Přejít na obsah

Pokec o hrách všeobecně


Aaron Goldstein

Recommended Posts

je to zadarmo, stačí to jen stáhnout a zkusit. jestli je to pay to win, to nevím, ale podle mě má ta hra hlavně problém s cheaterama. spousta lidí dostává bany za cheaty (seznamy těch lidí jsou vždycky vypsaný na ofiko stránkách), ale moc to nepomáhá, protože je potkávám tak v každý druhý třetí hře. s tímhle by skutečně měli něco udělat, jinak mě ta hra ale docela baví, když se sejdou dva dobrý týmy a je to bez cheaterů, je to často dost napínavý. mapy jsou dobře vybalancovaný a prostředí dobře vypadá, až časem přidají víc herních módů, možná to člověka zabaví i víc než na půl ho´dky (jinak jestli se ptáš, proč na tebe reaguju i když jsi v mým ignoru, tak ignore list nefunguje zrovna moc dobře, takže třeba vidím když někam reaguješ.. ne že bych chtěl tyhle blbosti znova řešit, ale radši to píšu předem)

mno šance že bych to hrál je minimální, ale mám přehled :-D Je to docela na skill a o nervy, ptž se dá dost chcípat stylem "twl kdo a odkuď !!??" Jinak mapy vypadaj božsky :-)

 

p.s.- co se týká nás dvou, tak ve mě žádná zášť není a pokud byla, tak vydržela maximálně den. Příště se budeme více věnovat tématu, než jeden druhému a zkusit pochopit toho druhého, nebo minimálně akceptovat cizí názor. Ale někdy holt... :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mno nový Sherlock dohrán a musím uznat, že to bylo něco pro mě :-) co bych vyzdvihl tak pojetí hry jako takové, logické puzzly se dají přeskakovat :-D, samotné případy, některé jsou lepší, jiné jenom dobré, ale vcelku vzato vás vždy nějak překvapí. Poté samotné charaktery hry a dialogy, které pokud čtete knihy, každého zaujmou. Ono celá hra je spíše mířena na dospělejší jedince a je to pohoda a důvod proč hrát hry :-) umělecké dílo :-) mé hodnocení 8,5 z 10 (půl bodu k dobru za mou maličkost ;-)

 

p.s.- hrací doba 15-20 hodin... hra je občas i dost vtipná :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hack and slash už nehraji, pro mě to je vyhozenej čas oknem... je to zábava, ale je to prostě k ničemu... letos sem se obloukem vyhnul torchlightu 2 :-D cokoli jiného, i jiné RPG prostě cokoli, co mě obohatí alespoň o minimální příběh... i leckteré bitvy ve WT mají lepší příběh než některé hry :laugh:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hrál jsem Aion - v US zadarmo, v EU je potřeba časem platit, ale stačí ingame. Hrál jsem Teru - je zdarma. Tam je zajímavý, že enemy nejde označit, ale spely a pod. musiš mířit - tudíž se dá také vyhnout již vypuštěnému např fireballu. PvP asi bude dost o skillu neb nejde o to rychle vychrlit svý skilly, ale pohybovat se, uhýbat a zaměřovat. Již nehraji neb parta se rozpadla a sám to není ono ...

Lord of the Rings Online jsem také zkoušel, ale neoslovilo mě to. Zkusil jsem Path of Exile - zdarma - docela mě to chytlo, ale .. za pár týdnů jsem toho nechal. Ale ten neskutečný strom skillů je velice lákavý.

 

Já se s dovolením přidám - Path of Exile jsem zkoušel, ale popravdě, ten strom skillů je sice zajímavý, ale to je tak asi jediné, co mi v dlouhodobém horizontu přišlo na té hře zajímavého. A v tom stromu skillů byl časem spíš bordel, než že by to bylo ku prospěchu věci. Hra jako taková mi přišla dost fádní a to mám "diablovky" docela rád, ale Path of Exile byl takovej... nevím jak ho označit... asi nejvýstižnější slovo je "divnej". Rozhodně za mě nic na dlouhodobější hraní.

 

Já teď objevil projekt SWGEmu (www.swgemu.com), kde se parta lidí snaží "oživit" Star Wars Galaxies - je to stará hra, která byla ukončena tuším 2011. Oproti standardním RPGčkům má dost zajímavých věcí - například tam nejsou klasické "levely", máte tam asi 30 možných "profesí", ve kterých se můžete zdokonalovat, je tam opravdu skoro všechno - můžete být bojovník s mečem (zatím ne světelným - Jedi tam zatím není), střelec z blasteru či pušky, zbrojíř, architekt, pilot, doktor, politik... Ta hra je koncipovaná tak, aby hráče maximálně nutila k vzájemné interakci - většinu věcí musíte získat od jiných hráčů, není tam toho moc "za questy" nebo "z dropů" či od vendorů...

 

Úplně úžasný je tam craftovací systém - není to jako normálně, že když vyrábíte "nějaký konkrétní meč", tak ten má předem dané atributy. Záleží to na kvalitě použitého materiálu (v recepisu máte třeba jen, že máte použít kov a důležitá je u něj vlastnost Shock Resistance a Overall Quality, jestli tam dáte hliník nebo ocel už je na vás) a skillu craftera, co z toho vyleze. Přičemž ty nejkvalitnější materiály se spawnujou na různých planetách jednou za uherák. Hra je úžasně komplexní, ale obávám se, že možná i na to a na nějaké minely vývojářů časem umřela. Momentálně je to stále ve fázi vývoje - v podstatě to probíhá tak, že a skupina co na tom maká, na původní hru (klienta) od Sony Online Entertainment nesahá, ale programujou znovu tu serverovou část. Momentálně kvůli omezenějšímu počtu lidí není tak úplně rozběhlá ekonomika, přesto, pokud by měl někdo čas a chtěl to zkusit, za mě to rozhodně stojí za pokus. A vzhledem ke stáří (tuším vyšlo někdy 2003) hry to běhá dneska úplně na čemkoliv :-D

 

Ale nebudu tu všechno vypisovat, kdo chce, tak ať si zadá do googlu Star Wars Galaxies, případně jde přímo na web toho projektu www.swgemu.com, kde najde všechny potřebné pokyny jak to hrát.

 

Zatím se nic neplatí, je to ve fázi vývoje. Nicméně pokud mě to bude bavit, tak jim asi budu posílat dobrovolně nějaké ty "donations", aby měli z čeho platit účty za servery.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hmm tak FC1 nedohraju díky povedenému save systému... pryč s tím z disku... obtížnost level 3000 :-D

 

Tak už tady mám na dohrání Bioshock1 a infinite, Borderlands 1, Darksiders 1, Mafia 2 Dlc (na to už vůbec člověk potřebuje být trochu flegma) a nebo Batman: Arkham city... a nebo rozehrát něco jiného... hmmm tak asi War Thunder mno :-D

 

Jinak co si myslíte o nedohraných hrách? :-)

 

Aaron: ano ano, každej si má hrát to co ho baví :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co se týče nedohraných her - dost se mi začínají kupit, nemám už na hraní tolik času jako dřív a obvykle se už do hry tak dlouhodobě nezažeru, jako dřív. Poslední hra, kterou jsem opravdu dohrál do konce, byl asi Diablo 3 po tom, co jsem si koupil datadisk Reaper of Souls. I když ono je to taky o tom, že já obvykle hraju hry, které se de facto "dohrát" nedají - z těch co jsem dal v poslední době do PC, a dlouhodoběji hrál, je to v podstatě asi jen Fallout 3, který se "dá dohrát". Jinak je to spíš WoT:Blitz, WT, Elite: Dangerous a výše zmíněné Star Wars: Galaxies :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S nedohráním nemám sebemenší problém. Jak mě to nebaví, tak to nehraju. A když to nehraju, tak to při nejbližší čistce letí z disku pryč. Kdysi jsem měl snahu si aspoň uložit SAVE, ale už neřeším ani to, protože návratnost mám 0%. S WoT, CivilizationV a životem nemám už skoro na nic čas :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak Borderlands jde k ledu... grafika fajne, samotné střílení dobré, příběh průměr, humor na jedničku, správa inventáře a nákup věcí tragický, správa zbraní a poznat co je vlastně co tragické... ale rvát do každého druhého víc munice než dotyčný váží se mi fakt nechce... plus respawn enemy a máme tu hurá!!! čirá frustrace... tedy alespoň pro mě...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vím že je dementní hodnotit hry před vydáním, ale chce se mi o tom něco napsat už teď (furt přemýšlím jestli tdo toho jít nebo ne)

 

 

grafika! hradby, co vypadají jako hradby!! ano, je to skoro k neuvěření, ale je tu hra, kde hradby vypadaj realisticky. můžete si je dokonce prohlídnout zblízka a z jakýhokoliv úhlu, taky je můžete zničit, což vypadá taky kurevsky realisticky. to je skoro historickej okamžik v dějinách videoher. plus jednotky, zbroje, efekty, vegetace, baráky, všechno vypadá dost dobře, zvlášť bych vypíchl města, co vypadaj jako města, nebo požár, co vypadá jak požár.. je otázka jak dobře to bude vypadat v nastavení který poběží plynule...

 

AI je furt dementní, nebo aspoň tak furt vypadá a pochybuju, že za ten měsíc, co zbývá do vydání, se na tom něco změní. když se komp brání, tak chvilku bezúčelně pobíhá po pevnosti a jen co se nepřítel přiblíží na pár kroků, tak se proti němu v ten nejdebilnější okamžik rozběhne (i s defenzivníma jednotkama). když komp útočí, tak všechno posílá do jednoho bodu, ani náznak taktiky.. to si myslím že degraduje celou hratelnost kampaně z dlouhodobějšího hlediska, protože proti AI, která furt opakuje to samý dokola, stačí jedna nebo dvě osvědčený taktiky, takže se bitvy stávaj stereotypní

 

takže jsou tu velký pozitiva, když bráníte obrovskou pevnost co skutečně vypadá masivně a nechcete jí ztratit, a na druhý straně furt ty starý negativa co provází TW snad od začátku

ale stejně asi do toho půjdu jako do každýho dílu

 

 

 

@Micky myslím že Borderlands bez respawnu by trochu ztratil smysl. nechci se nějak chlubit, ale když jsem vybíral dobře perky a z tý spousty zbraní jen ty lepší kousky, tak nepřátelé padali jak švestky, navíc respawnující enemák o 5 levelů níž je záležitost pár kulek, nedá se to moc porovnávat s respawnem ve hrách kde jsou všichni pořád skoro stejně silný

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď jsem doma našel starý CD (DVD?) Shogun Total War a dostal jsem hroznou chuť si to zahrát, ale nějak mi nedošlo že na PC už nemám mechaniku na CD/DVD.

 

Nevíte někdo, kde to stáhnout? Mám originální sériové číslo, jen nevím kde vzít instalačku. Na stránkách CA jsem to nenašel, ani na steamu a kupodivu i warf**** selhalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď jsem doma našel starý CD (DVD?) Shogun Total War a dostal jsem hroznou chuť si to zahrát, ale nějak mi nedošlo že na PC už nemám mechaniku na CD/DVD.

 

Nevíte někdo, kde to stáhnout? Mám originální sériové číslo, jen nevím kde vzít instalačku. Na stránkách CA jsem to nenašel, ani na steamu a kupodivu i warf**** selhalo.

torrenty. stáhnuto za pár minut a "cracklé" staré hry jsou obvykle lepší, než originální, tím myslím do spustitelnosti a stability. jedinou nevýhodou je, že jsou torrenty těsně za legální lajnou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Micky myslím že Borderlands bez respawnu by trochu ztratil smysl. nechci se nějak chlubit, ale když jsem vybíral dobře perky a z tý spousty zbraní jen ty lepší kousky, tak nepřátelé padali jak švestky, navíc respawnující enemák o 5 levelů níž je záležitost pár kulek, nedá se to moc porovnávat s respawnem ve hrách kde jsou všichni pořád skoro stejně silný

 

Já neříkám, že je respawn nutné zlo, ale stejný počet nepřátel, na stejných místech a i včetně těch tuhých na 4 zásobníky... nebaví nebaví :no: a ještě ti hra nedá možnost pořídit si střelivo, když dělá respawny v rámci "dungeonu" co pět minut!!! :laugh: Navíc se tím znehodnocuje práce a úsilí hráče... Borderlands je tak trochu diablovka ve stylu fps... ale ocaď pocaď :cool: Jinak je to fakt dobře zmáklý, ale tohle to zabilo... mě ani nesejřili dva tři někde po cestě, ale spešl cesty ke questům, quest lokace jako samotné a cesty z quest lokace a opět zase vše vyvraždit... nuda... To je můj názor, ale podobně tupých stříleček si člověk zahraje jako všude více než dost, o to více, že Borderlands má punc dobré hry, těžko říct jak ho získal :-) Zkusím ještě dvojku, ale moc tomu nedávám a nebo to je výběrem postavy, vybral sem si toho týpka s orlem a odstřelovací pušky... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bude to dobrý bude to dobrý :-) nějakej litr za tohle fakt nemusí nikdo litovat :-):no:

Akorát, podle videa, jsem zvědav na podobnost se Skyrimem(byli to rivalové), tam ten kůň byl po patči, s kterým ho přidali, taky "slintačka" :wink:  Co se týká jízdy na koni nebo pohybu po mapě. I když u Witchera (na rozdíl od Skyrimu) se  dá brát trojka jako volné pokračování od jedničky. Dvojka mě moc nevzala i když si ji možná jesště někdy dám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Načítání
×
×
  • Vytvořit...