Přejít na obsah

Zajímavé čtení


Talvi

Recommended Posts

Zdar, tak sehnat Cestu krve od Kulhánka bude velkej problém :Smile_amazed: Kulhánek prohlásil, že se mu to nepovedlo a nedovolil dotisk. V bazaru dva díly nabízí za 8 000 Kč OMG :Smile-izmena:

V knihovně to taky nemají, nevíte někdo kde by se to dalo sehnat, možná to je někde na webu?

 

Kniha se dá v knihovně vyžádat, aby ji sehnali k půjčení u jiné. Stojí to nějaký bakšiš, ale nic co by člověka zruinovalo. U nás v městě v městké knihovně ji mají, díval jsem se před chvilkou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar, tak sehnat Cestu krve od Kulhánka bude velkej problém :Smile_amazed: Kulhánek prohlásil, že se mu to nepovedlo a nedovolil dotisk. V bazaru dva díly nabízí za 8 000 Kč OMG :Smile-izmena:

V knihovně to taky nemají, nevíte někdo kde by se to dalo sehnat, možná to je někde na webu?

Cesta krve není takový problém, zkus sehnat Vládce strachu , za ten dávají balíky :)

Tak dumám že si hodím aukci na aukro,kulhánka mám full, kolik by ch asi tak dostal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z fantasy (nebo fikce) doporučuju Dan Simmons, Terror (expedice sira J. Franklina a hledání severozápadní cesty do Asie - skutečná expedice s loděmi Terror a Erebus zmizela v polovině 19. století v Arktidě, toto je fiktivní příběh, skutečně mrazivý horor). Potom Jonathan Strange and Mr. Norell od Suzan Clarke - když ještě v Anglii "znovu" existovala magie. Nápady z vysvětlivek pod čarou by jinýmu autorovi vystačily na samostatný román.

Z válečných Anthony Beevor, Stalingrad, Osudové střetnutí 1942-43, psáno z obou stran, dost dobré.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokud jde o valecne knihy tak doporucim Na zapadni fronte klid a Valka krys.

a muzu doporucit i fakta a to edici versus: jsou to takove spise sesitove knihy kde vzdy popisuji techniku co stala proti sobe v nejake bitve treba panter vs M4 bitva v ardenach. Jsou to velmi dobre napsane a udelane knizky.

tak tady jsem nasel odkaz na ty knizky VS a vrele doporucuji:

http://knihy.abz.cz/prodej/panther-vs-sherman-bitva-v-ardenach-1944

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...

Tak sem Cestu krve od Kulhánka, tedy respektive oba dva díly přehltal v elektronické podobě a musím číci, že je to dost dobrý. Vládce strachu už sem taky četl a taky v elektronické podobě a nechá se to, když je tedy čtivej materiál. Jinak samo preferuju papírový knížky, přeci jenom je to klasika a PC mám dost v práci a při hraní WOT :Smile_teethhappy:

Jinak výborná kniha je taky od Ondřeje Neffa Tma.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 1 month later...

A zpátky k válečným,potažmo tankovým titulům:1)Avigdor Kahalani-Tanky proti tankům-vydal Keren Kayemeth Leisrael-Židovský národní fond 2008-vzpomínky tehdejšího velitele tankového praporu,pozdějšího generála IDF na Jom-Kippurskou válku.

2)Horst Scheibert-Německé obrněné jednotky 1939-1945,Mustang 1995,převážně fotografická publikace,základní rozdělení Panzerwaffe,autor byl důstojníkem u tankistů.

3)Daniel Král-501.schwere Panzer Abteilung-Svět křídel 2007,mapuje vznik,formování a celkový průběh bojů jednoho z prvních německých samostatných praporů vyzbrojených tanky Tiger.Spousta fotek.

4)Karel Richter-Hranice placená krví-Nakladatelství Epocha 2006,rusko-finská válka 1939-1940 a co jí předcházelo.

5)Karel Richter-Přes krvavé řeky-Nakladatelství Ostrov 2003

Apokalypsa v Karpatech-Nakladatelství Ostrov 2003

Dobývání domova I.-Nakladatelství Ostrov 2005

Dobývání domova II.-Nakladatelství Ostrov 2005-československý odboj na východě,spousta věcí,které jinde nejsou zmiňovány,mj.antisemitismus v našich jednotkách,konfidenti a zločinci mezi

partyzány,moc zajímavé

a koho zajímá i starší historie,tak naprostá pecka je titul Peter Englund-Nepokojna leta-Historie třicetileté války-tlustospis zvíci 700 stran,skvělé,čte se jedním dechem,syntéza války,psychologie,náhled do myšlení tehdejšího člověčenstva,švédské osady v Severní Americe,samozřejmě se velmi týká Čech,ať už vyrabování Prahy nebo válečných operací na území Čech a Moravy,opravdu úžasné čtení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

a koho zajímá i starší historie,tak naprostá pecka je titul Peter Englund-Nepokojna leta-Lidove Noviny 2001,tlustospis zvíci 700 stran,skvělé,čte se jedním jedním dechem.

Masturbující formani rulez:) (kdo četl ten chápe)

A ještě lepší volné pokračování "Nepřemožitelný" o švédsko-polských a švédsko-dánských válkách, extrémně zajímavé zvlášt pro ty, kteří jako já hltali Sienkiewiczovu Potopu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hergot,nojo,opravdu,nejen Nepokojná léta.Byl jsem přesvědčenej,že je to jediná kniha od Englunda v češtině a nikdy mě nenapadlo to prohnat sítí.A k tomu ještě Stříbrná maska,paráda,to se těším jak malej Jarmil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě mi vytanuly na mysli memoáry:Léon Degrelle-Tažení v Rusku 1941-1945-vzpomínky valonského kolaboranta na službu na východní frontě s belgickou legií u wehrmachtu,posléze u SS.Tomuhle člověku řekl ten kníratej pán z Rakouska,že kdyby měl syna,chtěl by,aby byl jako on.Nácek až na půdu,ale jako memoáry vojáka východní fronty velmi zajímavé.Dále Otto Skorzeny-Mé velitelské operace-vzpomínky velitele německých druhoválečných komand.A ještě George Robert Elford-Ďábelská garda-příběh praporu cizinecké legie,sestaveného výlučně z Němců a Rakušanů během války ve Francouzské Indočíně,ale to je složenina všeho možného-memoáry,vyprávění,všechno dohromady,hlavní "hrdina"je kompilát z asi 5 osob.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pravda o východní frontě, od Petra Michálka, velmi detailně popsané východní tažení až na úrověň téměř jednotlivců. Jinak autor píše na palba.cz pod přezdívkou Michan, tam jsou jeho články volně k dispozici. Vřele doporučuji nic detailnějšího o druhé světové tady není.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Toho Degrella číst s velkou nedůvěrou, byla to totální svině, jako voják neschopný, byl to politruk, ideolog. Hodně filtrovat, ale pár zajímavostí tam je. Ale hodně lže a vymýšlí si, nácek do smrti. Jsou lepší knížky, můj názor.

V rodné zemi odsouzen k trestu smrti, dožil v klidu ve Španělsku. Bohužel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak Ti nevím.Je sice pravda,že za rok být z vojína velitelem roty je hmmm...podezřele rychlý,že to byl pro svůj národ kolaborant a nácek je jasný,ale přece jen,to co měl na prsou tam podle mě neměl jen tak za propagaci.Ještě by mě zajímalo,kde si vymýšlí a lže.Do Belgie jezdím pracovat a leccos se dá ověřit.Makám sice na severu,ve vlámské části,ale i tam je dost Valonů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...

Burgetta beru,je to docela dobrý,nakonec na základě jeho knížek dali dohromady Bratrstvo neohrožených,ale žasnu,jak někdo může číst Hassela bez újmy na zdraví-to jsou neuvěřitelný žvásty.Mám od něj jen Monte Cassino,dalších asi 5 věcí jsem četl,ale už u Cassina jsem kroutil kebulí,až mě bolelo za krkem.Když tam jeden z těch moulů pořád něco blábolil o kalašnikovu,dělalo se mi nevolno.Pan autor se nemoh rozhodnout,jestli tankisty nebo pěchotu či snad speciální komanda,tak tam dal všechno.Co jsem se díval,částečně autobiografická je pouze Legie prokletých,zbytek fikce a bláboly.Nedá se ani říct,že tomu ublížili překladatelé(i když v tomto případě se také vyznamenali),páč je to vopravdu jen snůška keců.Byl by to dobrej rodokaps,ale ty slinty...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Haha,to já hlavně v baru:Ten je divnej,koukni :Smile_teethhappy: Ale pozítří letím na měsíc na montáž-bééé,nemám na čem hrát tanci-a s sebou si vezmu milovanej,tlustej,skvělej špalek James Clavell-Šógun.Kdysi dávno podle toho byl natočenej docela dobrej seriál Zajatec japonských ostrovů.A na to se těším kterak malé dítko,páč je to skvělý.A ksem zvědavej na Johna Le Carrého,ten poletí taky.Miluju Johna Forsytha a tohle je prý podobný a stejně dobrý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Načítání
×
×
  • Vytvořit...