Přejít na obsah

Pokec o hrách všeobecně


Aaron Goldstein

Recommended Posts

MassEffect je bohužel série se sestupnou tendencí. První díl je opravdu EPIC, se spoustou nápadů (byť některý nejsou úplně dotažený a u vedlejších úkolů se opakujou lokace), máte spoustu možností s vyzbrojováním a vybavováním skupiny (kupování zbraní a různých zbrojí), jezdíte tančíkem...

 

Další díly ořezávaly a ořezávaly, a třeba nechápu proč proboha přidávali zásobníky. Jeden z nejzvláštnějších prvků - naprostá svoboda ve střílení (člověka omezovalo jen přehřívání) a oni z toho udělaj tuctovku. A ten závěr - bych blíl. Místo blbýho Cruciblu sme měli stavět Death Star a ukázat Reaperům zač je toho imperiální loket :devil:

 

 

Jestli chcete žrouta času, tak si pořiďte Euro Truck Simulator 2 - návykovka jak prase a než se vzpamatujete jsou dvě v noci :tongue:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jo no. Mě taky přijde zabíjení hlavní postavy mimo mísu. Mě zásobníky nebolely, aspoň mi kdejaká socka nemohla přehřívat zbraně xD. Na trojce mě nejvíc štve to děsný zkrácení misí. Místo abych si zacestoval v tom děsně uskákanym Maku tak mě tam hodí raketoplán a hotovo. I když pokud de o vyzbrojování, tak mam radši ME3. Mě bavilo to skládání skafandru. I když tam mohli dát mnohem víc druhů. Když má člověk jen 4 nabo tak nějak firem, tak to pak brzo unaví.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jo no. Mě taky přijde zabíjení hlavní postavy mimo mísu.

 

I když tam mohli dát mnohem víc druhů. Když má člověk jen 4 nabo tak nějak firem, tak to pak brzo unaví.

 Což o to, to bych ještě rozdejchal, ale jakým způsobem?!? Rozhovor s malým smradem a tři stupidní konce, jeden horší než druhej.

 

No ve dvojce byl snad jen jeden nebo dva a ve trojce je taky jen pár, a to ještě z těch mála jsou většinou "za něco" - dárkový za koupení jiný hry (a ten DragonAgeáckej byl fakt šerednej).

 

V jedničce ty nejlepší typy dělaly z hrdiny doslova tank, tady to bylo furt na jedno brdo a spousta těch přídavnejch modulů byla na pohled hnusná.

 

Myslím si, že s výbavou, kterou sem měl na konci jedničky, bych trojku prošel s prstem v nose a ani bych se nezapotil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 Což o to, to bych ještě rozdejchal, ale jakým způsobem?!? Rozhovor s malým smradem a tři stupidní konce, jeden horší než druhej.

 

No ve dvojce byl snad jen jeden nebo dva a ve trojce je taky jen pár, a to ještě z těch mála jsou většinou "za něco" - dárkový za koupení jiný hry (a ten DragonAgeáckej byl fakt šerednej).

 

V jedničce ty nejlepší typy dělaly z hrdiny doslova tank, tady to bylo furt na jedno brdo a spousta těch přídavnejch modulů byla na pohled hnusná.

 

Myslím si, že s výbavou, kterou sem měl na konci jedničky, bych trojku prošel s prstem v nose a ani bych se nezapotil.

To jo. Ten malej smrad mě taky štval. Noční můry. Děs běs. Já nevim jestli si myslí, že děti sou roztomilý nebo co... Konce jsou čtyři.

No, fakt je, že ve trojce pancíře nemaj moc nějaký efekty na cokoliv natož na obranu nabo život což je to, co by měly mít. Místo toho mají minimální efekty na spoustu dalších věcí a ve výsledku se ti oblek líbí, ale nepomůže ti nebo se ti nelíbí a nepomůže ti o moc líp.

Já furt nemůžu rozdejchat, že tam je jedinej pancíř s něčim co vypadá jako sumky. Super vojáci kteří musí přebíjet by měli mít něco na nošení munice. Holý obleky mě nudí.

S výbavou z jedničky bys prošel kde co. Popravdě nedokážu si představit něco co bys asi tak neprošel. Možná zdí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Všehovšudy jsem nejvíc času strávil hraním Falloutu (1,2 a tactics, 3 jsem rozběhl jednou a když jsem to chtěl spustit podruhé, už to nešlo) a Steel Panthers: World at War (doporučuji si stáhnout kampaň Das Reich).

Nejvíce mě za srdce chytla Campaign, tankový simuátor na Amigu (byla aj na PC) na dvě diskety, z toho 1 disketa bylo demo (koukal jsem na něj snad 100x, jagdpanther byl boží). Na tuhle hru nikdy nezapomenu a hratelná je stále i po 20 letech... vzpomínám si, že tehdy byla k dispozici pirátská buglá verze, která často padala, ale existovala i jiná verze (tam se na začátku musela hledat technika podle zadaných kritérií - dotazů - to bylo něco jako protipirátské opatření, mladá generacejiž nezná) a ta nepadala (tu mám teď....někde :-))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak pokud je ti to jedno tak ti jedno SS3 v CZ hodím do PM... Není to zrovna kosher link... 

Bohužel se vyplnilo co jsem předpokládal. Sice staženo v pohodě ale po instalaci to na mě vyplazuje hlášku, že ke spuštění nemám dostatečná práva a že to musím spustit jako admin. Pokud vím, tak mám celé W7 spuštěné v režimu admin ale i když dám jen tomu souboru spouštět se v režimu admin, tak to nic není platné. Stáhnul jsem si také ten Panzer Corps a tam mi to zas píše, že mi chybí HTMLayout.dll. Zkoušel jsem ho někde najít a jen mi to nabízí nějaké šílené programy na opravu, které smrdí už zdaleka nějakým spy a mallwarem a kdovíčím ještě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

MassEffect je bohužel série se sestupnou tendencí....

Spíš bych aspoň já řekl, že je to dobrej nápad na příběh se špatným koncem. Částečně se to přiblížilo k nějaký herní interaktivitě, což jsem bral jako plus. Mě osobně, jako spoustě lidí, vadil ten konec. Asi měl být překvapující, ale nějak se to nepovedlo :sad: Neměl jsem možnost vidět konec po dodatečným patči (nefungoval). Ohledně těch zbrojí...náhradou za ně asi měly být vlastnosti postavy jako maskování a třeba u snipera zpomalení času. Já to teda pohodlně odehrál s dlcpakem, takže jsem ani nic neslepoval. Dalo se to i přes jejich servr vyměnit, už nevím za co. Každopádně se snažili, aby byl každej díl jinej. Mě se třeba zamlouvala střelnice, kde si člověk otestoval soupravu, kterou kvůli váze mohl nosit, aby to nesnižovalo dobíjení perků. Před vydáním posledního dílu jsem četl, že má být akčnější (což je taková dobová libůstka, viz wot) a říkal jsem si ájéje. Ono u třídílné herní a navazující série udržet úroveň aby nedošly nápady a nebylo to moc dlouhé....Další negativní vliv na to má konkurenční tlak, potom vycházejí na trh nedodělky. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kanáre neuraž se, ale mě by fakt zajímalo, jak máš ten svůj OS nastavenej/nainstalovanej... Ty máš s každou druhou hrou problémy a něco ti nejde a nefachá :-)

No, vzhledem k tomu, že jsem za svůj život nainstaloval mraky OS, tak opravdu nevím. Mám W7 64bit Pro. Normální instalace bez jakýchkoliv zásahů. Akorát po instalaci si vypnu všechny ty grafické hovadinky made in Mrkvosoft, to je vše. Ovšem ty hry jsou stáhnuté bůhví z čeho a dal je tam bůhvíkdo a nejsou legálně zakoupené, takže asi tak. OS mi běhá jako z praku a nemám s ním žádný problém. Registry čistím, programy odinstalovávám Revem. Tyhle problémy dělají občas jen starší hry a nějaké ty online, které běhají v prohlížeči. Nové moderní hry nedělají žádnou potíž pokud vím.

 

Ten Panzer Corps, to je velká krááása !!! Ovšem já to opravdu bez češtiny nedám a bohužel ji nikde nemůžu najít....a vypadá to, že ani neexistuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo aha, takže tys ten Panzer Corps odněkud vyčorkal full verzi? :-D To já si poctivě instaloval demíčko a to zatím hraju a to mi funguje jak na (výrazně slabším, než domácí desktop) pracovním notebooku s Win7 Pro 32bit, tak na Win7 Ultimate 64bit na lepším počítači doma naprosto v pohodě... Obojí dosti "vousaté" instalace, nainstalováno standardně, nijak extra neudržováno :-D hardware taky naprostej mainstream... Tak ti nevím... Možná jsi holt jen trefil "blbej zdroj" :-)

 

BTW já jsem si zkoušel "nasimulovat", jak se asi musíš cítit při hraní hry v AJ (možná už jsem to tu někde psal) a přepl si hru do němčiny, kterou možná ovládám podobně, jako ty anglinu - no a po troše rozkoukání jsem to hrál naprosto v pohodě... vždyť ta mechanika je uplně stejná jako u starýho pancrjenerála :-D No a časem jsem se i trochu rozkoukal a jazykově zorientoval a podrobovat si s Wehrmachtem Evropu, když na tebe hra kecá německy, má takovej celkem dobrej šmrnc ;-)

 

Čeština jestli bude, to je otázka...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Panzer Corps už mi běhá ale on asi nemá českou verzi protože i v nabídkách obchodů je vždy ENG. Víš, nejde o to jen tu hru hrát ale já prostě rád čtu ty průpovídky a hlášky a vůbec všechno. pokud tomu nerozumím, tak mě to prostě nebaví. Jsem holt divný. :confused:  Ty divné hlášky o tom, že nemám práva spustit soubor mi píše Sudden Strike 3 CZ. Typuju to na to, že 64bit OS to asi nemá rádo. Ta hláška je blbost, to si Wokna prostě něco cucají z knihovny hlášek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nj tak nemůžou se autoři zavděčit všem, nezbyde ti tedy než počkat, jestli pro tobě podobné někdo neudělá fan-made češtinu (případně jestli nevyjde ofiko), nebo se holt budeš muset přeorientovat jinam (nebo se naučit anglicky :-D)

 

Jináč ke hrám - no když je člověk krade, tak holt občas problémy nastanou... prostě netrefíš "správný zdroj" :-D stejně jako můžou být problémy s kradeným autem :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Všehovšudy jsem nejvíc času strávil hraním Falloutu (1,2 a tactics, 3 jsem rozběhl jednou a když jsem to chtěl spustit podruhé, už to nešlo) a Steel Panthers: World at War (doporučuji si stáhnout kampaň Das Reich).

Nejvíce mě za srdce chytla Campaign, tankový simuátor na Amigu (byla aj na PC) na dvě diskety, z toho 1 disketa bylo demo (koukal jsem na něj snad 100x, jagdpanther byl boží). Na tuhle hru nikdy nezapomenu a hratelná je stále i po 20 letech... vzpomínám si, že tehdy byla k dispozici pirátská buglá verze, která často padala, ale existovala i jiná verze (tam se na začátku musela hledat technika podle zadaných kritérií - dotazů - to bylo něco jako protipirátské opatření, mladá generacejiž nezná) a ta nepadala (tu mám teď....někde :-))

Kdyz jsem Fallout2 hral na x486, netusil jsem ze ho budu hrat i o 20 let pozdeji! Ten 1.5 mod musim zkusit. Mlady hry stoji bohuzel vetsinou za prd:( Samozrejme ze nee vsechny!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pohled přes rameno je pro mě uplně neakceptovatelný, takže jsem nedokázal žádnou z těchto her hrát. Nedokážu to prostě i když jsem se do toho nutil.

To je samozrejme blbost se nutit.....Jenze pro me (a mnoho dalsich) to jsou nejlepsi hry herni historie. 90ta leta.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Načítání
×
×
  • Vytvořit...