Přejít na obsah

Ashadak

Moderátor Armored Warfare
 • Počet příspěvků

  523
 • Registrace

 • Poslední návštěva

 • Days Won

  58

Vše od uživatele Ashadak

 1. [B0S] Brotherhood of Steel - Československá divize Jsme klan bláznu, co ještě nad EU serverem nezlomily hůl. Co víc dodat? Pokud tedy jezdíš sám a pokukuješ po nějakém aktivním CZ/SK batalionu na EU serveru, tak to zkus s námi. Přijímáme hráče všech barev, velikostí, zkušeností, věkových kategorií a hlavně s chutí hrát a zapojovat se do dění v klanu. Zaměřujeme se hlavně na PVP(ach ty Skirmishe), i když sem tam nějaké GLOPS a PVE také dáme. Předně nám jde o zábavu a když prohrajeme, tak si i kolektivně pobrečíme. Nejsme žádní skilleři, ale banda "normálních" chlapů. Rádi se zlepšujeme a učíme něčemu novému. Na druhou stranu si myslím, že máme dost zkušeností poradit i méně zkušeným hráčům a nováčkům. To je vše. Není to nic světoborného že? Jak se říká, za zkoušku člověk nic nedá a nikoho násilím nutit nebudeme. Jedinou podmínkou působení v klanu je být na Teamspeaku! Občasné výpadky jsou tolerovány, všechno je o rozumné domluvě. V případě zájmu o vstup do batalionu, kontaktuj ve hře tyto hráče(nejlépe mezi 19-22h): Ashadak, gorac, cptCarloss, Hogo_Fogo, Doctor1945, Jurasek, martin1359 Také nás najdete na komunitním Tsku - ts3.armoredwarfare.cz, kde působíme kvůli snadnější komunikaci s ostaními hráči, při společných akcích atd.
 2. Ashadak

  AW - Krčma "U tankána"

  Nemá cenu se rozčilovat. Nejsem, bůh ví jaký hráč, ale co někdy člověk kolem sebe vidí, je zarážející. Bohužel to není jen v AW, ale trpí tím i WoT a War Thunder. Hold lidi se ještě nenaučili, že hrají týmovou hru a je důležité plnit svou roli na cestě k vítězství. Challenger je nejlepší Tdčko.... Je to public, co můžeš čekat?
 3. Ashadak

  AW - B0S battalion(vše kolem nás)

  Včera proběhlo přátelské PvP utkání mezi naším klanem a klanem CSGW. V první řadě bych chtěl pochválit hojnou účast a zájem o tuhle akce. Ještě jednou díky za pěkný večer a svůj tým za trpělivost. Musíme si to brzy zopakovat.
 4. Ashadak

  AW - Krčma "U tankána"

  Záleží jaký styl hraní ti vyhovuje. Sabra vyniká největší penetrací na sedmém tieru a věž také něco odrazí. Nyní je odstraněná slabina velitelské kopulky za plné poškození, takže na hull down slušný tank. Hodí se však spíš na kempení a obranu. Jak jsi v otevřeném prostoru máš problém. Korba pětkového tanku je fakt slabá a každá pižďule s autokanónem nebo vbl s raketami tě vyndá raz dva tři. Objekt 187 je dle mého názoru nejlepší MBT na sedmé úrovni. Nedávno mu dali alternativní pohonnou jednotku z T-80U, takže je rychlý a obratný. Navíc proti T-80U má lepší penetraci AP a možná lepší přesnost, slabší pancíř korby a tvrdší věž. Teď si nejsem úplně jistý, ale má T-80U APS systém? Pokud ne, tak Objekt ano. Pokud rád hraješ agresivně a jsi zvyklý na ruskou tankovou školu, tak jasná volba. Je to možná o pocitu, ale hraje se mi s ním fakt dobře.
 5. Jak název téma napovídá. Dávejte sem všechny možné nápady, fotky atd...V následující aktualizaci se dočkáme několika polských, čínských a jednoho československého vozidla. Do konce roku padla řeč o francouzské linii bitevních tanků a ve hře zůstávají i některá izraelská vozidla. Máte nějakého konkrétního favorita, který ve hře chybí? Sám mám své favority, mezi které určitě patří náš T-72 M4CZ a určitě bych byl nadšený i z britských Centurionů.
 6. Podělte se s chybami, které Vás ve hře nějakým způsobem vypekly, znepříjemnily život a svým způsobem naštvaly. Ideální forma by byla v podobě obrázku ze hry, odkazu na video nebo podrobný popis. Osobně bych to nechal až po 0.21, ale proč nezaložit vlákno už teď že? Chyby pak nějakým způsobem složíme a pokusíme se zaslat na patřičná místa, s nejistým výsledkem samozřejmě...ale co, třeba se něco ujme.
 7. Ashadak

  AW - B0S battalion(vše kolem nás)

  Jo pořád hraji jen na EU. Ono se jezdí jak kdy. Od té doby co je otevřený MM(na počet hráčů), se jezdí v různém počtu a hází to bitvy docela rychle. Že to není pořád 15 vs. 15 nějak neřeším.
 8. Ashadak

  AW - B0S battalion(vše kolem nás)

  Takže je to záměr? Pak se mi zdá, že funguje dost zvláštně...MBT svítí hned i s indikací. TD a AFV se rozsvítí až po zásahu. Jde převážně o rakety, takže lehká vozidla to fakt bolí. Třeba včera jsem dostal v Centauru od VBL, 2 rakety než se indikátor objevil. Jestli si matně vzpomínám nebylo někde, že po výstřelu rakety se má jakékoliv vozidlo spottnout? Jen u kulometů zůstane ještě nějakou chvíli zamaskované? Zřejmě to nakonec neprošlo .
 9. Ashadak

  AW - B0S battalion(vše kolem nás)

  No víc jsem hrál teprve včera, takže těžko soudit. Každopádně spokojenost...je to hratelné. I s četou ve třech se nečeká moc dlouho. To, že po pauze člověku chvilku trvá než to dostane do ruky je asi normální, takže bylo i celkem dost bitev s nulou, ale jinak mě to bavilo. Možná mě trošku vadí dominance vozidel jako je VBL, ale to už k těmto hrám patří, že lidé hrají jen to, co je OP...dostalo mě, že jsem ho nebyl schopen spottnout na 10 metrů, ale zatím se mi to stalo jen jednou. Co mě vadí, je nespolehlivé varování při zaměření. Několikrát se mi stalo, že jsem asi svítil, ale indikace se zobrazila až 2s po obdržení zásahu. U MBT vem to čert, ale u lehčích vozidel je to zásadní chyba. Nevím jestli je problém v mém internetu(12-16ms) nebo je problém mezi klientem a serverem. Nezobrazující se kamufláž na M1A1 neřeším. Moc jsem hru neřešil, spíš co s klanem. Po odchodu Horora jsem byl tak nějak nakloněný k tomu klan rozpustit...naštěstí mě kluci tak nějak přesvědčili, že to ještě stojí za snahu, takže uvidíme jak se to bude dál vyvíjet.
 10. Ashadak

  AW - B0S battalion(vše kolem nás)

  Po delší pauze jsem se k AWčku vrátil a rozhodl klanu v rámci rodinných možností věnovat. Klan stále funguje a fungovat bude! Zájemci o vstup mě klidně kontaktujte.
 11. Ahoj, objevil jsem pěknou akci, jak získat AFV vozidlo ZBD-86 Neon a 3 dny prémka, relativně bez námahy. Stačí navštívit web mmorpg.com, provést registraci a vyzvednout si klíč. Klíčů je celkem 3000 a v době mé návštěvy bylo k dispozici ještě kolem 1900 kusů. https://www.mmorpg.com/giveaways/armored-warfare-seasons-gift-key-key-giveaway-eu-only-1000000878 Klíč funguje jen pro EU server!
 12. Jedná se o hodně probírané téma na oficiálním fóru a každý kdo hru ještě hraje si toho také jistě všiml. Dospěl jsem k názoru, že by bylo dobré sem napsat také pár řádků k tématu. Před pár dny se Silentstalker rozhodl upustit od veškeré práce a starostí ohledně komunity na EU/ NA serveru. Důvodů pro jeho rozhodnutí je několik. Předně práce s komunitou nebyla jeho práce, dělal jí dobrovolně a ve svém volném čase. Dále pak se chce plně věnovat a soustředit na svojí práci. Vytvářet lepší obsahovou stránku hry. Pravdou je, že práce s komunitou není jednoduchá a být mezi dvěma kameny(hráč/distributor), když to člověk dělá ze své vůle, člověka časem omrzí a unaví. Myslím, že posledním kapkou byla akce My.com ARENA, kterou se snažil vedení rozmluvit, to si stejně prosadilo svojí. To způsobilo obrovský SHITSTORM na fóru a spam zpráv, který musel řešit a obhajovat, že už si řekl a dost. Z toho plyne, že Silentstalker je dál součástí My.com, ale už nebude řešit komunitní záležitosti. Myslím, že je to celkem ztráta, protože udělal celkově pro komunitu hry opravdu hodně. Rozhodně víc než všichni komunitní manažeři dohromady. Ani jsem netušil, že hra vlastně nějaké má. Bohužel z toho plyne, že CZ/SK hráči už nemají komu napsat ve svém rodném jazyce a komunikace musí probíhat jen přes oficiální komunikační kanály a podporu. Z toho plyne, že už asi nebude tak jednoduché získávat nějaké ceny pro akce a lobbovat za CZ/SK komunitu. I když kdo ví, třeba i se zahraničními týpky se půjde nějak domluvit. Je tu však jedna bariéra...jazyk. Trošku jsem sondoval a věc se má takto...pokud budete mít nějaký problém, můžete oslovit jakéhokoliv komunitního moderátora. Mají sice omezené kompetence a většinu věcí předají dál, ale i tak se Vám dostane aspoň nějaké odpovědi v krátkém časovém horizontu. Doporučuji se obrátit na tyto tři : Eisenherz, General Jeno, Spitfire_ Pokud však chcete moderátory přeskočit, můžete zkusit oslovit přímo komunitní manažery. Jsou tři a nejlepší cesta je přes oficiální herní Discord. Chodí číst i zprávy na fóru, ale nevím jak rychle odpoví. Peligro, CptFancyPants a KageNeko. Můžete však zkusit i oficiální podporu hry. Lidé z podpory se snaží, ale ne vždycky Vás pochopí a musíte mít vysloveně štěstí. Pokud však narazíte na Arthura nebo šéfa podpory Nathana, tak se Váš problém vyřeší skoro okamžitě. Jen je tam určitá časová prodleva. A to je asi vše. Mám trošku obavy jak to bude teď na fóru vypadat, ale možná vidím věci jen moc černě. Každopádně díky Silentstalkere za spolupráci a podporu tohoto fóra.
 13. M60T (izraelské exportní označení tanku Sabra Mk.2) je v podstatě bitevním tankem M60A3, který Izraelci modernizovali pro tureckou armádu. Když se řekne Turecko a Izrael, každý si představí pouze mezinárodní konflikty, existují ale případy, kdy si obě země porozuměly velice dobře. Jeden z těchto případů je i tento modernizační program. Izraelci mají s modernizací a užíváním americké techniky bohaté zkušenosti, používají ji už od svého vzniku v roce 1948. Po desetiletí tvořily páteř izraelských sil legendární tanky Super Sherman. Časem byly nahrazeny tanky Centurion a Patton, které později IDF sloužily pod označením „Magach“. Historie tanků řady Magach je dlouhá a v budoucnu jí budeme věnovat řadu samostatných článků věnující se nadcházející izraelské linii. V kostce, během šestidenní války se Izraeli podařilo dosáhnout ohromujícího vojenského vítězství nad početní převahou protivníků, zdecimováním syrských a egyptských leteckých sil a zasažením masivních úderů proti nepřátelským obrněným formacím. Toto vítězství však mělo i zápory. Izraelským silam narostlo sebevědomí do nebeských výšin - koneckonců trvalo pouhých šest dní, než vyřadili Arabské síly z boje. Dalším problémem byla korupce - jako každá jiná armáda na světě, i ta izraelská nebyla imunní a když válka znovu vypukla, celé jednotky se ocitly např. bez plynových masek, přikrývek a dalšího vybavení. Egypťané a Syřané se však z války roku 1967 poučili a znovu vyzbrojili své síly moderním vybavením sovětského původu. Mezi nejvýznamnější patřila vozidla BMP-1 vyzbrojené raketami Malyutka, stejně tak stovky raketometů pěchotní varianty tohoto systému. Šest let po ponižující porážce se roku 1973 Arabové vrátili a začala další válka. Pýcha IDF, elitní izraelské tankové jednotky vyzbrojené tanky Magach, byly decimovány PTŘS Malyutka. Co bylo ještě horší, tanky Magach měly zásadní slabinu - hydraulická kapalina pohonu věže byla velmi hořlavá a čelní průstřely měly často za následek její vznícení. Dost často se tedy stalo, že posádka byla těžce popálená nebo dokonce uhořela. Tento nedostatek byl po válce odstraněn použitím hydraulické kapaliny s vyšším bodem vznícení. Přestože Izraelci nakonec válku opět vyhráli, potřeba zlepšit stav izraelského vybavení byla na místě. Po válce s Libanonem v roce 1982 byl Magach modernizován a vylepšen řadou systémů, včetně reaktivního pancéřování Blazer(vůbec první aplikace ERA soupravy na tanku Patton). Dokonce i s tímto vylepšením byl v polovině osmdesátých let tank Patton zastaralý kvůli nedostatečné pancéřové ochraně - kinetické penetrátory té doby byly často schopny prorazit i dvojnásobek pancíře, kterou mohla řada M60 nabídnout a pokročilejší munice HEAT si poradila i s pozdními verzemi soupravy Blazer. Bylo nutné tanky Magach vybavit ještě lepšími ochrannými prvky, včetně zcela nového pasivního pancéřování založeného na konstrukci pancíře tanku Merkava. Tato verze dostala označení Magach 7. První tanky Magach 7 byly představeny počátkem devadesátých let, pozdější verze 7C v polovině 90. let. Jsou snadno identifikovatelné díky ostrému šikmému přídavnému pancéřování na vrcholu věže původního tanku M60. Pancéřování tanku Magach 7 fungovalo bezvadně. Během jednoho incidentu v roce 1997 teroristé Hizballáhu vystřelili na jeden tank dvacet raket Malyutka - jen dvě rakety pronikly skrz a i tak posádka útok přežila. Další Magach byl zničen masivní explozí IED, žádný tank nemůže vydržet výbuch stovek kilogramů výbušnin pod ním. Magach 7 byl považován za úspěšný model, obzvláště v pozdějších verzích. Tento úspěch nezůstal bez povšimnutí, mnoho spojenců USA bylo vyzbrojeno řadou M60 a Izraelci vycítili příležitost - pro vlastní potřebu měli pečlivě střežený tank Merkava, ale proč nenabízet modernizaci tanků M60, založených na typu Magach 7? Výsledkem byla Sabra, pokročilá modernizace tanku M60 od izraelských společností(IMI), postavená na základě Magach 7. Stačí jen najít zákazníka. Naštěstí Turecko, počátkem roku 2000, potřebovalo přesně takovou modernizaci pro svou stárnoucí armádu Pattonů. Nejprve pár slov k Turecku, o jeho vojenských silách a zvláštním vztahu s Izraelci. Moderní Turecko vzniklo z popela Osmanské říše. Vedl ho vizionářský vůdce Mustafa Kemal, známý také pod přezdívkou "Atatürk", který ho chtěl změnit v silnou nezávislou zemi západního typu. Poučeni z Velké války se Turci snažili nezapojovat do většiny velkých konfliktů 20. století. Během druhé světové války zůstalo Turecko naprosto neutrální. V malém počtu se účastnilo pouze korejské války(malý kontingent Turků, který bojoval pod vlajkou OSN). Turecko vstoupilo do NATO v roce 1952 (ironicky spolu s Řeckem), stalo se tak prozápadní zemí, jeho postavení však bylo vždycky zvláštní, jak regionálně (sdílelo hranice se Sovětským svazem), tak i politicky (jako jediná muslimská země v NATO). Politická část hrála důležitou roli ve vztazích s Izraelem. Na rozdíl od ostatních zemí na Blízkém východě Turecko nikdy nezastávalo jednoznačný protiizraelský postoj, místo toho zahájilo s Izraelem dialog. Nebylo to vysloveně přátelství(Turecko například odsuzovalo zabrání území Izraelem v roce 1967), během osmdesátých a devadesátých let utrpěl izraelsko-turecký vztah několik nezdarů, ale na druhou stranu byl výhodný. Totéž nelze říci o vztahu s NATO. Turecká politická pozice utrpěla invazí na Kypr v roce 1974. Dodnes je Turecko přesvědčené o tom, že je jedinou zemí NATO, která bojuje proti svým spojencům. Tato událost měla rozsáhlý dopad, i když to na první pohled nevypadá, na turecké obrněné síly. Od padesátých let minulého století bylo Turecko vyzbrojeno tanky řady Patton. Více než 500 kusů M47 nakoupilo v roce 1954 a několik tisíc M48 v polovině šedesátých let. V roce 1975 v důsledku invaze na Kypr se dostalo Turecko pod embargo na dovoz amerických zbraní, čímž se zmrazily plány na nákup modernějších bitevních tanků. Samotné embargo bylo zrušeno v roce 1978, bohužel vztahy se Spojenými státy se nezlepšily a bylo téměř nemožné získat moderní americké zbraně. Turci potřebovali moderní tanky, proto se obrátili na Němce a objednali několik variant bitevního tanku Leopard – to je důvod proč najdeme v turecké armádě směsici německé a americké techniky. To je však jiný příběh a místo toho se přesuneme do roku 1992, kdy Sovětská svaz padl. Už nebylo třeba držet tak obrovské síly v Evropě a Spojené státy americké se začaly zbavovat přebytečné techniky, včetně velkého množství tanků řady M60. Turecko využilo příležitosti a od roku 1993 zakoupilo 274 tanků M60A1 a 658 tanků M60A3. S touto technikou vstoupilo Turecko do 21. století. Přeskočíme další dekádu, počátkem roku 2000 se turecká armáda nacházela ve stavu, kdy byla její obrněná technika zastaralá. Irácká válka ukázala výkon (a limity) starších konstrukcí v plném rozsahu. Bylo rozumné se posunout dál a začít myslet jak stávající stav zlepšit. Existovaly tři možnosti: koupit nové bitevní tanky modernizovat flotilu tanků Leopard 1 modernizovat flotilu tanků řady M60 Vše začalo zakoupením 298 kusů tanků Leopard 2A4(2006 až 2009). Během stejného období vznikla modernizovaná varianta tanku Leopard 1, Leopard 1T Volkan. Co nás ale zajímá nejvíce, co se stalo s tanky řady M60? V souboji o tuto zakázku se střetli dva soupeři. IMI s tankem Sabra a General Dynamics s tankem 120S(což je kombinace věže M1A1 Abrams a korby M60). Oba kandidáti splňovali hlavní požadavek spočívající v osazení děla ráže 120 mm dle standardů NATO. Dřívější varianty tanků Magach a Sabra byly vyzbrojeny dělem s drážkovanou hlavní ráže 105 mm M68, které bylo nahrazeno izraelským dělem M253(licenčně vyráběné dělo s hladkým vývrtem Rheinmetall). Američané byli v lepším politickém postavení, avšak Izrael nabídl lepší offsetový program. Podrobnosti nejsou zcela známé. Faktem ale je, že Izraelci jsou skuteční mistři obchodu, možná i nejlepší na světě, proto byla mezi Tureckem a IMI v roce 2002 podepsána smlouva. Izraelci nejprve vyrobili variantu Sabra Mk.1 - bylo to opravdové mistrovské dílo, nabízející vysoký stupeň ochrany starým tankům M60A3. Tento stroj však byl pro Turky příliš drahý - v důsledku toho se spokojili s levnější, poněkud horší verzí Sabra Mk.2. Přijatou do služby turecké armády pod označením M60T. Model M60T je snadno rozpoznatelný díky věži ve tvaru šipky. Originální věž M60A3 je pokrytá silnými pláty, což výrazně navyšuje odolnost proti všem druhům hrozeb - nebo přinejmenším v roce 2002. Korba vozidla je pokryta přídavným pancéřováním NERA - přesná úroveň ochrany není známa, předpokládá se, že je efektivní proti PTŘS starší konstrukce(sovětská éra) a kinetickým penetrátorům. Dodatečná ochranná opatření zahrnují: vylepšené a oddělené skladování munice v zadní části věže je klec, efektivní proti PTŘS tank je vybaven automatickým hasicím systém s vlastní detekcí požáru systém varování při ozáření protivníkem IR nebo laserem výmetnice kouřových granátů NBC ochrana Pro tento tank nabídli Izraelci i APS systém kategorie hard-kill, ale Turci tento systém odmítli. Další možnosti vylepšení tanku zahrnují: panoramatické pozorovací přístroje pro velitele doplňující ochranu střechy pokročilý navigační systém Samozřejmě, každá sranda něco stojí, v tomto případě hmotnost. Tank váží 56 až 59 tun, v závislosti na konfiguraci (ve srovnání s původními 52 tunami modelu M60A3). Díky tomu byl zvolen německý naftový motor MTU MT-881 KA-501 s výkonem 1000 koní. O přenos hnací síly se stará převodovka Renk 304S, díky tomu je tank schopen dosáhnout maximální rychlosti až 55 km/h (nebo 30 km/h v terénu) a zrychlit na 32 km/h za 8 sekund. Ve srovnání s M60A3 má tank nové tlumiče pro klidnější jízdu, nová hnací kola a nové pásy. Největším zlepšením je však navýšení palebné síly. Modely M60T jsou vyzbrojeny dělem s hladkým vývrtem ráže 120 mm M253, ovládaného systémem řízení palby Elbit Knight III. Zbraň je plně stabilizovaná a dosahuje elevace +20 stupňů a deprese -9 stupňů. Tank je vybaven optikou pro denní/noční operace s termovizí a laserovým dálkoměrem. Věž se otáčí elektricky a eliminuje nedostatky starého hydraulického systému. Dělo je schopno střelby standardní municí NATO, ráže 120 mm. V neposlední řadě má tank řadu vylepšení pro posádku. Jedním z nich jsou velké displaye. Dalším by mohl být moderní informační systém, který byl nakonec odmítnut. Na svojí dobu to byl skutečně dobrý tank. Izrael dodal v letech 2006 až 2010 do Turecka 170 těchto vozidel v hodnotě 687 milionů dolarů. Další dodávky se ale zkomplikovaly po incidentu v pásmu Gaza v roce 2010. Vztahy mezi oběma zeměmi se zhoršily a v důsledku toho Turecko zrušilo velkou část vojenských projektů s IMI, stejně jako jiné obchody. Spor trval až do roku 2016. I po usmíření nějakou dobu trvalo než obě země našli společnou řeč. Jinými slovy, je nepravděpodobné, že by bylo objednáno nebo dodáno více kusů M60T, zejména s ohledem na jejich skutečné bojové výkony. Během vpádu Turecka do Sýrie bylo několik M60T zasaženo ruskými raketami Kornet. Tyto střely pronikly nedostatečným pancéřováním a zničily oba tanky. Jedná se o jediné potvrzené bojové nasazení modelu M60T. Pořád se vede debata zda tyto ztráty způsobila zastaralá konstrukce vozidla nebo špatné nasazení. Izraelci stále Sabru nabízejí jako řešení pro země s velkými počty tanků řady M60, dokonce i pro země, které tyto tanky vůbec nemají (v poslední době byla Sabra nabízena České republice jako náhrada dosluhující T-72M4CZ). Vozidlo je však proti konkurenci zastaralé – i když patřilo ve své době ke špičce, po zkušenostech ze Sýrie, je nepravděpodobné, že Sabra získá v budoucnu nové zákazníky. V Turecku patrně dojde k vyřazení tohoto typu a nahrazení tureckým bitevním tankem Altay. V Armored Warfare bude M60T prémiovým bitevním tankem, ale pozor mnoho verzí izraelského tanku M60 se objeví jako součást nové izraelské vývojové linie. O tom však někdy příště. Uvidíme se na bojišti.
 14. Polský blog Gamestone přišel s velmi zajímavou informací od ruských kolegů ohledně nového režimu výlučně jen pro klany, který je plánován na tento rok. Prozatím se jedná pouze o náznaky a nikdo nechce prozradit nic konkrétního. V první řadě chtějí vývojáři dokončit a doladit režim Hodnocených bitev, který nyní běží v testovacím režimu. Po ukončení této "první sezóny" spustí sezónu novou, už v konečné podobě a na ostro. Kdy se tedy klanového režimu dočkáme? Zkušební verze dorazí už v průběhu léta 2018. Vše se ale může změnit. Co se zatím podařilo o režimu zjistit? 1. bude k dispozici velkým i malým klanům 2. přinese různé výhody všem členům klanu 3. pouze bitvy klan vs. klan se budou započítávat, bez účasti cizích hráčů 4. režim by měl "podporovat" politiku, vztahy, diplomacii a aliance mezi klany(nemusí se jednat o funkci přímo ve hře) 5. mělo by zamezit stagnaci a nudě - tato situace vzniká, pokud je celá mapa rozdělená pouze mezi silné aliance 6. režim by měl být jednoduchý a srozumitelný pro pochopení 7. velikost odměn bude záviset na aktivitě hráčů a zapojovaní do bitev Dosud jsou to informace čerpané z tohoto příspěvku. Když jsem se dotazoval zda to není kachna, tak se mi dostalo dvou informací. 1. klanový režim se skutečně na tento rok chystá, to je potvrzené 2. tento režim nebude jako klasické klanovky, jaké známe z WoT Můžeme se tedy jenom dohadovat jak bude tento režim nakonec vypadat a zda půjde čistě jen o PvP bitvy, nebo zda do toho zasáhne i PvE nebo GLOBs, protože s ohledem na populaci je spousta klanů, které se specializují právě na tyto dva režimy a vývojáři je nebudou chtít ošidit. Nechme se tedy překvapit, každopádně rok 2018 nám přinese spoustu zajímavých věcí.
 15. Velitelé! Na tento týden jsme si připravili zcela nové prémiové vozidlo, no vlastně ne tak úplně nové...bitevní tank T-72B3, ale tentokrát bez základní kamufláže! T-72B3 je nejmodernější verzí ruského tanku řady T-72. Jedná se o silně modernizovanou verzi T-72B opatřenou reaktivním pancéřováním Kontakt -5 ERA a vylepšeným systémem řízení palby. Tyto prvky umožňují i staré konstrukci dobře sloužit na bojištích 21. století. V Armored Warfare je T-72B3 prémiovým bitevním tankem osmé úrovně. Pokračuje v tradici dalších ruských tanků. Má nízkou siluetu, dobrou pohyblivost, výkonné dělo ráže 125 mm v kombinaci s reaktivním pancéřováním z něj činí slušného protivníka. Tento model je bez maskování, což vám umožní měnit vzhled, jak uznáte za vhodné. A to není všechno. Od 2. prosince do 9. prosince 2017 můžete v rámci prodeje tohoto vozidla můžete získat i něco navíc: Tyto bonusy platí od 2. prosince do 5. prosince 2017: Vyhraj 7 bitev v jakémkoliv režimu a dostaneš 3 zlaté Global Legend 12-hour Boost tokeny Vyhraj 3 bitvy v jakémkoliv režimu a dostaneš 3 zlaté Credit Insignia tokeny 200% příjem zkušeností ze všech bitev navíc Tyto bonusy platí od 5. prosince do 9. prosince 2017: Vyhraj 7 bitev v jakémkoliv režimu a dostaneš 3 zlaté Intel 12-hour Boost tokeny Vyhraj 3 bitvy v jakémkoliv režimu a dostaneš 3 velké lékarničky 50% příjem zkušeností pro velitele ze všech bitev navíc Zajímá vás, jak můžete tento kus techniky získat? Zakoupením jednoho z následujících balíčků: Balíček Standard obsahuje: Prémiový bitevní tank osmé úrovně T-72B3 Rozšířený balíček s 16% slevou obsahuje: Prémiový bitevní tank osmé úrovně T-72B3 7 dní prémiového času 15 zlatých beden 7 platinových beden 10 zlatých Battlefield Glory 12-hour Boost tokenů Hlavní balíček s 34% slevou obsahuje: Prémiový bitevní tank osmé úrovně T-72B3 30 dní prémiového času 25 zlatých beden 15 platinových beden 15 platinových Battlefield Glory 12-hour Boost tokenů 4000 zlatých Poznámka: Akce začíná 2. prosince 2017 (9:00) Akce končí 9. prosince 2017(9:00) Každý balíček lze pro jeden účet zakoupit jen jednou Balíček bude doručen na předem zvolený server(NA/EU) Pokud vozidlo již vlastníte dostanete kompenzaci ve zlaťácích Kompenzační hodnota vozidla je 9000 zlatých Tak hurá na bojiště, tam se uvidíme!
 16. LOL a jen to napíšu, vyjde na oficiálním webu článek... Ve své podstatě je tam ale vše, co je i zde. Je tam navíc akorát pojednání o tom jak LOW a Battalion Wars jsou na nic a že museli oba režimy zrušit.
 17. Screeny asi jedině na podporu, popřípadě bych zkusil požádat Eisenherze o předání na patřičná místa. Teď k té komunitě. Otevření CZ/SK sekce naráží na dvě věci...a) člověk by musel přesvědčit komunitní manažery b) My.com nemá nikoho kdo by to moderoval Navíc by jen zpřístupnění staré sekce nestačilo, muselo by se spoustu příspěvku vymazat, udělat novou strukturu atd atd....zkrátka spousta práce a netuším zda by to My.com podpořil.
 18. Ono to teď bude opravdu složitější než dřív. EU je odkázáno na oficiální články na webu a třeba Gamestone už shání informace převážně jen přes ruské zdroje, kde jsou víc otevření. Třeba jde jen o přechodné období a i na EU to někdo uchopí po Silentově odchodu, coby hlavního informačního kanálu.
 19. Ashadak

  AW - Přátelské utkání

  Bylo to moc fajn...pokud jste u toho nebyli, zde najdete záznam z Goracova streamu...https://www.twitch.tv/videos/231052439
 20. Ashadak

  AW - Krčma "U tankána"

  Není to úplně k tématu, ale pokud si někdy budeš potřebovat odzkoušet střelbu na nějaký stroj, klidně mi napiš. Vezmu konkrétní typ a nemám problém posloužit jako terč.
 21. Ashadak

  AW - Krčma "U tankána"

  To zní rozumně. 1. když to odinstaluji, tak mi to zase nedá a zase to po chvíli nainstaluji 2. jasně to přijde, ale po tom neskutečném flame na ofiko fóru doufám, že už ne v takovéhle podobě...tedy pokud zbyla v my.comu ještě nějaká soudnost a zdravý rozum 3. to je sice pravda, ale když vidíš jak se tvá nejoblíbenější hra mění v cosi...tak nechceš jen sedět a nic nedělat, i když ono v podstatě člověku nic jiného nezbývá 4. právě že nevím: a) jsou tam lidi v PvP b) PvP tam není omezené a můžeš si ho normálně zahrát
 22. Ashadak

  AW - Krčma "U tankána"

  Bohužel v podobném rozpoložení jsem taky. Sice jsem ještě nedošel k rozhodnutí hru odinstalovat, ale akce My.com Arena mě hru totálně znechutila...to že nejsou lidi v pvp 9-10 ok, to se dalo čekat, ale že už nejsou lidi ani v hodnocených bitvách je smutný. Z pohledu PvP hráče je v současné době EU server nehratelný. Ok můžu hrát GO, ale to je taková nuda...takže teď fakt nevím, co dělat: 1. odinstalovat hru úplně 2. počkat do konce akce a hrát něco jiného (26.2.) 3. zakousnout se do něčeho opravdu tvrdého a hrát něco, co mě vůbec nebaví 4. konečně nainstalovat a vyzkoušet Projekt Armata(RU server, chcete-li) a přečkat temné období tam. Fakt nevím co s tím...
 23. Ashadak

  AW - Přátelské utkání

  Přidal jsem vlákno i na oficiální fórum. Člověk nikdy neví. https://aw.my.com/en/forum/showthread.php?163965-Přátelská-utkání-mezi-CZSK-klany&p=1693303#post1693303
 24. Ashadak

  AW - Krčma "U tankána"

  Tak super snad by je měli vypnout úplně
 25. Ashadak

  AW - Krčma "U tankána"

  Co říkáte na Boty v PvP? To je fakt na pí...
×