Přejít na obsah

WOT - Denní hlášení


svejk007

Recommended Posts

Zdravím,

tak po delší úvaze jsem se rozhodil jezdit na E-100 s gunem jak dává kolem 500. ta Houfnička mi fakt nesedí. Jinak včera vyexpen Panter II tak jen dodělat na T-25 posádku a cca za 14 dní bude v garáži. 

Včera se dařilo hlavně win velmi slušnej kolem 69% za 32 bitev. Taky jsem si zas po delší době udělal Zásadák a to na tieru 8 já s Jgpanter II kolega S-51 a druhej kolega T28 Prot. K tomu jsem dostal i velkou ráži a válečníka a le škoda a fous mi utekla Radley. Taky za zmínku stojí můj boj na mapě Vichřice kde já s E-100 válčil ve městě se dvěma Mausi v četě dost jsem se zapotil a jen díky velmi dobré práci arty jsem je z toho města vyštípal a tím vyhrál bitvu jelikož ta skončila ve prospěch nás v poměru 15:13.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vadí mi ty extrémní technické rozdíly mezi stroji, kdy ten kdo má ten lepší, smázne i daleko lepšího hráče....

Ale takhle to bylo i ve válce (a je to i v reálným životě) tak co se vám pořád nezdá. Kua není to o tom jestli su dobrej ale jestli mám velkej a rychlej klacek :Smile_trollface-3:

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdybys trochu sledoval TankInspector nebo podobný programy, který ti ukážou sílu pancíře na jednotlivých místech tanku, tak víš, že 254mm pancíře je jen tenký svár vrchního a spodního plátu  :laugh:

 

Takže bez modifikací moc nevěřím, že vše poznáš :)

Taky jsem se divil, když mě Foch probil E5 do vrchního plátu... bez goldů.

Já mám tyhle místa pancíře naštudovaný dost..vlastně u všech tanků...ale jen tak trefovat ten nejsilnější střed a penetrovat...to bez goldů nedáš......ty Tankinspektore :laugh:

 

DTX: mě je jedno jestli je fialový nebo rudý, ale to že na 10t většina lidí jede goldy, to je pravda. Když jedu v koridorovkách s M18 proti IS3 s goldem, to se dá pochopit, na dálku ztrácí pene, to je nikdy nestřílím. Nebo že jedu full golds s Pz38 vs 5 třídu. To je taky pochopitelný, protože samotný spot k winu nestačí. musím tým podpořit i dmg....a tu s 64 pene Ap nedám...

Ale proč dávát na Waflovači goldy, když má pene 276??? Přesnost 0,29!!! Kdy navíc může trefovat poklopy na 300m......to ať mi někdo vysvětlí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K plánování - tady je vhodné si třeba přečíst např. paměti Eisenhowera, něco o Pattonovi, nebo třeba o ruských elitních jednotkách vyzbrojených německou technikou atd. Btw. rusáci překládali provozní příručku na Tigra včetně obrázků. Tam je obrázek situace (doplňuji - v daném čase a v daných bojištích) naprosto jasný.

 

Při vší úctě, hodně pochybuji, že máš načteno o WWII více než já. Ale mohu se mýlit.

Tiger I/ II byl zcela jasně legenda a budil paniku, kde se objevil. Zcela zaslouženě.

Ale pokud tvrdíš,že máš znalosti, tak jistě víš, kolik Tigrů bylo vyrobeno a kolik jich bylo nasazeno v daném časovém úseku a na jak velkém úseku fronty. Množství, které bylo v kontextu války v podstatě zanedbatelné. Pz. IV tvořil páteř tankových vojsk, ten byl nejrozšířenějším vozidlem.

 

Netuším, co máš na mysli, o vyzbrojování ukořistěnou technikou Sověty, To dělaly obě strany, Těch ukořistěných Tigrů bylo pomálu na to, aby z nich sestavili větší jednotku, natož gardovou. 

 

Mno a další faktorem, na který se zapomíná ve vedení války je logistika a zbrojní výkonnost průmyslu. K čemu je sebelepší tank, když nemá palivo či střelivo? A spojenci dokázali ztráty vždy nahradit, resp. výrobu stále zvyšovali. Stejné platí pro osádky vozidel, kvalita nových německých tankistů byla mizerná, ti zkušení byli až na pár štastných jedinců mrtví.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem to zapnul s cílem solo si odject 2 násobky a hned to vypnout... VK2001D (6. tier, předchůdce panthera) a T54E1.

Prnví hra s VK, 2200 dmg, 80 base defense points, prohra na cap. T54E1, 3300 dmg mezi desítkama, prohra na cap.

 

Protože mám pravidlo, že když jednou s tankem prohraju, tak musím na oplátku 2x vyhrát, tak se to táhlo a táhlo... celkově 22 her, 50% WR. Avg dmg přes 2000 na bitvu, WN8 přes 3000 ... Co k tomu dodat? Rozdat s E1 4200 dmg a dlruhej v týmu má 1500? naprosto normální. Takovejch proher na cap ani nepamatuju, nějak moc se rozmohlo capování.

 

Závěřem musím říct, že odteď už nebudu solo hrát žádný papírový stroje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vypnu Panzer General a pokusím se vzít na milost E4.......

Kanár je svědkem... když už byl celkem slušný tým, tak z 8 nebo 7 třel penetruju 2 hity....zvláště Object 704 mě vytočil. Vždy mířím pečlivě to hitzón, jsem pan jistota. Object je máslíčko pod kanonem a na levem rameni.....nesmí se trefit mantlet. Jedna šla přesně pod kanon a druhá na leve rameno. Vše dinglo....a pak dám čelně Apčkem ST1 do palice .....ne na tohle RNG fakt nemám nervy. Jestli na RNG 295mm nestačí, ok já goldy cpát do E4 nebudu, budu maskarovat nováčky s Pz38. Já ze sebe blba dělat nenechám...poslední lost, vytvořil jen WG. enemáci na nás útočili do připravený obrany....všechno dingalo. Spodky, věže, průzory.....pak vyjel Waflovač....ani jednou mě nedingnul. Hnus.

 

Večer to ještě v četě zkusím, ale jestli to zas nepůjde, tak nebudu pokoušet mou zavislot a rychle v naštvání to vymažu. Téé osvědčená a fungující taktika :laugh: .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem to zapnul s cílem solo si odject 2 násobky a hned to vypnout... VK2001D (6. tier, předchůdce panthera) a T54E1.

Prnví hra s VK, 2200 dmg, 80 base defense points, prohra na cap. T54E1, 3300 dmg mezi desítkama, prohra na cap.

 

Protože mám pravidlo, že když jednou s tankem prohraju, tak musím na oplátku 2x vyhrát, tak se to táhlo a táhlo... celkově 22 her, 50% WR. Avg dmg přes 2000 na bitvu, WN8 přes 3000 ... Co k tomu dodat? Rozdat s E1 4200 dmg a dlruhej v týmu má 1500? naprosto normální. Takovejch proher na cap ani nepamatuju, nějak moc se rozmohlo capování.

 

Závěřem musím říct, že odteď už nebudu solo hrát žádný papírový stroje.

Já to taky tak dělám, ale E4 je jiná...nevím proč, ale baví me hrozně. Jinak bych už dávno nehrál, nebo jezdil jen prcky. Jen škoda toho RNG a celkově těch tun nesmyslů. V případě hry na 10 třídě opravdu silně lituji, že Wg zavedlo goldy za peníze.....vymazal skill na 100%.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mi bitvu vyhrál topák s win 41% proti četě s win 51-52% podle všeho Čechů. Ty neútočili ani nebránili vlastní základnu :(.

Mohl to být jasný win na cap za stavu 13:7, když byla převážná část našich strojů u nepřátelské základy. Nějaký trouba vyvolal akci killall a po několika minutách to byla výhra se štěstím, kdy to musel opět hráč s win 41% zachraňovat. Výhra 15:12. Našim předposledním strojům se naštěstí nepodařilo zdechnou, protože náš topák byl ve značné HP nevýhodě. Při přestřelce jsem žádný kečup RNG neviděl a tak by při souboji 1:1 určitě prohrál.

 

Co dodat. Když se četa celkem slušných hráčů v Topu vykašle na svůj tým, tak ho může převálcovat i kvalitativně horší soupeř.    

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak to shrnout? Katastrofa  :laugh: Ale dnes to bylo rukama... než jsem zapnul tanky, dal jsem si pár her v Battlefield 4, to byla chyba... Ve wotku jsem se potom neuměl vůbec pohybovat a střílel jsem jako magor... Ale, pořídil jsem si zpět JP II a to je paráda... S kolegou (taky s JP II) nás to házelo na top a tam to dokáže udělat neskutečný bordel. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mi bitvu vyhrál topák s win 41% proti četě s win 51-52% podle všeho Čechů. Ty neútočili ani nebránili vlastní základnu :(.

Mohl to být jasný win na cap za stavu 13:7, když byla převážná část našich strojů u nepřátelské základy. Nějaký trouba vyvolal akci killall a po několika minutách to byla výhra se štěstím, kdy to musel opět hráč s win 41% zachraňovat. Výhra 15:12. Našim předposledním strojům se naštěstí nepodařilo zdechnou, protože náš topák byl ve značné HP nevýhodě. Při přestřelce jsem žádný kečup RNG neviděl a tak by při souboji 1:1 určitě prohrál.

 

Co dodat. Když se četa celkem slušných hráčů v Topu vykašle na svůj tým, tak ho může převálcovat i kvalitativně horší soupeř.    

Ono to někdy prostě nejde. Dobré je se kouknout po bitvě kolik toho kdo vystřelil a co z toho nakonec bylo. Často je to k pláči....bohužel !!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Při vší úctě, hodně pochybuji, že máš načteno o WWII více než já. Ale mohu se mýlit.

Tiger I/ II byl zcela jasně legenda a budil paniku, kde se objevil. Zcela zaslouženě.

Ale pokud tvrdíš,že máš znalosti, tak jistě víš, kolik Tigrů bylo vyrobeno a kolik jich bylo nasazeno v daném časovém úseku a na jak velkém úseku fronty. Množství, které bylo v kontextu války v podstatě zanedbatelné. Pz. IV tvořil páteř tankových vojsk, ten byl nejrozšířenějším vozidlem.

 

Netuším, co máš na mysli, o vyzbrojování ukořistěnou technikou Sověty, To dělaly obě strany, Těch ukořistěných Tigrů bylo pomálu na to, aby z nich sestavili větší jednotku, natož gardovou. 

 

Mno a další faktorem, na který se zapomíná ve vedení války je logistika a zbrojní výkonnost průmyslu. K čemu je sebelepší tank, když nemá palivo či střelivo? A spojenci dokázali ztráty vždy nahradit, resp. výrobu stále zvyšovali. Stejné platí pro osádky vozidel, kvalita nových německých tankistů byla mizerná, ti zkušení byli až na pár štastných jedinců mrtví.

 

Zdeňku, oceňuju styl odpovědi, kultivovaný projev je teď spíš výjimkou. To, o čem jsem původně psal, jsi shrnul ve své třetí větě. Další argumenty, které jsi použil, jsou správné a pravdivé, k tomu není co dodat, tak to prostě bylo a neplatilo to jen v Evropě. Jen jsou už trochu mimo původní příspěvek. Ale to není špatně, rád si o tomhle popovídám.

Ve zkratce ke kořistní výzbroji - rusáci měli několik jednotek vyzbrojených právě Tigery I a v menší míře i Panthery. Tyto jednotky byly zformovány a měli relativní dostatek techniky navzdory přísnému německému rozkazu o neponechání žádného z těchto tanků v použitelném stavu při jeho nuceném opuštění. Btw. tento rozkaz porušil třeba Wittmann u Falaise.

Ke zmínce v minulém příspěvku - z ruska mám scany jak originální, tak i do ruštiny (pro tyhle jednotky) přeložené a vydané provozní příručky na Tigera - fakt tam překládali i kreslené vtípky, které jsou v originálu určené pro nějakého Franze, aby si to důležité lépe zapamatoval. Tyto jednotky nebyly záměrně vedeny jako gardové, ale fungovaly ve smyslu "elitní" - lidé se tam dostávali za odměnu a museli mít dobré zkušenosti a výsledky. Něco se o nich dá sehnat na ruských serverech o WWII - mám výhodu, že jsem se rusky učil ve škole a ještě jsem schopen azbuku jakž takž.přelouskat. A všechno zajímavé se v angličtině také nesežene... (potřeboval bych umět i japonsky:)

 

A abych nebyl off topic - narozdíl od včerejška je dnes večer los docela příznivý, takže jsem už snad vyrovnal včerejší W/L propad a i doexpil další posádku na T40. Teď do ní půjdou zase zelenáči, to to zase bude drhnout... :)

 

sorry za delší text, ale rád o tomhle mluvím, takže i píšu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak večer u s E4 celkem šel .Chce to hrát později...desítky přes den to je peklo. Ikdyž dnešek byl všehochuť špatností od WG...předposlední hra a já 30s mířím na jedno místo, kde jsem čekal že vyjede enemák. A udělal chybu.....vyjela T30 ....já vystřlím přesně na spodek, nebylo to daleko. .....a těsně před zásahem asi zafoukalo a kule spadla jak kámen mezi pásy T30 do hlíny....další střelu jsem pro jistotu poslal do hlíny předemnou....ikdyž v zaměřovači vůbec nebyla.....

Někdy lituju, že nemám zaplý replay.....ihned bych to fláknul na support, co mi k tomu řeknou a kdy chtějí nastoupit léčbu do Bohnic...rád jim domluvím termín nástupu. I míček, který hodí můj roční syn, tak rychle neklesne k zemi..... :wallbash:

A navíc jsem se při prvním kontaktu na sálovce jebnul o soupeře pod koleno a mám v píííí úpon šlachy....no dneska byl tedy den. :Smile-hiding:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes mě v CW posadili do Lorr 155 51. Nebylo to tak zlé. Krátký úryvek:

J: Jedu lovit arty, ok?

FC: Ok, jeď.

N: Tvle kam jede ta artina?

J: Lovit.

 

Zezačátku po spotu první arty, v koncovce zbývající dvě  :devil: Jinak je to strašná artina...

 

A SP je strašnej... dnes opět 4 bitvy, 4x devítky... začíná mě štvát. V tomhle si nezastřílí ani nevydrží.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska je den gold skillerů. Hrál jsem většinu her s číňanem a japoncem na šestkách, v každý hře mě trefil alespoň jeden Hellcat a všichni goldem, fakt zvláštní. WR jsem udržel nad 55%, ale jinak jsem se spíš vztekal. Buď nastřílím a prohrajeme nebo nenastřílím (zdechnu po první ráně apod.) a oni to vyhrajou  :wallbash:  Darebáci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Poslušně hlásím, že včerejšek byl vcelku dobrý až lehce nadprůměrný. Teda až na jednu hru, kdy jsme měli prohrát. S Hellcatem jsem 4x netrefil jeden tank, 5x neprostřelil Tigra a svítil jsem na nesmyslném místě. Tato hra byla ovlivněna systémem. Ale naštěstí je to tak jedna hra z tisíce, takže v pohodě. Akce na SP pokračuje hezky. Dneska dodělám USA a na všech ostatních mám minimálně 30k potažmo 40k XP. Takže snad to do neděle bude. A pak si dám pauzu  :whistling:. No co by stálo za zmínku, tak bitva s Peršanem na mapě Rybářský přístav. Neměl jsem rád Přístav a nemám rád ani tento. A hlavně pokud ho dostanu s medkem a na druhé straně je nějaká arty. Aby toho nebylo málo, byly rovnou tři. Trošku předběhnu a řeknu, že jsem samozřejmě na ně umřel. Ale co se dělo předtím byl masakr. 0, slovy nula, neboli nikdo z našich nejel do města. Všichni jeli vlevo a já s kolegou v T-44 jsme vyrazili na střed. Říkal jsme si, že to bude jasná prohra. Tady nebylo co řešit. Takže první z města vyjel enemák v KT. Do toho jsem si stačil dát jednu, než ho smázli naše arty. Potom E75. Ten se schoval za šutr. Kolega se rozhodl, že ho pojede utrolit. Než tam stačil dojet, přijel Prototyp a T32. Prototyp byl dole během 20 vteřin. ALe dostla jsem jednu od T32. Munice, pásy, věž v háji. Paráda. Nicméně kolega stačil vylákat E75, přijel nám na pomoc ještě scout ve WZ a společně ho dali. A ještě se objevila IS3. A začal tuhý boj a naháněčka a poziční bitva, jelikož za IS3 se ještě zjevilo RHM. Já vám řeknu, že jsem byl spocený až na patě jak jsem musel sledovat co všechno kde je abych bitvu přežil. Společnými silami a za pomoci artyn jsme všechny sundali. Trvalo to asi dvě minuty neskutečné práce na klávesnici. Málem se mi zapletly prsty :geek:. A po tomto urputném boji si počkám cca 5 vteřin a říkám si, že by to mohlo být OK. Vyjedu zpoza baráku a jedu si tak hezky rovně. A plác, plác bum. Dvě vedle, třetí do mě. Co k tomu dodat. Mohl z toho být ještě lepší výsledek. Ale nestalo se tak. I tak to byla dobrá hra, kterou jsme prakticky vyhráli v šesti lidech. Zbytek postával na horní cestě včetně naší E75 a KT. Nakonec ještě stačil borec v E75 napsat - cituji : Super, we win lost game. Já myslel, že skočím do kabelu a vyskočím na něho z monitoru a rozbiju mu hubu. Hlavně že on si seděl hezky schovaný bůh ví kde a jen si střílel. 

Jinak ještě bitva v desítkách byla taky výživná, ale to už by byl denní román a né hlášení, takže zase někdy příště. 

Ještě bych dodal, že jsem si pozdě všimnul toho, že jsem přišel o 650 zlatek. Prostě se i WG zastavilo na mém účtu a řeklo si, že jsem si už dlouho žádné goldy nekoupil, tak je potřeba mě o nějaké připravit. A tak na mé pětkové artynce (která je opravdu k smíchu) mi vzalo hezky za kávičku s croissantem po 50g za bitvu. No než jsem si toho všiml, bylo 650g v háji. Co se dá dělat, moje blbost, že jsem to nekontroloval. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Načítání
×
×
  • Vytvořit...