Přejít na obsah

Nový PC na WoT


Mixalko

Recommended Posts

Jasně. Já všechny aspekty kvalitního zdroje znám. Také je třeba si uvědomit, že nekupuju zas uplné plečky, takže například hlučnost je v tomto případě zanedbatelná protože pokud vyloženě nekupuje někdo sakra darhý zdroj se sníženou hlučností (bezventilátorový například), kde je cena několikanásobná, tak kterýkoliv jiný, který má velký ventilátor je na tom zhruba stejně. Jednou jsem měl zdroj za asi 3 500,-Kč což není ještě nic extra ale od té doby si myslím, že je to škoda vyhodit o 2000,-Kč víc za zdroj a že je lepší si raději koupit záložní UPC.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A proč třeba toto, když za 20 let co dělám počítače to nikde a nikomu nevadilo? :biggrin:

 

K odpovědím od "bobbyho_6killera" a "PictuseCZ" bych doplnil svoji: protože o tom lidé (obecně) ví totálně kulový :-D

 

Prostě o zdroje se zajímá docela málo lidí (na to, jak spousta "odborníků" řeší CPUs a GPUs) a podle toho to vypadá (příklad): "Hele, ty sis koupil 500W zdroj za 1.500,- Kč?? Ty woe, já mám ten samý za pětikilo (ten samý = tataž wattáž (to se to rýmuje :-))..."

Zkrátka lidé nejsou s to kvalitní zdroj docenit. Pasívně chlazené zdroje bych do toho (= do debatě o kvalitě zdrojů) nepletl, tam si platíš hlavně ten "pasív". Mimochodem, pasívní zdroj bych nechtěl - kvalitní zdroje osazené kvalitním ventilátorem o slušné velikosti (tzn. 120+mm, samozřejmě pouze 1 ventilátor na zdroj) jsou v podstatě neslyšitelné (já mám už docela dlouho Enermax MODU525W a jsem s ním naprosto spokojený - kvalitní, wattáž akorát, tichý - točí max. 600 otáček za minutu = v podstatě ticho), největší kravál obvykle dělá GPU.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně. Já všechny aspekty kvalitního zdroje znám. Také je třeba si uvědomit, že nekupuju zas uplné plečky, takže například hlučnost je v tomto případě zanedbatelná protože pokud vyloženě nekupuje někdo sakra darhý zdroj se sníženou hlučností (bezventilátorový například), kde je cena několikanásobná, tak kterýkoliv jiný, který má velký ventilátor je na tom zhruba stejně. Jednou jsem měl zdroj za asi 3 500,-Kč což není ještě nic extra ale od té doby si myslím, že je to škoda vyhodit o 2000,-Kč víc za zdroj a že je lepší si raději koupit záložní UPC.

 

To si těžko můžeme uvědomit, když jsi tu předtím mluvil o "zdroji za pár stovek" a o tom, že "nevíš, proč řešíme nějaké zdroje"... Pak si člověk představí něco v kategorii kolem 500 a tam se dá "šlápnout vedle" docela slušně. Hlučnost je v tomto případě myslím fakt nejmenší problém, když, jak správně píše mamlass, se o kravál stará spíš grafika, minimálně při hraní :-D Spíš ta spolehlivost a riziko, že to pak odpálí něco dalšího...

 

Stejně tak si nemyslím, že by tu kluci měli tendenci řešit "superdrahé" zdroje, ale nějaký rozumný cenový střed. Já sice nedělám počítače 20 let, ale jen něco přes deset (a to víceméně jen pro kamarády a známé), nicméně už se mi jednou dvakrát stalo, že jsem řešil, že boreček si sice navymýšlel comp za 25-30 litrů, ale na zdroji se mu nějak moc nechtělo investovat, tak tam vrznul nějakou šmucku "za pár stovek" a vzalo mu to do roka s sebou tu "supr čupr desku a procák", co si do tý svojí vymazlený sestavičky koupil...

 

Každopádně si myslím, že "nejsem tak bohatý, abych mohl kupovat levné věci", platí docela dobře i na PC zdroje.

 

UPS (to asi myslíš tou UPC, předpokládám) je sice hezká věc, ale to taky průměrný domácí Běžný Franta Uživatel nemá podle mých zkušeností moc tendenci řešit. Ti "lepší" mají aspoň zásuvku s přepěťovkou, ale běžný BFU ti to prdne do "pětipsa" z Lidlu v akci za 90 Kč co koupil, když šel posledně pro rohlíky a mlíko, do kterýho má nejlépe připojenou dalším větvením ještě půlku pokoje a už frčíme :-D :-D :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

každej člověk, kterej to myslí s hranim a i s prací na pc aspoň trochu vážně, měl by mrknout po zdroji se modulární kabeláží a cenovkou okolo 1000+..ta ušetřená 500,- (naprostej lowend) si myslim, že se bohatě vrátí na letech bezproblémovýho chodu, pořádku ve skříni a klidnýho svědomí s fakturou za elektřinu..

 

a nakonec nutno dodat, že se jedná pouze a jen o můj názor, kterej určitě nebude po chuti každýmu  :Smile_Default:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Byl to překlep, prostě záložní zdroj UPS je podle mě veledůležitý protože co dokáže dělat proud v zásuvkách, to je děs a běs a na to žádná přepěťová chrana a ani sebelepší zdroj nedokáže adekvátně reagovat. Takže abych to ujasnil. Zdroj za pár stovek je v mém pohledu zdroj asi tak za 800 - 1200,-Kč a k tomu bych pořídil ten záložní. Klidně ten nejlevnější ale musí mít baterii aby mohl eliminovat poklesy a výpadky proudu protože to je nejhorší snad věc, když vám během pár sekund několikrát za sebou vypadne proud. A Bobby, to tě nenapadlo, že když mu odešlo všechno, tak že to nemuselo být tím zdrojem ale spíš nějakým bordelem v síti 220V? Taková bouřka dokáže v podání našich slavných ergéváků zlikvidovat skoro všechno co máte v baráku na elektřinu. Proto tak upřednostňuju ten záložní zdroj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, UPS je jistě dobrá věc, přesto i zdroj jako takový má smysl v rozumné míře "řešit", ty komponenty by prostě měly být určitým způsobem "vyvážené" a zrovna u zdroje, když se podělá, tak je nezřídka docela "solidní šance", že ti odpálí i něco dalšího... Když ti odejde třeba RAMka nebo disk, tak ti dost těžko sesmaží půlku ostatních komponent... Ani UPS ti nevyřeší všechno - ta ti akorát dokáže zajistit, že ti do zdroje poteče stabilní přísun proudu. Ale co s tím ten "další článek v řetězci" provede, to už je další věc. Může ti klidně shořet zdroj i za UPSkou, stejně tak můžeš bez UPSky v pohodě fungovat xx let a jen si klepat na čelo, proč ti troubové kolem tebe ještě utrácejí za další krámy ;-)

 

Samozřejmě je to celé i dost o štěstí, někdo může s "noname" šmuckou za čtyři stovky jet dva tři roky, jinému se i dražší zdroj může odporoučet do křemíkového nebe a ještě vzít něco s sebou.

 

Co se týče Bobbyho příhody (respektive příhody jeho kamaráda) - samozřejmě, že to nemusel způsobit jen chudák zdroj, ale klidně mohl, když se "zadaří" tak takovou paseku zvládne naprosto bez potíží.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dějí se věci minimálně neodhadnutelné a zažil jsem i uplně nepochopitelné. Kdysi dávno jsme s kámošem v Brně měnili jeden HDD zad ruhým a žádný nevydržel déle než formát a instalaci systému. Naštěstí měl ten kámoš kámoše ve 100Mega a tak mu to furt měnil jako záruční závadu. Když se odporoučel pátý disk, tak jsme přišli na to, že je odkuluje CDRomka !!!  :teehee: Takže je jisté, že ani ten nejnejnejlepší výběr komponent nám nic nezaručí. :confused:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, viz ostatně moje paralela s auty výše - i v tom "bezpečném" se můžeš zabít, ale ta pravděpodobnost přežití bez fatálních následků tam přece jen asi bude trošku lepší ;-)

 

Když už jsme tedy u těch "veselých historek z natáčení", tak dám taky do placu jednu (a sorry za OT, snad to nebude tolik vadit...)

 

Věc, kterou dodnes moc nechápu, že jsme jednou s kamarádem hráli hry po seriovém kabelu (mladší ročníky už možná ani netuší, jak se to takhle hrálo :-D). Hráli jsme, hráli, dva dny  byly počítače zapojené stejně, najednou to přestalo fungovat, tak jsme restartovali, kabel odpojili a zase zapojili, furt nic, až jsem už tak ze zoufalství řekl "hele je to sice totální blbost, protože ten kabel je z obou stran stejnej, ale zkusíme ho otočit"... A ono to najednou zafungovalo :-D Pak jsme ho další den zkusili otočit zpátky a už to šlo normálně. tuhle příhodu jsem dodneška nepobral a vždycky si na ni vzpomenu, když se líčí historky typu "jsou věci mezi nebem a IT..." :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zrovna si pro sebe sestavuji také nové PC. Co se týče zdroje, tak mám úplně jasno. Kupuji platinového Seasonica. Jeho nějakých 3,5 tisíce se v sestavě za 50 tisíc tak nějak ztratí, takže jeho volbu a výhody zde nebudu ani nijak zdůvodńovat. Zarazil mě však jeden z příspěvků výše. Sakra já si k tomu PC koupil minulý týden toho pětipsa v Lídlu :ermm:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 4 weeks later...

Nakonec proč ne. Použití mSATA SSD je zajímavé, naštěstí by ho deska měla podporovat. Rozhodně tam ale chybí ještě nějaký klasický velkoobjemový disk na data. To samotné SSD stačit nebude.

Klasický disk vezmu ze současného počítače, to stejné skříň + dvd mechaniku. Doufám tedy, že vše klapne a bude fungovat. Trošku se toho děsím, přeci jen peněz hafo a já pouze "rádoby" PC odborník...... :biggrin:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 1 month later...

mám starý PC procesor Intel core 2 duo 3,00 Ghz 4Mb ram a grafika GeForce 8600GT GV-NX86T256H 256MB. myslíte, že mi nějak pomůže když si koupím tuhle grafiku http://interlink.tsbohemia.cz/gigabyte-n630-2gi_d147549.html a nebo mě nemine nová mašina (ovšem na tu nemám)

asi hej, ale na WoT je lepšie upgradnúť procesor s čo naj výkonom na jedno jadro, ale to je zasa o iných peniazoch...

Na něco asi jo, ale třeba v konfiguracích u her je GK zdánlivě poddimenzovaná. Ono když to, co posílá GP nestačí CPU zpracovat, tak je to skoro k horšímu. Podle mě je třeba Ram na GK v závislosti na výkonu CPU. Když jsem si s lepší kartou pustil nějakou starší hru, koukal jsem, jak to najednou pěkně vypadá, ale když to stávající CPU nestíhá, tak ta hra chodila hůř než před tím nebo nakonec musely detaily jít dolů. To je ale jen můj názor a pokud si chceš udělat radost nějakou změnou a je to ekonomicky výhodné, tak proč ne :cool:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

šlaka, podle těchto stránek http://tankiste.net/tag/world-of-tanks-hw-pozadavky mám doporučenou konfiguraci a měl bych jet alespoň na střední detaily, jenže jedu tak max na minimální :Smile-playing:  a v práci to není o moc lepší a to mám stejný procesor a karta je GTS 250 512MB. Navíc porovnáním téhle (pracovní) karty s tou novou co chci bych si, ale vůbec nepomohl :wallbash:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Načítání
×
×
  • Vytvořit...