dálce. "Oni se mě snaží vzkřísit."

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Načítání
×
×
  • Vytvořit...