Přejít na obsah

Windows 10 + aplikace


HeavyBoyJoe

Recommended Posts

Tak to se omlouvám.... :dntknw:  Ale mám pro tebe jednu pozitivní zprávu... Pokud jsi rozhodnutý, tak tam ty W10 klidně nacpi... O OEM licenci W7 totiž nepřijdeš a můžeš se k ní kdykoliv vrátit... (Nenech se zmást, že po netu koluje lhůta pro návrat k původnímu systému jeden rok... Tato lhůta se vztahuje k tomu, jak dlouho ti bude downgrade nabízet přímo nový systém... A to ještě pouze za předpokladu, že neodstraníš složku "windows old"... Ať už smazáním, či čistou instalací)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aarone díky za doplnění - ano, ačkoliv W7 podle Microsoftu dělaly nějakej "otisk" systému (zejména tria MB+CPU+HDD), tak to očividně není nějaká absolutní ochrana a jde hlavně o klíč.

 

Možná by šlo při změně HW nainstalovat nejdřív legál W7 a pak z něj upgradovat na W10.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

abychom se nebavili každý o něčem jiném, tak předpokládám, že řešíme co dělat v případě výměny nějakého komponentu, který změní otisk....

 

Aktivace čistých W10 je závislá na otisku.... A na to aby se udělal otisk potřebuješ upgrade.... Všechny instalace W10 provedené bezplatným upgradem jsou OEM (bez ohledu na licenci původního systému) vázané na konkrétní počítač s konkrétním otiskem...

 

Takže pokud vyměníš něco do roka, tak se změní otisk... Jednou z cest je nainstalovat tam původní systém (W7, W8), provést upgrade na W10 a tím získat nový otisk.... A nebo to řešit se supportem...

Po roce už zbývá pouze to řešit se supportem, protože upgrade z původního systému už nebude možný bezplatně.... (tzn, že provést půjde, ale jen nově zakoupenými W10)

 

Alespoň tak momentálně MS svou licenční politiku představuje.... (respektive tak jsem jí pochopil já)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A zase - co když si teď udělám instalační image (jak to Wokna nabízí)...

Pokud uděláš teď upgrade na Win 10 a pak si uděláš image, pak se vrátíš na Win7-8 a za rok budeš chtít použít tu image Win10, tak pokud mezi tím nevyměníš nějak zásadně něco na HW, tak bych čekal, že ty Win10 normálně nainstaluješ. Protože ten otisk HW se ti mezi tím nezměnil a máš ty desítky s tím někde svázané.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

- - -

 

Jenom bych doplnil, že pokud se vám nepodaří ukecat support tak v každém případě se dá vrátit ke svému původnímu systému (W7,W8)... O nic tedy nepřijdete.... Dostali jste zadarmo W10 a zase (díky upgrade HW) o ně přišli (zdůrazňuji pokud neukecáte support), ale původní systém vám zůstává stále... Nic více a nic méně...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak z Windows 10 udělat desktopový systém

 

http://www.dasm.cz/clanek/jak-z-windows-10-udelat-desktopovy-system

Článek je z 9. srpna a tedy 20 dnů před oficiálním vydáním... Vzhledem k tomu, že MS chrlil v rámci Insider Preview před vydáním jednu aktualizaci za druhou, tak není příliš zřetelné z jaké verze vychází... Domnělá RTM je pouze spekulací autora, protože žádná verze nebyla jako RTM pojmenována... Finální se nakonec stal build 10240 (který se i tak dle účastníku Insider lišil od "insiderového buildu stejného čísla)...  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No... Na W10 jedu taky. Zatím no problem, až na...

Nevím proč, ale nejdou mi spustit žádné replaye z WOT. Stáhnu replay, otevřu ve World of Tanks, na monitoru problikne jakési okno a tím veškerá sranda skončila... Netuším čím to je, vlastně mě to ani nijak extra neštvě, ale občas bych si něco pustil :-)

 

EDIT: Aha, to nesouvisí s W10, ale s Wargamingem a asi to taky mají všichni, ale už vyřešeno :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty bláho, teď jsem připojil do PC flashku plnou dat a Defender mi ji skoro celou bez upozornění smázl. Co to sakra je? Je nějaká možnost, jak získat data zpět?

Mne po instalaci Defender akorát upozornil, takže jsem ho hned vypnul, protože používám MalwareBytes ...

 

Nikdy jsem Defender nepoužíval.... Ale nemá i on Karanténu, z které můžeš obnovit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Načítání
×
×
  • Vytvořit...