Přejít na obsah

Pokec o hrách všeobecně


Aaron Goldstein

Recommended Posts

LYNE - nejlepší logická hra všech dob

 

Heroes and Generals - nějak to nepobírám.. regnu se, zapnu hru a chci hrát, ale pak na všech obrazovkách mi hra píše hlášky jako "no connection", "not available" a podobně. po nekonečný obrazovce s nápisem "synchronizace" mi naskočí profil, kterej je nepřehlednej jak blázen. pak se dostávám do výcviku (kterýmu předchází 2minutová obrazovka s nápisem "nedostupné"...). stromy vypadají jak záchodový štětky, grafika rozmazaná jako by byl můj pěšák po sedmi pivech, zvuky zbraní jako práskání dětskejch petard. vojáci co po nich střílím umí dva pohyby - stát a klečet, a celkově působí jak panáci a ne jako lidi.. vezmu nějakou pušku, ale když si přehodím zbraně, tak už jí zase nemám a musím jí sebrat znova. granáty házím tak, že není vidět kam je vlastně házím, kamera se totiž vždycky kouká někam po ptákách (to asi těch 7 piv). končím teda výcvik a dám "vybrat misi", načež mi to vylosuje jen jednu konkrétní, kde mám možnost výběru buď hrát nebo nehrát, to by mě pak zajímalo jakej je vlastně rozdíl mezi "náhodnou misí" a "výběrem mise". mají tam bejt tanky a letadla a spusta zbraní, ale jak se k tomuhle obsahu dostat, fakt netuším.. chápu že to je beta (nebo tak něco), že je to free to play a podobně, ale z tohodle nikdy dobrá hra nebude

 

Marvel Heroes 2015 - docela dobrý. rubačka z izometrickýho pohledu, docela jednoduchá, ale chytlavá. široká škála nepřátel a různýho prostředí, pěkná grafika a efekty, občas docela vtipný hlášky superhrdinů, člověk si může měnit postavy přímo ve hře a je to celý zadarmo - postavy co si někdo koupí za 20 Dolarů si můžete jednoduše vyexpit hraním, i když to asi bude trvat docela dlouho. tohle je dobrej přístup vývojářů

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spec ops: the line dohrán za necelých 6 hodin. Jedná se o akční oddychovou záležitost a hraje se to dost podobně jako Gears of wars...

 

Graficky moc hodnotit nelze, hra vypadá průměrně a Unreal engine se snaží seč může (a hezčí využití enginu s velkolepějšími pohledy má třeba Bulletstorm...)

 

Koridorovka jak jinak... Akce samotná je vcelku zábavná, je tu dost zbraní, můžete určit svému týmu koho má sejmout přednostně (což využijete cirka dvakrát za hru, takže taktický prvek k ničemu) nějaké ty granáty... jediným mínusem bych viděl v občasné nepřehlednosti, což vás bude dost žrát...

 

Příběh samotný je až nebývale komplikovaný na hru podobného ražení a spousty hlášek svého týmu a rozhovorů si nebudete stačit ani přečíst (češtinu lze stáhnout) je to dost podobné filmu Apokalypsa, ale pochybuji, že ho dokáže někdo pochopit :-)))

 

Hra samotná má několik dobrých nápadů a staví vás občas před nelehké rozhodování a zvolená hudba evokující dobu z Vietnamu (zde jsme v Dubai) tomu občas dá potřebný šmrnc a vy si řeknete "tohle mě sakra baví !!!" Díky hře alespoň vím, jaké svinstvo je "bílý fosfor"

 

Celkem vzato ve výprodeji za 3 eura třeba nebo i levněji se jedná o dobrou volbu... takové to oddychové střílení hlava nehlava... mé hodnocení je 7 z 10ti... což je pro tuto hru dobré hodnocení a také opravdový strop...

 

zKA2x.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Risen 3

Dobrá zpráva pro "neangličtináře"... Po dlouhých průtazích a jednáních o oficiální lokalizaci nakonec Cenega oslovila Farflama a jeho tým... (překládali např. TES 4, Dragensag).. Takže bude polooficiální překlad podporovaný distributorem... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

česká zajímavě vypadající hra Dex... http://bonusweb.idnes.cz/dex-steam-early-access-06k-/Novinky.aspx?c=A140814_102500_bw-novinky_oz v předběžném přístupu... a bez češtiny :Smile_trollface-3: podle jejich slov "... Přesto věříme, že i v současném stavu si hra najde své příznivce, neboť právě teď je vhodná doba zapojit se do vývoje a poskytnout nám, vývojářům, zpětnou vazbu." ... to vše za 15 jůro abys mohl betatestovat hru, za což se většinou platí betatesterům, ale nejvíce mě stejně nakrkla ta  absence češtiny... to si myslím není normální... když je to z české kotliny. To bude první zpětná vazba co jim poskytnu :-D

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozehrál jsem metro 2033 a podle očekávání to rozhodně nevypadá špatně :-) akorát dost řekl bych graficky náročné :-) mám to na max a asi budu muset snižovat...

Ta hra ma uplne bozi atmosferu, musim to zas nainstalovat, daleko jsem to totiz nedohral a pak reinstal pc. Zas tak narocny to neni, kdyz to funguje i na my vykopavce....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta hra ma uplne bozi atmosferu, musim to zas nainstalovat, daleko jsem to totiz nedohral a pak reinstal pc. Zas tak narocny to neni, kdyz to funguje i na my vykopavce....

tak klesalo to až místy na 15 fps... po snížení už to fachá 35-50 snímků... jo jo všímám si, že hry z východu jsou na detail hrozně pintlich... :-)

 

ACLq0.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

když je tu řeč o střílečkách..

 

když nebudu počítat Half-Life 2, tak Borderlands 2 je asi nejzábavnější FPS co jsem zkusil. po nějaký době to hraju, tentokrát s úmyslem to konečně dohrát, a ta hra je prostě pecka. jeden z nejlepších dabingů co jsem ve hrách slyšel, plynulý spojení sandboxu a příběhových misí, RPG prvky, několik odlišných hratených charakterů, stylová hudba a grafika, kotel zbraní, destruktivních efektů a nepřátel, všudypřítomnej humor a hláškující postavy, otravnej clap-trap. někdo by mohl říct že hra těží jen z neuvěřitelný kvantity obsahu, ale v tomhle případě jde o kvalitní kvantitu :) kdybych měl na hře najít nějakou chybu ...tak jí nenajdu. oproti Halfovi 2, což je asi už věčnej král žánru, to sice není tak vynalézavý a originální, ale zase to má jiný plusy

 

no a Metro 2, co píše Mickhesh.. ta hra má dva dost výrazný plusy, a to je grafika a atmoféra. to fakt nemá chybu. ale přestal jsem to hrát, protože ta hratelnost mi přišla, stejně jako v jedničce, moc arkádová. prostě to chování zbraní mi tam nesedí. třeba na Stalkera, což je svým způsobem dost podobná hra, na to vyšly upravující módy, takže si z toho člověk mohl udělat dost brutálně hardcore survival hru (se skoro stejně vymazlenou grafikou jako u Metra), ale tady nic podobnýho není. další věc je AI. dostal jsem se někam do levlu kde byli náckové a těm sem ve stealth módu lezl před ksichtem a stejně si mě nevšimli, vlastně všichni byli easy kill. a pak zvuky zbraní. nevím ejstli jsem měl něco špatně nastavený, ale přišly mi nerealistický. a to tam byly Kalachy, u těch to snad nemůže bejt tak těžký udělat reálnější

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zabavnejsi strilecky jsou napr HL1, Duke Nukem 3D, Return to castle Wolfenstein, Kingpin, SoF, a asi i par dalsich....

Metro 2033 je to prvni ne? To druhy jsem nehral....

podle mě nejsou.. ve svý době možná, ale teď už jsou překonaný. Duke Nukem 3D jsem shodou okolností teď dostal jako gift na steamu (nějakou megaton edici, trochu lepší grafika, ale hratelnost totožná) a co mě na tý hře štve je, jak tam člověk vždycky najde cestu nějakou haluzí, například se otevře zeď a za ní najdeš kartu na průchod do další lokace, přitom ten kus otevírací zdi vypadal uplně stejně jako zbytek zdi. tenhle haluz faktor mě ve hrách frustruje. to abych chodil a zkoušel klikat na každej pixel ve hře, jestli se mi náhodou něco neotevře. krom toho je to ale dobrá hra. HL1 byla samozřejmě skvělá hra, ale je překonaná, Wolfenstein to samý, já už se u toho střílení nácků ani neodreaguju.. Kingpin neznám a Soldier of Fortune je sra*ka.

 

u toho Metra máš recht, spletl jsem si názvy. ale ty negativa co jsem napsal pro dvojku imo platí i pro jedničku, akorát v jedničce byly zvuky zbraní ještě horší, navíc byly často i nějaký buglý, vzpomínám si že výstřely občas nebyly vůbec slyšet

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mno moc sem to zase jako tolik nehrál... ale mám zaplý Ruský dabing a české titulky a není to fakt špatenka... atmoška je dobrá... samo sebou koridor s scripty... ale co na tom záleží... většinou hry hraji kvůli příběhu... mno hned do první mise jsem si sebou nevzal náboje či co... nabíjení baterky je také dobrej nápad :yes: hlavně je to takové nevtíravé... postaví tě do nějaké situace a per se... s tím co máš...

 

p.s.- Kingpina jsem dohrál :-) Kdysi byla v Levelu jako plná hra (za časů dvou cd :-)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co mě trochu mrzí je to, že jsme tu měli E3 a nyní Gamescon a nikde ani vidu ani slechu o připravované hře ze světa šíleného Maxe :-) hra by měla mít open world...

 

Máme tady tak jenom staré video:

https://www.youtube.com/watch?v=ETdX0EEL5JI

 

a na webovkách hry se píše o blízkém předprodeji... https://madmaxgame.com/en/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ovšem jednička.... Dvojka byla nic moc (i když začínala v Praze)... A trojka mi přišla jako vyložená kravina... 

SoF znam akorat jednicku, byla to vlastne dost revolucni hra, snad poprve nepratelska tela uveritelne reagovala na kinetickou energii kulek. Napriklad trefit nekoho z metru brokovnici znamenalo ze odletel 5 metru dozadu a rozmazl se o zed. Dokonce se dal protivnik neustalou strelbou udrzet ve vzduchu, nez mu upadaly vsechny koncetiny. Trochu brutal, ale to se ve hrach nevidi vetsinou ani dneska! Jinak jeste musim zminit velmi zabavny multiplayer - vic jsem po netu hral jen WoT.

Ja si to snad zas nainstaluju, akorat netusim kde to mam...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Načítání
×
×
  • Vytvořit...