Přejít na obsah

Nový PC na WoT


Mixalko

Recommended Posts

Vothan: sestava hezka, ten tvuj postup dava smysl. jediny co mi na tom trosku vadi je zdroj a case. Uprimne totiz nechapu snahu na techto dvou komponentach setrit. Kdyz jednou zvolis dobre, tak se ti to casem vrati. Case ti v poho muze slouzit deset let, zdroj taky... das o 1500 vic a mas klid, ticho a pri dalsim upgrade v klidu vymenis jen streva a porad budes mit super zaklad, do kteryho je narves.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem se nakonec rozhodl jeste i5 prehodnotit a vypada to takto

http://www.czc.cz/99spp6vbc2hbqaqockg1stje5e/seznam

priserna skrin, obvzlast na takovou sestavu.

zbytecne prepalenej zdroj (750W´) obvzlast v kombu s tou grafarnou ktera nezere. Volil bych i premiovejsi znacku

zbytecne maly SSD, pokud ma byt jen jedno

v takovy sestave bych radsi videl 2TB disk

CPU se mi libi :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

jaky zdroj by stacil? vzhledem k pretaktovani ? skrin zustala puvodni,vymenim ale staci mi skrin okolo 1500,- ssd mi staci (jen system+hra) a 1t disk je pro mne azaz ,nejsem sberatel filmu atd. snad by mohl stacit od dannyho puvodni

Seasonic SSR-550RM 550W

 

550W staci bohate, Stejne si myslim ze taktovat zrovna tohle CPU je zbytecnost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

32bit OS se snad pořizuje pouze do starých pleček typu P4, ne ?

S 8GB RAM a 64bit OS můžeš klidně vypnout stránkovací soubor na HDD (což je stejný archaismus jako 32bit systém) a práce tak bude rychlejší. Dále máš s 8GB větší cache superfetch nebo prefetch (teď nevím která z nich to je), co ti načte po startu systému do paměti nejvíce používané soubory a tím pádem zrychlí další práci s počítačem.

A to ani nemluvím o využití 64bitových instrukcí, které samozřejmě 32bit aplikace neumí (prohlížeče, přehrávače atd... jsou běžně ke stažení v 64bit verzi = nárust výkonu).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A k čemu mi bude 64biták ? Jako jen kvůli pár výhod mám zahodit licenci a koupit novou...hm dobrá dedukce...

Ptal jsem se VVothana co má za systém, tak tu prosím tě nepiš, kam se co dávalo. Určitě kvůli tvej ukázkovej názorů bude kupovat novej systém,jen aby si ušetřil peníze...ehm

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A k čemu mi bude 64biták ? Jako jen kvůli pár výhod mám zahodit licenci a koupit novou...hm dobrá dedukce...

Ptal jsem se VVothana co má za systém, tak tu prosím tě nepiš, kam se co dávalo. Určitě kvůli tvej ukázkovej názorů bude kupovat novej systém,jen aby si ušetřil peníze...ehm

To fakt nevis k cemu 64bit OS? Predevsim kvuli vyuziti RAM, s 32bit OS vyuzijes jen 3,5GB RAM. Vic nedokaze 32bit OS adresovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To fakt nevis k cemu 64bit OS? Predevsim kvuli vyuziti RAM, s 32bit OS vyuzijes jen 3,5GB RAM. Vic nedokaze 32bit OS adresovat.

a nepovídej...hm, to jsi mi opravdu pomohl, nevím proč mi to vysvětluješ....

přečti si, proč to vzniklo.

tak znova VVothan se ptal na sestavu, jen jsem se zeptal na systém.Tak kurňa tu nedělejte chytráky k čemu je 64bit lepší než 32. Když tam bude mít 32 tak bude mít zbytečnej 8GB.

Ale jestli chcete znova můžem opět dokola......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A k čemu mi bude 64biták ? Jako jen kvůli pár výhod mám zahodit licenci a koupit novou...hm dobrá dedukce...

Ptal jsem se VVothana co má za systém, tak tu prosím tě nepiš, kam se co dávalo. Určitě kvůli tvej ukázkovej názorů bude kupovat novej systém,jen aby si ušetřil peníze...ehm

Tak teď nechápu zda plánuješ upgrade ty a nebo VVothan.

Každopádně pokud má někdo z vás OEM verzi Windows 7 (což vzhledem k ceně asi joo), pak se změnou hardware přestane fungovat. Výměnu grafiky Windows ještě zkousne, ale stačí vyměnit i základní desku a hurá pro novou 32 bitovou OEM licenci za 2400 Kč :thumbsup:. A to se vyplatí !  :wallbash:  :wallbash:  :wallbash:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a nepovídej...hm, to jsi mi opravdu pomohl, nevím proč mi to vysvětluješ....

přečti si, proč to vzniklo.

tak znova VVothan se ptal na sestavu, jen jsem se zeptal na systém.Tak kurňa tu nedělejte chytráky k čemu je 64bit lepší než 32. Když tam bude mít 32 tak bude mít zbytečnej 8GB.

Ale jestli chcete znova můžem opět dokola......

Bude to, 64 bit Win 7 Ultimate

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 1 month later...

Zdravím, konečně snad Ježíšek (manželka) nadělí nějaké komponenty na obnovu dýchavičného 6 let starého PC.

Procesor dvoujádro AMD Athlon 5000 topí jak blázen (90 C běžně) a občas vypadávají na desce nějaký USBčka smile.png Graf. kartu mám od jara už novou, páč stará odešla do křemíkového nebe.

Mám tuto GeForce GTX 750, zatím nechám  starej zdroj Foxtron 400 W, mechaniku, skříň a  i pevný disk a rád bych obnovil procesor, zakl. desku, paměti a SSD disk.

http://www.alza.cz/a...32983.htm#popis
http://www.alza.cz/i...98663.htm#popis
http://www.alza.cz/a...89539.htm#popis
http://www.alza.cz/i...60-d2122427.htm

Myslíte si že to bude spolu fungovat a že je to trochu vyvážený? OS mám Win 7 64 bit.

Jo a čím levnější tím bude manželka méně nadávat biggrin.png

Dík za jakékoliv doporučení a věcné postřehy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1/ MB - nevolil bych mATX. Nikdy nevis kdy se ti bude PCI hodit. Wifi, zvukovka, SSD.... je to jen 200,- navic.. Osobne mam radsi gygabite, ale je to vlastne fuk

2/ SSD - za me OK

3/ pameti - OK, ale za me radsi Kingston nez ADATA... Je mi ta znacka o dost sympatictejsi, cena stejna... ale na druhou stranu... je to uplne jedno

4/ OK, pokud nejsou kacky na i5

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim,měl bych dotaz,mam rozdělenej fyzickej pevnej disk na dva oddíly. Je nějakej rozdíl,kam WoT nainstaluju? Jestli na systémovej nebo ten druhej? Dík...

Je to fuk, kdosi tady na fóru psal, že má dokonce WoT na flashce (nebo externím disku), teď fakt nevím a funguje to normálně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Načítání
×
×
  • Vytvořit...