Přejít na obsah

Zajímavé čtení


Talvi

Recommended Posts

vyhlidku na vecnost sem docetl vcera :) Velky leopard rulez :)

"On se mi pořád dívá do očí. jak to sakra dělá "

"Když už jsme u toho, neudělal bys jednu objednávku pro mě " a Devlis se u toho podíval vzhůru. "A jak to mám asi udělat když je Vševědoucí"...

"On totiž strasně rád podvádí.Myslíš že by ses vůbec dostal sem a natož až do sálu Chrámu Bolesti ?"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ako posledne som od Zambocha cital Predatorov. Poznam ho osobne, takze to mam aj s venovanim ;) Dobry namet, trosku osuchany, ale fajn spracovany.

Inak som sa vratil ku Kingovi a jeho Svedectvu (The Stand - podla mna najlepsia kniha ktoru napisal a moc ludi ju ani nepozna), a ked pridu dlhe zimne veceri vratim sa k tomu jeho opileckemu extempore co sa ze Temna Veza vola ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera veče, když si ší lehnout, jsem si ve knihovně všiml jedné mé z nejoblíběnjích knížek, na kterou já blb zde zapomněl. Nebeští jezdci/Filip Jánský. Klasika. kdo nečetl, ten nežije. Knížka 100x lepší než film, a i ten je vynikající.

Příběh palubního střelce na Wellingtonech, později Liberátorech. napsal to chlap (vlastním jménem Richard Husman), který na nich opravdu létal, takže věděl o čem píše. Napsal to dokonale.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tu hlavu moc nemusím. Zkoušel jsem to kdysi, ale chtěl jsem číst válečnou knížku a tak mi to moc nesedlo. A film už vůbec ne. Absurdita války je mi známa a chci se bavit :). Tu cizineckou legii ještě jednou zdůrazňuji. Je to opravdu bájo lájo. Kor popis války ve Vietnamu s bejvalejma esesákama a jejich metodama zub za zub na komančský metody.

Potom si rozhodně přečti Jak jsem vyhrál válku, to sice není klasicky válečná knížka, ta válka je spíše jako kulisa, ale bavit se budeš báječně.

Poručík Goodbody, číslo 131313 :Smile_veryhappy:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo :) me to nakonec bavilo, s tim ze druha pulka je lepsi..zacatek je trochu chaos..

Souhlas. Ze začátku se člověk trochu ztrácí ale po flashbacku od převozníka je to masakr a pak bez komplikací v hlavě docvakne ten chaotickej začátek a uplně to převrátí myšlení. Nicméně ale od prvních indicíí ohledně jsmen stýčků a emblémech na zorničkách jsem měl už jasno kdo je protivníkem :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sice to absolutne nesuvisi s tankami, vojnami a podobnym zanrom, ale ak si chcete precitat naozaj dobru knihu tak skuste: Umberto Eco - Foucaultovo Kyvadlo (napisal aj Meno Ruze, to budete urcite poznat)

Četl jsem obojí a byl to zážitek. Mimochodem na konci týdne si jedu koupit Na východ od Ráje od Steinbecka ( musím si trochu odpočinout od toho Göringova životopisu )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud se nebudeme bavit o knížkách, které nejsou z oboru millitary nebo nějaké memoáry vojáků či vojevůdců, tak potom mohu napsat mraky knížek, které mne dostaly.

Umberto Eco patří k mým oblíbeným spisovatelům, minulý týden jsem dočetl jeho poslední román - Pražský hřbitov, zatím nevím, nějak jsem to "nerozdejchal". Hodně zlá, negativní knížka, neskutečně hnusný hlavní hrdina, za čas si to dám znovu. Jsem knihomol, přečetl jsem tisíce knížek (tak 2-3 týdně).

G.G. Márquez, B. Hrabal, O. Pavel, E. Eco, W. Shakespeare - autoři mnou milovaní. Ale třeba s chutí jsem si přečetl dceřiny všechny H. Pottery.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar, tak sehnat Cestu krve od Kulhánka bude velkej problém :Smile_amazed: Kulhánek prohlásil, že se mu to nepovedlo a nedovolil dotisk. V bazaru dva díly nabízí za 8 000 Kč OMG :Smile-izmena:

V knihovně to taky nemají, nevíte někdo kde by se to dalo sehnat, možná to je někde na webu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Načítání
×
×
  • Vytvořit...