Přejít na obsah

Elite: Dangerous


Lynx_cz

Recommended Posts

jasně, to já jen že by tam mohli dát něco, co by člověka skutečně motivovalo takovou štreku letět:) na jedný federální stanici jsem 2x nebo 3x dostal misi na zvýšení ranku. ale jak už to bývá, pak mě cesty zase zavedly jinam a samozřejmě jsem zapomněl, co za stanici to bylo. od tý doby jsem na žádnou misi na zvýšení ranku nenarazil.. nevím jestli to byla náhoda nebo mají skutečně tyhle mise souvislost s konkrétníma stanicema. nebo je člověk dostane až si dostatečně zvýší reputaci.. je hodně otazníků v týhle hře, ale to je dobře :)

 

pak kdyžtak napiš jakej je ten ASP, vypadá docela sexy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tu povolenku na sol mam jen z doslechu, takže to nemůžu upřesnit, navíc se pohybuju hodně daleko od sluneční soustavy, protože převážně obchoduju a když jsem v patnácti přemýšlel kam poletím, říkal jsem si, že největší konkurence bude právě v okolí "naší" sestavy, protože každý se bude chtít jet podívat domů. tak jsem si to namířil na opačnou stranu. sice potkám player pilota tak jednou, max dvakrát denně a system traffic mi hlásí 86 lodí za den, ale zase se tu dají najít pannenské obchodní cesty s velkým vývarem.

na aspa a objevování nových systémů se těším. dneska jsem četl pár zápisků z objevitelských cest na redditu, sice to je na celý věčer a kreditů z toho moc není, navíc to má pár chyb, jako třeba přítomnost pirátů v odlehlých systémech, ale najít svatý grál v podobě černý díry, to musí být docela fajn.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA  prave som prisiel o 5 milionov .....

 

Neurobte tu chybu tiez.....

 

Kupil som vipera a vybavil som ho ze mi ostalo len 30 tisi kreditov ... a isiel som s naslapanou Cobrou na "posledne" TIR  kolecko ... to som netusil, ze bude posledne pre cobru ...  nalozil som naklad za posledne a prisiel k docku s kruhom ... ako velakrat som chcel preletiet kruhom k docku... ale nieco ma zachytilo ....   tak miesto zarobenych cca 150 tisic mi chybalo 200 tisic na opravu cobry a mozem ist pekne v sidewindery k viperu aby som o5 zarobil  5 milionov co som vrazil do TIR cobry !!!! 

 

 

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera jsem byl v tom Muracingu a AFAIK tam maji 4C i 4A. V jedné z těch stanic. A Muracing není tak fatálně daleko, pokudy se poyhbuješ v oblasti kde je LHS 3477, je to sice na pár skoků., ale je to hop hop hop, tak za 10-15 minut jseš tam ;-)

No a teď dotaz... když ten system ani stanici nemám prozkoumanou konkrétně ten Muracing jak se tam třeba z Eravante dostanu? :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a teď dotaz... když ten system ani stanici nemám prozkoumanou konkrétně ten Muracing jak se tam třeba z Eravante dostanu? :D

můžeš skákat i do neprozkoumaných systémů. pokud je to hodně daleko a na galaktický mapě ti nejde trasa naplánovat, budeš muset udělat víc na sebe navazujících tras, a někde asi i doplnit palivo. taky je dobrý odlehčit loď nebo mít lepší frame shift drive, aby to skákalo dál. pak se dostaneš kamkoliv

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

včera jsem při honbě za co největším ziskem z obchodu narazil na zajímavý jev. lítám prakticky mezi dvěma systémy, kde jeden má dvě stanice, druhý 3. co mě dost zarazilo je rozdíl v cenách. hýbe se to od 1200 čistýho za tunu až po 2500 u těch samých komodit. proč to píšu. je docela důležité najít stanici, kde mají supply high s tisíci jednotkami a při prodeji demand high s tisíci jednotkami.

 

btw co znamena TIR cobra?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No mně právě cesta naplánovat nejde bo ten systém neznám jak píše Zoltar. Mohl bych tam asi skočit rovnou bez znalosti cesty pokud bych měl lepší frame schift což nemám :D Je mi jasné že to bude na x skoku s tankováním to mi mimochodem došlo když mi to palivo došlo uplně a já zůstal stát :D Ale orientace je dost špatná protože ta mapa je prostě obrovská a já musím přepínat mezi tím kam chci letět což tak nějak spíš odhaduju když neznám trasu a mezi základnama kde potřebuju natankovat, je to dost krkolomné. Čekal bych že takové základní věci se budou dát koupit normálně a nemusím hopsat po celé galaxii.

Odlehčit loď tzn prodat nějakej modul? Co můžu prodat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA  prave som prisiel o 5 milionov .....

 

Neurobte tu chybu tiez.....

 

Kupil som vipera a vybavil som ho ze mi ostalo len 30 tisi kreditov ... a isiel som s naslapanou Cobrou na "posledne" TIR  kolecko ... to som netusil, ze bude posledne pre cobru ...  nalozil som naklad za posledne a prisiel k docku s kruhom ... ako velakrat som chcel preletiet kruhom k docku... ale nieco ma zachytilo ....   tak miesto zarobenych cca 150 tisic mi chybalo 200 tisic na opravu cobry a mozem ist pekne v sidewindery k viperu aby som o5 zarobil  5 milionov co som vrazil do TIR cobry !!!! 

 

 

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

 

Jaj, taky se mi toto stalo, sice ne zase az tak za draho, ale pri obchodovani si clovek musi dat pozor. Ja proto na obchodni lod vzdy davat autodocking modul, protoze je to takova rutina, ze clovek snadno ztrati ostrazitost (mikrospanek apod.) a pak litam trasu hodne svizne s tim, ze se staci jen priblizit na cca 2km k dire do stanice a dal koukat na TV :D.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No mně právě cesta naplánovat nejde bo ten systém neznám jak píše Zoltar. Mohl bych tam asi skočit rovnou bez znalosti cesty pokud bych měl lepší frame schift což nemám :D Je mi jasné že to bude na x skoku s tankováním to mi mimochodem došlo když mi to palivo došlo uplně a já zůstal stát :D Ale orientace je dost špatná protože ta mapa je prostě obrovská a já musím přepínat mezi tím kam chci letět což tak nějak spíš odhaduju když neznám trasu a mezi základnama kde potřebuju natankovat, je to dost krkolomné. Čekal bych že takové základní věci se budou dát koupit normálně a nemusím hopsat po celé galaxii.

Odlehčit loď tzn prodat nějakej modul? Co můžu prodat?

 

Pokud to chceš risknout a letět co nejlehčí, tak si musíš na lodi nechat v zásadě jen Power Plant, Power Distributor (snad to píšu dobře - prostě to co ti energii vyrábí a co ti ji rozvádí do lodi), Life Support a FSD, to je víceméně všechno, zbraně, štíty, skenery a píčovinky můžeš klidně oholit až na kost :-) Ale popravdě, pokud se bavíme o tom, že tam poletíš s Cobrou, tak já jsem tam se "základní" Cobrou v pohodě doskákal. Podle mě děláš něco špatně.

 

Dej si Galaxy Map, tam nahoře máš záložku Navigation. Vyber si jednou z voleb, jestli chceš "Fastest" nebo "Economical" routes. Economical by asi měla sežrat míň paliva. Do okýnka s názvem systému dej Muracing, Enter. Mělo by tě to prdnout na něj a pak už dej jen "Find Route" a mělo by ti ji to najít ;-) Ale znovu říkám, já tam dohopsal s Cobrou tak jak je z "fabriky", možná jedna nějaká lehčí úprava, ale pro ten FSD jsem jeel víceméně hned, takže myslím, že nic novýho jsem tam neměl. Možná jsem tam neletěl z Eravate, ale z Cauani nebo HR 6987, Eravate je od těch dvou myslím trošku daleko, tak proto ti to třeba nejde rovnou. Doleť nejdřív na Cauani (Hardy City) a odtamtud to už musíš dát v klidu ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vesmírný hlášení:

 

včera večer mě takhle ze supercruise vytáhl ASP, když jsem letěl s Cobrou bez štítů a s plným nákladem nějakýho drahýho kovu. možná bych ten souboj ustál nebo bych mu zdrhnl, ale já jsem ho místo toho jak blbec taranoval, loď mi vybuchla a o cargo jsem samozřejmě přišel. no, nepotěší to moc

 

Cobru jsem vyměnil za Typ 6 transporter - víc carga, větší kšeft. fakt jsem netušil že s béčkovým FSD a plným nákladem to bude skákat 15 světelnejch let (aspoň vzhledově to na to nevypadalo). pustil jsem si k tomu lítání Djanga Reinhardta, popíjel nějakou kořalku (aby mi přistávání s transporterem šlo líp), občas někdo otravoval s interdictorem, ale jinak pohodový kšefty

 

za chvilku jsem měl na Vipera + dobrou výbavu, našel jsem systém, kde jsou jak těžebný sítě pro lovení odměn tak i high-tech stanice na lepší moduly. ideální místo. musím říct, že bounty hunting mi nevynáší tolik jak obchodování. je to větší zábava, ale na Pythona bych tímhle stylem vydělával dva roky, a to jsem střílel všechno co mělo wanted status. za master Cobru je odměna 15-20k a nic lepšího jsem nepotkal. možná se úroveň NPC zvedá podle ranku, nevím... jo kdyby tady byly odměny jak ve Starpoint Gemini2, kde za zabití hrdiny na 70. levlu bylo 5 mega

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlasenie:

 

Tak vcera som dohopsal s Eaglom do Toxandji, kde som mal toho draho zaplateneho vipera ... ( inak je to trosku nedomyslene, ze ta vratia do side windera a pritom mas dalsie dve lepsie lode niekde vo vesmire ale budis... ) ... predal som naspat rail guny z neho a kupil cobru, dokupil carga a pod ho naspat robit kolecka s rare vecami ....  som si uz ani nepamatal ake utrpenie je nasetrit prvy 1,6 mega na A4 FSD aby to skakalo tych 20 parsekov ... ale uz som na megu, takze uz to nebude na dlho ...

 

toto bola inak ta mrcha co ma dostala... som chcel preletiet ako skuseny pilot (=idiot) cez ten kruh s 5timi lucmi (pablb)  ...

http://www.incgamers.com/wp-content/uploads/2014/06/elite-dangerous-orbis-1024x534.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska bych chtěl zkusit převoz rare věcí, sice si myslím, že z toho nebudu mít víc kreditů, než z obchodu, ale chce to změnu trochu, navíc se podívám do světa. Co jsou takový stěžejní body na to? Fuel scoop, dobrý FSD,..? Je nejlepší lítat kobrou a nabrat více rare najednou, který vysadím někde na třetím vzdáleném místě?

Ale nějakou dopravu pilotů by to chtělo, aby se dalo dopravovat mezi stanicema s loďma, zase na druhou stranu sidewinder stojí 32k a prodá se 28k, takže mě cesta stojí 4k libovolně daleko, což není špatný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska bych chtěl zkusit převoz rare věcí, sice si myslím, že z toho nebudu mít víc kreditů, než z obchodu, ale chce to změnu trochu, navíc se podívám do světa. Co jsou takový stěžejní body na to? Fuel scoop, dobrý FSD,..? Je nejlepší lítat kobrou a nabrat více rare najednou, který vysadím někde na třetím vzdáleném místě?

Ale nějakou dopravu pilotů by to chtělo, aby se dalo dopravovat mezi stanicema s loďma, zase na druhou stranu sidewinder stojí 32k a prodá se 28k, takže mě cesta stojí 4k libovolně daleko, což není špatný.

Rare veci sa kupuju okolo 2000 za tonu a predavaju za 16 000 za tonu ... s tym ze to musis dopravit minimalne 130 parsekov daleko (blizsie sa predavaju lacnejsie, dalej som moc neletel pochopitelne, lebo vraj je optimalne to predat od 130 do 160 LY)

Problemik je ze tych rare veci ma zakladna velmi malo ... takze niekedy ma 3, niekedy 8 .. ked pockas asi tak 10 minut na zakladne objavi sa dalsich par .... ale na treti krat uz pre teba nebudu mat nic... takze sa netreba cakat druhych 10 minut...

 

Ja to robim tak ze skacem kazdu druhu stanicu s tym ze mam vzdialenosti asi 60 az 100 LY medzi nimi aby mi rychlejsie vyhladalo v mape trasu. cize kupim na 1, skocim na 2 kupim na 2, skocim na 3, tam predam z 1 a kupim3, skocim na 4 tam predam 2 a kupim4, skocim na 5 a predam 3 a kupim5 ... atd atd ..... mam take celkom slusne kolecko asi na hodku (pocital som to z toho excelu asi 2 dni ) .. s A4 FSD cobrou, teraz bez dobreho FSD je to hooodne dlhsie

 

asi najdolezitejsi je FSD ... ked das do cobry A4 FSD (maju ho na Toxandji) ... tak to skace nieco cez 20 LY prazdna, plna nieco pod 20.. a to je parada, ked das 100 LY na 5 skokov cca ...

 

FuelScoop je na setrenie...letis okolo slnka po tom ako skocis do systemu a tak si doplnujes palivo, sice asi len 2/3 slnk sa daju na to pouzit (fialove a modre nedavaju alebo musis letiet hodne blizko a to som radsej neskusal) ale staci to na to aby si preletel 100LY skoro zadarmo (s dobrym fuelscoopom som mal 75/s (neviem akych jednotiek) ...

 

Je tam problemik, (teda viac problemikov):  - pri zbierani paliva sa ti lod prehrieva a musis zistit do kolko percent mozes ist aby si nedostal heat dmg. u mojej predchadzajucej cobry som mohol ist nieco malo cez 140%...

- druhy problemik je ze musis letiet BLIZKO slnka ... ak nemas zapnute orbity (sa mi zda) tak budes mat problem... okolo slnka ti da normalne taku zelenkavu ciaru nad ktorou musis letiet ... ak sa nepozornostou dostanes pod nu, vyhodi ta z cruis letu a hodi ta to kusok od slnka a odtial ked zapnes FSD dostanes urcite neaku tu 2-5% heat dmg ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

super, děkuju moc. ted už si jen udělat trasu z toho excelu, co koluje a můžu jít na to. Chápu to dobře, že nemusím nutně lítat cobrou, ale čímkolitv, co má skoky 20ly+, čím více, tím lépe. na druhou stranu cobru můžu obrat o zbraně a štíty, aby byla lehčí a stejně se většinou ubráním, protože rychlost lodě, tam spíš prokoumat s čím to skáče lépe, jestli s lepším, ale těžším motorem (thruster) bez zbraní, nebo s lehčím motorem a alespoň štíty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

super, děkuju moc. ted už si jen udělat trasu z toho excelu, co koluje a můžu jít na to. Chápu to dobře, že nemusím nutně lítat cobrou, ale čímkolitv, co má skoky 20ly+, čím více, tím lépe. na druhou stranu cobru můžu obrat o zbraně a štíty, aby byla lehčí a stejně se většinou ubráním, protože rychlost lodě, tam spíš prokoumat s čím to skáče lépe, jestli s lepším, ale těžším motorem (thruster) bez zbraní, nebo s lehčím motorem a alespoň štíty.

Mno ono to je len o tom kolko zarobis za hodku... Nemusis mat ani cobru ani 20+LY skoky ... ja som pol kolecka letel v Eagly po 7-9 LY skokoch a pol kolecka som letel skoro cely vecer a na niekolko pristani na dotankovanie ... ked mas cobru s 20+LY skokmi, mas 100 LY na 5 minut .....

 

moja TIR cobra mala len zakladne pulzne kanony a ked ma niekto vytiahol z cruizu a bol bez stitov, som ho dal aj tak so zakladnym stitom a pulznymi lasermi ...aj neakych SW som s tym setupom dal...  ale nemal som problem ani nikomu utiect .... mal som energiu full motory a 2body v systeme (stity) .... a s dobrym power plantom bol boost dobity do par sekund ... a to aj tie zakladne stity udrzia pri troske kluckovania, nemas problem ...

 

moje poradie bolo (a bude) A4 FSD, A4 power plant a mozno A2 fuel scoop ...... a ostatne zakladne (teda okrem 36 carga miesta) ... stale je to skoro 4 miliony ... ale to sa podda ... zaklad je mat na ucte stale na vykupenie lode v pripade havarie ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

FuelScoop je na setrenie...letis okolo slnka po tom ako skocis do systemu a tak si doplnujes palivo, sice asi len 2/3 slnk sa daju na to pouzit (fialove a modre nedavaju alebo musis letiet hodne blizko a to som radsej neskusal) ale staci to na to aby si preletel 100LY skoro zadarmo (s dobrym fuelscoopom som mal 75/s (neviem akych jednotiek) ...

pravda. u Vipera je to nutnost, řekl bych, protože jestli on má nějakou nevýhodu, tak je to zásoba paliva... jsem zvědavej jestli časem přidají další fighter, co na tom v tomhle směru bude líp

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pravda. u Vipera je to nutnost, řekl bych, protože jestli on má nějakou nevýhodu, tak je to zásoba paliva... jsem zvědavej jestli časem přidají další fighter, co na tom v tomhle směru bude líp

 

mno vipera som este neprevetral koli tej blbej havarke... ale videl by som to na zaparkovanie v jednom systeme a robenie "poriadku" v tom systeme a neakych par prilahlych...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď není čas to moc hrát jen hoďku denně ale včera i dnes skočím do hry a mám status wanted a nevím proč? Nedělám žádnej kšeft nic nepřevážím ani nenakupuju jen cestuju co je špatně?

Včera 1,200,- dnes 120,-

Jinak to cestování už mám, nechápu to ale bylo to nějaké kouslé na Muracing mi ta trasa nešla označit a do okolních systému ano, no a pak to šlo naráz i tam ... nějaká haluz ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

lítáte někdo s Typem 6? ze začátku to bylo docela působivý, protože je to přece jen už trochu větší loď, ale teď se upřímně nemůžu dočkat, až se tý plechovky zbavím :-D připomíná mi to Lancaster ve WT: velký jak fotbalový hřiště, celý se to třese když pohnu kniplem, vydává to divný zvuky a nedá se s tím přistát... ale zase se mi to nechce ještě prodávat, chci aby to trochu vydělalo..

 

na Vipera jsem nahodil už skoro všechno + rudej skin, ještě přemýšlím nad ideální výzbrojí.. asi budu lítat jen s ním a pak někdy možná ASP. mohli by přidat víc fighterů

ale už jen kvůli Viperovi stojí za to ED hrát, ta loď je prostě boží

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Načítání
×
×
  • Vytvořit...