Přejít na obsah

WOWs - První dojmy a zkušenosti


oresprut

Recommended Posts

Btw už jste někdo potkal desítku?? Já už bohužel Yamato a Essex...... :D

 

Ne, nepotkal, ale momentálně mi na St. Louis, tedy trojce, dost pijou krev neustálý boje proti pětkám, v 95% případů mám v bitce aspoň tři pětkový japonský bitevky :-) A co čert nechce, vždycky aspoň jedna z těch sviňuch si mě najde... :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne, nepotkal, ale momentálně mi na St. Louis, tedy trojce, dost pijou krev neustálý boje proti pětkám, v 95% případů mám v bitce aspoň tři pětkový japonský bitevky :-) A co čert nechce, vždycky aspoň jedna z těch sviňuch si mě najde... :-D

 ni ti doporučím zajímavou taktiku, Louis má dost slabou penetraci na AP a stalo se mi, že jsem s ním víceméně vrazil do schovaného Konga, než mě zabil sestřílel jsem ho na 30% a rval jsem ho HE do té obrovské nástavby, každá rána za 950 HP

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem na Mogami. Zatím stock + 50% posádka. Ale už teď je to zabiják. 15 laufů je 15 laufů. :-) a 8 x 610 na každé straně mm taky umí svoje. Jediná slabina jsou rychle mizící HP, pokud se na vás zaměří BB.

Rychlost výborná, točení má pomalý náběh, ale pak je velmi dobré. Akcelerace slušná. Věže stíhají protipohyb.

155 mm má 10 sec v základu. Ideál na vše mimo BB. 203 mm zatím nemám, 15 sec v základu a nižší DPM, vyšší alfa, určitě vyzkouším.

AA stock a navíc nevyzkoušeno. Má to dva další trupy.

Vypadá to ne jednu z nej lodí ve hře.

Mogami mám taky, výborná hračka... 155mm děla jsou podle mě lepší než 203mm.

 

Mogami a Cleveland jsou považovány za OP momentálně. Je to daný tím, že jejich nástupci jsou horší než tyhle stroje, dokonce prej uvažujou že je přeházi mezi tierama než aby je nerfovali.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak to vůbec je s municí, předpokládám něco jako ve WoT, tedy na vyšší tiery/na dálku spíš jet "na jistotu" HE a na srovnatelnej cíl tam solit AP? :-)

 

Jinak já konečně unlocknul Langley a v Co-Op misi jsem si zkusil ovládání, no zajímavě to vypadá... btw dají se nějak ta torpéda odhazovat ručně? Přijde mi, že tady si ta letadla hrozně dlouho pindí hoňoury nad cílem a pak to odhodí z obrovské dálky, takže z toho vějíře jich tolik netrefí... já bych je v případě slabších cílů nahnal blíž a házel to přímočařeji :-) V NFku to šlo, jde to tady taky? :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak to vůbec je s municí, předpokládám něco jako ve WoT, tedy na vyšší tiery/na dálku spíš jet "na jistotu" HE a na srovnatelnej cíl tam solit AP? :-)

 

Jinak já konečně unlocknul Langley a v Co-Op misi jsem si zkusil ovládání, no zajímavě to vypadá... btw dají se nějak ta torpéda odhazovat ručně? Přijde mi, že tady si ta letadla hrozně dlouho pindí hoňoury nad cílem a pak to odhodí z obrovské dálky, takže z toho vějíře jich tolik netrefí... já bych je v případě slabších cílů nahnal blíž a házel to přímočařeji :-) V NFku to šlo, jde to tady taky? :-)

Alt

Naleť kolmo na cíl, podrž alt a střed trajektorie torpéd umísti před cíl a za jeho bok. Musíš to odhadnout, protože je to napevno. Docílíš tím 1) rovnoběžnou trajektorii torpéd = větší dmg, 2) kratší vzdálenost k cíli

Chce to cvik.

Ten nálet kolmo je důležitý, protože pak nemusíš upravovat směr torpéd, který se defaultně nastavuje ve směru letu. Není na to moc čas, s tím nějak manipulovat.

 

Na YT je na to hezké video, dokonce takhle navádí obě letky najednou (označíš si je podržením LMB a vytažením do čtyřúhelníku, který pojme vše co chceš označit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky, vyzkouším, zní to dobře :-) Už se těším, až vlastnoručně utopím prvního zmetka :-)

 

Zatím jsem sejmul jen nějakýho šmudlu, ruční odhoz jsem začal řešit proto, že na konci té první bitvy jsem vyhmátl osamocenou botí BB co ještě štrejchla o ostrov, takže se tam tak motala, jenže ti blbečkové v TB tam blbnuli tak dlouho kolem, až se stihla dát zase do pohybu a klucí hodili ještě takovej vějíř, ze šesti torpéd trefilo jen JEDNO(!!) :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sry. vím že to bude rejpnutí,ale musím.

Divím se těm hráčům, co řeší např. wotko. že to není autentický nebo, že tenhle tank neexistoval či neměl takovej kanon atd. Ale , že byla vyrobena jedna loď a vy je v té hře potkáte jak na své straně nebo naproti, to nikomu nepřijde divný, že jsou to klony. :laugh:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak to vůbec je s municí, předpokládám něco jako ve WoT, tedy na vyšší tiery/na dálku spíš jet "na jistotu" HE a na srovnatelnej cíl tam solit AP? :-)

Vzhledem k tomu jak teď funguje mechanika penetrace, tak se skoro na vše vyplatí AP. Hlavní výhoda AP spočívá v tom, že můžeš penetrovat citadelu a dát plnej dmg nebo poškodit ammorack (rány klidně za 40k dmg). Ale mechaniku druhů munice teď prej taky předělávají, takže se to v budoucnu asi změní.

 

BB to mají jasné, s AP dají torpédoborce na salvu, křižníky na dvě a vzhledem k jejich dlouhýmu reloadu nemá cenu vůbec řešit HE.

Křižníky AP na vše, kromě torpédoborců, na ně se vyplatí nabít HE. HE dává torpédoborcům dobrý pecky, ale hlavně skoro každou ranou něco ničí (děla, torpédomety, pohon, kormidlo, atd), vzhledem ke krátkýmu reloadu není problém nabít si HE kdy je potřeba.

Torpédoborce - já střílím jen HE, abych dával criticaly. AP se dá taky určitě použít...

 

Pokud máš rozumnej reload, tak HE určitě na letadlovku, když hoří, tak nemůže vysílat letadla, takže je třeba ho zapálit, počkat až se opraví a zapálit znova. Navíc HE do zadní části těsně nad hladinu ničí pohon.

Zajímavý použití HE je na rychlopalnejch dělech. Jednou jsme takhle zůstali 2x St.Louis proti plnýmu Kongu. Dohodli jsme se v chatu, že já s víc hp pojedu dopředu a budu tankovat a střílet jen HE abych ho zapaloval a ničil mu děla a druhej St.Louis jel AP... Chudák Kongo, po minutě mu hořeli obě části lodě a měl 3 věže zníčený.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sry. vím že to bude rejpnutí,ale musím.

Divím se těm hráčům, co řeší např. wotko. že to není autentický nebo, že tenhle tank neexistoval či neměl takovej kanon atd. Ale , že byla vyrobena jedna loď a vy je v té hře potkáte jak na své straně nebo naproti, to nikomu nepřijde divný, že jsou to klony. :laugh:

 

To bys taky ve WoT mohl řešit, že se málokdy stalo, že když se potkaly jednotky Německa a SSSR na vých. frontě, tak byl poměr sil vyrovnaný, jako je tady 15:15 :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To bys taky ve WoT mohl řešit, že se málokdy stalo, že když se potkaly jednotky Německa a SSSR na vých. frontě, tak byl poměr sil vyrovnaný, jako je tady 15:15 :-D

No to je stejné jako že T-34 pojedou proti T-34, ale mohlo to být že, protože jich bylo vyrobeno X.Ale třída lodí, kde třeba byly jen 2 lodě a potkáš je prostě jak u sebe tak u soupeřů, je prostě no...hra, ale jinak ono to bylo zrovna myšleno na jednoho nejmenovaného hráče,co stále něco řeší a máš ho zrovna v podpisu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to je sice možný,ale zrovna HOOD paceřovanou munici neměl, že

Hood nebyl klasifikovanej jako Battleship, ale jako Battlecruiser. Ty měli v porovnání s bitevníma loděma o hodně míň pancéřování. Ve WOWs jsou obě tyhle třídy namixovaný do sebe, ale tlouštky pancíře josu historický, takže bude asi třeba rozlišovat jestli má BB a nebo "BB".

 

Jakej byl přesnej důvod že jim bouchnul Hood nevím, jen jsem slyšel o nešťastnym zásahu do skladu munice... Ale četl jsem toho dost o bitvě u Jutska (battle of Jutland) kde Britský námořnictvo hrozně strhali. Prej používali nevhodnej typ výbušniny (Cordite MD), ze kterejch se jim to sypalo na zem, takže měli cestičku výbušniny od děla až do skladů munice. Nezavírali dveře do skladů, dvěře se otevírali dovnitř skladu. U věží skladovali po chodbách nálože... to vše proto aby mohli střílet rychleji, ale na bezpečnost trochu zapomínali.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to je sice možný,ale zrovna HOOD paceřovanou munici neměl, že

 

Pancierovanú mal....  ale granát prešiel palubou z hora pod veľkým uhlom....   Paluba na HOODe moc pancieru nemala...  myslím že len okolo 75mm... 

Presne to isté čo potopilo USS Arizona....   Tam dokonca prešla cez pancier a niekoľko palúb len letecká bomba...  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

První dojem i druhý dojem z toho mám asi ten, že tohle nebude hra pro mně. Všichni na sebe vidí a všichni o sobě vědí. To je pro mou hlavu pak velký chaos a nedovedu se v tom nijak zorientovat. Naprosto nevím co dělat, když na mne střílí ze všech stran a je naprosto jedno zda jedu pomalu rychle, kličkuju a nebo stojím. :no:

Přijde mi to stejné jako ve WoT ale je to pomalejší.

Mimochodem, ta torpéda ze zaměřují jak? Pouze odhadem, kam ukazuje ta zelená výseč a nebo je to nějak jinak? Jde mi o to, že se mi nezdá, že by bylo možné něco trefit na 10km, když vystřelím 2 torpéda a ony na tu dálku mají rozptyl tak kilometr :ermm:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když na někoho míříš dělama, tak si ti kolem něj udělá takovej zaměřovač - to ukazuje, že to je hlavní cil pro tvoje sekundární zbraně. Pomocí klávesy X můžeš tenhle cíl změnit.

 

Když se přepneš na torpéda, tak si všimni takovýho šedýho pásu... To ti ukazuje kam vystřelit torpéda tak aby trefili tenhle vybranej cíl (za předpokladu že nezmění rychlost ani směr).

U torpéd si můžeš vybrat druh rozptylu - máš na výběr dva, velkej a úzkej rozptyl. Jen vyber torpéda dvakrát - tj. zmačkni tlačítko pro torpéda dvakrát (napoprvé se ti zobrazí velkej rozptyl, napodruhý úzkej).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Naprosto nevím co dělat, když na mne střílí ze všech stran a je naprosto jedno zda jedu pomalu rychle, kličkuju a nebo stojím. :no:

 

Pokud do tebe střílí ze všech stran, tak jsi v prdeli a měl bys zpytovat svědomí, proč manévruješ tak blbě, že ses do podobné situace dostal ;-) Pokud to do tebe šijí z víc stran, tak máš holt problém, musíš sledovat mapu a ideálně se držet v tlupě s ostatníma, nebo aspoň na dohled, pak je šance, že si enemáci budou všímat i ostatních, nejen tebe :-) Jinak když už tam nemáme to širé moře, jak sis "přál", tak tam jsou ostrůvky. A s ostrůvkama se dá dělat co? Aaano, modří už vědí! Schovat se! :-) Normálně se připlácni za to a máloco tě trefí, pak kousek vylez, pošli tam dvě salvy a zas zalez. Tohle jsem teď úspěšně aplikoval se skoro mrtvým St. Louis - zalez jsem za ostrov a ještě jsem stihl nepřátelskýmu destroyerovi dát pár hezkých salv, z toho byly dva "Citadel Hits" a šel chlastat vodu, zmetek :-D

 

EDIT: A k torpédům - na deset kiláků je to prostě o klice, pokud zrovna nestřílíš na stojící letadlovku, jejíž hráč má plný ruce práce s navigací letadel po mapě, tak než torpéda urazí deset kilometrů, stane se leccos a to je prostě spíš tak "na kliku" ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A ještě jeden tip nejen pro Kanára - v přístavu máš napravo informace o lodi, který se daj rozkliknout (ze začátku mi nedocházelo že se to dá rozkliknout a zobrazit tunu dalších informací o lodi). Např. jsou tam i informace o vzdálenosti na jakou jsi vidět.

x39uad.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vzhledem k tomu jak teď funguje mechanika penetrace, tak se skoro na vše vyplatí AP. Hlavní výhoda AP spočívá v tom, že můžeš penetrovat citadelu a dát plnej dmg nebo poškodit ammorack (rány klidně za 40k dmg). Ale mechaniku druhů munice teď prej taky předělávají, takže se to v budoucnu asi změní.

 

BB to mají jasné, s AP dají torpédoborce na salvu, křižníky na dvě a vzhledem k jejich dlouhýmu reloadu nemá cenu vůbec řešit HE.

Křižníky AP na vše, kromě torpédoborců, na ně se vyplatí nabít HE. HE dává torpédoborcům dobrý pecky, ale hlavně skoro každou ranou něco ničí (děla, torpédomety, pohon, kormidlo, atd), vzhledem ke krátkýmu reloadu není problém nabít si HE kdy je potřeba.

Torpédoborce - já střílím jen HE, abych dával criticaly. AP se dá taky určitě použít...

 

Pokud máš rozumnej reload, tak HE určitě na letadlovku, když hoří, tak nemůže vysílat letadla, takže je třeba ho zapálit, počkat až se opraví a zapálit znova. Navíc HE do zadní části těsně nad hladinu ničí pohon.

Zajímavý použití HE je na rychlopalnejch dělech. Jednou jsme takhle zůstali 2x St.Louis proti plnýmu Kongu. Dohodli jsme se v chatu, že já s víc hp pojedu dopředu a budu tankovat a střílet jen HE abych ho zapaloval a ničil mu děla a druhej St.Louis jel AP... Chudák Kongo, po minutě mu hořeli obě části lodě a měl 3 věže zníčený.

 

ale není BB jako BB, rozhodně s Yamatem není vůbec dobré střílet po torpédoborci... Je moc rychlý a pokud má hmotu za očima, v životě ho na velkou dálku netrefíš. Na blízko je lepší si najít "hodnotnější" cíl a nebo do torpědoborce střílet s HE...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Načítání
×
×
  • Vytvořit...