Přejít na obsah

Vtipy, vtipná a zajímavá videa, gify, obrázky a hlášky.


Rej3ct

Recommended Posts

To přetížení nemohl přežít. Pokud mu zůstala páteř v celku, tak se mu utrhly alespoň vnitřní orgány. Jinými slovy — „odvahy dost, rozumu prost“…

 

 

…pokud to celé ovšem není fake.

Taky myslim, ale neni tu nekdo kdo by to pretizeni dokazal trochu propocitat (priblizne) ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest DinDin_snr

Taky myslim, ale neni tu nekdo kdo by to pretizeni dokazal trochu propocitat (priblizne) ?

No, když by to železo (či co to je) padalo z výšky něco málo přes 30 m, pak by v okamžiku dopadlu mělo rychlost 25 m/2. Pokud by to prkno bylo nepružné (a maximálně pevné!!!), tak s ohledem na poměr (zanedbatelné) hmotnosti toho člověka vůči té bedně bude zrychlení za hodně malý časový úsek, jenž se bude pohybovat v hodně malých hodnotách..

Pak okamžité zrychlení bude asi delta(v)/ delta(t). Rychlost je z nuly na 25 m/s a dejme tomu, že čas je 0,05 s, pak zrychlení bude 500 m/s, což je něco přes 50 g. Jestli se nemýlím.

Určitě to jde spočítat mnohem přesněji. Stačilo by odhadnout délku toho prkna (tím bychom dostali přesnější čas), přesnější výšku ze které to bylo spuštěno a tak dále…

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, když by to železo (či co to je) padalo z výšky něco málo přes 30 m, pak by v okamžiku dopadlu mělo rychlost 25 m/2. Pokud by to prkno bylo nepružné (a maximálně pevné!!!), tak s ohledem na poměr (zanedbatelné) hmotnosti toho člověka vůči té bedně bude zrychlení za hodně malý časový úsek, jenž se bude pohybovat v hodně malých hodnotách..

Pak okamžité zrychlení bude asi delta(v)/ delta(t). Rychlost je z nuly na 25 m/s a dejme tomu, že čas je 0,05 s, pak zrychlení bude 500 m/s, což je něco přes 50 g. Jestli se nemýlím.

Určitě to jde spočítat mnohem přesněji. Stačilo by odhadnout délku toho prkna (tím bychom dostali přesnější čas), přesnější výšku ze které to bylo spuštěno a tak dále…

Dik za snahu, to jsem tak nejak odhadoval - s tim ze by prkno muselo byt z nejakeho supermaterialu. Je to fake.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky myslim, ale neni tu nekdo kdo by to pretizeni dokazal trochu propocitat (priblizne) ?

ciste teoreticky a na úrovni ZŠ ;-)

 

náklad padá z 20-ti metrů, působí grav. zrychlení  --> konečná rychlost 20m/s

náklad dopadá na "rampičku", ta je cca 0,6 m nad zemí a tu zrychlí z 0 m/s na těch 20 m/s (beru velký rozdíl v hmotnosti nákladu a člověka) 

Tedy rampička musí zrychlit z 0 na 20 na dráze 0,6 m ---> tedy za 0,06s

Dosáhnout tedy rychlosti 20m/s za 0,06s  je možné se zrychlením cca 33g.

Hromadu věcí nebudu počítat (odpor vzduchu a pod.), tak mi stejně vyjde FAKE

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hele danny nebuď drzej jo, když řeknu rypouš, tak je to rypouš. to tvoje montážní video nic nedokazuje.

 

btw už moje babička za mnou volávala, mlať jen slabší, silnějším ustupuj! moudrá to žena. škoda, že se svou malou postavou a malým seběvědomím můžu mlátit jen holky....

ale snad se alespoň zalíbím muslimákům.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ciste teoreticky a na úrovni ZŠ ;-)

 

náklad padá z 20-ti metrů, působí grav. zrychlení  --> konečná rychlost 20m/s

náklad dopadá na "rampičku", ta je cca 0,6 m nad zemí a tu zrychlí z 0 m/s na těch 20 m/s (beru velký rozdíl v hmotnosti nákladu a člověka) 

Tedy rampička musí zrychlit z 0 na 20 na dráze 0,6 m ---> tedy za 0,06s

Dosáhnout tedy rychlosti 20m/s za 0,06s  je možné se zrychlením cca 33g.

Hromadu věcí nebudu počítat (odpor vzduchu a pod.), tak mi stejně vyjde FAKE

Vyborne, uz dva lidi tu nezapomeli pocty ze zakladni skoly! (ja bych to nespocital, ale odhad jsem mel dobry!)    :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud vím tak největší krátkodobý zrychlení co člověk přežil bylo přes 210 G, takže přežít krátkodobě 30-50G se dá. Spíš mi přijde jako totální blbost, že by takováhla váha dopadla na to prkno (který vypadá skoro surfařský prkno) a okamžitě ho nerozdrtila. Z čeho by to jako mělo bejt?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest DinDin_snr

Pokud vím tak největší krátkodobý zrychlení co člověk přežil bylo přes 210 G, takže přežít krátkodobě 30-50G se dá. Spíš mi přijde jako totální blbost, že by takováhla váha dopadla na to prkno (který vypadá skoro surfařský prkno) a okamžitě ho nerozdrtila. Z čeho by to jako mělo bejt?

Jistě, krátkodobě se to přežít dá — než člověk zhebne na vnitřní krvácení… ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jistě, krátkodobě se to přežít dá — než člověk zhebne na vnitřní krvácení… ;-)

Jeden závodní jezdec (Kenny Brack) přežil 214G během nehody, takže přežít to jde, jaká je šance asi bude záviset na době vystavení takovýmu přetížení a asi i štěstí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Načítání
×
×
  • Vytvořit...