Přejít na obsah

Nový PC na WoT


Mixalko

Recommended Posts

Jen bych měl pár dotazů. PC chceš včetně operačního systému nebo bez něj? Monitor jaká úhlopříčka? Má být součástí PC i SSD disk? 

OS už mám koupený. SSDčko určitě. A ohledně monitoru...zatím jsem neměl jiný stroj, než notebook 17". Takže bych samozřejmě rád něco většího, viděl bych to na 24". Víc asi pro mě nemám smysl, na hraní a filmy to stačí ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No viděl bych to asi takto. Jsem sice 600 nad limit, ale s tím by se mělo počítat. :) Toto už je kvalitní sestava s kvalitníma komponentama. Dalo by se ušetřit např na základní desce, ramkách, hard disku (menší velikost) atd.. No takhle bych to viděl jako rozumný základ. U monitoru je to težké. Tam je takové rozumné minimum cca 4500 Kč, za to už se dá koupit kvalitní IPS 24 palců FullHD, ale i ten BenQ si myslím, že bude slušný monitor, jen je to TNko, za to ale rychlé. 

 

http://www.czc.cz/30airru9sih7bb4p5ag4c9lh41/seznam

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak tak

 

http://pctuning.tyden.cz/hardware/pc-sestavy/31887-doporucene-pc-sestavy-pro-hrace-zima-2014?start=4

Opravdu bych využil asi  "intel" sestavu, protože ten procesor má prostě větší výkon pro 1 vláknové aplikace.

S tím, že bych k tomu vzal nějaký  1920x1080 nebo 1920x1200 - prostě kterej poměr ti víc vyhovuje. 

Obecně bych doporučil monitor s IPS panelem(lepší barvy, pozorovací úhly), ale za tu cenu co zbyla asi nebude z čeho moc vybírat.

Já před pár měsícema koupil BenQ GW2320 a za tu cenu je to perfektní monitor, akorát už se neprodává a nevím jestli je za něj nějaká náhrada v té ceně(3000,-  + pár korun za DVI-D kabel). 

pod to bych se podepsal

Ad monitor: krome IPS, muzes vybirat i z PLS, dalsi v poradi MVA / PVA.. prece jen jsme v roce 2014 a TN technologie se tlaci jen ze setrvacnosti a vlastne neznalosti. Nad konkretni znackou bych se rozhodoval az nakonec a  jen podle nejakych osobnich sympatiich ci, designu..

 

třeba:http://www.alza.cz/23-samsung-s23c65udc-d2217758.htm

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No viděl bych to asi takto. Jsem sice 600 nad limit, ale s tím by se mělo počítat. :) Toto už je kvalitní sestava s kvalitníma komponentama. Dalo by se ušetřit např na základní desce, ramkách, hard disku (menší velikost) atd.. No takhle bych to viděl jako rozumný základ. U monitoru je to težké. Tam je takové rozumné minimum cca 4500 Kč, za to už se dá koupit kvalitní IPS 24 palců FullHD, ale i ten BenQ si myslím, že bude slušný monitor, jen je to TNko, za to ale rychlé. 

 

http://www.czc.cz/30airru9sih7bb4p5ag4c9lh41/seznam

ja bych mel jen malou pripominku k 3,5" disku.. na SSD das nejakou 1-2 nej game a system, zbytek ja jedu na 5400 disku, pritom rychlost je v realu tezko rozeznatelna... o dost min to vibruje a jsou mene hlucne.. ale neni to zadny dogma a naopak chapu ze to vidi nekdo jinak..

 

ad grafika: jen bych si dovolil uvest moznost prave tuto komponentu koupit v bazaru. Pravdepodobne je to jedina komponenta ktera by se slusela za dva mozna tri roky vymenit a da se na tom i 50% tzn 2-3k usetrit, nebo pripadne investovat jinak...treba koupit 256GB SSD nebo lepsi monitor, nebo skrin atd...

http://aukro.cz/sapphire-r9-270x-2gb-ddr5-zaruka-do-3-12-2015-i4950278542.html

 

 

Za me jelikoz jsem zatizenej na kvalitni skrine a rozdil 1.000 dela doslova divy, bych pritlacil na tomto miste a koupil si neco do ceho budu z radosti davat i dalsi streva...

moje volba:http://www.alza.cz/fractal-define-mini-d242918.htm

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tvl, 2,5k za bednu? Co su Rotšíld? :-D Bednu mam starou minimalne 10 let. Fakt ma smysl do neceho takovyho investovat? Ted nerejpu, ale zcela seriozne se ptam.

cisto, ticho, poradek,nulova narocnost na udrzbu atd a to vse na klic no.. je to moje druha case po cca asi osmi letech...mam ji ted dva roky a sem z toho porad nadsenej.. Me neprijde moc dat 2,5k za skrin ve ktery klidne xkrat vsechno vymenim a kupuju si to s vyhledem na cca 10 let...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sám mám tuto skříň http://www.alza.cz/fractal-arc-mini-black-d250647.htma v době kdy se prodávala stála cca 2 000 kč. Fractal je kvalita a nelituju, že jsem si připlatil litr na lepší skříňku. :) Jenže on má určitý rozpočet a do toho se prostě lepší skříň nevejde. Samozřejmě na úkor výkonu jo, ale ten by už o hodně klesl.

 

Jinak grafiku bych do nového PC někde z bazaru nekupoval, na grafice se toho může tolik pokazit, že by mi to za ty ušetřené peníze prostě nestálo. Ale proti gustu, žádný dišputát. 

Větší SSD se dá vždycky dokoupit. Já kupoval PC bez SSD a po roce jsem si pořídil 256 Gb SSD a rovnou i přeinstaloval systém. 

 

ja bych mel jen malou pripominku k 3,5" disku.. na SSD das nejakou 1-2 nej game a system, zbytek ja jedu na 5400 disku, pritom rychlost je v realu tezko rozeznatelna... o dost min to vibruje a jsou mene hlucne.. ale neni to zadny dogma a naopak chapu ze to vidi nekdo jinak..

 

Jasně 5400 otáček proč ne. Já měl za to, že ty se dávají do Noteboocích a hodně tichých PC nebo tak... Do klasického PC na hraní bych, ale dal 7200 otáčkový. Moderní jednoplotnové disky jsou v dobré skříni prakticky bez vibrací a nehlučné. Říkám z vlastní zkušenosti.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bednu mám za 3,5k a nelituju (celá moje sestava je v profilu, zbývá vyměnit CPU s chladičem a doplnit RAM na 16GB).

Co se monitoru týká, chceš-li ho na fotky, vol IPS, chceš-li ho na hry, vol klidně TN (samozřejmě se bavíme o ceně do cca 4,5k)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak iiyama patří mezi velmi dobré produkty, jen cenově je poněkud výše.......ostatně koupě monitoru je jen o tom, kolik člověk chce/může investovat....ale jak jsem psal, pokud je primární užití na hry (nepočítá se s úpravou fotek apod.) a bankovek je pomálu, bohatě stačí TN (přeci jen je o něco rychlejší).....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně, jde o odezvu.

Btw, LCD nikdy nebudou překreslovat tak rychle jako CRT.....

 

A co se výdrže týká, dneska výrobci do všeho dávají tzv. "kurvítka", např. klíčová součástka citlivá na teplo do blízkosti zdroje (kdyby byla jinde, vydrží déle)...... kdyby se dnes vyráběly CRTéčka, budou je tam dávat taky......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak iiyama patří mezi velmi dobré produkty, jen cenově je poněkud výše.......ostatně koupě monitoru je jen o tom, kolik člověk chce/může investovat....ale jak jsem psal, pokud je primární užití na hry (nepočítá se s úpravou fotek apod.) a bankovek je pomálu, bohatě stačí TN (přeci jen je o něco rychlejší)....

smarja ale proc brat archaicky TN, kdyz PLS, IPS, MVA koupis taky za ty penize... jen musis vyberu venovat trosku vice casu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to trochu přes rozpočet, ale holt bych nějakej ten tisíc přihodil :)....Opravdu ty dražší skříně ovlivňují hlučnost, čistotu atd? To do skříně za 3k nepadá prach? :)

Rozdíl mezi skříní do 1 000 a třeba skříní za 2-2 a půl tisíce je obrovský. Kvalita provedení, odhlučnění, chlazení, prachové filtry, síla oceli, vnitřní uspořádání až po prostornost. Takže ovlivňují. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prachu velmi výrazně méně, jak píše bobby. Odhlučnění samozřejmě také, viz:

ta moje

obrázky

pokud se to nestočilo jinak, tak bych tuhle bednu do herního kompu za 25k URČITĚ nedoporučoval, kvůli vysoké ceně a vysoké zbytečnosti.

 

2bobbysix: děkuju za tip na ten sluchátkový web. služby nad pomněry super.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak grafiku bych do nového PC někde z bazaru nekupoval, na grafice se toho může tolik pokazit, že by mi to za ty ušetřené peníze prostě nestálo. Ale proti gustu, žádný dišputát. 

Větší SSD se dá vždycky dokoupit. Já kupoval PC bez SSD a po roce jsem si pořídil 256 Gb SSD a rovnou i přeinstaloval systém. 

 

Jasně 5400 otáček proč ne. Já měl za to, že ty se dávají do Noteboocích a hodně tichých PC nebo tak... Do klasického PC na hraní bych, ale dal 7200 otáčkový. Moderní jednoplotnové disky jsou v dobré skříni prakticky bez vibrací a nehlučné. Říkám z vlastní zkušenosti.  

co se muze pokazit na grafice ? bude jede nebo ne.. Mam z bazaru 270x, stala me 2.800,- Kč a šlape jak hodinky.. ale jo,   chapu ze to nekdo nehcce..

 

ad disk: moje vlastni zkusenost rika, ze 1TB 7200 otackovy western dokaze rozrezonovat celej stul... a to mam disk v anitvibracni sachte.. pro me ideal volba 256GB SSD na system a par aktualnich her + 5400 otackovy disk na filmy a ostatni bordel.. pripadne nenarocny gamesy..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Načítání
×
×
  • Vytvořit...