Přejít na obsah

Zajímavé čtení


Talvi

Recommended Posts

Tak Hassel vám nesedí? No co se dá dělat. To jo na Fredericka s šáhnou nenechám i když ten Afghánec mi trochu vadil. A když už slinty na úroni tak Alex Drescher a Jiří Kulhánek. To sice pravda nejsou moc válečný knihy, ale i ta genocida sem tam potěší xD

Pro sci-fíčkáře třeba něco od Neala Ashera to je taky kouzelný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musím dát svou modlu:Harry Thürk-Hodina mrtvých očí-30-40 krát?Německý výsadkáři,neuvěřitelné čtení,jen si vzpomenu na první větu a mrazí mě.Tohle dejte,přečetl jsem toho kupy ze všech možných žánrů a tuhle knihu počítám mezi TOP 5 vůbec.

Tak jsem dal na Tebe, přečetl jsem si první stránku a už ji mám objednanou :Smile_blinky:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 1 month later...

Z valečných knih doporučuju, mimo zde zmíněného Hubáčka, Smrt na všech mořích (o německých velitelých ponorek) a Poslední kamikaze, pokud chcete neco satršího doporučuje E.M.Remarque (nevim jak se to píše) nebo A. Barbasse.

 

Pro milovníky tajemna stojí za zhlednutí dílo Ludwíka Součka,

 

 

A pokud chcete vypnout šáhněte po fantasy od Pratchetta, nebo R.e Feista (asi nej. spisovatel fantasy současnosti)

 

A pokud se chcete odreagovat ale zapřemýšlet, tak doporučuji kniha S. Lema, I. Assimova, nebo nekterého z dalších velikánů sci-fi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No,když už se tady hodně sahá k fantasy,tak za poslední roky určitě China Miéville-Nádraží Perdido,Jizva,Železná rada,Král Krysa,Pátrání po Jakeovi,Unlundun,Město&Město,Kraken.Vydává Laser v řadě New Weird.Ze začátku hroznej problém,nebyl jsem schopen se do toho dostat,ale pak se závoj rozestoupil a je to něco úžasnýho.Nečekejte fantasy klasického střihu,tohle stojí stranou,naprosto svojská věc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

neber to jako literaturu faktu :) , já se u toho i dost nasmál :) , ale duši vojáka popsal dost pěkně

 

Joj,teď jsem vzpoměl na moc zajímavou věc:Ad ta "duše vojáka".James Lucas-Válka na východní frontě.Bohužel ji má zrovna půjčenou táta,takže vydavatele a rok vydání nedám.Fakt stojí za pokus,autor se právě tímhle dost zabývá a dost se mu to povedlo.Je to zaměřený na pěchotu,na obyčejnýho,zablácenýho německýho blátošlapa s občasným odskokem jinam a dost povedený.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Něco pro odlehčení, aneb humoristické knížky:

 

Zdeněk Jirotka: Saturnin

Jerome Klapka Jerome: Tři muži ve člunu

Woody Allen: povídkové knížky Vyřídit si účty, Bez peří, Vedlejší účinky, Čirá anarchie

 

 

klasika, ale pokud to někdo nezná, tak přečíst, i kdyby jste týden neměli hrát WoT :Smile_blinky:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sven hassel pánové to si zkuste někde najít :)

 

Ano, ano! První jeho knihu jsem přečetl v 10 letech :Smile-izmena:

Již uběhla nějaká doba po tom, co jsem dočetl poslední

jeho dílo, tak jsem s obrovským překvapením objevil,

že jedna z jeho knih je zfilmována.

Název filmu je The Misfit Brigade a je to dle knihy kola hrůzy.

http://www.csfd.cz/film/15553-misfit-brigade-the/

Nebojte se roku natočení, je to velmi dobrý film.

Taková ochůtnávka jak Hassel píše, pro ty, kteří nemají

čas číst knihy...

P.S. Na ulož.to najdete film i s titulky :Smile_great:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Načítání
×
×
  • Vytvořit...