Přejít na obsah

WOWs - První dojmy a zkušenosti


oresprut

Recommended Posts

Já v Alfě jsem měl s Yamatem "odpluto" hodně bitev a za sebe mohu říct, že Yamato je jedna z nejhorších BB. Je slepá, torpédoborec na ní může v klidu útočit ze 7km a on jí neuvidí, obratná na svojí velikost docela je, AA obrana je super, sekundární zbraně na blízko také good, ale problém jsou hlavní děla. Se skillama je reload celkem OK, ale otáčení věží a velmi náladové RNG tu loď zabíjí. Na 15km vejš něco trefovat s postupem času je problém ( jak se lidi naučí hru hrát a sledovat výstřely a uhejbat jim ). Opravdu zásah hodný X tieru BB na velkou vzdálenost se ( aspoň mě ) povedl tak u každého 7 výstřelu. Co se mi opravdu, ale opravdu často stávalo je dopadnutí střel v těsné blízkosti lodě, až to bylo k smíchu. 9 ran a zasypou loď ze všech stran ale netrefí. Dobrý křižník vás na dálku může udolat a hlavně co zásah, tak vám vždy dá velké poškození. Já měl zcela běžně poškození za 500, prostě za prd a mohl jsem střílet kam jsem chtěl...   Na blízko a střílení do boku lodi už je o něčem jiném, ale to musí být proti vám hlupák aby šel na střet typický pro plachetnice :) Chytrák vás utočí - věže nestíhají rychlost nepřátelské lodi.

Taky v Alfě s touto lodí málokdo hrál...

 

Ale ostatní BB Japonské nejsou vůbec špatné...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Několik dotazů:

 

1. Výsledné staty po bitvě se tam objeví a hned pohasnou, to nejde nějak vyvolat znovu?

 

2. Lodě lze rozeznávat pouze podle jejich názvů? Kdo si to má herdek pamatovat co je co? To nejde nějak zobrazit jinak, než na mapě těmi značkami?

 

3. Co ukazují značky malých červených torpéd?  Nemyslím ty trojúhelníčky ve vodě ale malé obrázky torpéd. Ukazují se ze všech stran ale nikoliv ve směru ze kterého jedou ke mně ty trojúhelníčky.

 

4. Jak se navedou letadla na cíl ručně? I po přečtení návodu to nechápu a nevím, jak mám na něco kliknout myší, když tam nemám kursor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Několik dotazů:

 

1. Výsledné staty po bitvě se tam objeví a hned pohasnou, to nejde nějak vyvolat znovu?

 

2. Lodě lze rozeznávat pouze podle jejich názvů? Kdo si to má herdek pamatovat co je co? To nejde nějak zobrazit jinak, než na mapě těmi značkami?

 

3. Co ukazují značky malých červených torpéd?  Nemyslím ty trojúhelníčky ve vodě ale malé obrázky torpéd. Ukazují se ze všech stran ale nikoliv ve směru ze kterého jedou ke mně ty trojúhelníčky.

 

4. Jak se navedou letadla na cíl ručně? I po přečtení návodu to nechápu a nevím, jak mám na něco kliknout myší, když tam nemám kursor.

1. zatím bohužel znovu vyvolat nejdou

 

2. Moc nerozumím jak to myslíš, ale jak na mapě, tak nad loděmi máš ikonky, časem si zapamatuješ co je co, stejně jako u tanků. 

 

3. Značky malých červených torpéd(vypadá to teda spíš jak dynamity) ti opravdu ukazují ve kterém směru od tebe se nacházejí torpéda, je to jakoby na kružnici kolem zaměřovače. A stačí jen aby jeli kolem tebe a nemířili na tebe a zobrazuje ti to tu výstrahu. Oranžové jsou dál a není potřeba je nutně hned řešit, červené tě již mohou ohrozit. Navíc je na spot torpéd určitá hranice, která je snížena kouřem apod.

 

4. Pro ruční odhoz torpéd, drž alt, zobrazí se ti kružnice s odhozem. Musíš být v pohledu letky(označ si letku se kterou chceš útočit(číslo 4-5 většinou) a zmáčkni shift, hodí tě to do pohledu letadel)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Držím ALT a ukáže se mi nějaký zelený pruh se kterým se divně dá otáčet myší ale dál nevím co s tím. Asi ten pruh ukazuje jak letadla odhodí torpéda, ale jak mám označit cíl a nebo jak odhodím torpéda? A ze které strany toho pruhu ta letadla budou shazovat? V návodu je popsáno, že se má myší přetáhnout nějaká bílá značka a to už vůbec nevím, jak to udělat, když tam nemám kurzor. A ani nevím která značka to má být.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už jsem na to snad přišel. Ruční shoz je čistě ve směru toho zeleného pruhu po stisknutí ALT. Když se cíl označí pro automatický shoz, tak to udělá kolem cíle bílý kruh a na něm je kolečko s šipkou, které ukazuje, jak budou torpéda shozená. No, a tato značka se dá myší po tom kruhu posunovat a tím měnit úhel shozu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už jsem na to snad přišel. Ruční shoz je čistě ve směru toho zeleného pruhu po stisknutí ALT. Když se cíl označí pro automatický shoz, tak to udělá kolem cíle bílý kruh a na něm je kolečko s šipkou, které ukazuje, jak budou torpéda shozená. No, a tato značka se dá myší po tom kruhu posunovat a tím měnit úhel shozu.

 

Vidíš to jsem nevěděl :), tak jak jsem psal, letadlovky mě neba ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kanár (NIHIL), on 28 Mar 2015 - 14:46, said:

Už jsem na to snad přišel. Ruční shoz je čistě ve směru toho zeleného pruhu po stisknutí ALT. Když se cíl označí pro automatický shoz, tak to udělá kolem cíle bílý kruh a na něm je kolečko s šipkou, které ukazuje, jak budou torpéda shozená. No, a tato značka se dá myší po tom kruhu posunovat a tím měnit úhel shozu.

http://www.worldofwars.cz/topic/7821-wows-rychlý-start-letadlové-lodě/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mě začaly docela hodně bavit destroyery :-) trochu jsem si to osahal a není to vůbec špatný, člověk musí dávat bacha a hrát dostatečně drze a umět si počkat na správnou chvíli, pak je to paráda :-) Teď jsem měl hezkou story v bitvě - jedu si takhle s Wickesem (Tier III) a divoce manévruju a nějak jsem to nevypočítal a štrejchnul míírně o ostrůvek. Samozřejmě mě to okamžitě zastavilo a co čert nechtěl, čtyři kiláky ode mě plnej Phoenix, kterýho jsem předtím naštval salvou torpéd, kterou mi zmetek vymanévroval... no nebudu to prodlužovat, chlapec čuchal snadnej kill a hnal se na mě čelem na můj levobok a když byl už fakt kousek ode mě, tak mi "cvakly" dobitý torpédomety na straně, kterou jsem mu ukazoval... tak jsem to tam rychle poslal a následovala k..revská rána a Phoenix letěl do luftu... dostal to přímo do rypáku čtyřma nebo pěti torpédama ze šesti... klika jako kráva, že jsem ten reload stihl... a předpokládám, že na druhé straně dostala myš, monitor nebo klávesnice vzteky co proto :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak už jsem si zvykl i na bitevní lodě a s Kongem jsme se skamarádili, ono dát salvu na 20 km potěší a toho druhého pěkně na...... , ale narážím na podobný neduh jako ve wot a to nesmrtelné stroje s pár HP. Včera se mi to přihodilo zase, vyjíždím s pomalu full Kongem dorazit na konci pochroumanou Omahu s 10 000 HP a já ji  prostě na 3 Km, nejsem schopný zabít, full salvy zajíždějí do trupu a vyskakují směšné čísla, nedokázal jsem ji zabít na 4 salvy a ze mě jen lítaly cucky. Tohle by měli opravit, protože to povede jen ke kempení. je poněkud nesmyslné abych měl nejlepší střelecké výsledky na vzdálenost cca 10 km a zblízka nebyl schopen dorazit loď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak zatím mi hlavně vadí jedna věc. Hodně bitev končí na cap(body). Zbyde třeba sestava 4vs5 a hra končí, i když by to mohla být ještě zajímavá bitva. Rychlost naskakování těch cap bodů by se měla ještě přepracovat, s pomalou lodí to prostě nestihneš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak zatím mi hlavně vadí jedna věc. Hodně bitev končí na cap(body). Zbyde třeba sestava 4vs5 a hra končí, i když by to mohla být ještě zajímavá bitva. Rychlost naskakování těch cap bodů by se měla ještě přepracovat, s pomalou lodí to prostě nestihneš.

 

Hele nevím, zrovna tohle mi přijde docela OK... Nemám pocit, že by bitky trvaly nějakou brutálně krátkou dobu, protože někam dojede jedno rychlý DDčko a capne to. To, že to s pomalou lodí nestihneš z jednoho kraje mapy na druhej je IMHO docela v pořádku, aspoň to nutí hráče se pohybovat nějak smysluplně a nevypadá hra tak, že je každej nalepenej na kraji mapy, aby měl jednu stranu "krytou"... Včera zrovna jsem měl pár bitek, kdy to capem hrozilo - pokud byly lodě nějak rozumně rozmístěný, tak se to dalo stihnout - třeba já pak už v závěru při hře s CV kolegům scoutil (a pokud zbyly bombery, tak i dělal nějakou tu dmg). Jasně, když pak v jedný bitvě dvě nebo tři naše zbývající BBčka naháněly v rohu mapy skoro mrtvej cruiser a nepřátelskej destroyer si mezitím dojel pro cap, tak to je jiná písnička... ale v tomhle případě mi prostě přijde v pořádku, že takovou botu v pohybu po mapě už nestíháš napravit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná jo, jen sem teď měl po sobě několik bitev, kde jsme se pěkně mydlili 4vs4. Jenže oni měli zabraný 2 capy a my jen jeden, takže se nakonec prohrálo na body. Přijde mi, že lidi oproti WoT daleko míň ty capy zajímaj. Většina se soustředí jen na střílení a jen tak mimochodem někdy něco capne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ona hra s jedním bodem, s jedním na jedné straně a se třemi je pokaždý něco trošku jinýho, takže bych to úplně nesrovnával, mě baví všechny módy, každej má něco do sebe.

 

JirkaCFC: Viz to co píšu Kanárovi, mně přijde, že to dost závisí i na režimu hry. Je jasný, že v módu "na každý straně vlajka" asi nebude nějakej rush na cap, když si každý brání "tu svoji", když je jedna vlajka uprostřed, tak se sem-tam najde nějaký geroj v DD, co tam zezačátku hry vjede, nahodí kouřovou clonu a nechá enemáka trochu vycukat tím, že začnou naskakovat bodíky... Včera jsem to tak udělal a nepřítel docela "chytil nerva" (ačkoliv jsem se dostal tak na třetinu a bylo jasný, že celý to neudržím) a naši je pak docela lehce rozstříleli, protože se tam všichni nateplili na jednu hromadu... no a přilítly tři letky TB a připluly tam dvě nebo tři DDčka a pro torpéda je chumel tří motajících se BB a tří cruiserů na minimálním prostoru krásnej cíl :-D

 

A u módu se třema bodama je cap klíčová záležitost, pokud tam nějaký tým jede stylem "hlavně střílet a občas něco capnout", tak obvykle projede i kalhoty ;-) A je to jen jeden ze tří režimů, mně se líbí, že v tomhle je hra variabilní... A třeba s DD hraji "třibodovku" úplně jinak než ostatní dva mody - zatímco u tříbodovky je to většinou rush na jeden z bodů, aby nám něco začalo skákat, u jedné nebo dvou vlajek obvykle čekám, jak se to rozvine, motám se kolem vlastní linie a když se to nějak hezky srovná, tak si vyhlídnu nějaký cíl, co je zabraný do někoho jinýho a jdu mu poslat do boku pár torpéd :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Načítání
×
×
  • Vytvořit...