Přejít na obsah

AW - příběhová kampaň - rozhodněte o osudu jednotky Seahawk


Ashadak

Recommended Posts

Al-Arish, 12. září 2039

 

I přes jasnou oblohu byly hory oceli, kterými byli obklopeni jen stěží viditelné v měkkém světle měsíčního svitu. Když sem dorazili, byli každou noc obklopeni temnotou, kterou nemohly rozptýlit ani mocné světlomety základny Al-Arish.

 

Seagrove si povzdechl. I přesto, že tu operovali přes měsíc, nikdy ho atmosféra pouště nepřestala fascinovat. Vzpomínky na příjemné večery s kamarády u piva mu vždycky vyvolaly úsměv na tváři. Něco je však vždycky zahnalo, to něco byly temné myšlenky na věci, které museli udělat, a to ho doslova žralo.

 

Stále se cítil nesvůj pokaždé, když spatřil nákladní vozidla plné zásob jedoucí do základny a pak jí opět prázdná opouštěla. Jediné co mu přinášelo jistou dávku uspokojení byly usměvavé tváře mužů a žen Seahawku poté, co konečně dostali pořádné jídlo.

 

Hluboko ve svých myšlenkách si jí ani nevšiml přicházet, dokud mu nepoložila ruku na rameno.

 

„Joshi.“

 

Pomalu si zvykl na to, jak mluví.

 

„Opět obdivuješ výhled?“

 

Její arogantní tón ho donutil ušklíbnout se, nemohl si však pomoci.

 

„Řekni mi o tom znovu, Kathryn. Jak vznikly tyto hory.“

 

Zamračila se při jeho tónu v hlase.

 

„Co ti mám k tomu říct? Spousta vyžírků se rozhodla, že bude lepší než auta opravovat nebo prodávat, je raději pronajmout na pár let bandě ubožáků. Poté je nechali ležet a místní vlády za to tvrdě zaplatili. A to je aspoň jeden pozitivní vedlejší účinek.“

 

V jejím hlase uslyšel náznak smutku.

 

"A nejhorší na tom je, že jim to vyšlo. Na chvíli. Vydělali spoustu peněz."

 

Zavrtěl hlavou.

 

"To není ono. Přemýšlej o tom. Tyhle hory rozbitých aut ... budou tady tisíce let poté, co zemřeme. Ve školách nás učí o tom, jak bohové a hrdinové pouhým mávnutím ruky vytvořili celá pohoří. Zajímalo by mě ... "chvíli se odmlčel" co se o těchto věcech dozví děti za dva tisíce let."

 

Zasmála se a vůbec nevěděla, co tím vlastně myslí.

 

„Moc přemýšlíš.“

 

Ještě chvíli tam postávali, poslouchali zvuky blízkého moře mísícího se s ruchem v základně. Byl slyšet vzdálený zvuk motoru, několik rozhněvaných hlasů, měkké syčení svařovacích hořáků pocházejících z dílny a jemné tóny Moreauovy harmoniky táhnoucí se z jeho stanu.

 

"Blackwood nás chce vidět," řekla nakonec.

Obrátil se k ní a zvedl obočí.

 

"A to mi říkáš až teď? Co chce?"

 

"Nevím a popravdě mě to ani nezajímá, abych byla upřímná. Kdyby se něco semlelo, už by tu všichni pobíhali. Navíc, "ukázala prstem na něj," měl to snadné. Na druhou stranu, to my jsme museli bojovat se spoustou krvežíznivých žoldáků."

 

"Jo ... to mi ani nepřipomínej. Každopádně, jdeme."

 

Museli k velitelskému stanu, kde už Blackwood čekal a netrpělivě si klepal na nohy. Jeho hněv byl očividný.

 

"Tak už jste si na mě konečně udělali čas?"

 

Oba se vypnuli do pozoru a ukázkově zasalutovali.

 

"Promiňte, pane. Hlásíme příchod."

 

Zdálo se, že jeho předchozí hněv se při pohledu na ně rozplynul, když jim odpověděl mávnutím ruky.

 

"Poslouchejte, vy dva. Máme problém."

 

Pokračoval, než měli šanci zareagovat a chodil netrpělivě po místnosti.

 

"Ještě do nedávna jsem byl v kontaktu s některými starými přáteli u Clayburna, ale všichni se najednou odmlčeli. Vypadá to na nějakou Clayburnovu čistku."

 

Jeho slova zasáhla Seagrova silou pěsti.

 

"Ale ... moje rodina ...," usmál se, "oni by ne …"

 

Blackwood se na něj ostře podíval.

 

"Seberte se, majore. Věděli jsme, do čeho jdeme."

 

Seagrove rázně přikývl.

 

"Kromě toho,“ Blackwoodův výraz se změnil,"tvůj otec je chytrý člověk. Budou v pořádku. Totéž však memohu říct o nás."

 

Kathryn vypadala naštvaně.

 

"Co tím myslíte, pane?"

 

Byla opatrná, aby její otázka nezněla neúctivě. Blackwood se však zamračil.

 

"Jste seznámeni se všemi vojenskými zájmy Clayburn Industries?"

 

"Ne tak úplně," odpověděla trochu překvapeně.

 

"No, majore, dovolte mi to říct takhle. Když šly Clayburnovi vojenské síly v Evropě do kopru, kam si myslíte, že jeho námořnictvo poslalo lodě?"

 

Seagrove a Gray zbledli.

 

„Do prdele.“

 

"Ano, přesně tam. Ibrahim mi před pár hodinami poslal kódovanou zprávu. Vypadá to, že v Portsmouthu je dnes mnohem prázdněji než včera. Je to jen drobnost, ale o něčem to svědčí."

 

"A to znamená …"

 

"Budou tady asi za týden," uzavřel Blackwood věc za něj.

 

"Nemáme moc možností."

 

„Izrael?“

 

Blackwood rozvážně mávl rukou.

 

"Nedělej si srandu. Budou po nás střílet hned jak nás uvidí, já si opravdu nechci hrát na kočku a myš s jejich Migy a ještě k tomu na poušti. Kromě toho v pásmu Gazy sotva skryjete jednoho muže, natož celou jednotku."

 

Seagrove přikývl.

 

"A co západ?"

 

Blackwood se opět pousmál.

 

"Chceš vzít do Káhiry tři stovky mužů? Egypt je plný loajálních jednotek. Máme štěstí, že byl Suez příliš vystrašený, než aby za námi posílal další muže poté, co jsme jim nakopali prdel, protože jinak mají opravdu spousty mužů. Až dorazí Clayburn, už podělaný strachy nebudou."

 

"A na jih, to je otázka," dodal Seagrove, "protože poušť je plná naštvaných žoldáků. Můžeme tedy sázet na to, co by nás dostalo jako první - hlad, žízeň, žoldáci nebo Clayburn."

 

"Dobře. Co budeme dělat?"

 

map_ep2finish.png

 

Velitelé!

 

Zde je vaše šance rozhodnout, co budou jednotky Seahawks udělají. Máte následující možnosti, na které budou muset Seahawks obětovat svůj zbývající čas a prostředky:

 

Statická obrana - Joshua Seagrove, navrhuje posílení základny proti nadcházejícímu útoku a při vhodném výběru pozic, mohou zbývající vozidla Stryker odstřelovat nepřítele než se dostane k základně. Budou postaveny další barikády a obranné pozice a Seahawkové budou bránit oblast svými životy. Kathryn Gray je značně proti, ale již způsobila, že se její přístup vytvořil velmi nepřátelskou atmosféru v regionu.

 

Tato možnost bude mít následující dopad:

  • Rozpoložení Joshui Seagrova se zvedne(momentálně je nespokojený)
  • Rozpoložení Kathryn Grey klesne(momentálně je spokojená)
  • Bonusový úkol epizody 3 bude více zaměřen na stíhače tanků
  • Bezpečná obrana zajistí jednotce menší ztráty během epizody 3
  • Bohužel však nezvedne morálku jednotky.

Aktivní obrana - Kathryn Grey navrhuje bojovat s nepřítelem otevřeně a zničit ho v přímém střetu. Oblast však musí být správně zmapována, což jim zabrání v budování solidní obrany základny. Joshua Seagrove je proti a myslí si, že takový riskantní přístup by se mohl změnit v katastrofu. Navíc si myslí, že Kathryn jedná úplně špatně, protože se celý region obrátí proti nim.

 

Tato možnost bude mít následující dopad:

  • Rozpoložení Joshui Seagrova se sníží(momentálně je nespokojený)
  • Rozpoložení Kathryn Grey se zvýší(momentálně je spokojená)
  • Bonusový úkol epizody 3 bude více zaměřen na obrněná průzkumná vozidla.
  • Tento postup zajistí jednotce větší ztráty během epizody 3
  • Pokud však dojde k rychlému vítězství výrazně to zvedne morálku jednotky.

Nabídka míru - alternativní návrh Joshui Seagrova. Po běsnění Seahawku je celý region v na jehlách. Joshua Seagrove navrhuje vzdát se části zdrojů, které shromáždila Kathryn Gray, aby uklidnil některé z místních obyvatel a odčinil tak věci, které Seahawks udělali. To by mělo, jak tvrdí, zabránit některým žoldnéřským skupinám, aby se spojili s nepřítelem a zůstaly k věci neutrální.

 

Dominance Kathryn Gray z Epizody 2 brání žoldnéřům, aby se připojili k silám Seahawků.

 

Tato možnost bude mít následující dopad:

  • Rozpoložení Joshui Seagrova se výrazně zvýší(momentálně je nespokojený)
  • Rozpoložení Kathryn Grey se výrazně sníží(momentálně je spokojená)
  • Tento postup zajistí jednotce výrazné zvýšení morálky.
  • Bohužel podmínky v epizodě 3 budou o něco složitější.

Vzít Rukojmí - alternativní návrh Kathryn Grayové. Namísto toho, aby se snažila o mír, navrhuje, aby vyčistili poušť od zbývajících žoldáků, porazit jich co nejvíce a zabránit ostatním, aby se připojili k nepříteli tím, že je vezmou jako rukojmí. To zabrání žoldnéřům, aby se připojili k nepříteli kvůli strachu o jejich blízké. Joshua Seagrove se tohoto návrhu přímo děsí a tvrdí, že je to nesmírně nemorální a je to Bordeauxskou smlouvou přísně zakázáno.

 

Tato možnost bude mít následující dopad:

  • Tento postup jen mírně zjednoduší podmínky třetí epizody.
  • Rozpoložení Joshui Seagrova se výrazně sníží, doslova ho to nase..
  • Rozpoložení Kathryn Grey se nezmění(není z toho nadšená, ale účel světí prostředky)
  • Tento postup zajistí jednotce výrazné snížení morálky(je možné, že se část obrátí proti svým spolubojovníkům)
  • Také to způsobí určité ztráty, protože rukojmí se budou bránit.

Buďte opatrní! Možnost vzít rukojmí bude mít v dalších epizodách dalekosáhlé důsledky. Seahawkové ztratí možnost získat spojence a důvěru v regionu.

 

vote_button.png

 

Poznámka:

  • Počet vojáku jednotky bude důležitý v průběhu epizody 5.
  • Morálka jednotky bude důležitá v průběhu epizody 4 a 5.
  • Vztah Kathryn a Joshui bude důležitý v průběhu epizody 4 a 5.
  • Možnost volte prostřednictvím fóra(pouze hlas starší jak jeden týden se počítá)

Zvolte moudře, velitelé. Epizoda 3 se blíží!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Lukaso_von_Teschen napsal:

Já mám perma na fóru tak lejno. 

Pobavilo :-)  Ja som teda hlasoval, ale už teraz vidím, že to bude zas nejako tak nastavené, aby som to nedal. V noci sa PvP nebude dať hrať aj keby ho tam just zahrnuli a tie dva režimy mi spôsobujú zdravotné problémy. A ešte tam dajú nejaké tie povinné vozidlá, ktoré nemám v garáži. Neviem, ale tuším...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Načítání
×
×
  • Vytvořit...