Přejít na obsah

Pokec o hrách všeobecně


Aaron Goldstein

Recommended Posts

Mně bohužel přijde, že vydání hry ve (v lepším případě) stavu odpovídajícím spíše nějaké rozvrtané betě je u nich poslední dobou spíš pravidlo, než výjimka... Nesleduju už nějakou dobu jejich sportovní série NBA, NHL atd., ale takový SimCity to byla neskutečná zkurvenina, když to releasli, a ani půl roku po releasu některý věci nefungovaly tak, jak měly už na začátku...

 

K SimCity třeba taková perlička - ta hra měla být založená na tom, že si postavíš město v určitým regionu a budeš tam hrát a spolupracovat s ostatníma hráčema... tj. v každým regionu bylo třeba tři až sedm měst... a mohlo tobýt třeba tak, že jeden měl přebytek elektřiny, tak ji prodával ostatním, další to samý dělal s vodou, jinej zase prodával služby typu svoz odpadků atd... Dobrý, zní to super, že?

 

Ale myslíte, že ty č...áky napadlo dát do hry featuru, abyste si mohli vyhledat region, kde je volnej flek na město? NE! Takže buď si člověk někde online (v okruhu kámošů, na forech, FB stránce SimCity) splašil týpka, co si s nim založí novej region, nebo jak lulin proklikával region po regionu, jestli náhodou...

 

Že byly servery prvních pár týdnů celkem v prdeli, lidem se ztratily rozehraný města atd., to už ani nepíšu...

 

A po týhle zkušenosti jsem si řekl a DOST a před EA se mám fakt na pozoru...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak je to vizitka dnešní uspěchané doby... už se prodávají předběžné přístupy do bety atd... :-) (ano i WT, a osobně si myslím, že tam jde o to opravdu jenom vydělat na exkluzivitě a test je jako podružný ekvivalent... mluvím o tank closed betě) Vlastně se prodávají nedodělané hry, bohužel vývoj her je dost finančně náročný a tak jsou nuceni toto dělat a vymýšlet další a další "fičury" jak ze zákazníka vyndat další a další "děngy"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já nemám nic proti tomu, když se někdo rozhodne zpeněžit "early access" do hry a umožní hráčům za peníze vstup do bety, s tím, že ale hráči jasně vědí, že to je beta. Ale když si koupíš hru za peníze, které odpovídají ceně hotové hry (viz třeba zmíněné SimCity), čekáš hotovou hru a máš tam místo full verze jen nějakou dost rozvrtanou betu, tak je to na nakopání do kulek.

 

A konkrétně EA tohleto dovádí k dokonalosti - třeba u toho SC ještě pořádně nefungovala ani původní hra, ale už vymýšleli další chujoviny a DLCčka...

 

Co se týče vytahování peněz ze zákazníka - asi v tomhle se mnou nebude leckdo souhlasit, ale mně osobně se asi nejvíc líbí systém fixního měsíčního paušálu, jak má World of Warcraft, prostě člověk dá řekněme 12 ojro měsíčně a má klid a pak už se ve hře nekupuje NIC, co by nějak zvyšovalo výkonnost... S "free to play" (+DLC) tituly mám obvykle špatné zkušenosti, F2P se pak dost často zvrhává na P2W, neboli "sol, pokud nechceš hrát pátý housle" :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Však co se týká Fieldu a Dice, tak tam právě už dostali rozkaz od EA zastavit všechny práce na DLC a spravit Field 4... ale ještě předtím stačili jedno zmršené DLC vydat, on je to spíš mappack...

 

Jinak placení za předběžné přístupy... tak to mi také nevadí, je každého věc kam investuje své money, ale dříve to nebylo... studio si muselo platit své testery, a dnes? :-D dnes lidi platěj za to, aby mohli hru testovat :-D studio si odstraní na produktu chyby a ještě na tom vydělá ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nejnovější Tomb Raider zakoupený 24.12 dohrán za 15 hodin... pravda, nečetl jsem žádné deníky a nehrál mulťák... za mě dávám 8,5 z deseti, hra je dost emočně podkreslená, občas dech beroucí, akční pasáže jsou akorát a logicko hopsací puzzly také... velice dobře odvedená práce :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem si dneska nainstaloval Euro Truck Simulátor 2: Na východ a nemůžu se od toho odtrhnout.....mazec hra. Wot pauzu ještě protáhnu :teehee:

 

jojo, to znam :-D člověk něco doveze, chce jít spát, tak si jenom vybere a zapřahne další zakázku a najednou je na druhý straně Evropy, protože když už to zapřahnul, tak aspoň kousek popojede  :biggrin:

 

00000000000160B6.jpg

 

přece jenom to pivo tam musí bejt včas

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

By mě zajímalo, jak lze udělat hru s tanky aby to nebylo od WG napadnutelné.

To tak žhavé s tím napadnutím nebude... Ale když se podíváš na to video ( http://youtu.be/D3I8OLadxl8 ) tak musíš uznat, že tohle je jasný plagiát.... Já jsem původně myslel, že je to jen nějaký mód z WoT...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To tak žhavé s tím napadnutím nebude... Ale když se podíváš na to video ( http://youtu.be/D3I8OLadxl8 ) tak musíš uznat, že tohle je jasný plagiát.... Já jsem původně myslel, že je to jen nějaký mód z WoT...

 

Eee co to melete, to přece neni plagiát, teď jsem na to koukal pořádně a TDčka nemají jako značku obrácenej trojúhelníček, takže je to jednoznačně nová hra a podobnost s WoT je jen náhodná :-D :-D :-D :-D

 

Ale jako hukot, hoši se s tím fakt nepářou, je vidět, že nejen číňani operou co se dá :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Načítání
×
×
  • Vytvořit...