Přejít na obsah

WOWs - První dojmy a zkušenosti


oresprut

Recommended Posts

americké BB jsou na 3 a 4 nepoužitelné, náboje si letí kde chtějí, ty lodě jsou pomalé a nikam nedostřelí, HE standartně přehnali, a DMG ze zapálení se už počítá do statistik.

murmansk 

90 HE 33 000 dmg a 13000 hoření

50 AP 15000 dmg

 

to asi dobře nebude

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...

Nazdar, mám dotaz. Hraji povětšinou US cruisery a jsem na Baltimoru. Chci se zeptat, jakou taktiku používáte, když bojujete s dobrým hráčem, který se snaží manévrovat a udržovat svoji příď přímo k vám? Sám to také používám a je to efektivní, i proti BB. APčka čelně moc nefungují, hodně se jich odrazí? Používat tedy HE? Nebo je nějaký způsob, jak enemáka donutit se otočit, aniž bych mu otevřel svůj bok?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

podle mě hlavně HE a mířit na nástavbu, AP proti bokům jinejch cruiserů kde máš šanci penetrovat citadelu. A možná na max. vzdálenost proti BB kde budou střely padat na palubu.

 

I vývojáři uznali že to přehnali a HE jsou teď OP. Jejich dmg bude v dalších patchích snížený. Ale zatím je HE spam hrozně OP, 3 ohně na BB = 0,9%hp/1s a každý salvo s HE dává pár tisíc dmg.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...
JirkaCFC, on 11 Jun 2015 - 00:20, said:

Tak ten MM není ještě úplně dodělán k dokonalosti....to asi každý ví ( teda možná ne )...

Že to občas trochu uletí, to jsem si zvykl a respektuji to (až 4 lodě navíc, BB vs CA atp.)

Ale tohle je přeci jen silná káva i na mě. 

 

Tato firma s tím již zápasí ve TŘETÍ hře, to asi každý ví (teda možná ne).

 

Snad by bylo na čase, aby začali používat orgány a nástroje, které se na to hodí.

 

P:S:: použít v jedné větě slova MM a dokonalost je hodně optimistické, jde to vůbec?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No k CV...

 

Mě hodně naštvali patchem 0.3.1, kde překopali flight decky letadlovek a přidali Japonský. Tím v podstatě úplně zabili americký CV, který jsou skoro nepoužitelný - až na Essex, kterej má furt 2 letky TB. Ta role air superiority do který tlačí americký CV nedává žádný smysl. Zaprvé za to nejsou žádný expy, zadruhé v nejlepším případě se ti povede anulovat jednu nepřátelskou loď, to není dobrá výměna, nemáš skoro žádnou šanci hru ovlivnit. Navíc to nevyžaduje žádnej skill, jen klikneš na letadlo a pak klidneš na cizí letadla.

 

Pak přišel jeden minipatch kde do**bali i japonský CV tím že jim brutálně zvětšili rozptyl torpéd. V tu chvíli byla celá třída CV v podstatě nehratelná.

 

Naštěstí jsem na oficiálním fóru našel post od jednoho supertestera kterej tam přeložil informace který vynesl jeden ruskej supertester. WG má jasně danej plán jak chtějí CV změnit a postupují bod po bodu, nechtějí vše vydat najednou aby viděli jaký dopad má jaká změna. Je dobré vědět že mají nějaký plán a změny dělají systematicky. Pokud se nepletu tak teď po zvětšení dmg IJN torpéd by měl přijít kompletní rebalance lodní AA (asi až po vydání T9 a T10 IJN CV, aby balancovali T10 vs T10). To že se takováhle informace k hráčům musí dostat přes únik informací a přes 2 supertestery je smutný a jen to ukazuje jak WG tragicky failuje v komunikaci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám Lexingtona a ten je nepoužitelnej. Celkem dobrý je, že byla zvýšená účinnost bombardérů, ale jako jenom jednu letku torpédových... :(

A co mě nemile překvapilo, tak mi přijde, že se ještě víc snížila rychlost stihačů, chytit nějaký bombardér nebo torpédový mi přišlo jako nemožný...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten základní deck je nanic. Buď musíš all-in stíhače (2+2) a nebo all-in bombery (1+3 u Lexingtonu). Ale u Lexingtonu ten bomber deck není dost silnej na to aby jsi mohl na začátku hry vypnout nepřátelskou CV, takže pokud potkáš japonce nebo Essex, tak GG, umřes a nemůžeš s tím nic udělat.

 

Já jsem trochu experimentoval a hrál jsem Ranger pouze jako air-superiority (aneb tak jak je to podle WG správně). Šance ovlivnit hru skoro nulová. V běžný hře nedáš ani 20k dmg do lodí, když potkáš Lexington, tak to můžeš rovnou vypnout, protože traduješ 12 letadel za jedno jeho. Žádný expy (sestřelil jsem 59 letadel Lexingtonu kterej měl bomber deck + 25k dmg a dostal jsem 1200 expů, lepší výsledek ve fighter setupu těžko uděláš). A každou chvíli hra bez nepřátelský CV. Cca jen v 10% případů je MM co se týká CV vybalancovaný, v 90% bitev hraješ proti nižší / vyšší CV. Včera jsem hrál Ranger + Hiryu vs. Essex... jak to asi dopadlo, za 5 minut jsme my oba byly mrtvý a Essex měl dva killy. A není absolutně vůbec nic co proti tomu můžeš v takovým MM udělat. Jediný řešení by byly 2 CA co by vedle nás seděli celou hru, GG MM.

 

Podle mě by měli dovolit měnit složení letek během hry, nebo alespoň pozměnit decky. Teď neexistuje žádný důvod proč hrát tu air superiority roli, takže vlastně tiery 4-8 americkejch CV jsou nepoužitelný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ono by stačilo kdyby si letku mohl člověk sestavit sám - ale s nějakou penalizací, třeba počet letadel v zásobě...

 

Ale jinak hraju letku 1+3 jak jsi psal, nic jiného mi smysluplné nepřišlo, protože jak si také psal, mít jenom stíhače je naprd, protože každá třetí hra je bez nepřátelské CV.

 

Ale je to dost smutný, že s druhou nejvyšší CV je tvůj jediný úkol zničit nepřátelskou CV nebo prudit torpédoborce...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Další patch, další nerf pro CV. Tentokrát se překonali, neohlášený, nepřiznaný v patchnotes, pravý ninja nerf.

Nejhorší na tom ale je, že odstraňuje skill ze hraní CV, u malejch tierů teď nemá žádnej smysl používat manuální drop torpéd, automatickej dosáhne stejnejch výsledků.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To že se takováhle informace k hráčům musí dostat přes únik informací a přes 2 supertestery je smutný a jen to ukazuje jak WG tragicky failuje v komunikaci.

 

tak ono ani nejde o to, že by nechtěli komunikovat, ale o to že tohle není beta test. tohle je placená verze free2play hry. hra je stabilní a komplet fungující, takže "beta" je jen nálepka, aby lidi kupovali balíky - oni účastníky beta testu neberou jako testery, ale jako zákazníky. rozdíl mezi hráčem/zákazníkem a testerem je v tom, že zákazník jen užívá jejich produkt, tester by měl s developerem komunikovat na úplně jiný úrovni, v každým případě tohle se nedá označit betou v žádným ohledu. je to jen blaf na lidi.

 

aby někdo zas netvrdil, že WG křivdím, tak Gaijin tohle dělá taky (nebo podobný věci), takže tohle není příspěvek zaměřenej proti WG konkrétně ale proti free2play hrám obecně. někdo už mě na Steamu lákal abych zkusil Warframe a ještě nějaký F2P hry, ani nápad... od základu prohnilej koncept

 

bohužel tohle forum je z 90% hlavně o F2P, takže možná jsem jen já za vola, proč sem ještě furt chodím :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já chápu, že v určitej okamžik museli do hry nabrat dost lidí aby měli dostatek statistik. Naopak jako + považuju že první 2-3 vlny CBT přístupu byly skutečně free, kdo byl rychlej, tak hrál. Já jsem za přístup do CBT taky neplatil, jako většina lidí tady. Balíčky s CBT přístupem zavedli až potom co se spousty lidí dožadovali přístupu do hry. Pokud se nepletu tak AW šlo cestou prodávání přístupu hned v první vlně EA testu. Většina hráčů teď jen tvoří data, který může WG vyhodnocovat. Testeři v pravym slova smyslu jsou pořád jen supertesteři se kterýma WG komunikuje, ale ti jsou vázaní NDA.

 

O tom, že je komplet fungující bych polemizoval, naopak si myslím že mají pěkných pár měsíců práce před sebou než to můžou pustit mezi lidi. 2 měsíce po startu CBT totálně překopali jednu celou třídu, tak nevypadá komplet fungující hra :mellow:

 

Mě tenhle přístup k placenýmu early accessu nijak zásadně nevadí, když jim to lidi zaplatí... jak se to liší od crowdfundingu? Navíc celkově je v těch pojmech hroznej guláš, máme supertest, alfu, CBT, OBT, early access, atd... pro mě jsou jen 2 duhy: "můžou to hrát všichni", "nemůžou to hrát všichni".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

crowdfunding by měl fungovat tak, že tím vývojář zaplatí projekt, na kterej by za normálních okolností neměl (že toho lidi zneužívaj je druhá věc). což je tak trochu opak WG a jejich WoWs, protože ti by tu hru mohli zaplatit několikrát. v pojmech je možná bordel, to je fuk, já prostě už jakýkoliv F2P sponzorovat nebudu a ostatním bych doporučoval to samý. WT si zahraju jen občas a to tak dvě bitvy denně, nic tam neexpím ani jim nic neplatím. v dnešní době je spousta jinejch alternativ.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Náhodné poznatky o WoWs (1)

 

Jak se počítá AP dmg ?

Pokud střela penetruje tak dá dmg podle následujícího schématu:

1x damage (max dmg uvedenej) pro zásah citadely

0.33x zásah mimo citadelu

0.165x pokud zasažená část lodi byla už předtím těžce poškozená

0.1x pro overpenetration (jak je to česky?)

 

+RNG samozřejmě

 

 

Ještě bych mohl sepsat jak funguje lodní AA, ale nevím jestli to má cenu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

CV budou hratelné v podstatě jen pokud budeš platit... odebíraj manuální drop, bude potřeba nejprve odemknout kapitánskej skill na 2 ranku (tj. celkem třeba 3 body). Ale kapitánský skilly nefungujou během přetrénování posádky... takže buď zaplatíš 500 goldů za retrain pokaždý když půjdeš o tier vejš a nebo máš doslova nehratelnou loď.

 

Důležitejch změn je hrozně moc...

Celý kapitánský skilly jsou překopaný.

Kitakami komplet odebraná, nahrazená Atagem (osmičkovej cruiser, moc pěknej)

Nový aktivní skilly pro CA a DD

Nerf AA některejch americkejch lodí, velkej buff AA pro DD

kamufláže

BB budou mít letadlo, co dokáže způsobit paniku mezi útočícíma letadlama

První stíhačky ve hře (F2H Banshee) pro Midway

 

btw desítky stojí na testu cca +100 000 expů :woot:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Načítání
×
×
  • Vytvořit...