Přejít na obsah

WOWs - První dojmy a zkušenosti


oresprut

Recommended Posts

Ono se není čemu divit. Už na šestce je japonské DD závislé na torpédech s dojezdem 10 km, ale s menší rychlostí a snadno se dají vymanévrovat. A zároveň palba s klasických děl je s pomalým reloadem a se strašně dlouhým otáčením. Na druhé straně je sice u amíků kratší dojezd torpéd, ale mají od Nicholase velice rychle střílející a reagující děla. Takže kvalitně suplují torpéda.

 

Mám japonské DD na šestce a můžu říct, že posílat torpéda na větší vzdálenost než 5 km je vabank.

To se těš na sedmičku Hatsuharu...pouze dva torpédomety po 3 torpédech a zbytečná děla.....hrát se s tím opravdu moc nedá :)

 

Stejně tak Benson 8tier amík, top torpéda jsou pro smích i bitevníkům na 3km....52 uzlů rychlost.....tomu se vyhne i slepá babička na invalidní lodičce....vrátil jsem základní, sice 6,4km jen a 11k top dmg, ale alespoň mají rychlost a krásně dávaj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nový patch...

 

U profilu na webu je nová záložka lodě, kde jsou detailní statistiky každý kocábky co jste hráli: http://worldofwarships.eu/cbt/accounts/

Ta nová mapa s otevřenym mořem podle mě neexistuje, hrál jsem dost bitev a ani jednou jsem ji nepotkal, musí to být hoax :laugh:

Výraznej buff AA je cítit, s Omahou jsem teď měl 11 sestřelů letadel, to by se předtím fakt nestalo. Z pohledu CV jsem ale nezaznamenal nic s čím by se nedalo žít

 

Jinak jsem si v garáži prohlížel ten japonskej premium cruiser, to je jako co? :laugh: Vždyť to má 5x4=20 torpéd na každý straně :woot: To musí být dobré na decap, zaspamuješ půlku mapy torpédama

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak jsem si v garáži prohlížel ten japonskej premium cruiser, to je jako co? :laugh: Vždyť to má 5x4=20 torpéd na každý straně :woot: To musí být dobré na decap, zaspamuješ půlku mapy torpédama

A tohle je zrovna opravdu reálná loď a žádný projekt... Japonci přestavěly dva lehké křižníky třídy Kuma na torpédové křižníky... Šlo o Kitakami a Oi...

 

kitakami.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Jinak jsem si v garáži prohlížel ten japonskej premium cruiser, to je jako co? :laugh: Vždyť to má 5x4=20 torpéd na každý straně :woot: To musí být dobré na decap, zaspamuješ půlku mapy torpédama

Ten křižník není novej, už nad ním slintám měsíc :D, četa těhle waflovačů moří bude sadomaso :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, Kitakami, pak ještě Simakaze, to byly dobrý trollshipy v NavyFieldu... si pamatuju, jak Kita nebo Sima vždycky na začátku bitvy vyjely doprostřed bitevního pole, tam vyprdly náklad z levoboku, pak z pravoboku a pak odjely hluboko do vlastních řad, počítat v klidu u kafíčka score :-D

 

Pro zájemce, i Šima existovala :-)

 

http://cs.wikipedia.org/wiki/%C5%A0imakaze_%281942%29#V.C3.BDzbroj

 

A ti pošuci chtěli mít dokonce sedmihlavňový torpédomety, původně :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sááákryš!

Těch torpéd se ale musí všude po dně moří válet, že? Kolik % jich šlo asi mimo? :no:

 

Asi dost... ale když to rozšíříš mezi jisté etnikum a v oblasti zřídíš plovoucí sběrné suroviny, je za chvíli to moře čistý jak dětská prdýlka :-):-D

 

Druhá věc ale je, kolikrát se ty lodě dostaly k tomu, že tu salvu vypálily... já bych řekl, že tak "nazdařbůh" jako ve WoWS nebo NF se to asi v reálu nepálilo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jen říkám, že Japonci byli na tyhle torpédovky docela ujetý :-)

Ale brzo je to přešlo... V roce 41 přestavěli Kitakami a Oi na torpédové křižníky a už o rok později je přestavěli na nosiče výsadkových člunů Daihatsu... Kitakami pak znova přestavěli  v roce 1944 na nosič kaitenů...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tak, viz výše... ono to sice vypadá impozantně ve hře, ale pochybuju, že mohli vozit nějakou obrovskou zásobu munice, takže to taková hitparáda asi nebyla... A celkem by mě zajimala efektivita těchto lodí - třeba u Šimy jsem nezaznamenal, že by se podařilo potopit byť jedinou nepřátelskou loď, takže ono na hraní na počítači asi dobrý, ale v reálu to asi bylo jiný kafčo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono ani s těmi děly to nebylo tak hektické jak by se ze hry mohlo zdát... Životnost 460 mm hlavně u Jamata bylo 200 - 250 výstřelů (podle používaných granátů)... Pak se musela měnit, protože hrozilo roztržení... On byl také každý granát odpalován 330 kg střelného prachu.... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi dost... ale když to rozšíříš mezi jisté etnikum a v oblasti zřídíš plovoucí sběrné suroviny, je za chvíli to moře čistý jak dětská prdýlka :-):-D

 

Druhá věc ale je, kolikrát se ty lodě dostaly k tomu, že tu salvu vypálily... já bych řekl, že tak "nazdařbůh" jako ve WoWS nebo NF se to asi v reálu nepálilo...

Já myslím že stříleli docela dost. Když si přečteš třeba průběh bitvy u Jutska (1WW), tak tam skoro nedělali nic jinýho než se vyhejbali torpédům z DDček. DDčka měli často úkol bejt vepředu a prudit torpédama. A to klidně i pro krytí ústupu.

 

K japoncum, ti jsou slavný pro jejich torpéda "long lance", dosah cca 22km při velký rychlosti nebo 70 pomalu. http://en.wikipedia.org/wiki/Type_93_torpedo

Jejich taktika s nima počítala, věděli že amíci mají převahu v hladinovejch plavidlech, tak chtěli na dálku postupně torpédama oslabit nepřítele a pak se teprve střetnout celou flotilou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi dost... ale když to rozšíříš mezi jisté etnikum a v oblasti zřídíš plovoucí sběrné suroviny, je za chvíli to moře čistý jak dětská prdýlka :-):-D

 

Druhá věc ale je, kolikrát se ty lodě dostaly k tomu, že tu salvu vypálily... já bych řekl, že tak "nazdařbůh" jako ve WoWS nebo NF se to asi v reálu nepálilo...

Cigán - potápěč? To asi nee :-D  To už je práce, oni dělají pouze to, co vypadá jako čórka ;-)

Ale je fakt, že na to jsem nepomyslel, že by každá loď měla nekonečně torpéd, jako je to ve hře. Ty torpédovky si moc asi neškrtly. Museli se dostat hodně blízko a to bez doprovodu celé flotily asi ani nešlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já myslím že stříleli docela dost. 

 

Například Kitakami měla na palubě právě jenom těch 40 torpéd v hlavních.... Ani jedno na přebití... Jediné co šlo, bylo díky systému kolejí na palubě přebíjet torpéda z jedné hlavně do druhé... Vzato do důsledku byla Kitakami schopna vystřelit dvě plné boční salvy a nazdar bazar... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To sice jo, ale myslím že pokud se přiblížili na nějakou efektivní vzdálenost tak to tam prali hlava nehlava. Je jasný že měli omezenou munici a Japonci dokonce ty torpéda házeli do vody pokud se dostali pod palbu, protože byli nestabilní a rády bouchaly.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem si dal tu holomapu...

Hádejte v čem jsem seděl? Ano, US DD - ohromná zábava....

A BB, místo, aby si to rozdaly na férovku, tak div nevyjely z mapy zadními vrátky.

 

Capy jsou úhlopříčně asi v 1/3 (působí, že jsou blízko u sebe). Spawn v rozích.

 

Vyjel jsem dopředu, spotnul, otočil, hodil mlhu a chcípnul. Bez výstřelu, bez torpéda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Načítání
×
×
  • Vytvořit...