Přejít na obsah

Co posloucháte?


Recommended Posts

 

Noty na neděli. Legenda českého HC a písně z jejich první LP. Hardcore, jak má bejt, špína, pot a plivance okolo, nasrání a řev, žádný vyleštěný kokůtci, jak je poslední leta zvykem. Hraboše jsem několikrát potkal, kamarádí u nás s jedním hipíkem a je to správný zvíře.

 

ty jsem viděl naživo naposled pár let nazpět, na nějakým menším festu, hrál s nima myslím ještě Vostnatej Drát (ten punk, ne ty buzny). já mám punk odjakživa rád, ale na podobných akcích u nás se občas vyskytujou fakt neskutečný individua, že na to prostě od jistý doby nechodím. mám rád srandu, zakalit zapogovat a tak, taky chápu když se někdo třeba polije pivem nebo se zpotí tak zrovna nevoní, ale když někdo smrdí doslova jak pytel sraček a člověk se mu bojí podat ruku, tak konec

 

každopádně Našrot je námrd

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

 
 

ty jsem viděl naživo naposled pár let nazpět, na nějakým menším festu, hrál s nima myslím ještě Vostnatej Drát (ten punk, ne ty buzny). já mám punk odjakživa rád, ale na podobných akcích u nás se občas vyskytujou fakt neskutečný individua, že na to prostě od jistý doby nechodím. mám rád srandu, zakalit zapogovat a tak, taky chápu když se někdo třeba polije pivem nebo se zpotí tak zrovna nevoní, ale když někdo smrdí doslova jak pytel sraček a člověk se mu bojí podat ruku, tak konec

 

každopádně Našrot je námrd

 

Zolte, takhle nehygienicky jsem to pochopitelně nemyslel, šlo o hudební a textovou špínu :) Byli to vagabundi, ne nějaký špinavý punkoví palaši z Sherwoodu v matce stověžatý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zolte, takhle nehygienicky jsem to pochopitelně nemyslel, šlo o hudební a textovou špínu :) Byli to vagabundi, ne nějaký špinavý punkoví palaši z Sherwoodu v matce stověžatý.

Hrabose si pamatuju jako desnyho kalice, jestli takhle kali i dnes tak uz ani nemuze vedet jak se jmenuje:) Nasrot jsme poslouchali jeste za totace, nebo hned po? No kazdopadne poradnej originalni HC jakej se bohuzel uz nehraje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hrabose si pamatuju jako desnyho kalice, jestli takhle kali i dnes tak uz ani nemuze vedet jak se jmenuje:) Nasrot jsme poslouchali jeste za totace, nebo hned po? No kazdopadne poradnej originalni HC jakej se bohuzel uz nehraje.

Byli tady loni, když ten hippie slavil narozky a byli báječný, nářez jako kráva. Zlitý mi už nepřišli, ty jsou tak propitý za ty leta chlastu, že už je to asi musí zmáhat :) Hraboš mimo jiné napsal zajímavá písmenka, je to dost sranda http://www.databazeknih.cz/knihy/videno-sudem-29444. Tak lezu po YT, pouštím si ty desky NAŠROT, co už moc nebo vůbec neznám a je to jasný, dokoupím je. Jsem ouplně rozbitej z těch arabských prvků, s tou hudbou to dělá neuvěřitelný věci. Ne vše, s čím přišel Arab je zlé, tohle je přímo krásné :)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Talvi, nevim jestli znas kapelu **** (pocitam ze jo), radi kombinovali reggae a HC a v tomhle songu i trochu te arabstiny:

 

Jsem hrozne rad ze mam 2 jejich cd. Podle me jedna z absolutne nejlepsich CZ HC kapel.

Asi tak před půl milionem let jsem dělával s 2 kamarádama víkendovej festival na Lipnici u Havlíčkova Brodu, vždycky v září, na hradě... Převzali jsme to od jedný ženský, co byla HODNĚ alternativní, docela jsme to zachovali- i když některý ty zjevové a alternativní kreténi mě dodnes straší v hnusných snech, třeba hippie Golem, to byl vocas :D- , ale cpali jsme tam i muziku, co jsme měli rádi my a **** tam hráli. To byl masakr, byli ouplně vožralí a zhulený, používali slova jako k..und..a, mrdat a na základě mého doporučení tvrdili, že Buddha je instalatér, páč karma je přístroj na ohřev vody... Některý propletenci s vesmírnem a nesmírnou láskou a energií si stěžovali u nás v produkci, že hradem hýbou negativní vibrace a jim kysne zelený čaj :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

HAHA:)))))

Jo alternativci jsou nekdy spis pekny konzervy:) To je dobry s tim Buddhou, to si budu pamatovat :teehee:

 

Byl jsem na jejich poslednim koncerte, tam hrali dokonce s dydzejem, skoda ze uz nehrajou.

 

edit: V Lipnici jsem byl jen jednou, bylo to zrovna celkem civilni, ale i tak dobry, hezky to tam je.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se teď úplně odchýlím z toho co poslouchám.

Dnes jsem vedl dlouhou debatu s kolegy (bývalými) z nakladatelství Monitor (dnes EMI) kde jsem v devadesátých letech působil o tom, jaké zlo bylo předělávání cizích skaldeb (za bolševika) do českého prostředí. Po několika hodinové diskuzi jsme došli k závěru, že to co se dělo za komunistů s přispěním kvalitních autorů (textařů) bylo malé zlo, proti tomu co se děje dnes. Takže, ono to nebylo tak hrozné jak se často publikuje, co do umělecké stránky se dnes páchají větší zvěrstva.   :-)

 

Jeden příklad za všechny....

 

 

 

...stejně tak si myslím, že by byl Peter Cetera spokojený s přebásněním jeho skladby Hard To Say I'm Sorry....

 

 

 

 

P.S. Schválně nezmiňuji autory jako byl Petr Kalandra jehož překlady a přebásnění textů Erica Claptona nebo Boba Dylana jsou legendární.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

HBJ : flákači jeden, kde jsou tvý pátečky ??? Máš hochu mínus jak Brno ... :) No a abych jen nehromoval... snad to opravdu bude malá reakce mých milovaných SWANS, kapely, která mi toho tolik dala na toho Vangelise. LABUTĚ v jejich nejněžnějším období, kdy mi není jako milovníkovi převážně masakrů ani krapet rozpačito to slovo použít. LP " Burning World " bylo mé první od nich a dodnes ho nekriticky miluju. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Načítání
×
×
  • Vytvořit...