Přejít na obsah

Windows 10 + aplikace


HeavyBoyJoe

Recommended Posts

Slyšel jsem, že prý v desítkách už vůbec nejdou vypnout aktualizace, jenž se provádí bez ohledu na uživatele. Hm, super.

Co když aktualizace z nějakého důvodu zhavaruje, bude pak mrtvý kompl?

A nebo když se jim do aktualizace vloudí nějaká chybička, co prošla přes testery. To se pak bude muset kompl odpojovat od netu?

No nevím, já si to instalovat zatím rozhodně nehodlám a budu pečlivě udržovat sedmičky zatím co to jde. Koneckonců musím. Některé programy na osmičkách nerozjedu a tak si říkám — kde jsou vlastně devítky?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Devítky prý kvůli nějakým systémovým kořenům být nemohly... devítka jim prý pořád hledala něco ohledně Win 95,98 atp a měli s tím problémy... ale už je to dlouho a kdo ví, co je na tom pravdy, ale asi něco jo, když devítky nejsou. Nebo se jen rozhodli přeskočit dobrou verzi windows a doufají, že jí udělají z desítek  :laugh:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

7 byly super, ale musím říct že i 8 jsou ještě lepší. Metro apod. nepoužívám, mám defaultně klasickou plochu ale rychlost a kompatibilita je u 8 lepší než u 7.

 

PS: nyní mám 4,5sec od zmáčknutí tlačítka k obrazovce s přihlášením a od zmáčknutí enteru 2sec do naběhnutí systému a to není jak u 7 že jsem čekal dalších 5 - 10 sec než jsem mohl zapnout prohlížeč apod. vše funguje hned. Ale je fakt že za to může hlavně SSD a fakt, že nemám zrovna nejlevnější notebook. Jsem zvědavej jak na tom budou z rychlostí 10

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Slyšel jsem, že prý v desítkách už vůbec nejdou vypnout aktualizace, jenž se provádí bez ohledu na uživatele. Hm, super.

A já jsem slyšel, že myši se rodí z hnijící slámy.... http://technet.idnes.cz/instalace-aktualizaci-windows-10-dag-/software.aspx?c=A150727_083250_software_vse

 

A tady přímo z woken:

 

V_st_i_ek.png

 

 

Devítky prý kvůli nějakým systémovým kořenům být nemohly... 

 

Dle Mrkvosoftího prohlášení přeskočili devítky aby evokovaly, že W10 jsou velkým krokem kupředu.... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Ano, toto je poslední prohlášení, že to půjde. Ale pro HOME edici to nejdříve nemělo jít. Mělo jít jen odložit aktualizace asi 3x a pak natvrdo install.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, toto je poslední prohlášení, že to půjde. Ale pro HOME edici to nejdříve nemělo jít. Mělo jít jen odložit aktualizace asi 3x a pak natvrdo install.

To poslední prohlášení je staré 4 dny a bylo vydáno ještě dříve než W10 vůbec vyšlo...

 

Edge je nový prohlížeč na novém jádře a (dle mého) bude rozhodně lepší než IE.... Co ho zatím sráží dolů je nedostatečný výběr pluginů k jeho úpravě dle potřeb uživatele.... Ale vzhledem ke změně obchodní strategie Mrkvosoftu je otázkou, co vše zůstane zdarma a co vše bude placené....  (ostatně on se Google nechová o moc jinak a hromadu pluginů, co byly zdarma zpoplatnil... )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To poslední prohlášení je staré 4 dny a bylo vydáno ještě dříve než W10 vůbec vyšlo...

 

To nerozporuju, ale den dva před touto zprávou jsem ale četl, to co jsem napsal.

 

 

Podle mě bude Edge také lepší. Do IE se promítl dlouhodobý vývoj, nestandardní objektový model a další bazmeky. Udělali jen dobře, že ho zahodili.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To nerozporuju, ale den dva před touto zprávou jsem ale četl, to co jsem napsal.

 

To jistě... ale operovat tím den po vydání W10 (a tedy 3 dny po tom , co byla ohlášena změna přístupu) jako tou "strašně špatnou věcí proč W10 nepoužívat" je velmi zavádějící.... A proto jsem se ozval.... 

 

Nikomu W10 nevnucuji.... A jsem schopen pochopit všechny relevantní důvody, proč na ně nepřejít... Ale nejsem schopen pochopit argumentaci zastaralými (a tedy nepravdivými) informacemi.... A tady je jádro toho zakopaného psa... Myslím, že je to pudl.... :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je otázka co to je u tebe "starší" hra... Pro někoho je starší hra Fallout 3, pro někoho Fallout 2, pro někoho Dune II....  Ale v tomto případě se to asi bude lišit titul od titulu.... 

 

tak třeba Fallout 3, Arma 2, CoH a jiné, starší hrou nemyslím třeba Turricana

 

abych to upřesnil, jde mi o hry, které sice podporují direct 11, jenže jdou spustit i v nižším Directu  a tímto to lze u některých her obejít, sedmičky s tímto nemaj problém ,sice u mě došlo ke znatelnému  vylepšení grafického výkonu, že si mnoho her užívám na daleko vyšší detaily, jenže gtx 295 neumí d11 ( darovanému koni na zuby nehleď )  a nové hry me extra nezajímaj, proto mě toto zajímá....excel word atd tam nebude změn...., navíc přímo pro w10 ještě moc programů  asi nebude...

 

dále mě zajímá, zda někdo používá fraps pod w10, zda se to chová korektně

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak třeba Fallout 3 a jiné, starší hrou nemyslím třeba Turricana

 

Dneska budu instalovat zpátky New Vegas (i když je novější než F3)... Tak potom dám vědět.... ;-)

 

Edit: Dám se do toho hned... :-)

Edit2: Aha... Mám NV na Steamu a nevím co tam jde vše vynutit za spouštění.... Hry umožňující oba directy měly většinou dva spouštěcí soubory - pro každý Dx jeden.... Podívám se na to...

 

ty jsi mu na půl ošklivě odpověděl

To nebyla ošklivá odpověď, ale hláška ze Zaklínače... "Slyšel jsem, že Zaklínači nemají srdce"... "A já jsem slyšel, že myši se rodí ze hnijící slámy"... :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Tak potom dám vědět.... ;-)

 

Takže zrovna FNV nemá dva spouštěcí soubory, ani nemá v nastavení možnost přepnout mezi DX9 a DX11... Ale pokud spouštěcímu souboru zadám ve vlastnostech 

 

V_st_i_ek.png

 

tak hra bez problémů jede....  (Jede bez problémů i bez toho.... aby bylo jasno)

 

 

Systém mám zarezervovaný, bohužel mi to ještě nenabídlo instalaci.

 

Pokud chceš upgrade urychlit tak doporučuji následující postup:

 

1) Odsud si stáhni nástroj podle toho jaký chceš systém (32,64).... (musí být stejný jako systém ze kterého upgraduješ)

2) Spusť ho a vyber volbu "Upgradovat systém"... (Je to důležité, aby došlo k aktivaci W10)

3) Nech ho pracovat a případně zvol zda-li chceš zachovat osobní soubory, či nikoliv....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Načítání
×
×
  • Vytvořit...