Přejít na obsah

Nový PC na WoT


Mixalko

Recommended Posts

A "předpokládaná" investice(cena)? 

Tak píšu že asi nejdůležitější je u komponentů u mě poměr cena/výkon, což vychází nejlépe někde u nižší střední třídy, nebudu kupovat lepší procesor oproti základnímu modelu, kterej stojí 2x tolik ale má o 30% vyšší výkon, kterej se dá navíc dosáhnout třeba přetaktováním toho základního modelu( to byl příklad třeba toho procesoru co mám, nejnižší model nižší střední třídy  a já ho přetaktoval ze 2,5 na 3,5 GHz a měl z něj procesor kterej by stál 5 tis).

Dal bych do toho tak 10-12 tis.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukám po "dlouhý" době na ceny těch komponent a docela "čumím", pěkně to ten kurz $ poj****.

Po zralé úvaze a toho, že se nebojíš taktovat tak asi: 

CPUhttp://www.czc.cz/intel-pentium-g3258/154160/produkt(po OC na +-4,4GHz je to konkurent procesorům co jsou klidně 3x dražší, link na test - v grafech červenou barvou) - Pokud v PC používáš hodně komprese(Winrar), případně rendering, tak bych asi omrzel pár FPS ve hrách a vzal něco od AMD s rozumnou cenou a výkonem. Tu grafiku co máš brzdit nebude, ale těžko říct jak na tom bude v nových hrách co poběží na DirectX 12 nebo jiném API, kde se 4 a více jádrovým procesorům zvedne výkon. Prozatím bych bral toto - LGA 1150 je v pohodě na upgrade a vždy se dá procesor prodat a koupit kdyžtak odemčenou i5/i7. Teoreticky pro lepší všeobecnej výkon by bylo lepší vzít i5 K edici(odemčený taktování) ale to je za cenu 7300Kč u nového procesoru  :-( Možná se poohlédnout někde po K-edici z druhé ruky.

Link na test v "moderních hrách" ve Full HD a "max" detailama.

Cena: 1998Kč

MBhttp://www.czc.cz/asus-z97-p-intel-z97/156349/produkt / http://www.czc.cz/gigabyte-ga-z97-d3h-intel-z97/152745/produkt - Rezerva pro případnej upgrade na odemčené i5/i7

Cena: 2834Kč / 2954Kč

RAM: 2x4GB Kingston / Crucial CL-9 1600MHz (levnějším značkám moc nevěřím/nemám s něma zkušenosti -evolveo, geil ... )

http://www.czc.cz/kingston-hyperx-savage-8gb-2x4gb-ddr3-1600-cl9/158726/produkt / http://www.czc.cz/crucial-ballistix-sport-8gb-2x4gb-ddr3-1600-cl9/101084/produkt

Cena: 1914Kč / 1853Kč

SSDhttp://www.czc.cz/crucial-mx100-256gb/153790/produkt / http://www.czc.cz/crucial-mx200-250gb/165980/produkt - dokud je ve slevě za 3180Kč - případně něco jiného od Intelu

Cena: 3299Kč / 3180Kč                                                                                                                                                                                                                                                                          

 

Cena celkem: 9865Kč vč. dph (nejlevnější varianty)

 

V ceně není chladič - momentálně nevím kterej bych mohl doporučit(už roky my běží "věžová" Noctua)

                    zdroj - neměl by bejt potřeba

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Není ten SSD disk zbytečně velký? Mám "jenom" 64GB a vejde se tam v pohodě systém, MS Office, Corel Draw, Photoshop a další. Prostě co potřebuju k práci. Cena je pak o 1500,- jinde. Data pak mám na Raptoru 250GB a na externích discích + na 500GB SATA, který mám připojený venku za bednou aby  se tam zbytečně nevařil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Není ten SSD disk zbytečně velký? Mám "jenom" 64GB a vejde se tam v pohodě systém, MS Office, Corel Draw, Photoshop a další. Prostě co potřebuju k práci. Cena je pak o 1500,- jinde. Data pak mám na Raptoru 250GB a na externích discích + na 500GB SATA, který mám připojený venku za bednou aby se tam zbytečně nevařil.

Beru to jako investici na řadu let dopředu. Nechci abych za pár měsíců bojoval s místem. Ono třeba stačí že používám poštovního klienta, blbá pošta umí zabrat spoustu místa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Beru to jako investici na řadu let dopředu. Nechci abych za pár měsíců bojoval s místem. Ono třeba stačí že používám poštovního klienta, blbá pošta umí zabrat spoustu místa

Jenže boj o místo je někde jinde. SSD disky jsou určené k práci s OS a nikoliv k ukládání dat. Poměr cena - kapacita je zde dost jinde, než u klasických disků a spolehlivost asi také. Myslíš, že já poštu nemám? Ale jestli máš dost peněz, tak je to jedno. Já škudlím každou kačku, tak to mám jinak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spolehlivost, nenech se vysmát normální(čti kvalitní) SSD co má pořádnej řadič a "správnej" typ pamětí přežije HDD nehledě na to, že mít SSD jen na OS je blbost a neušetříš zdaleka tolik času jako kdybys na tom měl často používané aplikace. Pokud budeš neustále zapisovat/odstraňovat data na HDD, tak taky umře - úplně stejně jako SSD. Řekl bych, že pro běžné uživatele mají SSD stejnou a možná i větší výdrž než HDD protože je menší šance, že se nějak mechanicky rozbije. A pro firmy(servery) je SSD dávno kvalitnější a spolehlivější než HDD, ale ceny jsou někde jinde...

vitals-neutron-reallocated.gif

vitals-840pro-reallocated.gif

Reallocated sectors = chybné sektory

 

80GB SSD vydrží při zápisu 10GB dat/den fungovat 18let, u 160GB SSD je to 37let. 

 

Kdyby byl takovej poměr cena/GB jako u HDD, tak neváhám a mám SSD i na všechno ostatní, bohužel zatím to tak není.

 

Proč mají HDD jen 2 roky záruku a SSD třeba 3-5let? To byla řečnická otazka...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Snad jsem napsal jasně, že tam mám OS a všechno co potřebuju k práci, ne? Jestli někdo za práci považuje hry a filmy + MP3, tak je to jeho věc ale já nee. Té kvalitě ale nevěřím protože s tím mám jiné zkušenosti. Logicky je jasné, že když se něco nijak nehýbá, tak to musí víc vydržet. Ono sice ten disk nelze nějak poškodit mechanicky ale čas od času ( cca 1 x za rok ) se začne podivně chovat a pomůže jenom formát. Je možné, že to není vlastnost každého SSD disku ale je jich hodně typů a nehodlám všechny koupit a testovat. Zálohování dat na HDD neuznávám vůbec a pálím to na keramická DVD. Cena velkých SSD je prostě pro mne vysoká a tak volím malý SSD pro systém a na pracovní SW a zbytek už se může válet na čemkoliv.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pri dnesnich cenach je skoro blbost si tu 256GB SSD nekoupit. Obvzlast kdyz skladam novej komp. je to presne akorat na system + par nej games. Mam 120GB SSD a tam narazim na kapacitu.. takze se tesim na upgrade. Holt 20-40GB mista neni u games dnes jiz zadna vyjimka. A je sakra znat kdyz clovek pari gamesy nainstalovane na SSD vs klasicky disk..

I kdyz.. nekdy mi nestaci cut sceny dojet do konce :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 1 month later...

Jen takovou kuriozitku. Z důvodů mobility jsem si natáhl (nejdříve jen tak pokusně a vlastně jen ze zvědavosti) na svůj pracovní netbook. i3, 4gb ram a integrovana 2gb grafika (byť se slušnou propustností). Grafické nastavení jsem nechal na nejméně, jen dohled na 3/4 toho posuvníku a... jede mi to lépe, než dětem doma :D stabilně 40 a více obrázků, ve městě v zácpě 35. Pod 30 to nejde nikdy a nikde. Japato to jede i na takové "kalkulačce", a to tu kdekdo žehral i s daleko lepším vybavením? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen takovou kuriozitku. Z důvodů mobility jsem si natáhl (nejdříve jen tak pokusně a vlastně jen ze zvědavosti) na svůj pracovní netbook. i3, 4gb ram a integrovana 2gb grafika (byť se slušnou propustností). Grafické nastavení jsem nechal na nejméně, jen dohled na 3/4 toho posuvníku a... jede mi to lépe, než dětem doma :D stabilně 40 a více obrázků, ve městě v zácpě 35. Pod 30 to nejde nikdy a nikde. Japato to jede i na takové "kalkulačce", a to tu kdekdo žehral i s daleko lepším vybavením? 

A co sis do toho noťasu vlastně natáhl?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem z toho jelen. FPS jaké hry? Já tam žádnou nevidím v tom příspěvku od Filipka.

Jediné, co mě napadlo, že to je ETS, kvůli těm zácpám ve městech.

Cituji: "jede mi to lépe, než dětem doma :D stabilně 40 a více obrázků, ve městě v zácpě 35. Pod 30 to nejde nikdy a nikde"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, nebudu zakládat kvůli jednomu dotazu další vlákénko takže:

 

Hledám pouzdro / obal / taštičku na více externích disků. Mám 4 stejně velké (2,5") a protože je občas musím sebou brát všechny, tak hledám něco, co by vypadalo jako šanon na CD/DVD, akorát že by tam byly 4 sloty na disky, dva na každé straně.

 

Matně si vzpomínám, že jsem kdysi něco podobného viděl, ale možná se pletu, protože to nikde nemůžu dohledat (teď jsem tomu věnoval asi hodinku a nic - buď jsem hledací lama a přiznám to (zatím budu hledat dál), anebo to neexistuje :-)) Má někdo nějaký tip? Dík.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Načítání
×
×
  • Vytvořit...