Přejít na obsah

Vtipy, vtipná a zajímavá videa, gify, obrázky a hlášky.


Rej3ct

Recommended Posts

Malá připomínka „starých dobrých časů“

 

Brežněv se rozhodl po skončení tiskovky, že bodře promluví (mimo protokol) k novinářům:

„Teda, soudruzi novináři, to vám gavarim, ty časóva pásma jsou celosvětóvy problém.
To jsem chtěl nedávno probrát s Indirou Ghandínovnou povstání v Kašmíru, zavolám jí a ona je právě ve vaně. Ja gavarím vám, trapas.

Jindy zase, jdu takhle z oběda a říkám si, brnknu Ronáldovi a urovnám s ním ty problémy s rakétami.
No v USA bylo právě půl páté ráno a Ronald iščó  spal. On byl tak nasrány, že z dohody sešlo.
Nebo, volám papežovi do Říma, jak se mu dáři po tom atentátě — no a to býlo adnů gódinu před tím!“

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajímaví článek o americké stíhačce F-35: http://diit.cz/clanek/f-35-prohrava-s-letitou-f-16

Video z článku - nutno umět anglicky: 

 

Já tuhle F35 anabázi sleduju už dýl a je to tragédie. Co naprosto nechápu je, že letectvo aby ušetřilo a mohlo dál cpát prachy do tohodle projektu škrtá kde může a chtějí například kompletně odepsat A-10 Thunderbolty s tím, že F35 nahradí A10ky v roli CAS (zajímavý je, že armáda jim na to řekla ať jdou někam a že teda provoz A10tek převezmou oni, ale to se letectvu nelíbí, protože jen letectvo může mít bojový letadla.. lol). Zajímalo by mě jak chtějí provádět CAS se stíhačkama za stovky milionů dolarů, které nevydrží jedinou ránu a když jo, tak oprava bude drahá jako naše Blanka a nemůžou letět pomalu a nízko nad nepřátelskym územím. Současný pravidla CAS vyžadují vizuální potvrzení pozic přátelských a nepřátelských vojáků než může bejt zahájen útok, to znamená hezky nízko a pomalu a vydržet nad bojištěm až hodiny (F35 má cca hodinu loiter time nad bojištěm). A10ky jsou známý tím, že vydrželi i přes 1000 zásahů z ručních zbraní, výbuch jednoho motoru, utržení půlky křídla atd.

 

Pár měsíců zpět internetem proběhl seznam toho co ještě nefunguje... Asi by bylo jednodušší co na tom letadlu funguje. A už teď je to nejdražší vojenskej projekt v historii lidstva (!!)

 

Nicméně to co říká ve videu je přinejmenším hodně překroucený - tenhle článek to rozebírá docela vzebrubně: http://foxtrotalpha.jalopnik.com/pierre-spreys-anti-f-35-diatribe-is-half-brilliant-and-1592445665

Podle mě by USA udělali daleko líp, kdyby pokračovali v projektu F-22 jako air-superiority stíhaček v kombinaci s lacinými a perfektně schopnými specializovanými stroji (A-10, F16, F15 atd).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Načítání
×
×
  • Vytvořit...