Přejít na obsah

Vtipy, vtipná a zajímavá videa, gify, obrázky a hlášky.


Rej3ct

Recommended Posts

Zakázané zbraně (a střelivo a zbraňové doplňky) definuje § 4 zákona č 119/2002 Sb. (tzv zákon o zbraních)... 
 
[cituji]
 
a) zbraně
1. vojenské, včetně odpalovacích zařízení, s výjimkou pušek, pistolí a revolverů, ověřených pro civilní použití, pokud podléhají ověřování podle zvláštního právního předpisu,
2. samočinné,
3. vyrobené nebo upravené tak, že lze utajit jejich účel, nebo u kterých byly původní charakter a podoba změněny tak, aby se jejich použitím mohly způsobit těžší následky, anebo zbraně maskované jako jiné předměty (zákeřné zbraně),
4. palné nevyrobené z kovů, pokud nejsou identifikovatelné jako zbraně při kontrolách osob a zavazadel pomocí detekčních a rentgenových přístrojů,
5. plynové nebo expanzní, nejde-li o dovolené výrobní provedení,
6. střelná nástrahová zařízení a
7. s pevně vestavěnými tlumiči hluku výstřelu nebo s pevně vestavěnými laserovými zaměřovači;

 

b) střelivo
1. se střelou průbojnou, výbušnou nebo zápalnou,
2. pro krátké kulové zbraně se střelou šokovou nebo střelou určenou ke zvýšení ranivého účinku,
3. které neodpovídá dovolenému výrobnímu provedení, a
4. munice;

 

c) doplňky zbraní
1. tlumiče hluku výstřelu,
2. zaměřovače zbraní konstruované na principu noktovizorů a
3. laserové zaměřovače.

 

[konec citace]

 

Zbrojní průkaz skupiny A (sběratelské účely) teoreticky umožňuje i držení zbraní kategorie A (tedy zakázané zbraně), ale na každou jednotlivou zbraň kategorie A musí mít držitel zvlášť výjimku (kterou je téměř nemožné získat pro běžného smrtelníka...)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zbrojní průkaz skupiny A (sběratelské účely) teoreticky umožňuje i držení zbraní kategorie A (tedy zakázané zbraně), ale na každou jednotlivou zbraň kategorie A musí mít držitel zvlášť výjimku (kterou je téměř nemožné získat pro běžného smrtelníka...)

Dík, jj, teď jsem to taky našel, viz:

Automatické samopaly, které střely dávkují, nemůže legálně držet automaticky každý, kdo má zbrojní pas. Ten, kdo ho chce vlastnit, musí dostat výjimku.

Kromě vojáků a policistů mohou automatické samopaly držet například sběratelé. "Všechny okolnosti ale vždy posuzuje správní orgán. Pokud sběratel uspěje, dostane výjimku," řekl serveru Lidovky.cz Karel Gabriel z policejního Odboru služby pro zbraně a bezpečnostní materiál.

 

 

Mě tam totiž zarazilo, že tam má hodně historickej zbraní, včetně třeba legendárního Tommy Gunu, nebo MP 44 a to jsou sakra drahý kousky na to aby je někdo upravoval na poloautomatickej režim. Tak předpokládám, že to bude nějakej policajt/sběratel a má vyjímku.

 

Teď by mě ještě zajímalo jestli ty kulomety má funkční :laugh:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dík, jj, teď jsem to taky našel, viz:

 

Mě tam totiž zarazilo, že tam má hodně historickej zbraní, včetně třeba legendárního Tommy Gunu, nebo MP 44 a to jsou sakra drahý kousky na to aby je někdo upravoval na poloautomatickej režim. Tak předpokládám, že to bude nějakej policajt/sběratel a má vyjímku.

 

Teď by mě ještě zajímalo jestli ty kulomety má funkční :laugh:

Kulomety musi byt natvrdo zavareny, vim to od otce co dela instruktora na strelnici. (je to blazen do zbrani a sberatel)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stačí aby byl upravený a neumožňoval výstřel projektilu... Ti co byli na vojně tak si pamatují, že pro střelbu slepými se na Sa-58 našroubovával nástavec... Představte si, že ten nástavec je tam napevno přivařený... Nějaká podobná (principielně podobná) úprava může být i u toho kulometu (např. přepážka v hlavni s otvory umožňující střelbu slepými... Protože při vší úctě k Plzeňákům a Mikimu obzvláště přeci jen pochybuji, že má doma legálně držený kulomet schopný ostré střelby... :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Otázka pro ty co se v tom vyznají víc, je možný v čechách legálně vlastnit plně automatickou zbraň? Mám takový pocit že ne, to znamená, že ty zbraně co má jsou upraveny na poloautomatiku, nebo jde o makety?

 

 

Je to možné, na výjimku ze zákona. Je samozřejmě dost těžký ji dostat. Kamarád a jeho syn se skupinkou podobných bláznů půjčovali hromadu zbraní na natáčení Tobruku včetně Vickerse, z kterýho tam kosí Italy a ten je plně automatický, ostré střelby schopný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zbraně umožňující plně automatickou střelbu jsou upraveny,aby z nich nešel vystřelit projektil.Známý dodává zbraně a techniku filmařům a pár jich má (cca 50ks) a všechny jsou na tvrdo předělány na slepé náboje.Pokud má někdo zbraň umožňující střelbu ostrými náboji tak musí být upravena na střelbu jednotlivými náboji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to možné, na výjimku ze zákona. Je samozřejmě dost těžký ji dostat. Kamarád a jeho syn se skupinkou podobných bláznů půjčovali hromadu zbraní na natáčení Tobruku včetně Vickerse, z kterýho tam kosí Italy a ten je plně automatický, ostré střelby schopný.

Budu ti oponovat.Plně automatický ano,ale pouze slepé náboje.Plně automatické zbraně schopné ostré střelby můžou používat pouze silové složky (armáda,Policie,vězeňská služba atd).Pro natáčení některých scén se používají ostré zbraně ,které jsou ve vlastnictví výše uvedených složek a jejich obsluha je z oněch složek.Použití těchto zbraní pro natáčení povoluje Ministerstvo vnitra (obrany).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Budu ti oponovat.Plně automatický ano,ale pouze slepé náboje.Plně automatické zbraně schopné ostré střelby můžou používat pouze silové složky (armáda,Policie,vězeňská služba atd).Pro natáčení některých scén se používají ostré zbraně ,které jsou ve vlastnictví výše uvedených složek a jejich obsluha je z oněch složek.Použití těchto zbraní pro natáčení povoluje Ministerstvo vnitra (obrany).

 

 

Foreste, já se zbraněmi jako dost velkým koníčkem zabývám léta. Nemáš pravdu. Zákon to umožňuje na výjimku, sám takových lidí několik znám a z jejich automatických zbraní jsem střílel. Jsou to zbraně plně automatické, umožňující tedy střelbu dávkou ostrou municí. Jedná se o zbraně legálně nabyté dle zákona a vlastněné civilními osobami. MO ani armáda s povolováním takových ani jiných zbraní zbraní nemají nic společného, tahle činnost je plně v gesci Policie ČR. Zde je příslušná litera zákona http://www.mvcr.cz/clanek/zbrane-podlehajici-zakonu-o-zbranich-a-podminky-jejich-nabyvani-a-drzeni.aspx?q=Y2hudW09NA%3D%3D  , bod 4- " Zakázané zbraně " .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

když si to vezmete tak a tak, je tu plno společností, který Vám umožní si zastřílet pomalu i z bitevní lodi (nadsázka) A na ty se vztahuje jakej zákon  To samý, zbraně co použili v Paříži na vystřílení redakce, byly ze Slovenska, (divadelní zbraně,akorát stačila menší úprava).

 

 A jen tak, ten pán (Miki) už tu zbraň dvakrát použil a nebojí se jí použít zase

http://www.acwsaloon.cz/zbrane/index.htm

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

když si to vezmete tak a tak, je tu plno společností, který Vám umožní si zastřílet pomalu i z bitevní lodi (nadsázka) A na ty se vztahuje jakej zákon  To samý, zbraně co použili v Paříži na vystřílení redakce, byly ze Slovenska, (divadelní zbraně,akorát stačila menší úprava).

 

 A jen tak, ten pán (Miki) už tu zbraň dvakrát použil a nebojí se jí použít zase

http://www.acwsaloon.cz/zbrane/index.htm

 

 

Trochu nechápu, co jsi tímhle příspěvkem chtěl vlastně říct..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

co jsem tím chtěl říct?? že jsou tu společnosti, kde si můžeš zastřílet z pistole počínaje, po 50.BMG sniperku konče. Takže asi nebude problém získat vyjímku na určitou zbraň

 

jinak, i já jsem držitelem ZP a mám doma zbraň 

 

 

 

co tě k plastové ČZ 100 vedlo ?

 

jinak také přihodím jednu fotku ze sbírky, ač se to nezdá ( kvůli novějším střenkám kvůli ergonomii ), tak tohle je ještě model z WW2

post-10044-0-83943900-1439686918_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Načítání
×
×
  • Vytvořit...