Přejít na obsah

Pokec o hrách všeobecně


Aaron Goldstein

Recommended Posts

Banished vypada fakt zajimave, komplexni system "vse souvisi se vsim" mam rad. V tomto smeru je zatim nejlepsi hrou Tropico1 a jeho 3D remake Tropico 4 ktery je bohuzel desne lehky. Tropico 1 to je vyzva! Byl problem prezit urcenou dobu a ziskat kladne skore.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Half life 2

 

Opět jedna z dlouhodobě hraných her a to od roku 2010 :-) Dohráno za 16 hodin slušné zábavy, v tomto případě rozuměj především inteligentní. Hra je sice dnes již staršího data, ale musí se uznat, že některé novodobější kusy jí nesahají ani po ... co je divné, tak všude vyzdvihují příběh, který sem však já nijak moc nechytal, asi právě kvůli tomu, že sem to hrál tak dlouho...

 

+ UI nepřátel

+ Buggy mise

+ Zbraně

+ Druhy nepřátel

+ Level Design

+ Source engine

+ Uvěřitelnost prostředí

+ vyladěná obtížnost (hrál sem normal)

+ Dog

+ Pár dobrých nápadů

+ Alyx

 

- Budete upřímně nesnášet své spolubojovníky, lepí se na vás a blokují vás :pirate:

 

Mno nezbývá než rozjet epizodu 1 :-)

 

image-03-535x535.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

HL 2 epizoda 1 dohrána... Hra začíná přesně tam, kde skončil HL 2, takže pokračujete v tom mimozemským mrakodrapu a to jen s Gravity gunem (skoro více než polovinu hry), nic více ani nepotřebujete koneckonců. Jinak hratelnostně je to starý známý Half life... střílení, inteligentní nepřátelé, sem tam puzzle... vůbec nevím příběh, ptž sem to měl z pro mě neznámích příčin bez titulků, ptž se mi nepodařilo správně aplikovat češtinu, ale jako že by to nějak zvlášť vadilo se nedá říct... Hodnotím 8 z 10, velký mínus je krátká hrací doba, která činí nonstop dobré zábavy a to bratru 4 hodin :-)

p.s.- ještě jsem dohrál jedno misi hru ze světa HL a to Lost Coast, je hratelná, ale zabere pouhých 20 minut... spíše slouží jako technologické demo.

coverepisode1.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem dostal nějakou nostalgickou a láduju do mašiny Morrowind... Mám Goty edici s oběma DLC... A nakonec s Morrowind Overhaul 3.0 to vypadá i trošku k světu... 

 

attachicon.gif36945-1-1349366194.jpg

 

(Nehledě na to, že to je stejně nejlepší díl TES)

nemuzu souhlasit vic. vzpominam si jak jsem si tenkrat, jeste nez Morrowind vysel, listoval v nejakym hernim casopise a byly tam obrazky z Morrowindu. nemohl jsme uverit jak muze videohra vypadat tak krasne :) otevrenej svet, propracovana priroda, architektura, detaily jako naprikald ryby ve vode, to do ty doby nebylo. a i po obsahovy strance to tenkrat predbehlo vsechno ostatni o mile. v Elder Scrols Online nemuzes delat ani pulku veci co ve starym Morrowindu.

 

ten Overhaul mam taky, je super. jediny co me na ty hre s odstupem casu trochu vadi, je soubojovej system hit - hit - miss - miss, ale to neni ani tak chyba hry (protoze tehdy se to mozna ani lip udelat nedalo), jako spis moje zmlsanost z novejsich her. po par hodinach hrani uz mi to ale ani neprislo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdar...dostal jsem chuť vrátit se o pár let z5, kdy jsem nejraději hrál budovací strategie....můžete mi doporučit nějakej typ na hraní? Jo a pro upřesnění hledám něco na způsob settlers, teď jsem koukal na banished, ale trochu se bojím té obtížnosti, hrál jsem i tropico a to nebylo špatné, nicméně mise dost krátký,

 

když to shrnu, hledám hru (klidně starší), kde se mise nedohraje za pár minut, nechci moc boje (serie total war )..něco spíš na způsob tycconu.

 

dík :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pak asi opravdu jedině Settlers... Já osobně bych doporučil Settlers 10th Anniversary, což jak jistě víš je čistý remake (dle mého) nejlepšího dílu Settlers, tedy konkrétně dvojky... Jinak z dalších dílů se mi líbila až VI a to je u settlers asi vše... Jinak jsem si svého času hodně vyhrál i s jednotlivými kousky ze série Cultures  tedy Brány Asgardu, Cesta na sever a 8 div světa... A dle mého je také úžasný Caesar III a Pharaoh s datadiskem Cleopatra... 

 

Edit: Banished mi přijde víc jako Sim City jak cokoliv jiného... Tedy žádná armáda a město ničí katastrofy... A přiznám se, že jsem postavil osadu na všechny tři obtížnosti a pak už mi to přišlo na jedno brdo... A v momentě, kdy má osada postaveny "všechny typy" budov tak se ztrácí výzva a jde už jenom o to jí udržet v chodu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdar...dostal jsem chuť vrátit se o pár let z5, kdy jsem nejraději hrál budovací strategie....můžete mi doporučit nějakej typ na hraní? Jo a pro upřesnění hledám něco na způsob settlers, teď jsem koukal na banished, ale trochu se bojím té obtížnosti, hrál jsem i tropico a to nebylo špatné, nicméně mise dost krátký,

 

když to shrnu, hledám hru (klidně starší), kde se mise nedohraje za pár minut, nechci moc boje (serie total war )..něco spíš na způsob tycconu.

 

dík :)

Já mám rád Civilization, mám tedy čtyřku. To je pro mě klasika. Je to tak vymakaný, že bez češtiny bych si ani neprd. Je tam všechno. Ekonomika, věda, náboženství, obchod a státní politika. válčení včetně boje o strategické suroviny. Pro mě jednička.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdar...dostal jsem chuť vrátit se o pár let z5, kdy jsem nejraději hrál budovací strategie....můžete mi doporučit nějakej typ na hraní? Jo a pro upřesnění hledám něco na způsob settlers, teď jsem koukal na banished, ale trochu se bojím té obtížnosti, hrál jsem i tropico a to nebylo špatné, nicméně mise dost krátký,

 

když to shrnu, hledám hru (klidně starší), kde se mise nedohraje za pár minut, nechci moc boje (serie total war )..něco spíš na způsob tycconu.

 

dík :)

Banished. Ono to neni tak tezky, to jen zezacatku kdyz nevis co delat.....

Tropico mam hodne rad, 4ka je dobra ale moc lehka bohuzel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám rád Civilization, mám tedy čtyřku. To je pro mě klasika. Je to tak vymakaný, že bez češtiny bych si ani neprd. Je tam všechno. Ekonomika, věda, náboženství, obchod a státní politika. válčení včetně boje o strategické suroviny. Pro mě jednička.

 

Já koupil v Humble Sid Meier's Bundle pětku a ta je taky božíííí :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nějak se tu potichoučku zapomnělo na serii The walking dead... tento víkend někde za 240kč... vím, docela dost... a já se ptám... rozhodující otázka... lepší to hrát a dát ty peníze a nebo si pustit naYT lets play s českým překladem a přehrát si celou hru z pozice diváka... nicméně zadarmo ... ? ale dojmy by byli poměrně stejné ... dávám ukázku z prvního dílu cca 20 min

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak z toho jasně vyplývá, že já bych ty peníze nedal.... Ale ani se nedíval na let's play... :-)

mno řekněme, že můžeš vynechat i žánry a své málo koukatelné žánry apod... dnes jde shlédnout hru spíše řekněme jako film, ale neplatíš za to... jasně... nikdy to nebude takové, jako by jsi to ovládal (a teď jsem si i odpověděl) ale je to za 0 kč :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

HL2 epizoda 2 dohrána... opět dobrá a inteligentní zábava v nejlepší grafice co byla v half life k vidění... pár dobrých nápadů jako auto, dog... apod... prostě dobrá fps, až na ten konec, který se řekněme... nějak vymyká... ale to je vlastně celý HL... je i o malinko delší než epizoda 1 :-) Celkem v HL2 a dvou datadisků stráveno 24 hodin hrací doby a skvělé zábavy, vhledem k tomu, že se vše dá získat za pár euro ve slevách, tak bych neváhal ani chvilku :-) Chtělo by to epizodu 3...

half-life-2-episode-2-screenshot-big.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Načítání
×
×
  • Vytvořit...