Přejít na obsah

WOWs - Denní hlášení


DtX

Recommended Posts

malá rada, ono na ty křižníky na blízko je asi lepší prát HE, protože AP mají takovou penetraci, že u slabě pancéřovaných cílů ti ty AP prolítnou skrz bez DMG

To neplatí pro St. Louis, ten má jeden z nejlepších pancířů na trojce, minimálně porovnatelnej s BB. Neexistuje čtyřkovej cruiser, kterej ji dokáže penetrovat citadelu, pětkovej cruiser... no uvidím až ji potkám s Furutakou s top 203mm dělama, ale pochybuju... Prostě je to OP srajda co nemá na tomhle tieru co dělat. Vím, že s Myogi jsem ji dokázel citadelovat docela vpohodě, ale cruisery prostě nemají takhle silné děla...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

DtX: St Louis je chráněný křižník, pokud se teda budu držet terminologie, tak žádnou citadelu jako takovou nemá (ten výraz se používal pro něco trochu jinýho, jestli si pamatuju).

 

Mě osobně přijde, že u těhle nižších tříd je lepší střílet HE na všechno - na lehký nepanceřovaný cíle sou lepší a se 150mm AP stejně bitevník neprotřelím, zatímco HE dává krásný kritikály.

citadelu ve WoWs má :-) 

 

Jinak za CA naopak doporučuju AP. Pokud potkáš cruiser co ti ukazuje bok, tak určitě AP. HE na všechny DD a BB na ohně. Ale proti jinym CA chceš citadely ;-) (pokud má málo hp, tak HE na doražení, ale jinak AP). Třeba i na prvním tieru se dá úspěšně střílet AP, obě lodě Erie a Hashidate jdou krásně citadelovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

DtX: St Louis je chráněný křižník, pokud se teda budu držet terminologie, tak žádnou citadelu jako takovou nemá (ten výraz se používal pro něco trochu jinýho, jestli si pamatuju).

Nemůžeš očekávat, že  v téhle hře bude vše dle skutečnosti... Taková Myogi nebyla nikdy ani nakreslena... Jen byly známy požadované parametry (a nakonec se stejně místo toho zadala stavba Konga britskému Vickersu...)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska to bylo špatné. Špatné týmy a nějak se prostě nedařilo, ani RNG nestálo na mé straně. Pak se ale něco stalo a začlo to zas jít. A takhle dopadlo mé drandění s Phoneixem Omahou.115shot_15.07.20_20.43.48.jpg

 

5 zničených lodí, z toho 4 torpédoborci co se snesli na naši letadlovku, všechny jsem si je po jednom vytáhnul (naštěstí najížděli po jednom a né ve skupině). Borec v letadlovce si mě pak pozval do čety, psal něco ve smyslu, že jsme dobrý hráč blablabla, tak jsme dali pár her. Poslední dopadla tak, že jsme zůstali jen my dva a prakticky jsme si tu hru vyhráli samy. Co to hraje za hovádka je fakt mazec.  :-D

 

Tady screen z chatu, dneska to bylo zajímavé počtení.

507chat.png

 

Tak jsem si nakonec spravil náladu. Jinak jezdit v četě tady dostává nový rozměr. Tahle hra je mnohem víc týmová než WoT nebo WT. Aloha  :salute:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera jsem odjezdil několik bitev s ,,Kawárnou" a pokaždé jsem dal aspoň jednu loďku, ovšem jinak to bylo spíš o prohrávání.S tím dostřelem je těžko nějak pořádně promluvit do hry proti vyšším tairům.Nakonec jsem to už nevydržel a utratil nějakých cca 7 K volných expů z 13K a koupil Myogi.A dal s ní jednu bitvu a viděl jsem tam zajímavou věc.Jeden enemy si zajel do ,,zdi" co ohraničuje bojiště byl skoro půlkopu lodi za ní.Já do něj sázel jeden granát za druhým na nějakých cca 9 km a vůbec nic mu to nedělalo.Po několika salvách jsem si říkal že jsem asi zapoměl jak se střílí nebo že má Myogi slepé.Pak jsem přenesl palbu na jiného enemy co mu plaval na pomoc.Hned první salva sedla a dala kritičák.Mezitím další z týmu co přispěchali začali šít toho zaseknutého a přesto že do něj pálila zhruba čtveřice lodí tak celkem nic nedostával.Byla to celá věčnost a nespočet ran co dostával i poměrně na blízko než konečně bouchnul.Takže asi nějaký bug či co. . .

 

Danny : Sice to máš s Omahou :-) ale jinak moc hezký výsledek,snad se někdy dopracuju k podobným. 5 kusů mám zatim jen v PVE , v PVP max. 4 a to ještě Pán nebyl doma :-)

 

DtX : ten soubor jsem si hned stáhnul a rozbalil ale nejde mi to spustit,klasický wokňácký přehrávač mi na to vůbec nereaguje. . .dělám něco špatně. .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

DtX : ten soubor jsem si hned stáhnul a rozbalil ale nejde mi to spustit,klasický wokňácký přehrávač mi na to vůbec nereaguje. . .dělám něco špatně. .

Systém replayů neni úplně dotaženej. Pokud je chceš přehrávat, tak musíš ten soubor ručně asociovat s Worldofwarships.exe (otevřít v programu, vybrat ručně exe soubor lodí...)

 

Stejně tak pokud chceš aby se ti replaye nahrávali, tak musíš ručně přepsat config.

 

 

edit: Tady jsem napsal návod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ok, díky (vyjádřen +1 u vlákna ) coby pouhý uživatel budu muset opatrně abych si něco nedo. . . .

Jinak první dojmy z Myogi jsou velmi rozpačité.Nevím čím to je ale já s tou lodí prd trefím.Dělám všechno tak jako u jiných lodí ale tady to prostě nefunguje.V první bitvě jsem se zmohl na tragických 9 zásahů.Vždy to šlo tak že jeden granát z téže věže padl před enemy a druhý souběžně letící padl až za něj.A tak to šlo výstřel po výstřelu, salvu za salvou.Nepomáhalo ani jedno a ani druhé.Voda kolem enemy se vařila ale on byl v bezpečí.A to jsem nacpal free expy do řízení palby.Takže nahráno nula nula prd a vítězství týmu. . . .To tedy musím říct že zlatá Kawachi, ta když už se dostala na dostřel tak jsem s ní rozdával rány jak s kladivem.Po vylepšní trupu když už měl HP že v bitvě chvíli vydržela tak jsem strouhl min. jednu loď v každé bitvě.

V druhé bitvě jsem sice potopil loď ale zas to šlo všechno do háje zelenýho.Pět !!! zásahů za celou bitvu,dalších pět kritičáků,jedna loď zničena a dvakrát zapáleno.A porážka tým ,no hnus.Pro představu úrovně nejen mé ale i týmu, tenhle tragickej výkon mi stačil na páté místo v týmu !!! :woot:

Třetí bitva s Kumou a radši nemluvit.Slušně jsem to rozjel ,nadělil nějaká pošození a pak se vyloupl těsně vedle enemáčů a ještě to píchl do ostrova.Než jsem zacouval tak mě rozebraly dvě bitevky spolu s dvěma křížníky a jedním destrojerem.Kdyby bylo nějaké ocenění ,,pitomec bitvy " tak jsem ho s přehledem vyhrál. . . .

Čtvrtá a pátá bitva proběhla s Tenryu a konečně jsem si spravil chuť , v první z nich (počítáno s Tenryu ) jsem to vytáhl na první místo,potopil enemáče, splnil denní misi ,,ostřelovač " a ,,účinná palba" a ještě jsme vyhráli ,takže pecka a druhá (celkově pátá bitva ) tam jsem byl druhý v týmu s dvěma zářezy na stěžni.

 

U té Myogi je někde nějaký háček ? něco jako skrytý buff že když koupíte druhý trup tak se zvýší přesnost děl ?(nadsázka ) :-D :-D  to přeci není možný aby na přesnost byla horší než ,,Kawárna" o které každý píše jak jí to lítá každý granát jinam a mě to s ní nedělá větší problém  posadit to na maximální dostřel. . . . . S Myogi na stejnou vzdálenost misuju 8 z 10ti střel . . :mad:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě Myogi přišla o dost přesnější než kawachi, no ale hlavně je rozumně rychlá a má dostřel.

 

Fruitykaka... je to krám, i s top dělama je to prostě hrozný krám, alespoň už nabíjí nějakých 17s, ale prostě není schopná rozdat dmg. A tu St.Louis nedokáže citadelovat ani s top 203mm dělama. Povedla se tahle bitva:

2lxw80m.jpg

To nevypadá špatně, ale pak se člověk podívá na rozdaný dmg a ono to je 50k dmg. To je směšné, s Kumou bych rozdal mnohem víc. A to je jen nějakých 1300 base exp (+vlajka + premium +1,5x). Furutaka = :sick:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... třeba to už někde je napsané...ale docela mě štve,že když si člověk střádá body na kapitánovi, aby si udělal skill třeba až na 3 či 4,tak ti to neumožní,musí se odemknout,ten předchozí.Takže třeba druhej sloupec musím bouchnout torpéda,aniž bych je použil,když budu chtít 20% dostřel AA. a ráží do 155mm...tudíž podle mě úžasná věc na americké křižníky,ale když nemají torpéda,tak 2body vyhozeny.

 

edit.už jsem pochopil...musím otevřít nějakou skupinu za 3 abych potom mohl za 4...no to je k prdu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohužel přeskočit se to nijak nedá, je to určitá daň za to že je tohle proškolování kapitánů stejné pro oba národy.Určitě by nebylo špatné kdyby šlo školit specializace přesně podle druhu lodí na kterých bys je pak používal.Ale je to Beta a mladičká k tomu, Bůh ví co přinese další vývoj.

 

DtX: jsem dalek tvrzení že Myogi za nic nestojí, to ne, jen najednou a jen s touhle lodí nejsem schopný trefit ani ona pověstná vrata od stodoly.Jedu s něčím a pořád je to tak 75% trefování,ne-li lepší,vlezu na Myogi a nic z toho co dělám nefunguje.Tam kde ,,Kawárna" s přehledem trefovala (rozuměj když se dostala na dostřel ) a rozdávala slušné poškození  tak s Myogi prostě misuju.Neumím si to nijak vysvětlit. Poté vlezu do něčeho jiného a klidně třeba do kawachi a zas to tam krásně padá a hvězdičky naskakujou. Fakt netuším co dělám špatně.

Ale uvidíme zatím s ní mám her co by se na prstech jedné ruky spočítalo tak uvidíme, ovšem vylepšené řízení palby tam mám hned od nákupu,takže v tomhle směru už žádnou změnu čekat nemůžu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohužel přeskočit se to nijak nedá, je to určitá daň za to že je tohle proškolování kapitánů stejné pro oba národy.Určitě by nebylo špatné kdyby šlo školit specializace přesně podle druhu lodí na kterých bys je pak používal.Ale je to Beta a mladičká k tomu, Bůh ví co přinese další vývoj.

 

DtX: jsem dalek tvrzení že Myogi za nic nestojí, to ne, jen najednou a jen s touhle lodí nejsem schopný trefit ani ona pověstná vrata od stodoly.Jedu s něčím a pořád je to tak 75% trefování,ne-li lepší,vlezu na Myogi a nic z toho co dělám nefunguje.Tam kde ,,Kawárna" s přehledem trefovala (rozuměj když se dostala na dostřel ) a rozdávala slušné poškození  tak s Myogi prostě misuju.Neumím si to nijak vysvětlit. Poté vlezu do něčeho jiného a klidně třeba do kawachi a zas to tam krásně padá a hvězdičky naskakujou. Fakt netuším co dělám špatně.

Ale uvidíme zatím s ní mám her co by se na prstech jedné ruky spočítalo tak uvidíme, ovšem vylepšené řízení palby tam mám hned od nákupu,takže v tomhle směru už žádnou změnu čekat nemůžu.

 

 

Jsem tedy absolutní začátečník a hraju to systémem pokus omyl, ale taky jsem se dobelhal k Myogi a jsem opravdu vyveden z míry její velkou nepřesností. Většinou krásně zarámuju loď před i za lodí jen ne trefa do lodi. Nejsou vyjímkou bitvy kdy mám několik málo zásahů. Už celkem flustrován z jejího bojovýho nasazení, kdy většinou prd udělám, tak sem jí za volňásky včera hodil do topu, tak sem zvědavý zda se to nějak zlepší.

Jinak mně štve jiná věc a to, že torpéda jsou vidět často až pár metrů od lodi a u BB už toho člověk moc neudělá, aby se jim vyhnul. Dvě letky torpédových bombardérů už se mnou několikrát udělali krátký proces.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pepator: to je bohužel daň za Battleshipu. Na prodloužení vzdálenosti, na kterou jsou vidět torpéda, je perk, ale celkově prostě třicetitisícová BB manévruje špatně, respektive hůř, než křižník s poloviční nebo třetinovou tonáží. A dvě letky torpédovejch často úplně stačily na potopení lodi, pokud byli piloti dost srdnatý. Je ovšem pravdou, že letadla v WoW shazujou torpéda moc rychle, chybí tam ten manévr přiblížení se nízkým letem nad hladinou. Snad tyhle animace časem dodělaj (stejně jako pohyblivý, skutečně střílící sekundáry a AA).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ad torpéda: Je důležitý vědět jaký lodě maj torpéda a jakej dostřel torpéd mají (zase tolik jich není a na low tierech je to většinou 6 nebo 7km). Když je taková loď od tebe těch 6-7km a bokem, tak předpokládej, že právě na tebe poslal torpéda a ideální je okamžitě udělat otočku o 90° směrem od něj. Minimálně ale změnit trochu směr a zpomalit. Pokud se na něj navíc koukáš a máš nazoomováno, tak vypouštění torpéd je vidět.

 

Co se týká DD, tak ideální je, aby se o ně postarali křižníky. Já se s BB snažím vyhnout střelbě po DD, nikam pokud možno nepluju sám a sleduju minimapu abych věděl kde se jejich DD vyskytujou. Pokud jsi někde sám, oni mají 3 DD a dvě jsou na druhym konci mapy, tak automaticky předpokládej, že to třetí DD smrdí někde kolem tebe a pouští na tebe torpéda kousek za limitem jeho hranice detekce. Proto s BB nikdy nepluj po přímce, doleva, doprava, doleva... a zpomaluj a zrychluj. Taky si zahraj za DD (stačí se dostat na Isokaze), trefit BB co mění směr a rychlost (chová se nepředvídatelně) na těch 6-7km je prakticky nemožný.

 

Ad. AP: St.Louis nemá nejsilnější děla, ale AP jsou dost silné aby penetrovali citadelu křižníků nižších tierů, ale i Tenryu a podle mě i Kumu (japonský křižníky jsou prostě papír). Jestli zvládne i Phoenixe nevím... A na AP proti jinýmu St.Louis zapomeň, tu OP mrchu nedokážou citadelovat ani 203mm děla.

 

edit: tohle je síla AP :-D

2qw0ew0.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pepator: to je bohužel daň za Battleshipu. Na prodloužení vzdálenosti, na kterou jsou vidět torpéda, je perk, ale celkově prostě třicetitisícová BB manévruje špatně, respektive hůř, než křižník s poloviční nebo třetinovou tonáží. A dvě letky torpédovejch často úplně stačily na potopení lodi, pokud byli piloti dost srdnatý. Je ovšem pravdou, že letadla v WoW shazujou torpéda moc rychle, chybí tam ten manévr přiblížení se nízkým letem nad hladinou. Snad tyhle animace časem dodělaj (stejně jako pohyblivý, skutečně střílící sekundáry a AA).

JJ ty animace jsou opravdu hodně matoucí, letadla krouží dost vysoko a najednou ejhle pár metrů od lodi se objeví torpéda. Já co mám načtený všechny knížky od Hubáčka a vím že torpéda se hází z pár metrů nad hladinou a že to byl často sebevražebný nálet jsem z toho poněkud zmetený zvláště když Myogi v základu snad ani nemá PL děla. :-)

Torpedoborec mám a taky se mi několikrát postěstilo poslat BB ke dnu. Většinou je to smůla nebo nepozornost, že člověk v BB například míří na druhou stranu a najednou ejhle zpoza ostrova se z druhé strany objeví DD. Než se člověk otočí či otočí hlavní děla často už jen vidí několik torpéd co se mu řítí na loď.

Myogi má dopředu jen 2 děla a na zádi 4  děla a ty se strašně pomalu  otáčí, loď je celkem svižná a točí rychle, ale ty děla hrozně zaostávají v otáčení. :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JJ ty animace jsou opravdu hodně matoucí, letadla krouží dost vysoko a najednou ejhle pár metrů od lodi se objeví torpéda. Já co mám načtený všechny knížky od Hubáčka a vím že torpéda se hází z pár metrů nad hladinou a že to byl často sebevražebný nálet jsem z toho poněkud zmetený zvláště když Myogi v základu snad ani nemá PL děla. :-)

ty jo, je to hra a je to arkáda...co jako by jste chtěli?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ty jo, je to hra a je to arkáda...co jako by jste chtěli?

Je to hra . . .no takže asi zábavu a ne frustraci,jako třeba plout s Kawachi proti komplet týmu V s pár VI (tuším že mám i screen ) atp. :-D

je to arkáda. . . .no takže třeba rychleji se otáčející věže ač by to neodpovídalo realitě ,protože to není simulátor :-D

To jen tak namátkou co by člověk mohl čekat od hry a od arkády :laugh: :laugh:

 

Pepator: po vylepšení trupu dostaneš i protiletadlovou obranu.Pak kdyžtak porefeuj jak se projeví herně ony vylepšení.Já zatím na BB asi rezignoval.Nač se stresovat s něčím s čím to nejde když můžu skočit v mém případě na Kumu a hned jsou nějaké výsledky a nebo na Tenryu kde už se daří velmi slušně.

Ještě jsem si říkal že možná koupit prémiovou BB za tři kilča,otázkou je zda to nebude v bledě modrém a nebylo by rozumější ty tři kilča když už tak vrazit do křížníků (převod volných bodů atp )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta premiová BB... no nevím nevím, já ji nemám, ale prej to není žádný zázrak. Spíš bych se podíval jinde. Nevím na kolik vyjde Murmansk (pětkovej ruskej křižník) - je to klon Omahy, opravdu super loď a vydělává tuny kreditů. A nebo jestli se dá ještě koupit Yubari... ta má výhodu, že si tam můžeš trénovat japosnký kapitány. Hodně lidí říká, že Yubari není nic moc, já ji mám moc rád, podobná je herním stylem Kumě, jen má míň děl a má nejlepší AA na těhle tierech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska jsem zvládal pouze jednu bitvu ale ta se zato povedla. Vzal jsem Kumu a nejlepší v týmu,tři killy,křížník, bitevka a letadlovka (tou jsem zavřel hru kterou enemy s lehoučkým náskokem vyhrávali ),splnil jsem tím jednu denní misi (3x trefit torpédem loď v jedné bitvě ),dostal vlaječku . .. . . Výhra týmu a protože to bila bitva první tak hezky x1,5 :-) Spokojenost.

 

Pak jen už jedna rychlovka PVE s Myogi jestli mi jí náhodou přes noc v dílnách neopravili. . . . .ne, prostě tragoška,před nebo za enemy ale do něj minimum.A to prosím stál boťák píchlej v ostrovu.Odmítám byť připustit že nejsem schopen ze stojící lodi zasáhnout stojící loď.Sázel jsem to s ryskou zaměřovače ,,položenou" přímo na hladinu, zkoušel jsem to do půlky výšky trupu, . .,,posadit" jí na palubu a pořád stejné,část před loď ,část za loď (tzn, buď dlouhá nebo krátká ) Nakonec jsem jí tedy rozštípl ale aby se ujala za těhle až ideálních podmínek možná ani ne čtvrtina střel to je trošku hloupé. . . . a to jsem to z tou čtvrtinou možná i přehnal.

 

DtX : mrknu na to , mě šlo když tak o BB u japíků.V podstatě hraju jen je.Až příjdou němci tak přeskočím ,,domů " :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem se koukal na tu Ishizuchi a musím se opravit... nevypadá vůbec špatně, pokud ti nevadí AJ, tak tady jsou popsaný všechny její statistiky a porovnaný s ostatníma T4 BB. Má dvě slabiny, 12,9km dostřel a žádnou AA. Ale má 10 děl, je slušně obratná a rychlost 28kt je ok.

 

Když na to tak koukám, tak za 300 si ji možná taky pořídím a začnu si trénovat kapitána pro japonský BB (chtěl bych americký, ale do tieru 6 jsou hrozně pomalý - na to nemám nervy).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to hra . . .no takže asi zábavu a ne frustraci,jako třeba plout s Kawachi proti komplet týmu V s pár VI (tuším že mám i screen ) atp. :-D

je to arkáda. . . .no takže třeba rychleji se otáčející věže ač by to neodpovídalo realitě ,protože to není simulátor :-D

To jen tak namátkou co by člověk mohl čekat od hry a od arkády :laugh: :laugh:

 

sorry,už píšeš jako kanár...vytvoř hru a ukaž se ty jak by ti to dopadlo....

WG nedělá vše nej,ale asi to dělaj dobře,jinak by to lidi tak dlouho wotko nehráli a teď i ty lodě...a že jim nevyšla letadla? a co,stejně to tam někdo hraje...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak i když dbají na majitele kalkulaček a jinejch top class herních strojů, tak by ty letadla alespoň mohly zalítnout k hladině audělat alespoň náznak torpédovýho útoku, takhle to vypadá, jak když se vám u lodě rojí vosy.

 

Co se týče animací flaků a sekundárů, tak ať jsou vypínatelný. Já bych si je třeba zapnul.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Načítání
×
×
  • Vytvořit...