Přejít na obsah

Elite: Dangerous


Lynx_cz

Recommended Posts

BTW měl bych na ostřílenější bojovníky než jsem já dotazy týkající se výbavy lodi:

 

- zbraně zatím používám ten základní Pulse Laser na fixed mountu a k tomu 2x Multi-Cannon na "gumballed" - protože projektilová zbraň se předsazuje a paprsková ne, tak bych to tam mohl solit v případě potřeby obojí naráz. Co používáte/doporučili byste za nějaký základní low-cost setup zbraní vy? Podotýkám, že na frajeřinky typu gumballed/turreted beam laser zatím nejsou prachy... Ale uvažuju o nějakém tom cannonu nebo možná spíš missile racku? Na lov malejch kusů je tenhle setup paráda, takovej Eagle, Sidewinder, Hauler, Adder se většinou ani nerozkoukaj a jsou na prach, Cobru Mk III taky docela dám, ale větší či odolnější soupeře už pižlám moc dlouho a dost často zdrhnou... Má někdo nápad či tip na jinou výzbroj? A nebo to zatím takhle nechat?

 

- máte nějaký fígl na to, aby soupeř nezdrhl z boje? Krom toho "rozstřílet ho dost rychle"? Zkoušel jsem zaměřovat specificky FSD, ale nikdy se mi ho nepodařilo odjebat úplně, takže prostě když to trvá moc dlouho, uletí...

 

- má cenu řešit nějak výbavu lodi pokud jde o její obratnost v soubojích? Mají na to vliv thrustery? Nebo ovlivňují jen rychlost?

 

- last, but not least - lepší FSD interdictor provede akci rychleji a účinněji? Nebo v čem je smysl utrácet za ty dražší classy?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak startovní LHS 3447 je docela fajn systém, musím říct. Teď jsem se tam z donucení při hledání black marketu vrátil :-D Je velkej, takže narazit tam na nějakýho joudu co má na sobě odměnu, není vůbec problém. Pak tu máme anarchistickou stanici Lawson Orbital s venkovním přistáním a Black Marketem pro případ, že soupeř je "slušnej" a odhodí taky nějakej ten loot... ;-) No a odměny od federálů jezdíme jako správní slušňáci třeba na Dalton Gateway, kde zas pro změnu mají 4-C vybavení pro loď... No, vypadá to, že v tomhle systému já a moje Cobra ještě chvíli pobudem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak myslím že u obchodování ještě chvíli zůstanu, koupil jsem Hauler, vyhodil jsem štít a místo něj nahodil +4 tuny cargo. to dělá dohromady 12 tun nákladu, myslím že OK, na tak levnou loď.  

co se mi na týhle loďce líbí, že i když není nejrychlejší, tak při zapnutí boostu mě u stanic nestačí proskenovat, takže můžu pašovat vlastně kamkoliv.

a po odlehčení to skáče nějakejch 15 světelnejch let i když je to naložený, paráda, a to jsem za FSD neutratil ani 10k

 

 

Tak startovní LHS 3447 je docela fajn systém, musím říct. Teď jsem se tam z donucení při hledání black marketu vrátil :-D Je velkej, takže narazit tam na nějakýho joudu co má na sobě odměnu, není vůbec problém. Pak tu máme anarchistickou stanici Lawson Orbital s venkovním přistáním a Black Marketem pro případ, že soupeř je "slušnej" a odhodí taky nějakej ten loot... ;-) No a odměny od federálů jezdíme jako správní slušňáci třeba na Dalton Gateway, kde zas pro změnu mají 4-C vybavení pro loď... No, vypadá to, že v tomhle systému já a moje Cobra ještě chvíli pobudem...

 

já se LHS 3447 vyhýbám jak jen to jde, protože když tam skočím, tak mě to hodí většinou k tý druhý hvězdě, takže k základnám u první hvězdy musím letět nehoráznou dobu v supercruise, nemám ten systém rád

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ad Hauler - no bejt tebou bych býval ještě trochu pošetřil a koupil spíš Addera. Když vyhodíš štíty a Basic Exploration Scanner (tj. nebudeš moct scannovat planety pro kartografy), dá se tam narvat až 24 tun nákladu :-) Stojí jen o pár desítek tisíc víc a nákladu tam narveš víc jak do Haulera. A narozdíl od něj má i nějaký ty slušný mounty na zbraně, takže to není jen skoro neozbrojenej kontejner s motorama :-) Jinak já Haulery miluju, když potkám nějakýho Wanted haulera, jsou to kredity zadarmo, to je tak krásně bezbranná loď :-D

 

Jinak se vzdáleností k Dalton Gateway a spol máš pravdu, ale zase člověk tam nelítá furt... já se víceméně hodlám potloukat spíš kolem Lawsonu a jezdit si tam opravit loď a doplnit munici po lovech na lidi, případně prodat cargo, co vyhází ve smrtelné křeči :-D

 

Na stanice té druhé hvězdy budu lítat jen v případě, že budu mít už pár desítek tisíc kreditů k vyzvednutí na odměnách ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ad Hauler - no bejt tebou bych býval ještě trochu pošetřil a koupil spíš Addera. Když vyhodíš štíty a Basic Exploration Scanner (tj. nebudeš moct scannovat planety pro kartografy), dá se tam narvat až 24 tun nákladu :-) Stojí jen o pár desítek tisíc víc a nákladu tam narveš víc jak do Haulera. A narozdíl od něj má i nějaký ty slušný mounty na zbraně, takže to není jen skoro neozbrojenej kontejner s motorama :-) Jinak já Haulery miluju, když potkám nějakýho Wanted haulera, jsou to kredity zadarmo, to je tak krásně bezbranná loď :-D

 

Jinak se vzdáleností k Dalton Gateway a spol máš pravdu, ale zase člověk tam nelítá furt... já se víceméně hodlám potloukat spíš kolem Lawsonu a jezdit si tam opravit loď a doplnit munici po lovech na lidi, případně prodat cargo, co vyhází ve smrtelné křeči :-D

 

Na stanice té druhé hvězdy budu lítat jen v případě, že budu mít už pár desítek tisíc kreditů k vyzvednutí na odměnách ;-)

ok, jestli ej to jak říkáš tak do něj asi půjdu :) 24t by bylo super, ale ono i těch 12 oproti sidewinderovi je zlatejch. na co se teda těším je Viper, viděl jsem nějaký gameplaye a fakt mě to bavilo jenom sledovat. už jen to, že tě nic nedožene je super :D navíc nestojí moc, s těmahle krabicema na něj člověk našetří skoro hned (pokud to neohulí v nějakým boostu a nepříjde o všechno viď :D)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj jestli to chceš jen na kšeftění a do bojů se nepouštíš, tak Adder. Dobrá trasa (třeba):

 

Cauani (Hardy City) - nakoupit Beryllium

HR 6987 (Taylor City) - nakoupit Bertrandite

 

Beryllium hází cca 34k/cestu při plným naložení a Bertrandite nějakých 14 jestli si to dobře pamatuju. Za jednu otočku to máš pomalu pajdu ;-) A aspoň se podíváš na místo (Hardy City), kde jsem to rozjebal tím boostem :-D

 

Viper nevim, uvidím, možná do něj půjdu taky, ale momentálně si hodlám ještě náležitě vymazlit Cobru :-) Tu stanici kde mají 4-C vybavení jsem neměl objevit :-D Minimálně takovejch půl mega teď hrooozně nutně potřebuju. Na to bude muset padnout hlav... :-D

 

EDIT: Jinak výše uvedená trasa je fajn, ale vyžaduje to nějakej slušnej kapitál, protože Beryllium je docela drahý (cca 7,5k/tunu). Pokud nebudeš mít kapitál na začátek, dá se jezdit se slušným ziskem Indium a Gallium. Prostě jednoduše z kovů ber to nejdražší na co máš na plnej náklad a vyklop to na Taylor City a vydělávej B)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zoltare měl jsi pravdu :-) Dnes se mi daří jinak :D Našel jsem dvě ty skříňky a sundal prvního hráče co na mně zautočil :D Radost velíká :D měl lepší loď já jen základ.

Bohužel nebyl Wanted takže za něho nedostanu nic jo když na mně zautočil první?

No mám něco málo na lepší zbraně a mám v tom chaos je jich vcelku dost a já nevím nebo nevyznám se v tom co je lepší jestli rail gun nebo beam lesar atd... jediný co mi je jasný že když mám třidu zbraně  F nemužu tam dát třeba G chápu to dobře?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zoltare měl jsi pravdu :-) Dnes se mi daří jinak :D Našel jsem dvě ty skříňky a sundal prvního hráče co na mně zautočil :D Radost velíká :D měl lepší loď já jen základ.

Bohužel nebyl Wanted takže za něho nedostanu nic jo když na mně zautočil první?

No mám něco málo na lepší zbraně a mám v tom chaos je jich vcelku dost a já nevím nebo nevyznám se v tom co je lepší jestli rail gun nebo beam lesar atd... jediný co mi je jasný že když mám třidu zbraně  F nemužu tam dát třeba G chápu to dobře?

co sa tyka zbrani funguje: energeticke zbrane davaju viac dole stity a menej dmg do hulu  .. a kineticke zase opacne ... takze asi najlepsie je mat kombinaciu .. najprv energetickymi dat dole stity a potom projektilmi dole hull... ale to by som riesil az po tom ked si budes robit special lod na killovanie na obranu na trade masinky ti staci rychle motory a silny zdroj energie ....

 

tie klasy zbrani chapes spatne ... na mounte mas limit.. ci je to 1, 2, 3 alebo 4 (niekde na wiki som videl ze aj 5 je ... ale tam som sa este nedostal)  a mas triedu F az A...s tym ze F4  je lepsie ako F3 ... ale neviem ci G4 nie je lepsie ako F2 ... ale podla vsetkeho (hlavne ceny) by mali byt najlepsie A 4... alebo co najvyssie A ... co mozes namontovat ..... ale pozor.... napriklad ak sa netriafas s A4 alebo inymi vyssimi co maju vacsiu dmg ale maju vacsiu spotrebu energie tak mozu byt mozno pre teba lepsie neake C4 co maju sice mensiu dmg/s ale nezeru tolko energie .... cize vsetko zalezi co ti sadne ....

 

ja mam Cobru a mam tam A4 FSD, A4 zdroj a myslim za A4 (mozno A3) stity .... a mam tam zakladne pulze lasery co su tam od vyroby ... lebo som trader... a ked ma niekto vytrhne z FSD... tak mam motory na 4 a stity na 2 .... par boostov ( a nabija sa hodne rychlo pri A4 zdroji) ...a uz som hocikomu z dostrelu .....

ked som mal chut tak som si to rozdal s 3 alebo 4 NPC co ma vytialhy z SC a zatial na nich stacili zakladne pulzne lasery ... takze zbrane budem riesit az ked si budem robit hunter lodicku ... a to popytam Crabra ci sideW, eagle, viper alebo Cobra.... zatial to vyzera na sideW....ale taky eagle by mal byt tiez super manevrovatelny a navyse sa mi strasne paci ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za osvětu :-)

A nevíš prosím kde bych sehnal ten frame shift drive? Lítam v LHS 3447  Erevante a tak okolo. Dá se tohle někde dohledat i na netu?

Jako co jaká planeta/základna vyrábí a ne jen to co je v galaxy mapě. Tam je třeba outfiting ale už ne konkrétně co mají na skladě ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za osvětu :-)

A nevíš prosím kde bych sehnal ten frame shift drive? Lítam v LHS 3447  Erevante a tak okolo. Dá se tohle někde dohledat i na netu?

Jako co jaká planeta/základna vyrábí a ne jen to co je v galaxy mapě. Tam je třeba outfiting ale už ne konkrétně co mají na skladě ...

http://elite-dangerous.wikia.com/wiki/Frame_Shift_Drive

 

ja som na Cobru kupoval na Toxandji .. maju tam par dobrych veciciek A4 ....

 

https://forums.frontier.co.uk/showthread.php?t=54174

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lepúsi vybaveni by melo byt k dostani v HighTech systemech, ale FD s tim dost cachrovalo, takze v bete bylo sehnani lepsi vybavy hodne narocne ... v gamme se najednou obejvilo dobre vybaveni temere vsude, kde byla vetsi stancice se Shipyardem. Chce to asi hledat, zkouset ... i nabidka vybaveni se muze menit. Proto mozna ani nejaka zarucena mista kde co koupit fungovat nemusi.

 

Jinak, co se tyce "Stolen" nakladu, tak radim zbytecne neriskovat  a najit si nejaky Anarchy system, pripadne stanici, samozrejme s Black marketem a tam muzete naprosto bezpecne pristat a prodat. Jediny nebezpeci je, ze vas muzou jine lode zkusit okrast, protoze tam nefunguje zadna vesmiran policie a tudiz je to raj pro piraty :D. Ovsem s timto by nemel byt problem, kdyz se umite branit interdictu a dokazete rychle pristavat. Ja jsem si s nakladem "nalezenyho" zlata nikdy netroufal zaletetet do High security systemu, to je pokuta temer 100% jista. Ale kdo se chce stat regulernim paserakem, tak opravdu muze zkusit kombinace ticheho chodu a pristani z 20km, ale to chce opravdu znacny skill a neprijde mi to az tak vynosne v porovnani s rizikem. Kredit lze vydelat i legalne, ze ;).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mno mně spíš přijde jako trochu nesmysl označovat jako "stolen" (=nelegální) náklad vyházený z lodí "Wanted" pilotů... Minimálně pro frakci, co odměnu vypsala, by to mělo být OK. Ale souhlasím naprosto s tím, že je asi daleko lepší si vytipovat nějakou "nekotrolovanou" stanici, kde se tohle šmečko dá bez rizika prodat, než "silent" přistání z 20 km. To ostatně zabere dost času a úsilí a šikovný obchodník vydělá za tu dobu stejně nebo víc peněz jinak a jinde...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem si dneska zkusil těžbu z asteroidů a musím říct, že je to pro mě zatím jednoznačně nejslabší článek celé hry. Když vezmu, jak jsou propracované jiné aspekty hry, tak mám pocit, že mining je tam zatím jen tak do počtu, aby tam byl. Doufám, že s tím něco udělají, protože v současné podobě je to fakt na pěst... Pro ty, co ještě nezkoušeli, tak je to o tom, že na loď nahodíte Mining laser a Refinery module a letíte těžebníma laserama ostřelovat asteroidy v Resource extraction site... So far so good, ale mám k tomu pár připomínek:

 

- proč do psí zadnice neexistuje ve hře nějakej scanner? Co je schopen rychle oscannovat složení asteroidu? Ne, jediná možnost je přiletět, začít ho pižlat... a čo sa ***** nestane, z prvního odlétnuvšího kousku už bez potíží vidíte, kolik % (s přesností na setiny!) má v sobě jaké rudy... Proč to samý nejde aplikovat na velkej šutr, když s malým to umíme, mi fakt nejni jasný. Takže víceméně lítáte ze šutru na šutr a buĎ berete vše co vyleze, nebo musíte zkoušet a zkoušet, než z něčeho nevylítá ruda, kterou potřebujete... Fakt neskutečná zábava...

 

- po odloupnutí pár fragmentů z velkýho šutru následuje zábavná minigame v podobě jejich sbírání z kosmíru. Ano, sbírá se to Cargo Scoopem, pěkně jeden po druhým.. Nějakej hromadnější způsob (tractor beam nebo tak něco) by asi neškodil... Plus moc nechápu, proč kus šutru nevydrží v kosmu lítat víc než pár minut a za chvíli se "zničí" stejně jako cargo z lodi...

 

- po nalodění úlomku do refinery modulu je potřeba zvolit, co udělat s různými složkami. Každý šutr má obvykle dvě složky. Různé Refinery moduly mají různý počet "bins", což jinak řečeno znamená, kolik rud můžete zpracovávat současně. Pokud posbíráte příliš mnoho různých úlomků a máte třeba tři "bins" a čtyři druhy rud, je nutné tu čtvrtou ručně vyhodit po sebrání každýho (!!!) kusu šutru z vesmíru. Nějaká automatizace typu navolení "berem tohle a tohle, zbytek automaticky vyhazovat" by fakt bodla...

 

Long story short - jebal jsem se s těžbou asi hodinu, vydělal pár mrzkejch tisíc a za tu námahu to fakt nestojí. Kdybych místo toho se svou Cobrou lítal obchodní trasy, budou výsledky v řádku desetitisíců a k tomu možná ještě přilepšení v podobě "bounty" za cíle, na který bych cestou narazil.

 

Údajně mají na miningu do budoucna ještě zapracovat, tak uvidíme, ale v současnosti mi to přijde jako naprosto nezajímavá a dost odfláknutá část hry...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem si dneska zkusil těžbu z asteroidů a musím říct, že je to pro mě zatím jednoznačně nejslabší článek celé hry. Když vezmu, jak jsou propracované jiné aspekty hry, tak mám pocit, že mining je tam zatím jen tak do počtu, aby tam byl. Doufám, že s tím něco udělají, protože v současné podobě je to fakt na pěst... Pro ty, co ještě nezkoušeli, tak je to o tom, že na loď nahodíte Mining laser a Refinery module a letíte těžebníma laserama ostřelovat asteroidy v Resource extraction site... So far so good, ale mám k tomu pár připomínek:

 

jj tiez som si to skusil, a nechal haulera odparkovaneho niekde ak by dosla neaka krizova situacia  a bol by som bez penazi...inak ak tazit tak sa oplati JEDINE striebro....  niekto na nete pisal, ze nasiel aj zlato, ale ja som to stastie este nemal....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jasně, ale jak dlouho bys lítal jako kkt než bys našel tímhle způsobem zlato? Za mě, ať třeba vlastní proces těžby trvá delší dobu, s tím nemám problém. Ale lítat pásem asteroidů a zkoušet pic pic do jednoho po druhým, co vylítne, to mi fakt přijde postup jak za krále Klacka :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Docela mě to chytlo. Teda ani jsem nečekal něco jiného. Snad se mi podaří se doplazit na Elite hodnost, zatím "většinou neškodný" a věnuju se hlavně obchodu, střílím jen v sebeobraně a semtam vezmu nějaký kontrakt.

Ta těžba by možná mohla být lepší ve skupině, ale asi by to i tak nebylo výnosné. V tomto si myslím je obchod jasně vpředu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

koupil jsem na zdejší radu Addera, chvilku jsem vydělával obchodováním a když mě to přestalo bavit, nahodil jsem dva skenery a šel jsem objevovat neznámo.. tahla činnost mi nepřišla až tak výnosná, ta data se dala prodat za různou cenu, aby člověk zaplatil detailed surface scaner (250k), chtělo by to ještě hodně skoků a hodně skenování hvězd, planet, měsíců.. :D v některých systémech jsem měl problém objevit všechny planety (když už jsem se do toho pustil) a to jsem měl zapnutý zobrazení orbitů..

 

takže jsem ty skenery střelil zpět a přemýšlel, jestli jít do Cobry nebo do Vipera.. šel jsem do obou :D Vipera mám teda ještě skoro v základu, Cobru docela poladěnou, ale obě lodě super

 

už můžu ostatní lodě vytáhnout ze Supercruise (mám rád tu minihru), taky se mi podařilo zmáknout první zabijáckou misi za 140k :) pižlal jsem ho dlouho, ale finanční injekce za to stála

 

s Cobrou jsem se, podobně jako Pictus, rozštípal v jedný stanici, zapnul jsem boost abych proletěl kolem skenů, ale neuvědomil jsem si, že ta loď už má větší masu a tak se bude hůř zastavovat, když jsem prolítl tou stanicí a vzadu řachl, zbylo mi asi 40% trupu.. už si budu dávat bacha 

 

v jednu chvíli jsem byl jeden skok od Alpha Centauri, takže dva skoky od Sluneční soustavy, ale jak už tu někdo psal - nejde se tam dostat a je potřeba povolení. který já samozřejmě nevím kde přesně seženu. našel jsem, že musím mít nějakej základní rank u Federace, dostal jsem se na cadeta, pak jsem to povolení zkoušel koupit na federální stanici a asi jsem slepej, ale nikde to tam nevidím....

 

EDIT: ještě jednu věc nechápu: vždycky když se snažím prodat něco na black marketu (většinou věci odhozený v soubojích), tak to střelím hrozně pod cenou, asi za 50% normální ceny.. to se tahle děje všude, nebo jen zastavuju na špatnejch marketech? možná to chce vyšší obchodovací rank, aby mě na black marketu neoškubávali? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dva skenery udělají víc, než jeden? Zrychlí čas, nebo jsou i silnější a víc toho naskenují?

 

K tomu objevování. Se základním skanerem jsem ze systému vymáčkl tak 6tisíc kreditů, ale někde jsem viděl tabulku, kde za detailní sken planety podobné Zemi se platí 70k, takže na profi objevování se sken koupit vyplatí. Já se na to chystám s koupením Aspa.

 

Proletět bez povšimnutí se dá pomocí silent drive, cobra zvýšenou teplotu poměrně dobře ustojí, protože je rychlá. jen netuším, jestli se dá u stanic pomocí heat sinku snižovat teplota.

 

Vytahování ze supercruisu ještě moc nerozumím, někdy se mi stane, že mě stáhne, nebo upláchnu ještě před tím, než se někomu z nás podaří vytáhnout tu měrku až nahoru. Navíc se obvykle podvolím a zabojuju si, ještě se mi nestalo, že mě stáhl někdo opravdu dobrej a nebezpečnej. Utíkám jen loďma na obchod, protože nevozím zbraně, ani štíty.

 

O stanici jsem se ještě nerozmlátil, ale zase jsem chtěl v supercruisu s velkou rychlostí prolétnout prstencem planety, že to bude jen grafický efekt a narazil jsem s velkou slávou do tisíců malých úlomků, kupodivu jsem ten masakr přežil a s velmi pochroumanou lodí se mi podařilo vymotat a odletět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dva skenery udělají víc, než jeden? Zrychlí čas, nebo jsou i silnější a víc toho naskenují?

 

K tomu objevování. Se základním skanerem jsem ze systému vymáčkl tak 6tisíc kreditů, ale někde jsem viděl tabulku, kde za detailní sken planety podobné Zemi se platí 70k, takže na profi objevování se sken koupit vyplatí. Já se na to chystám s koupením Aspa.

 

Proletět bez povšimnutí se dá pomocí silent drive, cobra zvýšenou teplotu poměrně dobře ustojí, protože je rychlá. jen netuším, jestli se dá u stanic pomocí heat sinku snižovat teplota.

 

Vytahování ze supercruisu ještě moc netozumím, někdy se mi stane, že mě stáhne, nebo upláchnu ještě před tím, než se někomu z nás podaří vytáhnout tu měrku až nahoru. Navíc se obvykle podvolím a zabojuju si, ještě se mi nestalo, že mě stáhl někdo opravdu dobrej a nebezpečnej. Utíkám jen loďma na obchod, protože nevozím zbraně, ani štíty.

 

O stanici jsem se ještě nerozmlátil, ale zase jsem chtěl v supercruisu s velkou rychlostí prolétnout prstencem planety, že to bude jen grafický efekt a narazil jsem s velkou slávou do tisíců malých úlomků, kupodivu jsem ten masakr přežil a s velmi pochroumanou lodí se mi podařilo vymotat a odletět.

dvěma skenerama jsem myslel základní + detailní. čas skenování si nemyslím že by zrychlovalo, jen to množství dat. asi jsem měl smůlu na dobrý planety, protože mi to zas tak nevynášelo.. ono taky jak často člověk najde planetu podobnou Zemi, která by byla neprozkoumaná..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Těžko říct. Objevitelské výpady se ale vyplatí dělat tak 100ly+ mimo "známé" systémy. Brzo budu referovat, jak to funguje, zrovna šetřím na Asp explorer+výbavu. Ono samo o sobě najít planetu je docela dobrý počin. Při mých pionýrských pokusech jsem se zatím orientoval podle objetků, které vizuálně vidím, letěl jsem k nim a většinou byl poblíž další objekt, planeta,...  Docela by mě zajímalo, jestli se dá proletět bez jumpu od hvězdy ke hvězdě, zatím jsem nejdelší supercruise jel cca 200k ls.

Co se týká blackmarketu, tak bych odhadoval (na blackmarket jsem dal jen párkrát otroky, takže to nemám zmapovaný), že se cena odvozuje od politického uspořádání, velikosti populace. Obvykle platí, že čím větší populace v systému, tím lepší ceny, výběr a možnosti obchodu. No a nezávislé diktátorské stanice budou na černý obchod koukat mírněji, než federální demokratická stanice, tím páídem se to promítne i do ceny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Docela by mě zajímalo, jestli se dá proletět bez jumpu od hvězdy ke hvězdě, zatím jsem nejdelší supercruise jel cca 200k ls.

snad do hry časem přidají skoky uvnitř hvězdných systémů (dvoj, trojhvězdy), protože občas je to fakt dálka. hádám, že k bližším systémům se v supercruise nějak reálně dolítnout dá, ale sežere to asi hodně času. taky jsem letěl nejvíc něco kolem 200k Ls a přišlo mi, že se u toho můžu prospat.. v Alfa Centauri systému je stanice Hutton orbital, nevím teď přesně jak je vzdálená (kurevsky) a neletěl jsem tam, ale v supercruise to k ní prej trvá něco kolem 90ti minut letu :-D šílenost. kdyby tam rozdávali přístupový karty do Sluneční soustavy, možná bych o tom přemýšlel  :whistling: 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Načítání
×
×
  • Vytvořit...