Přejít na obsah

Zajímavé čtení


Talvi

Recommended Posts

Momentálně čtu celou abecední sérii Sue Grafton: A jako alibi, B jako běs, C jako corpus delicti,.... soukoromá detektiv, 33 let, kdysi policistka, možná něco jako P. Marlowe v sukních. Velmi čtivé, doporučuji.

 

Jinak čtu téměř vše. Nejraději dobré krimi a thrillery ( McBain, Deaver, Grisham, Forsythe...), dobrodružné (W. Smith, V. Flynn, C. Clive, L. Child, S. Berry, R. Ludlum...) sci-fi (Bradbury, Lukjaněnko, M. Moudrý, V. Semerád, J. M. Troska...), fantasy/kyberpunk apod. (R. S. Green, J. W. Procházka, M. Žamboch, J. Kulhánek, M. Moudrý, š. Kopřiva..)...a samozřejmně válečné, zejména letecké...

Všechny uvedené autory mohu vřele doporučit.

 

Sice nedám dopustit na papír, nicméně poslední roky jedu na ebook. Mám HTC Desire HD a aplikaci CoolReader.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Obávám se,že elektronická podoba neexistuje.Navíc je to aktuální číslo.Pokud tedy nehodláte investovat 70Kč do jednoho článku,tak to zkuste přelousknout v nějákém obchodním řetězci,kde mají tisk volně v regálech.

A trafikanti pak nebudou mít co žrát
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Více jak 30 let chodím do naší městské knihovny a tohle asi bude první knížka, kterou nevrátím (protože už nejde sehnat).

 

Haló, haló - knižní podoba známého britského seriálu, jak se mi seriál líbil, tak toto je 1000% lepší, řežu se u toho smíchy na každé stránce.

 

Je to formou deníku hrdinného francouzského odbojáře René Artois, jeho popisy jak odolává svádění por. Grubera (s jeho tančíkem) navoněného oblíbenou vůní německých tankistů (fialky s příměsí motorové nafty), organizuje dívčí odboj, pořizuje kopie vzácných obrazů jsou prostě dokonalé.

 

Skvěle přeloženo, zejména se překladatel musel vyřádit na mluvě francouzského zamyškovaného polucisty Višně-Crabtree.

 

Nebudu to víckrát opakovat.

Doporučuji :Smile_great:

 

P.S: Kdyby tuto knížku někdo měl doma a chtěl se jí eventuálně zbavit, tak se rád ujmu. Na ceně se dohodneme.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mýtus o blitzkriegu - J. Mosier (docela dost rozporuplný, jako všechny jeho knížky-už z názvu je znát vo čem to je. vychvaluje tank B1, protože němci měli strašný problémy ho prostřelit-kvůli německejm protitankovejm dělům měli šecky fr. tanku vepředu 40mm. mm tenkrát ještě nebylo :Smile-tongue: )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle je zajímavý pohled na válku v Rusku z pohledu nikoliv ruského ale ani ne tak uplně z pohledu německého. Nutno ovšem počítat s tendenčními bláboly a pro dnešního člověka poněkud "podivným" pohledem na nacizmus a další věci.

 

http://www.databazeknih.cz/knihy/tazeni-v-rusku-1941-1945-102025

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, záujmam sa o Vojnu vo Vietname cca od 5. triedy na zš a hľadám ďalšie nejaké info o bojových taktikách NVA a Viet Congu, ich spôsobu maskovania, pohybovania v džunglí, skratka všetko. Za tú dobu som pozrel veľké možstvo dokumentov, filmov, prečítal veľa kníh, veľa som sa o tej vojne naučil a aj pochopil ju trocha psychicky (tie obrázky a videá, radšej k tomu nič) to čo žiadam som niečo našiel a naštudoval, ale väčšinou len v eng a dokumentoch je len o tom krátko popísané, ale nepoznáte niečo aj vy a aj v našom jazyku? Neviem dobre po ENG síce dokumetny a stránky o tom som preštudoval, aj cez translator, no na môj vkus je to málo, venujem sa tomu dlho a chcem to aj poriadne preštudovať a hlavne ich spôsoby.

Hľadám niečo podobné ako toto http://en.wikipedia.org/wiki/Viet_Cong_ ... le_tactics, ale v našich jazykoch - knihy, dokumenty hoci čo, určite som všetky nepreštudoval.

 

Vďaka vopred

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kanare, jdi se zahrabat.... Ty prostě máš neodolatelný nutkání do všeho kecat. Bohužel dost často blbě. Jestli máš spoustu času, jako že nemusíš makat jako většina ostatních, tak Ti to přeju ale neotravuj svou nudou ostatní lidi. Ty jsi zřejmě přečetl většinu knih co kdy byla napsaná a jsi fundovaný literární kritik, že.

Toto byla má poslední reakce na Tvé egoistické příspěvky... alespoň doufám, že si nějaký Tvůj geniální text čirou náhodou nepřečtu po několika dvanáctkách....

už se nedivím, že Ti přibývají mínusy... nebýt Tebe, je tu spousta témat o polovinu kratších a přehlednějších (předpokládám, že toto je pro Tebe nahrávka na smeč...užij si ji... sbohem)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Omlouvám se všem, že jsem tu knihu četl. Bohužel se to zapomenout nedá a v dobách mého dětství a mládí nebylo tolik možností jako dnes a tak byla četba velice oblíbeným koníčkem. U mě teda určitě ano. Doma jsme měli velkou knihovnu asi tak 2 x 3 metry a tu jsem přečetl skoro celou. Moje vlastní knihovna byla menší, asi jenom 2 x 2 metry ale tu jsem přečetl celou protože se zaplňovala postupně. Lidovou knihovnu jsem navštěvoval bohužel také a docela často. Minimálně 1x za 14 dní. Dnes už čtu knihy málo protože jsou drahé a také díky mé indispozici jsem u čtení skoro ihned usínal. Bohužel jsem opravdu přečetl těch knížek stovky. Omlouvám se hluboce za tento můj prohřešek a stydím se za to........ :Smile-hiding:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já teď poslouchám do sluchátek knihu Rudá bouře od Toma Clancyho..Je to o tom,jak Rusáci rozpoutají lll.sv. válku.

 

Mám vydání z roku 88, bichle jak cihla do šenku, ale dodnes se k ní rád vracím, kdysi jsem to dostal od dědy a čtyři dny jsem nespal, dokud jsem to nedočetl :))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

..poznámka ke Kanárovi - z mého pohledu se zdá, že je hloupost kamenovat ho za to, že si leccos přečetl, nezdá se vám..? co nás obohatí víc, než kvalitní kniha? já sám bych se tu také mohl vyjádřit k leckterému výše uvedenému titulu (udělal jsem to jen u Red Storm, protože je to moje srdcovka). to, že komentuje kdeco, mi také nevadí. z mého pohledu patří prostě k wot koloritu :) takže mne nepověste na hřebík, když se ho zastanu :Smile_great:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máš pravdu, že můj příspěvek mohl vyznít tak jak píšeš. Nicméně to nebylo záměrem. Já sám čtu knihy snad od té doby, co jsem se naučil číst (jako malý kluk jsem vždy pod stromečkem hledal ty "placaté" dárky :Smile_blinky: ). V současné době čtu cca 3 h denně (cesta do/z práce, jindy většinou není čas, jen v "knihovně") a nedovedu si představit, co bych bez knížek dělal (mám jen dvě totální závislosti: knihy a cigarety). Také jsem přečetl stovky knih...

Je možné, že jsem se nechal nakazit jakousi všeobecnou nevolí vůči Kanárovi, asi proto,že mnoho jeho příspěvků mi připomíná jednoho člověka, kterého jsem znával (všude byl, všechno znal. vše uměl nejlépe, atp. a ještě ke všemu to byl můj šéf - jediný, kterého jsem kdy odkázal do patřičných míst a svelkou chutí :Smile_Default: ) .

Asi je moje chyba, že se nechávám Kanárovými příspěvky vyhecovat.............takže se budu snažit mít větší nadhled.

Všichni, komu se mé reakce na Kanárovy příspěvky nelíbí, přijměte prosím mou upřímnou omluvu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi jsem to jenom já ale děkuju. Ber mě prosím tak, že se tu bavím asi jako v hospodě u piva. Já do hospody nemůžu páč by mě tam ten kouř zabil a tak si kecám tady. Všechno to jsou jenom mé názory a mé zkušenosti a to přece není žádný recept na to, že by to muselo být na 100% to jediné a správné. Ale obhajovat si to přece musím, ne? K čemu by mi byl názor, kterému sám nevěřím?.... :Smile_blinky:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes už čtu knihy málo protože jsou drahé a také díky mé indispozici jsem u čtení skoro ihned usínal. :Smile-hiding:

Hele kanáre,zkus ty audioknihy.Já Jsem od mala velice hodně četl,ale teď,kdykoliv začnu něco číst,tak usínám.A u audioknih tenhle problém neřeším.Můžu to poslouchat v práci,-když nemusím přemýšlet ,ve vaně ,prostě všude.Poslouchám to z mobilu,takže to mám pořád u sebe.Akorát někdy ,když se směju nahlas a nikde nikdo,tak to působí zvláštně.Naposledy asi před měsícem při poslechu Dobrého vojáka švejka.To nejde poslouchat a nesmát se.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Načítání
×
×
  • Vytvořit...