Přejít na obsah

Co posloucháte?


Recommended Posts

Jako vždycky, Talvi úplně mimo mé schopnosti vnímání :laugh:

 

P.S. Nebolí vás z toho po 5-ti minutách hlava?! Já tohle nemůžu poslouchat ani potichu ale třeba tohle můžu na plné pecky svých 7 x 100W.

 

 

 

 

Nee, proč ? Je to krásné :) Seš starej pes, co bys chtěl ? :D To svoje hardrockový rozvážnění dáváš v klidu, vše je OK, každý má, co mu sedí :)

 

Mě sedí tohle :)

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Siege: Neznam, ale slysim dobre zhruba od druhe minuty cover D.R.I.?

 

edit: Lahar je hudebne fakt prekvapive na svetove urovni.

 

 

Gute. já D. R . I . neposlouchal asi 15 let, fakt nevím :) Ale je to možný, imbecilové byli starší kapela, vznikli rok před SIEGE.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Draconian, to už můžu, to už má slušné melodické prvky a nepůsobí to na mě tak stereotypně. Ovšem ten zahuhleně uřvaný způsob zpěvu, ten to kazí. To mohlo být raději bez zpěvu. Kdo to vlastně vymyslel tuhle dle mého názoru krávovinu? Jestliže nějaká skupina začala zpívat tímto způsobem, tak asi proto, že zpěvák zpívat neuměl a nebo chtěl být originální, což by bylo v pořádku. Ale co to je za umělce všichni ti ostatní? Oni to přece jen napodobují, ne? Možná to nechápu ale logicky, nikdo se nesnaží zpívat jako Fredy protože by to byl plagiát Queen. Nikdo se nesnaží zpívat jako Ozzy protože by to byl plagiát Black Sabath atd. atd. Revival kapely samozřejmě nepočítám, to je jiná věc. Každá kapela a každý zpěvák, malíř, sochař se snaží najít svůj styl aby byl charakteristický, rozpoznatelný a neopakovatelný. Což se o těchto kapelách tedy tvrdit nedá protože je ten zpěv naprosto stejný a z 90% i hudba. Zeptám se takto. Jste schopni rozpoznat podle pár prvních taktů a nebo jen hlasu zpěváka o kterou jde kapelu? Dost o tom pochybuju ale třeba na to jenom nejsem trénovaný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hele ta zvuková stopa u toho klipu Draconian stojí za vyliž. Zkus to někde stáhnout buď mp3 320 nebo flac. Hnedle to bude o kus lepší. Jinak zpěvák má ten z mého pohledu lepší growling.

Pokud hledáš něco příjemně melodického, folklór, sem tam tam rokové prvky tak Tom Kočko (videa na youtube tradičně stojí za ho.vno) nebo Hrdza. Ale to už jsem tady dával.

Takže speciálně pro Kanára



Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Danny, to je parádní muzika ale už zase moc z té druhé strany. To bychom se dostali jinam. Mě spíš jde o to, že to co sem převážně dává Talvi mi přijde stejné asi jako většina repu. Občas se tam objeví něco, co mě zaujme a to je právě ta výjimečnost, kterou ale kapely jiných žánrů mají snad všechny automaticky a nebo aspoň ve valné většině.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele Kanáre, to je zbytečný, nedá se to vysvětlit, co tobě přijde nudný a skoro vše stejný je pro mě vzrušující cesta plná dobrodružství. Ty píšeš, že je to všechno stejný- není, ne pro mý ucho. Já to rozeznávám, samozřejmě slyším velké rozdíly jak v hudbě, tak vokálech, přece nebudu mít dost velkou sbírku nosičů, kdyby mi stačil jedinej :) Píšeš o originalitě- jistě, něco super origo se objevuje málokdy, ale co už, je doba netu, vše mám u tlamice, každýho drtiče z Minas Gerais či jiné Horní Dolní. Já to poslouchám od cca 13, je mi 40 a to už tak trochu vím, co se mi líbí a kde to hledat. Z 90 % tkvím v tom, čemu říkám souhrnně " extrémní hudba " - od metalu, hardcore, grindcore etc. k extrémním formám elektroniky a fakt to poslouchám skoro furt :)  Ale to mi nebrání mít rád Michala Tučného, milovat Wabiho Daňka, Druhou trávu a spoustu jiné hudby. Nó, ale i kydoň rád občas něco pustí, tak jupí, čerte :)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To bych Talvi pochopil, že to prostě neslyším. Proto jsem se soustředil na ten zpěv. Vokály jsem tam nenašel vůbec :no:  a jak je to s tím temným řevem? Kdo s tím přišel a proč to ostatním nevadí, že to dělají všichni stejně? A rozeznáš podle hlasu zpěváky? No, zpěváky, to bych urazil i tu Aničku Dajdou, či jaxe jí to říkalo. Rozeznáš ty řvouny nějak od sebe, když by s nimi nehrála kapela? Neber to, že to chci nějak dehonestovat. Jenom jsem zvědavý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ted jsem si to teprv poslechl a musim rict ze je to velmi dobre! Slysim pionyrske techno z 90satych, moderni zvuk, nalehavost Leather Strip, vadi mi jen jedno - ty vysokofrekvencni syntezatorove vyhravky bych nahradil obycejnymy kytarovymi riffy, pripadne by ani solo nevadilo. Velmi se mi to libi, skoda ze kapela asi nechce schopnyho kytaristu. Ja vim, nektery kapely si na tom zakladaj, ale je to skoda! I tak je to vyborne!

on je myslím sám :) ale taky jaks psal pro mě jsou nej FLA, jinak tenhle "hardcoreEBMtek" mám hodně rád :D, tedy správně aggrotech, Hocico, Combicrist, Psyclone Nine, na těch jsem byl na 007 a celkem sranda s nima :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To bych Talvi pochopil, že to prostě neslyším. Proto jsem se soustředil na ten zpěv. Vokály jsem tam nenašel vůbec :no:  a jak je to s tím temným řevem? Kdo s tím přišel a proč to ostatním nevadí, že to dělají všichni stejně? A rozeznáš podle hlasu zpěváky? No, zpěváky, to bych urazil i tu Aničku Dajdou, či jaxe jí to říkalo. Rozeznáš ty řvouny nějak od sebe, když by s nimi nehrála kapela? Neber to, že to chci nějak dehonestovat. Jenom jsem zvědavý.

 

 

Nee, to je v klidu, debatíme. Kdo s tím přišel... možná vokalisti NAPALM DEATH, možná DEATH, to se hádá a mě je to osobně fuk :) Rozeznat ty řvouny bez kapely neumím, na pivo s nima nechodím a když povídají o nový desce, tak mluví normálně. Ale oni to nedělají stejně, rozeznat to jde ouplně v klidu, ovšem když to neposloucháš, přijde ti to vše jako jednotvárnej řev a hulákání, to chápu. Víš, já už to beru tak, že pro mě je to fajn a ani trochu se nezlobím, když to někomu přijde jako tobě, to tak holt už je :) No a co bychom tak... Jo :)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Gute. já D. R . I . neposlouchal asi 15 let, fakt nevím :) Ale je to možný, imbecilové byli starší kapela, vznikli rok před SIEGE.

D.R.I. jsem jednou videl na koncerte - je to asi 10 let v Praze ve Futuru. Nechapu jak fyzicky vydrzeli hrat cely 2 hodiny jeste rychleji nez na albech. Po koncerte jeste prodavali trika a kecali s fanouskama, jako by nic. No a oni hrajou zive porad, neuveritelny.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A vůbec. Noty na neděli. Výtečná italská práce, JANVS, tohle mě baví tak moc, že když jsem objevil loňské znuvuvydané a mixované demo " Nigredo "  v podobě CD, měl jsem moc velkou radost, kteroužto jsem doprovázel tichým " óóóó´" . Dám sem všechny tři LP ´s, ať si pošušňáte.

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=nHjQKWDp_UY

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Načítání
×
×
  • Vytvořit...