Přejít na obsah

Windows 10 + aplikace


HeavyBoyJoe

Recommended Posts

Problém s upgradem mají hlavně OEM stroje. Ideální je čistá instalace, dnes už není nutné provádět nejdřív upgrade, s instalačkou Treshold 2 lze zadat key původních 7, 8, 8.1....

 

Btw, na iDnes na Technetu jsem se dobře pobavil diskuzí pod tímhle článkem

 

http://technet.idnes.cz/windows-7-lide-nechteji-opustit-d3e-/software.aspx?c=A151203_093905_software_vse

 

Teda ona to není ani tak diskuze, jako hate proti Win 10... :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

- S Win 10 nejsou problémy

- Jasný upgrade ze starších windowsů může a pravděpodobně je problémový

To je to, kde je chyba. Co se tohodle týče, nepovažuju se za totálního imbecila, ale že se ti po oficiálním updatu, stažení nejnovějších ovladačů, prohlížeče atp začne sypat systém pod rukama...to je prostě moc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Samotný upgrade je na pytel, mlátí se Ti tam spousta věcí, např. registry, ovladače...

 

Co se ovladačů týká, mnoho lidí si myslí, že stačí nainstalovat nové, což o to, mnohdy to celkem funguje ale právě v případě upgrade je to častý problém, je třeba odinstalovat staré a pak nainstalovat nové, to je jistota.... samozřejmě výrobce HW musí ty ovladače mít, což třeba v případě HP není samozřejmost...

 

Další důvod, proč třeba mě a jiným to šlape, je a) čistá instalace, b) stavěný PC bez OEM balastu. I když je pravda, že jsem žádné problémy nepozoroval ani po pouhém upgradu a přesto jsem udělal čistou instalaci, protože to je jediný způsob jak dokonale vyčistit disk....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle jsem všechno vypnul hned po instalaci. Nějakým omylem jsem vlezl do tohoto nastavení a nestačil jsem se divit.  :no:  Ještě, kdyby to šlo všechno vypnout taky u Chromu.

Každej nadává na mrkvosoft, že vydal špionážní system a přitom maj všichni v kapse androida, kterej o nich ví i to co si daj zítra ke snídani.  :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Každej nadává na mrkvosoft, že vydal špionážní system a přitom maj všichni v kapse androida, kterej o nich ví i to co si daj zítra ke snídani.  :-D

Ale nee, v mobilu mam bohuzel taky windows, rikam bohuzel jen proto ze neexisuje jina moznost zalohovat kontakty nez pres jejich cloud! To je fakt uplne na draka, zatim, mozna ze v budoucnu se tato nevyhoda zmeni ve vyhodu - firmy asi budou chtit uchovat soukromi ze?    Oproti tomu Android nema zadne "svedomi", bude si delat co to pujde dokud to pujde. Mozna to cely dopadne uplne jinak, sam jsem zvedav!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale nee, v mobilu mam bohuzel taky windows, rikam bohuzel jen proto ze neexisuje jina moznost zalohovat kontakty nez pres jejich cloud! 

 

To je nesmysl. Já mám kontakty na Gmailu a s novým Windows telefonem stačí synchro s Gmailem a všechny kontakty se natáhnou do telefonu. Mám druhý telefon s widlema (L925, L830), oba jsem synchronizoval stejně a funguje to bez problémů. Kromě toho, jakýkoli nový kontakt dám do telefonu, tak se automaticky natáhne do kontaktů na mailu. A je mi úplně jedno, jestli u Google vědí jaký má telefon Strakapoud nebo Paramel (stejně mají oba Androidbastl). :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dneska kolega v práci aktualizoval. Pomalu mu přestávají fungovat programy, které používá. Ať žije jejich upgrade :laugh:

 

A to jsme se ještě před tím bavili, jak jsem o víkendu úspěšně aktualizoval já. :-D

Co zkusit spouštět programy v režimu kompatibility s předchozí verzí OS? Tyhle nářky si pamatuju po přechodu z XP na vyšší Windows. Proč je to s příchodem nové verze Windows vždycky stejné?

 

ya9oWDk.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je nesmysl. Já mám kontakty na Gmailu a s novým Windows telefonem stačí synchro s Gmailem a všechny kontakty se natáhnou do telefonu. Mám druhý telefon s widlema (L925, L830), oba jsem synchronizoval stejně a funguje to bez problémů. Kromě toho, jakýkoli nový kontakt dám do telefonu, tak se automaticky natáhne do kontaktů na mailu. A je mi úplně jedno, jestli u Google vědí jaký má telefon Strakapoud nebo Paramel (stejně mají oba Andoidbastl). :-D

Náhodou, o mě Google nic neví. Já píšu totiž v šifrách. Zaměňuju měkký i za tvrdý a to nemůžou nikdy prolomit :-)

Ty Widlofile :-D

Já totiž Billovi nevěřím ani slovo. Je to stejná pakáž jako Cukrberg, nebo ty dva od Googlu. Stejně do těch protokolů, co ten jejich bastl odesílá nikdo nevidí. A ten kdo si myslí, že do toho vidí, tak ten vidí jenom to, co oni chtějí aby viděl a nevidí to, co nechtějí, aby viděl :-D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je nesmysl. Já mám kontakty na Gmailu a s novým Windows telefonem stačí synchro s Gmailem a všechny kontakty se natáhnou do telefonu. Mám druhý telefon s widlema (L925, L830), oba jsem synchronizoval stejně a funguje to bez problémů. Kromě toho, jakýkoli nový kontakt dám do telefonu, tak se automaticky natáhne do kontaktů na mailu. A je mi úplně jedno, jestli u Google vědí jaký má telefon Strakapoud nebo Paramel (stejně mají oba Androidbastl). :-D

 

Tak predevsim nemam na Gmailu zadny kontakty, zalozil jsem si tam mail kvuli tabletu s Androidem (nepouzivam ho ani jako odpadni), ale kontakty sverim radsi MS - i kdyz mi to radost vubec nedela. Furt lepsi nez Google. MS se musi totiz zodpovidat firmam za bezpeci dat, tedy verim vic MS. Ty me mas za MS hatera, ale to nejsem. Vadi mi ze MS se vydal cestou Googlu - smirovat jak to jde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak predevsim nemam na Gmailu zadny kontakty, zalozil jsem si tam mail kvuli tabletu s Androidem (nepouzivam ho ani jako odpadni), ale kontakty sverim radsi MS - i kdyz mi to radost vubec nedela. Furt lepsi nez Google. MS se musi totiz zodpovidat firmam za bezpeci dat, tedy verim vic MS. Ty me mas za MS hatera, ale to nejsem. Vadi mi ze MS se vydal cestou Googlu - smirovat jak to jde.

 

Já tě nemám za MS hatera, mě jenom vadí na lidech, že aniž by něco znali, tak to kritizují (debata o update na W10). Teď to nemyslím na tebe ale všeobecně. Co se týká šmírování, tak to, kde máš kontakty je úplně ukradené. V zemi, kde se dostaneš anonymně přes internet ke všem údajům včetně adresy a rodného čísla je totálně šumák, kde si vystavíš svůj telefonní seznam, jestli u MS, Google nebo jiného šmíráka jako je třeba Seznam.  ...a nedejbože Facebook. Firemní data jako taková bych nesvěřil ani cloudu od MS. To už o hubu je.

Takže tak asi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já tě nemám za MS hatera, mě jenom vadí na lidech, že aniž by něco znali, tak to kritizují (debata o update na W10). Teď to nemyslím na tebe ale všeobecně. Co se týká šmírování, tak to, kde máš kontakty je úplně ukradené. V zemi, kde se dostaneš anonymně přes internet ke všem údajům včetně adresy a rodného čísla je totálně šumák, kde si vystavíš svůj telefonní seznam, jestli u MS, Google nebo jiného šmíráka jako je třeba Seznam.  ...a nedejbože Facebook. Firemní data jako taková bych nesvěřil ani cloudu od MS. To už o hubu je.

Takže tak asi.

 

Tady bych mel temer filozofickou pripominku - nemusis mit nutne osobni zkusenost s necim, aby sis o tom udelal obrazek. Naopak - vetsina nasich nazoru je zalozena na prenesenych zkusenostech, jinak bychom ani nemohli vyuzivat vysledky vedeckeho poznani atd....

Predved mi jak se dostanes k memu rodnemu cislu - jsem na tebe zvedav. (poskytnu ti svuj FCB profil, email adresu, prave jmeno + mesto kde mam trvale bydliste)

Firemni data - to je mozna to co nas zachrani pred totalnim smirovanim, MS si podle me da pozor aby jeho cloud sluzby byly dobre zabezpecene. Google to muze byt ukradeny.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady bych mel temer filozofickou pripominku - nemusis mit nutne osobni zkusenost s necim, aby sis o tom udelal obrazek. Naopak - vetsina nasich nazoru je zalozena na prenesenych zkusenostech, jinak bychom ani nemohli vyuzivat vysledky vedeckeho poznani atd....

Predved mi jak se dostanes k memu rodnemu cislu - jsem na tebe zvedav. (poskytnu ti svuj FCB profil, email adresu, prave jmeno + mesto kde mam trvale bydliste)

Firemni data - to je mozna to co nas zachrani pred totalnim smirovanim, MS si podle me da pozor aby jeho cloud sluzby byly dobre zabezpecene. Google to muze byt ukradeny.....

 

Ono stačí mít živnostenský list a v rejstříku ti to vyplivne i číslo bot. Co se týká přenesených zkušeností s W10, tak u totálních odpůrců, co to nikdy neviděli ani z rychlíku a melou si tu svou si myslím svoje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono stačí mít živnostenský list a v rejstříku ti to vyplivne i číslo bot. Co se týká přenesených zkušeností s W10, tak u totálních odpůrců, co to nikdy neviděli ani z rychlíku a melou si tu svou si myslím svoje.

 

Ale videl jsem to, pravda z rychliku, ale ty jsi nejak nereflektoval mou zasadni pripominku o prenesene zkusenosti. Kdo si tu mele svoje jsou uctivaci W10.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale videl jsem to, pravda z rychliku, ale ty jsi nejak nereflektoval mou zasadni pripominku o prenesene zkusenosti. Kdo si tu mele svoje jsou uctivaci W10.

 

No, co na to říct? To je kravina. Přeci nemůžeš vycházet z názoru člověka, co udělá špatně update nebo updatuje na levé widle co má v kompu. Pokud člověk vychází, z přenesených zkušeností od člověka co má PC zaplevelený OEM sračkama,  tak se nedivím ničemu. Nejsem uctívač W10, jen vím, že to funguje a že to funguje líp než W7. To je celé.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejsem uctívač W10, jen vím, že to funguje a že to funguje líp než W7. To je celé.

A to je jádro problému... Ty víš, že to funguje a jak se to chová protože to používáš.... a pak přijde někdo "s přenesenými zkušenostmi", co tě bude přesvědčovat, že to nefunguje a nebo, že se to chová jinak, protože si to někde přečetl.... A když nechceš s jeho "přenesenou zkušeností" souhlasit, protože máš jinou praktickou zkušenost, tak jsi uctívač, zatímco on není hater, ale pouze nositel "přenesených zkušeností"....

 

Asi tak....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, co na to říct? To je kravina. Přeci nemůžeš vycházet z názoru člověka, co udělá špatně update nebo updatuje na levé widle co má v kompu. Pokud člověk vychází, z přenesených zkušeností od člověka co má PC zaplevelený OEM sračkama,  tak se nedivím ničemu. Nejsem uctívač W10, jen vím, že to funguje a že to funguje líp než W7. To je celé.

 

V podpisu mas neco o tom, ze nechces islam v CR. Ty mas nejakou osobni zkusenost s islamem v CR? Nebo jinde? Znas osobne nekolik muslimu? Cetl jsi Koran?

Mas svuj nazor (ja ti ho neberu), jen chci ukazat ze neni zalozeny na tve osobni zkusenosti. Vytvoril sis ho na zaklade zkusenosti ostatnich, sledovani medii apod. A tohle ja nemuzu pokud jde o Windows nebo treba koupi auta? Jasne ze muzu. Dokonce musim, pokud nechci byt pokusnym kralikem co to riskne.

 

edit pro Aarona: Nerikam ze to nefunguje!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

HBJ a Arone, vy fakt neznáte nikoho, kdo má s Win 10 problémy?

Ve svém okolí mám asi 5 lidí, kteří přešli, dva z nich si stěžují, že mají opakující se problémy s pády a nedokáží je vyřešit, jeden měl velké problémy s přechodem (vyřešil je), jeden je neutrální a ten poslední problém nemá a upgrade udělal už na dvou compech a bez problému.

Podotýkám, že všichni jsou z IT a nepovyšovali žádné staré plečky, ale cca rok staré stroje.

 

A teď mě řekněte, jestli by jste si ten upgrade na mém místě udělali  :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Načítání
×
×
  • Vytvořit...