Přejít na obsah

Windows 10 + aplikace


HeavyBoyJoe

Recommended Posts

Windows si sám nainstaluje "základní" ovladače pro GK - při rozpoznání nového hardwaru nebo při čisté instalaci windows(ať už se jedná o Nvidii nebo AMD). Na tobě je potom doinstalovat ty od výrobce GK(ASUS, MSI, ZOTAC, atp..) nebo přímo od výrobce GPU(AMD, Nvidia). 

A co tu aarongoldstein napsal platí i pro AMD. Prostě si stáhneš Crimson ovladače nebo staré Catalyst pro staré GK a tam si můžeš nastavit vše od rychlosti větráků až po specifický nastavení frekvencí, barev, omezení FPS, atp... S aktualizacema ovladačů je to asi stejný jako má Nvidia, prostě tě ovladače upozorní, že vyšel nový ovladač a je dostupný ke stažení, z ovladačů pak máš možnost ho stáhnout a nainstalovat. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co tu aarongoldstein napsal platí i pro AMD. ........ . S aktualizacema ovladačů je to asi stejný jako má Nvidia, prostě tě ovladače upozorní, že vyšel nový ovladač a je dostupný ke stažení, z ovladačů pak máš možnost ho stáhnout a nainstalovat. 

To je pravda, ale třeba mé zkušenosti jsou takové, že nVidia (mám na domácím sčotu) aktualizace úplně v pohodě, obvzlášť co tak půl roku dozadu upravili toho svého klienta.

AMD klient je tragédie (mám na noťasu). Třeba mě to po novém roce přestalo aktualizovat, prostě se to zašprnclo a jedna aktualizace se točila dokola.

No tak čistá instalace: stáhnu klienta, odeberu v nastavení ovladače, restart. Nainstaluju klienta, vše se tváří OK, ale stejný problém.

Pouštím Lenovo Update, najde nový ovladač grafiky, stáhne, ale chyba instalace - se to prostě po....

 

Tak strejda Google poradil, že pro čistou instalaci je nutné nestahovat default klienta, ale proklikat se ke konkrétnímu ovladači. Až tohle pomohlo. nVidia na to má checkbox, funkční.

Taky mě u AMD točí ten checkbox, že se mají aktualizace instalovat automaticky, je snad na každém druhém dialogu a neustále ho odškrtávat je vopruz.

Vše na Win10.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jo, problém OS to nebyl. Dneska mi disk zmizel a tak je nad slunce jasné, že v tom jede ten napájecí kabel co poškodil další disk. Vše padá na mojí hlavu bo jsem blb který myslel na prachy při výběru sestavy. 

Zásadní je zde špatný výběr zdroje. Má pouze 4x SATA a já minimálně potřebuji 5x. Moje chyba, moje snaha ušetřit. Chtěl jsem to řešit rozdvojkou, ale bohužel se to ukázalo jako špatné řešení, protože nějakým způsobem to nevratně poškodilo elektroniku disků.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jo, problém OS to nebyl. Dneska mi disk zmizel a tak je nad slunce jasné, že v tom jede ten napájecí kabel co poškodil další disk. Vše padá na mojí hlavu bo jsem blb který myslel na prachy při výběru sestavy. 

 

Zásadní je zde špatný výběr zdroje. Má pouze 4x SATA a já minimálně potřebuji 5x. Moje chyba, moje snaha ušetřit. Chtěl jsem to řešit rozdvojkou, ale bohužel se to ukázalo jako špatné řešení, protože nějakým způsobem to nevratně poškodilo elektroniku disků.

 

Ujisti se nekde na jinym pc ze je ten disk opravdu vadny, uz jsem 2x videl ze byl vadny radic na MB a disk ve skutecnosti v poradku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

blbne i v jiném pc a další disk vykazuje stejné příznaky. Ovšem ten se pokusím reklamovat. 
Takže moje spořivost na blbém místě mě bude stát nový zdroj, protože to nechci nastavovat, nový disk a uvidím jak to půjde s reklamací toho dalšího

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stejne se mi nezda ze by jedna vetev neutahla dva disky......neni vadna ta redukce/rozdvojka? Me se nekolikrat podarilo odpojit napajeni hdd za provozu (no, kdyz to clovek dela cely dny tak se to stane), no a svete div se - hdd vzdy zajiskril a vydrzel. Ale videl jsem i vadnou redukci, proste klasicky spatny kontakt ktery disk uplne odvaril.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

určitě ta rozdvojka. Jedna větev šla do disku a druhá do mechaniky. Mechanika je ok, ale disk bohužel. A v rámci testů jsem tu blbou větev napojil na druhý disk abych testnul napájení z jiné. No a jak to dopadlo už všichni ví :-D

Tak v tom pripade mas zdroj nejakou uplnou srajdu.......no stane se i na lepsim materialu!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prave instaluju W10 na svy novy pc a jsem prekvapen co vsechno je v zakladu povoleno. To je fakt nehorazny.

 

Pouzil nekdo tuto utilitu? (nasel jsem o dve strany zpet)

 

https://www.oo-software.com/en/shutup10

 

Zajima me jestli ma nekdo osobni zkusenost.....pripadne s podobnou utilitou, hodlam zakazat vsechno co jde.

Zakaž, nenarazil jsem na nic, co by nefungovalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pouzil jsem tu utilitu - bez kritickych nastaveni a vsechno se zda byt v poradku. Jinak jsem naprosto znechucen mirou smirovani ve Win10. To by melo byt proste zakonem zakazano (osobne vidim prichazet Velkeho Bratra).   Jinak jsem ale zatim nenarazil na zadny vazny problem, neco malo se naslo (a jeste urcite i najde), ale zatim funknost W10 hodnotim na vybornou. Vse na naprosto novych komponentech (zatim, hodlam pripojit stary FW radic a zvukovku).

 

Musim se zminit o baleni W10 na flash karte co jsem si objednal - je to naprosto spickova design prace, vybafne na vas takove leporelo uvnitr ktereho je malinka flash s prenositenymi Windows. Aspon ze velky Bill ma smysl i pro krasu!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem ponekud zmaten z prav k disku C:. Kdyby mi to nekdo vysvetlil nebo poslal odkaz na cetbu byl bych rad.

Stalo se mi toto: Nainstaloval jsem Steam hru na C:\Steam, pote ji odinstaloval ze ji nainstaluju jinam, jenze jsem si to rozmyslel a nainstalovaj ji tam znovu. Ona ale pri druhem pokusu nedokoncila instalaci. Chtel jsem jeji slozku pro jistotu smazat a ouha - NEMATE OPRAVNENI K ODSTRANENI SLOZKY, obratte se na administratora. Jsem spravce, dokonce v pc nemam jiny uzivatelsky ucet! Pridal jsem si ted jeste extra prava na disk C:, tak uvidim jestli to pomuze. Ale nerozumim tomu ani trochu, ja jsem spravce a nemuzu smazat slozku na C: ktera dokonce neni ani ve Windows??? Jako co je tohle za logiku?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 months later...

Mam s W10 posledni mesic 2 podivne problemy:

 

1. nez se pripojim na jakykoli web trva to cca 2 sec (firefox)  rychlost pripojeni a ping je jinak v pohode, jen ten prvni kontakt.....(nekdy cas i vyprsi)

 

2. nevim co se mi stalo s indexovanim na ssd C: - nez se mi nacte obsah velke slozky je to mnohem delsi doba nez na plotnovym D: !!!  nechapu vubec co se deje....

 

please help me.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Načítání
×
×
  • Vytvořit...