Přejít na obsah

Pokec o hrách všeobecně


Aaron Goldstein

Recommended Posts

Tak jsem dohrál Alana Wake paní Milerová :-) a pocity? ... rozporuplné... především... hra je pro dospělé jedince, takže tu nečekejte nějaké trapné bafání za rohem apod (i když to tu je také) tahle hra totiž sází na jiný druh strachu... a to je prostě takový ten strach, co si udělá každý ve své hlavě... :devil:... strach jaký máte ve snech... strach že vás někdo honí, běží za vámi a vy se bojíte ohlédnout... navíc vám to běží tak pekelně pomalu... a navíc se zdá, že snad ještě zpomalujete! potaď dobré... atmosféra hry je musím přiznat že brilantní... hra po nejvíce připomíná knihu... ano je to tak... odkazy na Stephena Kinga jsou všude... a sbírané rukopisy jen utvrzují atmosféru... vše připomíná knihu... jako by jste jí četli-hráli... charaktery jsou suprové... příběh dobrý... sem tam opravdu vtip na správném místě a opravdu se zasmějete od srdce! ALE... chtěl sem hře dát 10 z 10ti... nic mě poslední dobou nechytlo jako tato hra k mání ve výprodeji za "pajsku" na steamu... bohužel je konec hry tak urvanej jak ***** náklaďáku... to to tak zazdilo... že nezbývá než 8 z 10ti ale naprosto poctivých... hra je graficky na úrovni, nepadá, videosekvence jsou dobré, příběh... atmoška... gameplay... lokace... ale ten konec... je vidět, jako by prostě autorům došla buď invence, nebo finance... každopádně nelituji a děkuji vývojářům z Remedy! Takhle by totiž měla vypadat hra! interaktivní umění! Dohráno pře chvilkou za 13 hodin herního času celkem... Mno nezbývá než se vrhnout na datadisk... hra je včetně datadisku v plné české a musím říci že podařené a oficiální lokalizaci do češtiny...

Alan_Wake_Game_Cover.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na Originu je teď možnost si zdarma stáhnout Dead Space. Fajn. To se neodmítá. Zatim nejpříšernější věc, který sem musel čelit je kamera. Na to než si zvyknu, to bude peklo.

Dead Space jsem kupoval v akci na Originu někdy před 3/4 rokem jedničku i dvojku za nějakých 5 dolarů. Ale je to dobrá hra. Nejlépe s dobrým zvukem pozdě večer a sám doma. To se člověk docela bojí :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dead Space jsem kupoval v akci na Originu někdy před 3/4 rokem jedničku i dvojku za nějakých 5 dolarů. Ale je to dobrá hra. Nejlépe s dobrým zvukem pozdě večer a sám doma. To se člověk docela bojí :-)

To byla jednička a trojka! Dvojka v tom balíku nebyla ;) Pokud to teda nebyla nějaká jiná akce, ale cena a časové období sedí  :laugh:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mel jsem ted moznost vyzkouset par zajimavejch her a jeden mod :)

 

S.T.A.L.K.E.R. Autumn Aurora 2

jde o modifikaci pro starou klasiku Shadow of Chernobyl. prvni verzi jsem zkousel pred nejakym casem a dost me nadchla, o druhy verzi jsem se dozvedel az ted diky DVD v casaku Score.. jako nejvyraznejsi pozitivum beru vyrazny zlepseni souboju a celkovyho pocitu ze strelby oproti puvodni hre. vyborny je taky vylepseni grafiky. co se nepovedlo (to ale muze byt jen chyba u me), je spatna kompatibilita se Steamovou verzi hry, relativne vysoka narocnost na vykon, nacitaci casy a nestabilita. pres tyhle chyby se ale da dostat a pak zbyde jen lip vypadajici a hratelnejsi Stalker. znovu rozehrani Stalkera me taky privadi k tomu, ze v blizky dobe (presne 26. 4.) ma vyjit Lost Alpha, coz je taky mod pro prvniho Stalkera, ale nejedna se jen o facelift jak u sousty ostatnich modu, jde o obrovskej projekt kterej si vzal za ukol obnovit vsechny lokace, nepratele a dalsi veci, ktery vyvojari z puvodni hry behem vyvoje odstranili, a ze jich neni malo. pokud se to povede (vsechno nasvedcuje tomu ze jo), budem tu mit definitivniho Stalkera :)

 

Broken Age

zatim jsem hral jen piratskou verzi, priznam se, protoze jsem absolutne nemel tuseni, jestli me neco takovyho bude bavit. ted uz je mi jasny ze kupuju, protoze za cenu 6ti stovek jde o hru ktera je na mnohem vyssi urovni nez dvakrat drazsi mainstream hry. koupim si to i presto, ze jsem Broken Age uz dohral (jednim vrzem), zahraju si to totiz znova, mozna dvakrat :) kvality tyhle hry se ani nedaji moc dobre popsat, tohle se proste musi videt a zazit. zamerne nepisu hrat, protoze vic nez o hru jde o interaktivni film. nejakou velkou videoherni vyzvu tu moc nenajdete, hra jen odsejpa, uzasne vypada a celou dobu cloveka bavi

 

Deponia

prvni dil z trilogie Deponia hraju jen chvili, takze jeste nemuzu moc hodnotit, ale moc se mi libi humor, zajimavy postavy, netradicni atmosfera a prostredi. po hodne dlouhy dobe se vracim k point n click adventuram a je to pohoda a odreagovani od vseho toho strileni a akce.. taky pribeh vypada dost slibne a jestli to bude i dal takhle zajimavy, asi budu premyslet o koupeni i dalsich dvou dilu

 

Darksiders

uprimne jsem si od toho moc nesliboval, ve videich jsem videl jen rubacku ve stylu God of War, ale po hodine hrani jsem zmenil nazor, je to hodne navykovy a zabavny, soubojovej system slape paradne, zabava

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po 13ti hodinách jsem dohrál Batmana Arkham Asylum (kupován v poslední akci na steamu za 5 éček) a musím říci, že dobré. Osobní hodnocení poctivých 8 z 10... fanoušci serie budou rozhodně potěšeni. Soubojový systém vypadá věrohodně, cut scény vás udrží u hry a samotní "zloduši" Arkhamu jsou přesně takový, jaké by jste je čekali. Logické hádanky a boss fighty jsou přesně tak nastaveny, aby dlouho nezdržovali a hra pěkně odsejpala. Graficky hra vypadá i po letech (od roku 99) stále na úrovni a to díky unreal enginu, prostředí vypadá detailně, atmosfericky a věrohodně. Nelze než doporučit. Na znovuzahrání to moc nebude, ale proti gustu :-) Dost možná také nefunguje systém steam archivmentů, ptž se mi neodemkl ani jeden :-)

Batmanarkhamasylum.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

uplne souhlasim s tim co rika Joe, ta hra je nudna a rozhodne ne lepsi nez prumerna. nejvtipnejsi na tom je, ze pri beta testovani delali jak se zajimaji o nazory komunity, takze to chvili vypadalo ze by hru mohli posunout na soucasnou uroven, ale hra se od bety vubec nezmenila, je to proste furt ta sama nudna sed, ktera v Elder Scrolls serii vubec nema co delat a jmenuje se tak jen proto, aby vydelala. vtipny jsou taky komenty pod videem, je videt ze fanousci Elder Scrolls hru odsuzuji a brani ji jen fanousci MMORPG, tak pro koho teda hra byla urcena? :)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zrovna koukam na stymu ze jen 7% hracu Deus Ex Human Revolution to ma dohrany na nejtezsi obtiznost. lamy :D zrovna jsem si rikal ze bych to zase rozehral, tak to jdu zkusit, jsem zvedavej jestli to bude takova vyzva

Ta hra je na současný poměry docela fajn - až na ty otřesný bosfighty, který vůbec do toho konceptu nezapadají a musíš je chtě nechtě řešit střílením za což bych autory nakopal do ******.

 

Je to bohužel tím, že tuhle část daly úplně jinýmu stufdiu, který tou dobou nevidělo moc ze hry jako takové, takže to dopadlo jak to dopadlo.

 

Jo a hlavní hrdina mi taky moc nepřirostl k srdci, takže je jasné jak jsem se na konci rozhodnul :)

 

 

Za mě tak 7/10.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je tu nějaký fanda strategií, co hraje Homeworld 2?

 

Teď jsem našel video o neuvěřitelnym módu Complex. Nemáte to někdo odzkoušený? Zítra to jdu nainstalovat, jako fanda pořádnejch RTS a HW2 si tohle nemůžu nechat ujít. Jen se asi trochu bojím toho jak moc komplikovaný to bude.

 

Tady je gameplay:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

cumte na to lamy, ultimatni herni orgasmus prichazi!!!

namorni bitvy naprosto epicky a vyborne udelany, nejakej hasasin kryyd se muze jit zahrabat

konecne nejaka dobra namorni hra

Připomnělo mě to trochu Pirates, což byl lehkej a i humornej žánr. Tohle je hoodně vylepšený. Líbilo se mi ovládání, asi to bude dobrá zábava a nemuselo by to mít ani velký hw nároky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taj ja som dnes začal hrať to slávne Dark Souls II .. musím sa priznať že je to moja prvá skúsenosť s Dark souls a ta hra je fakt bombová. Jedna vec ma však totálne sere a to je ovládanie . Na gamepade je to na PC nehratelné kedže to tam nikde poriadne nejde nastaviť a na klávesnici a potkanovy to tiež nieje výhra. Takže zatiaľ skôr bojujem viac s ovládaním než s hrou samotnou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taj ja som dnes začal hrať to slávne Dark Souls II .. musím sa priznať že je to moja prvá skúsenosť s Dark souls a ta hra je fakt bombová. Jedna vec ma však totálne sere a to je ovládanie . Na gamepade je to na PC nehratelné kedže to tam nikde poriadne nejde nastaviť a na klávesnici a potkanovy to tiež nieje výhra. Takže zatiaľ skôr bojujem viac s ovládaním než s hrou samotnou.

Já sleduji již přes měsíc na YT průchod hrou Dark Souls 2 pro Xbox 360 a musím uznat, že pro mě vyloženě hra by to nebyla, ale má to dobrý level design :-) rozhodně ale dobrá hra :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Načítání
×
×
  • Vytvořit...