Přejít na obsah

Ashadak

Moderátor Armored Warfare
 • Počet příspěvků

  534
 • Registrace

 • Poslední návštěva

 • Days Won

  58
 • TS3 Server

  Offline

Vše od uživatele Ashadak

 1. Ashadak

  AW - Krčma "U tankána"

  Myslím, že není důvod, abych dostal ban nebo vlákno zrušili. Neporušuji žádná pravidla a svým způsobem je to podpora hry.
 2. Ashadak

  AW - Krčma "U tankána"

  Ahoj Robo
 3. Ashadak

  AW - Krčma "U tankána"

  Takový web by byl spíš koníčkem a jak psal Garrth muselo by se to obloukem vyhýbat kontroverzním tématům a vlastním názorům na My.com, politiku atd. Pak by třeba bylo možné otevřít i nějakou spolupráci přímo s My.com. Otázka je jestli by nebylo nejlepší spojit síly s někým už známým a zajetým. Nedalo mi to a kontaktoval jsem opět lidi z Gamestone. Byl jsem překvapený, ale otázka CZ/SK verze stránek je stále otevřená. Prý na to teď není čas, ale koncem roku by se dalo diskutovat o rozjetí spolupráce.
 4. Ashadak

  AW - Krčma "U tankána"

  Pokud můžu doporučit tak nejlepší na komunikaci s My.com a komuniťáky obecně je lepší Discord. Pořád tam někdo je, aspoň z moderátorů. Pamatuji si, že ještě nedávno měl Silent osobní zprávy přes fórum vypnuté, takže se s ním normálně spojit nejde. Je to celé takové složité. Garrth by ti asi situaci kolem Excaliburu osvětlil lépe. Pravdou je, že za jeho působení by taková spolupráce nebyla problém. Musel by jsi zkusit někoho oslovit. Já jsem tenkrát couvnul, protože jsem měl obavy z podepsání smlouvy. Jak jde o nějaké upisování, tak jsem takovej, no....posera. Teď toho trošku lituju, třeba by ta sekce nezmizela.
 5. Ashadak

  AW - Krčma "U tankána"

  U mě je to hrozně složité...mám období kdy mám času na rozdávání a chuť tvořit. Pak přijde období kdy nic nestíhám a je to v pytli...To je taky důvod, proč web o AW ještě neexistuje. Chtěl jsem se věnovat tomuhle fóru, ale pak bum nebyl čas...přiznám se byl jsem i zaujatý proti všemu co voní RU serverem, takže když čas byl a já viděl jak se to tu zaplnilo fanoušky RU, tak jsem ani neměl chuť něco dělat. Přiznávám je to hodně omezené, ale co už každý máme své názory. Pak jsem chtěl udělat BLOG o AW, ale jak psal Garrth je s tím hromada práce a času, tak jsem se dohadoval s Gamestonem, že uděláme CZ/SK verzi webu. Jenže opět bum a zase nebyl čas a na Gamestonu by už měl být člověk každý den aktivní, aby podával aktuální překlady a informace. Vlákno oficiálních překladů na oficiálním fóru jsem založil hlavně proto, aby tam aspoň nějaká čeština byla, protože na to kolik nás hraje je to fakt bída. Myslím, že by si ofiko CZ/SK sekci komunita zasloužila. Už několikrát jsem kontaktoval nejen Silenta, ale i komunitního manažera a jiné komuniťáky, bohužel výsledek se nedostavil. Zase na druhou stranu jsem rád, že se zatím udrželo aspoň to jedno vlákno. Nyní je situace jiná, hranice mezi servery už neexistují, takže lze udělat i tlustou čáru za tím co bylo a koukat na to co bude. Pokud by se někdo chtěl pustit do nějakého nekomerčního projektu a stál by o nějakou spolupráci se mnou, tak se tomu bránit určitě nebudu. AWčko je pro mě srdcovka a rád se zapojím do jakékoliv propagace, která hře pomůže.
 6. Stále více se na oficiálním fóru EU setkávám s převahou názorů, že GLOPS je lepší než PvP atd atd. Pro mě je to velkým překvapením a zdá se, že hodně zarytých PvPčkařů někam zmizelo, nebo rezignovalo, protože se k tématu nevyjadřují...za klasické PvP tam bojuje snad jen Mkoo. Osobně nemám nic proti žádnému hernímu režimu, ať každý hraje co ho baví, ale s nedostatkem lidí pro všechny tři režimy nemůže být vyhověno všem. Navíc poslední akce jsou spíš orientované právě na PvE a GLOPS hráče, kteří se ozývají na fóru nejvíc, což je smutné a vypadá to, že zájem je jen o PvE a GLOPS. Nechtěl bych, aby klasické PvP na EU serveru a všeobecně zaniklo, protože to byl důvod proč jsem hru začal hrát. Navíc určitě mnoho PvPčkařů nemá jinou možnost než hrát GLOPS, protože klasické PvP je nehratelné s ohledem na odliv lidí na RU server nebo právě do GLOPsu. Jaký máte na to názor vy? Měl by se některý z režimů vypnout? Je některý lepší než ten druhý a v čem?
 7. Ashadak

  AW - Krčma "U tankána"

  To budeme přece vždycky
 8. Ashadak

  AW - Krčma "U tankána"

  U tak radikálních technických kroků ani nelze čekat nic jiného...a pokud bude následně všechno v pořádku, proč si pár hodin navíc nepočkat.
 9. Ashadak

  AW - Krčma "U tankána"

  Nevím jestli mají dobrého vrátného, ale je to stejné jako v podnikání. Ryba smrdí od hlavy a jakej pán takovej krám.
 10. Ashadak

  AW - Krčma "U tankána"

  ona ta situace nebyla a není tak úplně černobílá... 1. Postřehl jsem, že My.com nemá takové prostředky jako Wargaming(ať už lidské nebo finanční) 2. Česky tam umí dva lidé, z toho jeden je pouze dobrovolník a druhý se stará defakto o celou komunitu hry(i když ne oficiálně, podlé fóra to musí být každému jasné, kdo tomu věnuje nejvíc času). Jasně pokud chceš mluvit s komunitním manažerem, tak jen přes discord a mám podezření že je tam zalezlí snad každý. Z mého pohledu nepochopitelná věc, ale dobře. 3. Armored Warfare nikdy nepodporoval modifikace, což jakýkoliv zásah(i čeština) do souborů je. V tom může být problém z hlediska jejich legislativy a smluv. Nejsem právník, ale může to být důvod proč čeština není propagovaná. Prostě na to nemají udělané podmínky a pokud to neudělá My.com sám, tak prostě nemůže propagovat jazyk udělaný hráči(i kdyby to byl víceméně profesionální produkt). 4. I kdyby to schválili musel by produkt odpovídat kvalitativně a být neustále aktualizován, kdyby hra podporovala modifikace bylo by to jedno. Navíc v případě propagace My.com nyní, tak by to musel někdo kontrolovat, dělat korekce a s ohledem že jsou tam jen dva lidi z čech, tak to moc nejde. 5. Vrátím se obloukem na začátek. Není snad nic tajného na tom jaký má názor komunita na Silenta a Silent na CZ/SK komunitu. Faktem je, že je to jediný člověk co tam za nás může něco prosadit nebo se zastat komunity v její prospěch. Bohužel pokud se tyto dvě části nepřenesou přes svoje názory...nic se v tomto směru nezmění. 6. Pokud jde o dřívější počin s češtinou, tak bych to přirovnal jen k tomu, když se sejdou dva kohouti v kurníku, je zle... Ale podívejme se na to, ze současného pohledu... 1. CZ/SK komunita není tak úplně odepsaná, pořád je to dost hráčů na to aby se to jednoduše dalo ignorovat 2. Návrat CZ/SK fóra taky není úplně v záchodu...jen jde o to kdy přijde ta správná chvíle a kdy se My.com pustí do všeobecné předělávky oficiálního fóra(už je to celkem dlouho a nikomu se do toho nechce-moc práce a času)-čistění, restrukturalizace a třeba i její opětovné spuštění 3. Dokonce se mluvilo i o překladu webu, ale opět se naráží na nedostatek lidí, protože zřejmě v tom není problém jen na to najít čas. 4. No a na závěr je tu problém s tím, že My.com razí pravidlo, že v jakém jazyce je hra, tak musí být i web. Dokud tedy nebude hra v češtině nebude nic ostatního...pro nás bohužel. No snad jsem Vás tu příliš nenudil, ale takhle se na věc dívám. Uvidíme co pozitivního nám přinese globální server...každopádně je to krok správným směrem.
 11. Ashadak

  AW - Krčma "U tankána"

  Kdo by chtěl dělat na podpoře? Já teda ne. Takže když je málo šikovných a hlavně trpělivých lidí tak CTRL-C, CTRL-V to jistí....
 12. Ashadak

  AW - Krčma "U tankána"

  Bude celkem zajímavé jak se s tím technici vypořádají. Myslím, že můžeme očekávat nějaké zhoršení pingu, hlavně pokud server vylosuje hráče z každého koutu země. Na druhou stranu jsou hráči co hrají na RU i na NA z EU a hratelné to je, jinak by nehráli. Můžeme se jen dohadovat jestli server bude přednostně řadit hráče do fronty nejblíže jednotlivým uzlům a následně doplňovat jednotlivci z různých lokalit. Počkal bych si na PTS globálního serveru a určitě to vyzkoušel. Trošku se obávám zmatků s převody obsahu jednotlivých účtů, myslím, že technická podpora by si měla připravit lidi na přesčasy.... Uvidíme. Těším se.
 13. [B0S] Brotherhood of Steel - Československá divize Jsme klan bláznu, co ještě nad EU serverem nezlomily hůl. Co víc dodat? Pokud tedy jezdíš sám a pokukuješ po nějakém aktivním CZ/SK batalionu na EU serveru, tak to zkus s námi. Přijímáme hráče všech barev, velikostí, zkušeností, věkových kategorií a hlavně s chutí hrát a zapojovat se do dění v klanu. Zaměřujeme se hlavně na PVP(ach ty Skirmishe), i když sem tam nějaké GLOPS a PVE také dáme. Předně nám jde o zábavu a když prohrajeme, tak si i kolektivně pobrečíme. Nejsme žádní skilleři, ale banda "normálních" chlapů. Rádi se zlepšujeme a učíme něčemu novému. Na druhou stranu si myslím, že máme dost zkušeností poradit i méně zkušeným hráčům a nováčkům. To je vše. Není to nic světoborného že? Jak se říká, za zkoušku člověk nic nedá a nikoho násilím nutit nebudeme. Jedinou podmínkou působení v klanu je být na Teamspeaku! Občasné výpadky jsou tolerovány, všechno je o rozumné domluvě. V případě zájmu o vstup do batalionu, kontaktuj ve hře tyto hráče(nejlépe mezi 19-22h): Ashadak, gorac, cptCarloss, Hogo_Fogo, Doctor1945, Jurasek, martin1359 Také nás najdete na komunitním Tsku - ts3.armoredwarfare.cz, kde působíme kvůli snadnější komunikaci s ostaními hráči, při společných akcích atd.
 14. Ashadak

  AW - Krčma "U tankána"

  Nemá cenu se rozčilovat. Nejsem, bůh ví jaký hráč, ale co někdy člověk kolem sebe vidí, je zarážející. Bohužel to není jen v AW, ale trpí tím i WoT a War Thunder. Hold lidi se ještě nenaučili, že hrají týmovou hru a je důležité plnit svou roli na cestě k vítězství. Challenger je nejlepší Tdčko.... Je to public, co můžeš čekat?
 15. Ashadak

  AW - B0S battalion(vše kolem nás)

  Včera proběhlo přátelské PvP utkání mezi naším klanem a klanem CSGW. V první řadě bych chtěl pochválit hojnou účast a zájem o tuhle akce. Ještě jednou díky za pěkný večer a svůj tým za trpělivost. Musíme si to brzy zopakovat.
 16. Ashadak

  AW - Krčma "U tankána"

  Záleží jaký styl hraní ti vyhovuje. Sabra vyniká největší penetrací na sedmém tieru a věž také něco odrazí. Nyní je odstraněná slabina velitelské kopulky za plné poškození, takže na hull down slušný tank. Hodí se však spíš na kempení a obranu. Jak jsi v otevřeném prostoru máš problém. Korba pětkového tanku je fakt slabá a každá pižďule s autokanónem nebo vbl s raketami tě vyndá raz dva tři. Objekt 187 je dle mého názoru nejlepší MBT na sedmé úrovni. Nedávno mu dali alternativní pohonnou jednotku z T-80U, takže je rychlý a obratný. Navíc proti T-80U má lepší penetraci AP a možná lepší přesnost, slabší pancíř korby a tvrdší věž. Teď si nejsem úplně jistý, ale má T-80U APS systém? Pokud ne, tak Objekt ano. Pokud rád hraješ agresivně a jsi zvyklý na ruskou tankovou školu, tak jasná volba. Je to možná o pocitu, ale hraje se mi s ním fakt dobře.
 17. Jak název téma napovídá. Dávejte sem všechny možné nápady, fotky atd...V následující aktualizaci se dočkáme několika polských, čínských a jednoho československého vozidla. Do konce roku padla řeč o francouzské linii bitevních tanků a ve hře zůstávají i některá izraelská vozidla. Máte nějakého konkrétního favorita, který ve hře chybí? Sám mám své favority, mezi které určitě patří náš T-72 M4CZ a určitě bych byl nadšený i z britských Centurionů.
 18. Podělte se s chybami, které Vás ve hře nějakým způsobem vypekly, znepříjemnily život a svým způsobem naštvaly. Ideální forma by byla v podobě obrázku ze hry, odkazu na video nebo podrobný popis. Osobně bych to nechal až po 0.21, ale proč nezaložit vlákno už teď že? Chyby pak nějakým způsobem složíme a pokusíme se zaslat na patřičná místa, s nejistým výsledkem samozřejmě...ale co, třeba se něco ujme.
 19. Ashadak

  Division 2

  Záleží na jaké nastavení hraješ jedničku? Dramatický nárůst požadavků bych asi nečekal, pokud nebudeš chtít hrát na Ultra. Je teda fakt, že proti jedničce to vypadá hodně na otevřené prostory, takže asi to bude náročnější. Moc toho zatím vidět nebylo, takže uvidíme. Jestli to bude jako s uzavřenou Betou u jedničky, tak tam jsem se dostal zakoupením pre-order verze. Předpokládám, že tady to bude něco podobného. Docela se to vyplatí koupit, protože dávají lepší cenu v kombinaci se season passem. To se ještě uvidí...každopádně se těším.
 20. Ashadak

  Warhammer 40,000: Inquisitor Martyr

  Tak už nám to konečně vyšlo a je to....supeeerrrr. Pořád je co ladit, ale jinak je to Wh40k diablovka jak vyšitá. Škoda, že toho času na hraní je tak málo....
 21. Warhammer 40,000: Inquisitor Martyr Ahoj lidi, nenajde se tu někdo kdo se stal součástí testování alfy? Zajímalo by mě jak ho to baví a jestli to stojí za koupi i ve stavu Alfy. Dneska totiž začíná na steamu Early Access a jakožto velký fanda Warhammeru 40k uvažuji o koupi. Díky moc.
 22. Ashadak

  Division 2

  Registroval jsem se do BETA testu, ale asi budu mít smůlu. Jedničku jsem hodně hrál a bavila mě. Později jsem narazil na problém, že jsem neměl s kým hrát, tak jsem toho nechal. Dvojka vypadá pěkně...uvažuji o ní a vývoj sleduji.
 23. Ashadak

  AW - B0S battalion(vše kolem nás)

  Jo pořád hraji jen na EU. Ono se jezdí jak kdy. Od té doby co je otevřený MM(na počet hráčů), se jezdí v různém počtu a hází to bitvy docela rychle. Že to není pořád 15 vs. 15 nějak neřeším.
 24. Ashadak

  AW - B0S battalion(vše kolem nás)

  Takže je to záměr? Pak se mi zdá, že funguje dost zvláštně...MBT svítí hned i s indikací. TD a AFV se rozsvítí až po zásahu. Jde převážně o rakety, takže lehká vozidla to fakt bolí. Třeba včera jsem dostal v Centauru od VBL, 2 rakety než se indikátor objevil. Jestli si matně vzpomínám nebylo někde, že po výstřelu rakety se má jakékoliv vozidlo spottnout? Jen u kulometů zůstane ještě nějakou chvíli zamaskované? Zřejmě to nakonec neprošlo .
 25. Ashadak

  AW - B0S battalion(vše kolem nás)

  No víc jsem hrál teprve včera, takže těžko soudit. Každopádně spokojenost...je to hratelné. I s četou ve třech se nečeká moc dlouho. To, že po pauze člověku chvilku trvá než to dostane do ruky je asi normální, takže bylo i celkem dost bitev s nulou, ale jinak mě to bavilo. Možná mě trošku vadí dominance vozidel jako je VBL, ale to už k těmto hrám patří, že lidé hrají jen to, co je OP...dostalo mě, že jsem ho nebyl schopen spottnout na 10 metrů, ale zatím se mi to stalo jen jednou. Co mě vadí, je nespolehlivé varování při zaměření. Několikrát se mi stalo, že jsem asi svítil, ale indikace se zobrazila až 2s po obdržení zásahu. U MBT vem to čert, ale u lehčích vozidel je to zásadní chyba. Nevím jestli je problém v mém internetu(12-16ms) nebo je problém mezi klientem a serverem. Nezobrazující se kamufláž na M1A1 neřeším. Moc jsem hru neřešil, spíš co s klanem. Po odchodu Horora jsem byl tak nějak nakloněný k tomu klan rozpustit...naštěstí mě kluci tak nějak přesvědčili, že to ještě stojí za snahu, takže uvidíme jak se to bude dál vyvíjet.
×