Přejít na obsah

Windows 10 + aplikace


HeavyBoyJoe

Recommended Posts

Já tomu taky nevěřil. No a pak, když jsem měl žaludeční křeče a nevěděl, co dělám jsem aktualizoval... během návštěvy WC se to nainstaloalo a ... vše funguje, jako dřív. Ale zatím nemůžu najít žádný pozitivum oproti sedmám... navíc si to musím trochu přizpůsobit, až mi bude líp...

Prý to je rychlejší. Otázkou ale je, o kolik a zda to má na SSD disku vůbec význam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prý to je rychlejší. Otázkou ale je, o kolik a zda to má na SSD disku vůbec význam.

Mám desítky v práci. Jsou svižnější , ale že bych z toho byl odvázanej, tak to teda nejsem. Ale je pravda, že mi odešel pracovní comp a já dostal novej par dní před upgradem, takže jsem to neměl zasviněný. To se pak těžko porovnává.  

Na domácím ntb zůstanou sedmy (zatím). 

Pokud más systémový disk SSD, tak bych asi rychlost neřešil. Spíš funkčnost. Ale tu si zjistíš až používáním, jestli ti vyhovuje, nebo ne. Takže v tomhle ti nikdo neporadí, maximálně se tady mohu házet argumenty od těch, co jim 10ky vyhovují proti win10 haterům.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

maximálně se tady mohu házet argumenty od těch, co jim 10ky vyhovují proti win10 haterům.

 

Nejsou žádné relevantní argumenty pro nebo proti... Kdo je chce používat tak ví proč a kdo nechce, tak také ví proč.... Podpora sedmiček končí až v roce 2020... Takže ať si každý používá co je jeho srdci bližší.... :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mame svy zkusenosti, MS VZDY rikal ze vsechno bude lepsi, kompatabilita se starym sw bude super atd. Zatim to NIKDY nebyla pravda. Takze ja se budu vybornych sedmicek drzet jak to pujde.

 

To se drž, jinak co se týče těch softů, nenarazil jsem na nic ze starých programů co by nefungovalo. Jediný problém co jsem zaregistroval byla instalace starého Nera, kdy instalace neskousla, že je v compu novější Flash player a ukončila se. Nepřišel jsem na to proč a byl jsem líný odinstalovat nový Flash jenom proto, že to nějaký přiblblý program neumí překousnout. Tak jsem nainstaloval místo obr molocha Nera zdarma se šířící softík Ashampoo burning studio free a spokojenost. Zdarma, umí co potřebuji a nezabírá skoro žádné místo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To se drž, 

Přesně tak.... Ale baví mě, zatímco ty máš skutečné a faktické zkušenosti s W10 a popisuješ tady jejich skutečné chování, tak Gut s Kanárem tě budou přesvědčovat, že se W10 chovají (a nebo údajně mají chovat) jinak.... 

 

Ty napíšeš, že ti všechny původní programy běhají (nikdo z uživatelů W10 to nevyvrací protože to je pravda), ale Kanár tě bude přesvědčovat, že tomu nevěří (tak proč se ptal, když odpovědi stejně nechce věřit???) a Gut že takhle se přeci MS nechová....  :fx503d1dcc:

 

Toto by mělo být informační vlákno o W10 a praktických zkušenostech s ním.... Pokud mají potřebu lidé, co W10 nepoužívají na něj nadávat, jak je to špatný systém (nedodělaný, nefunkční, bla bla bla...), tak by si asi měli založit nějaké hejtovací vlákno, aby se tady nepletly praktické zkušenosti uživatelů s teoretickými emočními domněnkami a pomněnkami jejich odpůrců.... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kanár: přechod z W7/8 na W10 není nová instalace, ale "upgrade", respektive se to tak chová. Mrkvosoft zřejmě dostal rozum a při instalaci si to sahne do registrů (a na všechny ty tajný místa, kam is Wokna blijou informace so a kde) a vytáhne si to z nich data o nainstalovanejch aplikacích.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kanár: přechod z W7/8 na W10 není nová instalace, ale "upgrade", respektive se to tak chová. Mrkvosoft zřejmě dostal rozum a při instalaci si to sahne do registrů (a na všechny ty tajný místa, kam is Wokna blijou informace so a kde) a vytáhne si to z nich data o nainstalovanejch aplikacích.

To chápu a čekal jsem, kdy je to napadne. Jelikož ale znám, jak složitě si tyhle věci někdy Wokna zaznamenávají, tak jsem skeptický. Toť vše. Raději počkám, až jaké budou zkušenosti u vícero uživatelů. Zatím je toho málo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemá někdo nějakou zkušenost s upgrade na W10 z nelegálního výchozího OS??? (Pokud je to dotaz už "přes čáru", tak nechť ho moderátoři smažou)...

 

Napadlo mě v souvislosti s tou od Miruno anoncovanou anketou, kolik lidí z těch, co se jim upgrade nepovedl patří do skupiny lidí s nelegálními W7, W8 a stejně tak by bylo jistě zajímavé vědět kolik osob ze stejné skupiny z tohoto důvodu nechce přejít na W10....

 

UPOZORNĚNÍ: Je to jen úvaha a rozhodně tím nechci říct, že každý kdo nechce W10 a nebo má problémy s upgrade je pirát... Prostě mě jen s výše uvedeným napadlo, jak se asi chovají W10 k nelegálnímu výchozímu OS.... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak už jsem psal... To chápu... Jen mě prostě napadlo kolik z těch co mají výhrady (či dokonce přímo nějaké problémy) se rekrutuje z množiny osob s nelegálními wokny... 

 

Podle mě všichni co se jim nepovedla istalace se rekrutují z této skupiny. Já už upgradoval tři kompy a ani náznak problému, jen rychlost instalace byla úměrná stáří a rychlosti železa. Mimochodem, můj osmiletý dědek lítá s Win 10 jako zamlada.

 

P.S. Já jsem po letech levých XP došel k legálnímu softu přes nákup dětského počítače (dárek k vánocům) s Win Vista od Aceru. Tenkrát byla hned možnost přejít na Win 7 za 99,- Kč a následně za 299,- Kč na Win 8.

Oba tyto softy se chovají jako krabicové verze, takže no problem převést všechny kompy v domácnosti na Win 10 za čtyři stovky. Paráda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ten "šikovný" redaktor s tím Lenovem asi legal mít bude... Stejně jako J.X. Doležal, který hned 29. sepsal článek, jak mu wokna nejdou.... Takže všichni tam asi nepatří... :-)

 

:-D   J.X. Doležalovi bych nevěřil ani pozdrav natož nějaké plky okolo počítačových operačních systémů. Pokud si pamatuji správně, tak u Lenova byly nějaké problémy s pozdě dodanými ovladači.

 

P.S. Jak píše jeden pisatel v diskuzi, ...stačilo smazat všechno ve složce Windows/Software distribution/Download a pak znovu spustit tu aktualizaci... Totiž pokud si zrovna sedmičky stahovaly nebo měly připravenou aktualizaci ke spuštění, tak to seklo chybu a už to nešlo dál. U osmiček tenhle problém nebyl. Tohle jsem věděl a mazal to u všech kompů automaticky. Ono to chce si o tom něco zjistit, než člověk začne hrabat do systému.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A já mám dotaz, jak je to s OEM licencí sedmiček, kterou mám v ntb. Když upgraduju na desítky, tak mám najednou plnohodnotnou verzi, která je přenosná na jiná zařízení, nebo je to furt vázáno na konkrétní stroj?

 

Pokud budeš upgradovat přes OEM verzi, tak dostaneš zase OEM verzi. Je to pořád vázáno na konkrétní stroj. Zatím nikdo neví jak to bude, když budeš měnit třeba hadr nebo procesor. MS se k tomuhle nevyjádřil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud mě pamět něklame, tak př instalaci OEM sedmiček sem se pani na infolince Mlíkosoftu ptal, co mám dělat, když mi v kompu třeba shoří motherboard. Odpověděla něco v tom smyslu, že pokud to nepůjde nainstalovat (protože OEM), mám zavolat na support a oni mi to odemknou.

 

Pozdějc sem získal jinou MB (Asus) s lepším procákem, vyměnil sem to za stávající - šlapalo to. Pak sem zjistil, že mi nevyhovuje zvukovka na nový MB, takže šla zpátky původní Gigabytka (prosík pořád novej, výkonnější) a šlape to jak fík. Stejně tak přechod na jinej systémovej disk bez problému.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud mě pamět něklame, tak př instalaci OEM sedmiček sem se pani na infolince Mlíkosoftu ptal, co mám dělat, když mi v kompu třeba shoří motherboard. Odpověděla něco v tom smyslu, že pokud to nepůjde nainstalovat (protože OEM), mám zavolat na support a oni mi to odemknou.

 

Pozdějc sem získal jinou MB (Asus) s lepším procákem, vyměnil sem to za stávající - šlapalo to. Pak sem zjistil, že mi nevyhovuje zvukovka na nový MB, takže šla zpátky původní Gigabytka (prosík pořád novej, výkonnější) a šlape to jak fík. Stejně tak přechod na jinej systémovej disk bez problému.

No a tys mě potěšil :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já ti zase vrátím zpět trochu pochybností... Win7 šlapaly na základě product key... W10 šlapou na základě otisku... A ten se při výměně komponenty změní.... 

 

Opravdu tedy zůstává otázkou jak se k tomu postaví support MS.... 

Kouknou, Aron, Voni kdyby nic nepsali, tak udělaj líp :-)

Já už byl rozhodlej tam desítky nacpat a teď taková čára přes rozpočet :-(

 

A jak tě znám, tak máš zase pravdu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Načítání
×
×
  • Vytvořit...