Přejít na obsah

Co posloucháte?


Recommended Posts

Nedávno mě na jednom festivalu zaujal Silver Sepp, tak to sem namontuju. Mám na seveřany jen ty nejlepší vzpomínky a jsou mi hodně blízcí.

 

ve spojení s Estonskem mi vyjel obraz jedný ujetý skupiny

 

a nakonec IM jinak, což na mě vyskočilo při spuštění YT a myslím, že to stojí za zmínku...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je docela zajímavé si procházet ty staré nahrávky a třeba stále stejné skladby od jejich vzniku až po nejposlednější verzi. Teď jsem si přehrával Deep Purple a třeba tady je rok 1970

 

 

a pak rok 2010, kde to hraje John Lord v Trondheimu

 

a skončil jsem u toho, kde dostává čestný titul doktora hudby

 

 

Vlastně uplný konec je až tady

 

http://youtu.be/HmtDIsj5IK0

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sobotní nášupíček s grindíčkem ze sevírku :) A teď mě jako zapřisáhlého grammary nácka zajímá, co je správně- pro mě je čeština instinktivní věc, přečetl jsem toho tolik, že prostě vím z postavení ve větě a souvislostí, jaké i- y bez znalosti pravopisu, nikdy jsem to nepotřeboval, ovšem tady jsem váhal a přiklonil se k estetičtější variantě. Je tu nějakej kantor, neřkuli jazykovědátor ? Sevírek nebo sevýrek ? Ti fakt neděkuju, Hicory aka Joe, malinko jsi mi zadělal na mateřsko jazykový galimatyáš :)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:Smile_teethhappy:

 

Talvi, taky jsem přečetl co mi přišlo pod ruku ale nepamatuji si, že bych kdy viděl zdrobnělinu slova sever. Škoda, že už nežije moje žena, ta byla vystudovaná vědátorka přes češtinu (a němčinu, a holandštinu, a bůhví co ještě...), ta by to asi věděla. V pravidlech českého pravopisu jsem to nenašel.  :no:  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:Smile_teethhappy:

 

Talvi, taky jsem přečetl co mi přišlo pod ruku ale nepamatuji si, že bych kdy viděl zdrobnělinu slova sever. Škoda, že už nežije moje žena, ta byla vystudovaná vědátorka přes češtinu (a němčinu, a holandštinu, a bůhví co ještě...), ta by to asi věděla. V pravidlech českého pravopisu jsem to nenašel.  :no:  

Sevírek/ sevýrek....Až vystřízlivím, dám sem muziku a historku, která to osvětlí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sevírek/ sevýrek. Mám kámoše Stanleyho, taková zvláštní figura s neuvěřitelnou mluvou, milovník heavy- speed- power metalu. Jednou jsme byli na sudu s kamarádama, sedíme u ohně a ten vůl povídá : ty teda posloucháš ty brutality, ale neslyšel jsi náhodou poslední Running Wildíček ? Usmívám se, když říkám ne a Stancek se zářícíma očima opravdového milovníka žánru a kapely praví: no čoveče, to si poslechni, já jsem z toho hotovej. Ta nová deska začíná asi v nějaký pustině, je slyšet, jak tam fouká větýrek přes nějaký křovíčka, pak tam začne praskat ohýnek, hrát španělčička takový brnkaný sólíčko a do toho začne výt kojůtek . Hotovo, půl hodinová křeč smíchy a kojůtek je v určitým okruhu legendou. No a tak teda in nomine Stanley, budiž spídeček :)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Talvi nebul :-D já mám z BA připečený ramena. Bude ještě veselo...

5vq6wj.jpg

Jen tak z rychlíku. NA BA jsem cíleně šel jen po tom svém. První Venom. Ještě že jsem byl po uvítací pijatice probuzen :-D parádní set, hošankům to šlapalo jako šicí stroj.
Trošku mě mrzí, že mi uteklo Flotsam + Jetsam. Ale co už.



Čtvrtek byl náročnější a to z pohledu společenský událostí. Odchytávat známé, tam pokecat, tam si dát po kalíšku...však to znáte. V ten den prostě byla jedna kapela- Slayer. Tož Suffocation a Obituary jen tak kuk a pryč.
 

Vrchol večera, už zmíněný Slayer. Pecka jako kráva, super zvuk, srdce radostí bilo stejně jako jejich bicí. Nádhera. Pak ještě chvilku Childern of Bodom a táhnout spát.



Pátek. Jak už je tradicí opět jsem s kámoškou prokecal kapelu co jsem chtěl vidět. Teď to byla Six Feet Under. Ale na bláznívého pana s kytarou už jsem poctivě stál a špicoval ušiska. Hevy Devy byl super a poté Amon Amarth. 



No a pak zase pokec a pozdní čajík s kámoškou.

Sobota. Přišla ona katarze. KOnečně něco co mě vyhnalo už dopoledne do areálu. Liveevil, jedním slovem nádhera, spokojenost. Ovšem to byl teprve začátek krásného hudebního dne. Cruachan, další potěšení z jiného soudku. Opět si danny chrochtá blahem.

Ovšem situace se stává neudržitelnou a pomalu a jistě nastupují Sodom. Bohužel loni, díky problémům s dopravou jsem je neviděl, tak letos to byla mrda excelentní. Jak lidi, tak kapela. Ta radost, zábava byla oboustranná. 



Země začala praskat, listí žloutnout a pivo sakramensky pěnit. Nastoupil Krabathor. Nikdy jsem je moc neposlouchal, ale tohle vystoupení mi nesmělo utéci. Když už shindy vytáhla dal dohromady takovou legendu, musel jsem ji vidět.

Fantastickej set! Kdo neviděl, neslyšel jako by nebyl. Ještě teď mě mrazí při vzpomínce.



Pak na doporučení kámoše, což je velký fanda Satyricon jsem dal tuhle smečku. Ač mi letos black neleze pod fousy, vystoupení bylo super, kapelo komunikovala jako prý nikdy (tvrdil kámoš, ten fanda co má několik koncertů za sebou).

Finále, ač utahanej jako kotě, očička se pomalu zavírala, ale vydržel jsem. My Dying Bride. Konečně jsem je viděl naživo. Krása, krása, krása.

http://youtu.be/eZFiTRIWaK0




Tak letošní brutal hodnotím pozitivně, odbavovačka super rychlá, vícero nealko nápojů, žrádla všude až po bradu, třetí scéna, ale tam byl pěkně pojebanej zvuk.
Dále o kousek lepší sprchy, výhra danny vs Toi-Toi :-D vždy jsem si sehnal čistý porcelán :-D viděl jsem spousty lidiček co znám, dokonce se odehrálo i jedno velmi nečekané setkání.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, koneckonců, je to muzika? Je. Sem vopice ? Sem. A je to pecka :)  

 

 

Klanový hit hned v žebříčku hned po opičkách jsou asi prstíčky, ale je to kontroverzní píseň, vzbuzující jak bezbřehé nadšení jako třeba u mě, tak téměř nenávistné výlevy některých značně nekulturních a pravděpodobně homosexuálních vopičáků. Já to nechápu :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Načítání
×
×
  • Vytvořit...