Přejít na obsah

Nový PC na WoT


Mixalko

Recommended Posts

http://pctuning.tyden.cz/hardware/graficke-karty/31016-msi-geforce-gtx-970-gaming-a-novy-twin-frozr-5-v-testu?start=19

 

Je tam tabulka. Při maximalním přetaktování (poslední řádek) brala sestava 351W cca. Jenže jejich sestava má přetaktovanou extrémní i7 na 4.3 Ghz, která bude žrát i o 50W víc než přetaktovaná i5. (je to hrubý odhad). Takže spotřeba by mohla být mnohem menší než je těch 350W i po přetaktování GPU i CPU. 

K těm zdrojům. U SS jsou kvalitní už i základní zdroje s cenou kolem 12 stovek. Takže podle mého ani špatné zdroje nemají. Dobré jsou v tom, že používají kvalitní japonské kondenzátory (celkově kvalitní součástky), jsou tiché i v zátěži atd, atd... stačí si najít nějaké recenze.   

Seasonic mam taky v kompu, nicmene, to ze pouzivaj kvalitni japonske soucastky je minimalne u zdroju pod 3K zel bohu minulost. Kdyz si dast tu praci a proklikas to tak zjistis ze je to klasicka cina jako u vsech ostatnich. Takze Seasonic klidne, ale chlubit si ze tam mas kvalitnejsi kondiky uz nemuzes :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Seasonic mam taky v kompu, nicmene, to ze pouzivaj kvalitni japonske soucastky je minimalne u zdroju pod 3K zel bohu minulost. Kdyz si dast tu praci a proklikas to tak zjistis ze je to klasicka cina jako u vsech ostatnich. Takze Seasonic klidne, ale chlubit si ze tam mas kvalitnejsi kondiky uz nemuzes :(

http://www.cnews.cz/recenze/test-zdroju-cast-1-enermax-triathlor-eco-350-w-seasonic-g-360/strana/0/2

 

Všechny elektrolytické kondenzátory na sekundární části jsou kombinace kvalitních japonských značek Nippon Chemi-Con (řada KY) a Rubycon. Celkově je tedy vidět, že si Seasonic dal na kvalitě záležet.

Jedná se o nejnižší model z této série gold zdrojů za nějakých 1600Kč.

To jsem proletěl jen tak letem světem. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Danny kdyz te tu vidim,jakej je mezi nima rozdil ASUS STRIX-GTX970-DC2OC-4GD5

EVGA GeForce GTX 970 ACX 4GB

 

Ta EVGA má znatelně horší chladič. Je hlučnější jak ve 2D, tak i ve 3D. Asus Strix umí to, že jede ve 2D pasivně (netočí se větráky) až do té doby, než se grafika zahřeje na nějakých 67°C, pak se větráky roztočí i když na velmi nízké otáčky. Navíc Evga není od výrobce nijak přetaktovaná. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

super,ja jen ze mi na mailu pristal nazor ,proc vyhazovat vic za stejnou grafiku,tak jsem chtel vedet ,jakej je vlastne rozdil,ten zdroj bude lepsi ? nez ten puvodni ? bronze ws gold ? jinak nakonec jsem se rozhodl s tou zakladni deskou pouzit bud tuto

MSI Z97 GAMING 7 - Intel Z97  nebo verzi gamig 5
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

super,ja jen ze mi na mailu pristal nazor ,proc vyhazovat vic za stejnou grafiku,tak jsem chtel vedet ,jakej je vlastne rozdil,ten zdroj bude lepsi ? nez ten puvodni ? bronze ws gold ? jinak nakonec jsem se rozhodl s tou zakladni deskou pouzit bud tuto

MSI Z97 GAMING 7 - Intel Z97  nebo verzi gamig 5

 

Obě jsou až moc velký luxus. Raději ušetřit na zákl. desce než např. na zdroji. ;) Když s tím, ale nedáš pokoj tak maximálně gaming 5, vyšší modely už nemají absolutně žádný význam, ledaže by si chtěl jen tak vyhazovat peníze za něco co nikdy nevyužiješ. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

http://www.cnews.cz/recenze/test-zdroju-cast-1-enermax-triathlor-eco-350-w-seasonic-g-360/strana/0/2

 

Všechny elektrolytické kondenzátory na sekundární části jsou kombinace kvalitních japonských značek Nippon Chemi-Con (řada KY) a Rubycon. Celkově je tedy vidět, že si Seasonic dal na kvalitě záležet.

Jedná se o nejnižší model s této série gold zdrojů za nějakých 1600Kč.

To jsem proletěl jen tak letem světem. 

tak tos mi udelal radost.. Ja tohle resil pred cca 2-3 lety a vevnitr to byla sama china.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takze komplet finale

ASUS STRIX-GTX970-DC2OC-4GD5
Crucial Ballistix Sport 8GB (2x4GB) DDR3 1600 CL9
Seagate Barracuda 7200.14 - 1TB
Intel SSD 520 (9.5mm) - 120GB, OEM
GELID Solution Tranquillo - revize 2
ASUS DRW-24F1ST, černá Bulk
Microsoft Windows 8.1 CZ 32/64bit
Intel Core i5-4690K
Zalman Z9 Plus, černá
Seasonic SSR-550RM 550W
MSI Z97 GAMING 5 - Intel Z97

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takze komplet finale

ASUS STRIX-GTX970-DC2OC-4GD5

Crucial Ballistix Sport 8GB (2x4GB) DDR3 1600 CL9

Seagate Barracuda 7200.14 - 1TB

Intel SSD 520 (9.5mm) - 120GB, OEM

GELID Solution Tranquillo - revize 2

ASUS DRW-24F1ST, černá Bulk

Microsoft Windows 8.1 CZ 32/64bit

Intel Core i5-4690K

Zalman Z9 Plus, černá

Seasonic SSR-550RM 550W

MSI Z97 GAMING 5 - Intel Z97

Tak jsme se dohrabali nějakého konce. Tak ti přeji, aby PC dobře sloužilo ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vážení,

 

Tak i já jsem se po 5 letech hraní WOT rozhoupal k výměně stařičkého PC. Vzhledem k tomu, že nároky patch od patche pomalu stoupají a stávající PC stárne,  musím přistoupit k celkovému upgradu své sestavy. Bohužel jsou v naší rodině i jiné priority, než má hrací skříňka a peníze je potřeba rozložit do několika oblastí J. Proto mám poměrně omezené zdroje do této investice ale přesto se chci s vámi poradit. Navíc mám podezření, že na starém PC odchází zdroj nebo deska. Zamrzání, samovolné vypínání, nelze opětovně spustit, reset biosu do továrního nastavení,…

 

Jen pro Info, na čem hraji doteď ( PC z roku 2006), nízké detaily, FPS cca 20-40.

> 1x Gigabyte MA78GM-S2H 780G AM2+, DDR2, SATA2, VGA(HDMI+DVI), GLAN,
> 1x ATI HD 7750 1 HB Gigabyte
> 1x AMD ATHLON 64 X2 5600+ BOX socket AM2
> 1x CHLADIČ CPU AMD Arctic-Cooling ALPINE 64 (soc. 754,939,AM2)
> 4x DIMM DDR2 1024MB 800MHZ BAR TRANSCEND
> 1x WD CAVIAR BLACK WD5001AALS 500GB SATAII/300 32MB 7200
> 1x CA CASE BARBONE BLACK LCD 5445 SYSTEM-BEZ ZDROJE
> 1x Fortron ZDROJ FSP400-PNF 12FAN 400W ATX
> 1x MS Windows Vista Home Basic (D-OEM)
> 1x CARD READER i-TEC USB 2.0 All-in-One, USB, interní, Black
> 1x DVD RW LG Black GH22NP20 ?R/?RW/RAM/DL/Secure Disc,bulk,PATA

 

U nového PC jsem se zaměřil na rozumný výkon za nízké náklady. Grafiku zatím použiji stávající ATI HD 7750 ( má zatím 2 roky), Win  není součástí dodávky. V budoucnu bych nahradil grafiku i  procesor za nějakou I5 ( výhledově za 2 roky), dle finančních možností.

 

Nový PC:

Intel Pentium G3258

GIGABYTE B85M-D3H

Operační paměť Kingston 8GB KIT DDR3 1600MHz

Pevný disk Western Digital Blue 1000GB 64MB

DVD vypalovačka LG GH24NS černá

Počítačový zdroj EVOLVEO Pulse 450W černý

Počítačová skříň EVOLVEO F2

Čtečka karet AXAGO CRI

Cena: cca 8 500,- Kč ( komponenty si složím sám)

K procesoru např. tady: http://www.cnews.cz/recenze/intel-pentium-g3258-jak-se-taktuje-odemceny-vyrocni-haswell-za-1600-kc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vážení,

 

Tak i já jsem se po 5 letech hraní WOT rozhoupal k výměně stařičkého PC. Vzhledem k tomu, že nároky patch od patche pomalu stoupají a stávající PC stárne,  musím přistoupit k celkovému upgradu své sestavy. Bohužel jsou v naší rodině i jiné priority, než má hrací skříňka a peníze je potřeba rozložit do několika oblastí J. Proto mám poměrně omezené zdroje do této investice ale přesto se chci s vámi poradit. Navíc mám podezření, že na starém PC odchází zdroj nebo deska. Zamrzání, samovolné vypínání, nelze opětovně spustit, reset biosu do továrního nastavení,…

 

Jen pro Info, na čem hraji doteď ( PC z roku 2006), nízké detaily, FPS cca 20-40.

> 1x Gigabyte MA78GM-S2H 780G AM2+, DDR2, SATA2, VGA(HDMI+DVI), GLAN,

> 1x ATI HD 7750 1 HB Gigabyte

> 1x AMD ATHLON 64 X2 5600+ BOX socket AM2

> 1x CHLADIČ CPU AMD Arctic-Cooling ALPINE 64 (soc. 754,939,AM2)

> 4x DIMM DDR2 1024MB 800MHZ BAR TRANSCEND

> 1x WD CAVIAR BLACK WD5001AALS 500GB SATAII/300 32MB 7200

> 1x CA CASE BARBONE BLACK LCD 5445 SYSTEM-BEZ ZDROJE

> 1x Fortron ZDROJ FSP400-PNF 12FAN 400W ATX

> 1x MS Windows Vista Home Basic (D-OEM)

> 1x CARD READER i-TEC USB 2.0 All-in-One, USB, interní, Black

> 1x DVD RW LG Black GH22NP20 ?R/?RW/RAM/DL/Secure Disc,bulk,PATA

 

U nového PC jsem se zaměřil na rozumný výkon za nízké náklady. Grafiku zatím použiji stávající ATI HD 7750 ( má zatím 2 roky), Win  není součástí dodávky. V budoucnu bych nahradil grafiku i  procesor za nějakou I5 ( výhledově za 2 roky), dle finančních možností.

 

Nový PC:

Intel Pentium G3258

GIGABYTE B85M-D3H

Operační paměť Kingston 8GB KIT DDR3 1600MHz

Pevný disk Western Digital Blue 1000GB 64MB

DVD vypalovačka LG GH24NS černá

Počítačový zdroj EVOLVEO Pulse 450W černý

Počítačová skříň EVOLVEO F2

Čtečka karet AXAGO CRI

Cena: cca 8 500,- Kč ( komponenty si složím sám)

K procesoru např. tady: http://www.cnews.cz/recenze/intel-pentium-g3258-jak-se-taktuje-odemceny-vyrocni-haswell-za-1600-kc

 

Včera jsem zachytil info o tom, že ASUS povolil taktování skoro na všech deskách. Takžy bych pro jistotu Gigabyte nahradil

ASUS B85M-G.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Načítání
×
×
  • Vytvořit...