Přejít na obsah

Mechwarrior Online


Sorrines

Oblibena trida mechu  

5 hlasů

  1. 1. Na jakou tridu se zamerujete?

    • Light
      0
    • Medium
      0
    • Heavy
    • Assault
    • Ani jedno

  • Prosím přihlašte se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Recommended Posts

Jj, mě to strašně pobavilo a potěšilo, měl jsem pocit dobře odvedené práce :-) Škoda, že jsem si ty jeho nářky nestihl nascreenovat, ale ono bohužel jakmile jsem umlátil tohohle pšonskýho uplakánka, tak jsem měl hned plný ruce práce se dvěma jeho "kámošema" opodál a levá ruka prostě musela zůstat v oblasti WASD a nebyl čas mačkat Print Screen :-D

 

Jinak s tím větším mechem máš naprostou pravdu - tenhle vlezl jako trouba na otevřený prostranství, že "si to se mnou teda vyřídí", ačkoliv kdyby měl trošku rozumu, tak mu dojde, že v týhle situaci mě o vítězství v našem souboji může připravit víceméně hlavně vlastní chyba nebo jeho neskutečný štěstí... Trefovat ACčkama Jennera co kolem tebe pobíhá rychlostí 153 km/h je docela otrava :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak sem z nudy skousel v testovaci mape kolik ti mechove vydrzi a cat... vydrzel celne na blizko 4x 3ml + 4x 1hl. Coz neni nic moc Catapult vydrzi to samy, cicada o jednu palbu min, Atlas asi o 3-4 palby vice. Samo nevim jak maji nastaveny armory a jestli se testovaci hra nejak nelisi parametry.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak sem z nudy skousel v testovaci mape kolik ti mechove vydrzi a cat... vydrzel celne na blizko 4x 3ml + 4x 1hl. Coz neni nic moc Catapult vydrzi to samy, cicada o jednu palbu min, Atlas asi o 3-4 palby vice. Samo nevim jak maji nastaveny armory a jestli se testovaci hra nejak nelisi parametry.

 

Mno nejde ani tak o parametry, jako spíš o to, že v bitvě máš málokdy takovej klídeček, abys to sázel tak, jako na testu, tj. jsi zjistil tak akorát, že Cikáda vydrží míň než Catapult/Cataphract a ti vydrží méně než Atlas :-) Mně přijde, že někdy je to taky dost o štěstí aby se ti podařil crit... Třeba na Terra Therma jsem s Jennerem vyběh do tý prostřední "areny" a na konci cestičky mě čekal jejich Cataphract. Já mu tam poslal jednu "uvítací" SSRM2  ještě v běhu, pak takovou rychlou (přistála tak napůl) 4xMLAS a pak jsem zalez a po CD zbraní jsem mu tam přímo na prostředek torsa dal ještě jednu dlouhou 4xMLAS a konec... Asi se zadařil nějakej crit či co, vykouřil jsem ho jak vosy z hnízda, docela jsem koukal :-)

 

Kanar: Trénuj, trénuj, na tohle si holt chce zvyknout ;-) Zajistit to určitě nejde, ono ti mechové jsou tím tak nějak charakterističtí... ;-) Jinak ale pokud se už "rozhodíš" moc a není čas to rovnat, tak doporučuju klávesu "F" (i když jestli to ovládáš jak jsi říkal klackem a myší, tak to asi máš jinde), prostě funkci "center legs to torso", která ti otočí nohy tam, kam koukáš... To zezačátku dost pomáhá, tedy pomáhá to pořád, ale zpočátku jsem to používal docela hodně, protože jsem se občas taky slušně "zamotal" ;-) BTW co jedeš za mecháče? ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kamarád brečel zezačátku taky, že je ovládání složitý, ale to se podá :-) Navíc cos tu psal, tak bys měl mít zkušenosti ze starších mechwarriorů a o tolik složitější na ovládání mi to teda nepřijde (i když je fakt, že proti naskriptovaným AI mamelukům se člověk moc nenadřel).

 

Pro začátek vystačíš s následujícím:

 

W,A,S,D: pohyb nohou

myšák - pohyb torsa

Klávesy 1 až 6 - střelba odpovídajících "weapon groups" - na většině mechů máš ale tak dvě grupy zbraní a to je na levým a pravým myšítku

Prostřední myšítko - zoom (1x-1,5x-3x)

F - vycentrování nohou do směru pohledu (center legs to torso)

Space - jump jets, neboli trysky - AFAIK to ale z "trial" mechů má myslím jen jeden a navíc doporučuju se nejdřív s nima naučit... Abys uměl lítat nejen "nahoru a dolů" ale i v nejakém horizontálním směru. Není nic legračnějšího, než když se ti uprostřed bitvy enemák vznese do oblak kolmo nahoru, jako aby se ti na něj líp střílelo :-D

 

Jo a pak ještě jedna důležitá klávesa, to je R, tím se lockuje cíl (ale abys mohl locknout, musí mít nad sebou takovej ten červenej trojúhelníček), potřeba zejména v případě, že chceš střílet rakety, co potřebujou lock (SSRM nebo LRM)

 

Čili stručně, krom klasické kombinace myš a WASD potřebuješ pro začátek odhadem tak pět dalších kláves, to se dá za chvíli zmáknout, nijak fatálně složitý to není. Hejblátek je víc, ale zatím potřebuješ fakt jen tyhle ;-)

 

A když už se motáš, tak se aspoň motej v tlupě, pomáhej, dávej bacha aby ses nepřehřál (shutdown v bitvě fakt nic moc) a ono to přijde...  Prvních pár desítek bitek se prostě motat budeš a zapomeň na to, že bys zásadně ovlivňoval bitvy, na to to chce cvik ;-)

 

Jinak z aktuálních trial mechů mi to přijde docela bída, když jsem začínal, tak tam byla aspoň podle mě lepší sestava - Atlas, Catapult, BlackJack a jestli se nepletu, tak i Hunchback nebo Centurion (už si to pořádně nepamatuju). Ale stačí vydělat tak pět mega, což bys při premium a cadet bonusu měl mít relativně hned, a už si můžeš koupit něco vlastního ;-)

 

Pro začátek asi něco s laserama, ty jsou takový nejvšestrannější, na fičurky typu AC, PPC, Gauss atd. to už chce trošku cviku a citu... Laserama vždycky něco "umatláš" :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nezapomen na klavesu C torso to leg, nebo muze drzet Lshift tim se hejbe rukama, ano vim nemas je tedy mas ale knicemu :D ale hodi se to sem tam na nahoru/dolu kdyz je enemak trebas na kopci.

Jety jsou dobry ale abys skocil do dalky musis met rychlost jinak se daji pouzit jako tzv Jump Sniper :D

I pri boji nablizko jsou neocenitelny sem tam poskakujes a enemak hur miri, je to svousecna zbran stejny problem mas taky ale narozdil od enemaka ty to cekas on ne.

Jinak na prehrivani bacha krome odpadnuti poskozuje vnitrni strukturu torza. Je to jako bys dostal zasah.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sepisuju nějaký "začátečnický tutoriál", dám to pak do nového příspěvku, snad během dneška bych to mohl mít ;-)

 

Jinak s jumpjetama máš samo pravdu, ale to už chce s nima krapet umět, občas to lidi neumějí a pak se ti opravdu těžkej mech před nosem vznese nahoru, aby sis nemusel dělat hlavu s tím, že ti vadí v palbě vlastní spolubojovník :-D

 

C a LShift bych dal až později, jako naprostá lamka bez toho vydržíš celkem v klidu, ale díky za doplnění :-) C jsem zatím nedával záměrně, bral jsem to podle sebe, spíš jsem potřeboval otočit pracky tam, kam koukám, než naopak ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja naopak ze startu pouzival C a teprve potom F ale to uz je na v kusu, Lshift pro zacatecniky no jo i ne, nikdy nevis kdy se ti bude hodit strilet vyse nez dovoli torzo nebo se vytocit, kdyz kolem tebe pobiha maly spratek k nezaplaceni :)

Ok tutorial novacci oceni :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem to na kniplu ani nezkoušel, tak ti moc neřeknu, mně se to na klávesnici ovládá naprosto v pohodě a nevím, co by mi knipl přinesl navíc oproti klávesnici. Na pohyb mi přijde WASD naprosto dostačující, na střelbu mi stačí tři funkční tlačítka na myši (grupy 1,2 a zoom prostředním). Nevím, mně by se asi rozličné funkce ovládaly líp než na joysticku. Co potřebuju mít okamžitě po ruce na střelbu atd mám na myši a na joy by se mi asi stejně nepovedlo narvat uplně všechno, těch hejblátek když to budu potřebovat komplet, je tam přece jen dost. No a přehmatávat joy-klávesnice v boji mi moc nesedí, na klávesnici zvládnu celkem bez potíží držet "W" a běžet třeba dopředu a u toho rychle nahmatat nějaké specifičtější tlačítko...

 

Ale je to o vkusu každého soudruha - mě to ani nenapadlo zkoušet, abych byl upřímný.

 

EDIT:

 

Ad C - je to o vkusu každého soudruha, já spíš měl problémy běžet kam čumím než čumět kam běžím, C jsem snad nikdy nepoužil nebo jen minimálně.

 

LShift - to máš pravdu, to je využitelnější, i když zezačátku jsem se s tím moc nezatěžoval... Ale třeba v Canyon Network je to fajn, když člověk musí střílet dolů do nějakýho kaňonu a je nahoře :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja joy nemam takze ti stouhle kombinaci neporadim, mys mam 5ti tlacitkovou takze pouzivam vice fire grup. Prevazne Lmisitko leva ruka/levy torzo Pmisitko prava ruka/strana. Na 3 bud rakety nebo torzo ale to uz zalezi na vkusu kazdyho soudruha.

Pokud ses linej :D, nebo se ti nechce porad drzt W-wpred :D tak zmacknu 0 na numericky, je to automaticky dopredu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K tomu používání LShift bych vám doporučil vypnout si v nastavení "arm lock", odpadne používání jedné klávesy a po navyknutí si budete zaměřovat mnohem rychleji. Chvíli trvá, než si na to člověk zvykne, hlavně při střelbě nad a pod rozsah trupu, kdy se hýbou jen ruce, ale po pár hrách to přejde do krve. Je to užitečné hlavně při boji s lighty, případně při skákání kolem enemáka. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K tomu používání LShift bych vám doporučil vypnout si v nastavení "arm lock", odpadne používání jedné klávesy a po navyknutí si budete zaměřovat mnohem rychleji. Chvíli trvá, než si na to člověk zvykne, hlavně při střelbě nad a pod rozsah trupu, kdy se hýbou jen ruce, ale po pár hrách to přejde do krve. Je to užitečné hlavně při boji s lighty, případně při skákání kolem enemáka. 

To skusim diky za tip :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak sem předělal mýho K2 na kombo 2xHL, 2xML a 1x AC2/1tuna, je to super zabiják. Když hraju hlavou, tak damage přes 200 není žádnej problém a to je to mrcha pomalá :) navíc se pořád zlepšuju. Obrovská výhoda je ukrutnej DMG za krátkou chvíli, tenhle build snese dvě salvy ze všech laserů hned po sobě a pak už můžu jen držet AC a lasery dávat podle toho jak se stíhá mech chladit, takže mám enemáka stále pod palbou. Tuhle na mě vypochodovalo nějaký těžký monstrum a i když sem byl nahlodanej jak blázen, tak sem mu stuhl vyřídit kompletní trupový pancíře, takže hned poté co mě gaussem sundal skončil on :)

 

Navíc lasery sou mnohem účinnější na dotěrný scouty, ty se PPC přeci jen blbě trefovali a navíc na blízko dávaj i tak DMG (nechápu proč maj klasický PPC nulovej DMG do 90 metrů. V klasickým MW se s nima mohlo střílet klidně i na blízko a nezdálo se že by to někomu vadilo, Carlyle takhle s Marauderem uržel na Verthandi univerzitu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle mě to omezení 90m je jen otázka pokusu o nějaký balanc, asi by jim klasické PPC přišlo moc OP, takže ho dali s omezením a těžší a víc "heatové" ERko ho nemá...

 

Jinak já osobně mám 2xHL a 2xML na Jennerovi Kčku a je to prima setup... BTW to na K2 Cata nedáš víc zbraní, než to co mám na Jenner K a jeden AC2 navíc? To teda s tím, že je to mrcha pomalá, do který se dobře trefuje, zrovna moc "epic" nejni ;-) Tím nekritizuju Tvůj setup, jen mě udivilo, že se tam toho nedá naházet víc? Nebo to máš ještě se stock motorem, čili ti STD engine žere nějakou tu tonáž?

 

Já pomalu uvažuju, co po Jennerech... Ale je to děsný, zjišťuju, že na pomalejší potvory si po tom rodeu na Jennerech hrozně blbě zvykám, takže možná zkusím Cikádu... A nebo nějaký rychlejší medko... Jagermecha mám už jednoho vylevlovanýho basic, ale popravdě mě to nějak moc neoslovilo :-(

 

Ještě uvažuju o Blackjackovi, máte s ním někdo nějaký větší zkušenosti?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já ti ten setup přesně nepopíšu, ale mám na tom standard skelet a motor (tam jsem šel tuším na 210 nebo něco kolem, abych ušetřil tonáž), FF armor a hafo heatsinků, chladí to opravdu dobře (ustojí to 3 Alfy po sobě a pak plná salva laserů každejch cca 8 sekund s nepřetržitou palbou kanonu do toho).

 

On ten AC2 je těžkej, 6 tun plus tuna munice je na 65t mecha dost, ty těžký lasery mají stejnou hmotnost jako PPC a vyhozený MG+munice daj jen 4 tuny volný tonáže. Až bude víc prachů uvažuju o změně za XL engine, místa mám dost, ušetřenou tonáž (budou to tak 2 tuny) asi investuju do dalších Heatsinků a rychlosti, teď to je na hraně (něco kolem 50km/h).

 

V betě jsem hrál setup 2xPPC, 2xML, AC5 s dvěma tunama munice, chtěl sem si zkusit Maraudera, ale těch 10 tun rozdílu bylo hrozně znát, mělo to málo pancíře.

 

Pokukuju po Jagermechovi, ještě nevím jestli zkusím build ala Rifleman nebo nějakou variantu s těžšíma kalibrama (hodně lidí chodí s nějakejma AC10 nebo čím a to píše). Pošilhávám i po Gaussapultovi, ale na tenhle build nemám prachy.

 

Ten laserovej build na Jennerovi se mi líbí, s jedním stockovým Jennerem se mi hrálo dobře, je to zábavný, člověk s tím chudáky hevyny dost vyšikanuje :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Načítání
×
×
  • Vytvořit...