Jump to content

Unmark

Members
 • Posts

  45
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Everything posted by Unmark

 1. Redaktor New York Times se zeptal indiánskeho náčelníka Dva tesáky: -"Je Vám přes 90 let, celou tu dobu pozorujete bělochy - jakých úspěchů dosáhli a jaké škody napáchali? Když to vše zvážíte, kde podle vás běloši udělali chybu?" -"Když bílí muži přijít, Indiáni být vládci země. Žádná daně, žádná dluhy. Bizonů hodně, bobrů hodně, voda čistá... Ženy udělat všechna práce. Šaman léčit zadarmo. Indiáni muži celý den lovit a ryby chytat. Večer zazpívat, zatančit, zakouřit si, pak celou noc šukat." Potom se náčelník trpce pousmál. -"Bílý muž dost kretén, když myslet, že taková systém se dát vylepšit..."
 2. Madarština: * penzista - uštvánléty * funkcionář - kuleváloš * hřbitov - tuhoškempink * včela - seremed * vosa - neseremed * čmelák - neseremedturbo * uklízečka - hádrošmátra * kamzík - terénkoza Polština: * rychlík - šalena mašina * prezervativ - galoša na kamoša * homosexuál - labužnik perdelovy * kamzík - koza turystycna * ježek - kaktus pochodowy Japonština: * prodavačka - šidilidi * atomová puma - samajama domyfuc * potápěč - cumizgumi * manželka - akaši takaši mojaši * ředitel - nemako * náměstek - jakomako * skretářka - omako * vrátný, hlídac - cumako * mistr - mako * dělník - makojakopako Slovenština: * veverka - drevokocúr * Limonádový Joe - Malinový Dežo Vietnamština: * mám tě rád - jemnemneho mni * mám tě ráda - jemnemne jimni Italština: * miluj mě - oprima primo tuto, vydrima festo * potrat - adio embryo Finština: * impotent - Naomak mekki Španelština: * policajt - Don debilo * tajný - Don debilo inkognito * pomocník - Don debilo inkognito amatero
 3. První školní den na americké střední škole představuje učitelka nového žáka. Jmenuje se Sakiro Suzuki a je z Japonska. Hodina začíná a učitelka se ptá: „Uvidíme, kdo ovládá kulturní historii Ameriky. Kdo řekl: ,Dejte mi svobodu, nebo mě zabte'?” Ve třídě je hrobové ticho, jen Suzuki zvedne ruku: „Patrick Henry ve Filadelfii, 1775.“ „Výborně, Suzuki, a kdo řekl: ,Stát je národ a národ nesmí zhynout'?” Suzuki se postaví: „Abraham Lincoln ve Washingtonu, 1863.“ Učitelka se podívá na žáky a říká: „Stydím se za vás. Suzuki je Japonec a zná americkou historii lépe než vy!“ Zezadu se ozve tichý hlas: „Polib mi *****, ********* Japončíku!“ „Kdo to řekl?“ zvolá učitelka. Suzuki zvedne ruku a bez vyzvání odpoví: „Generál McArthur na Guadalcanalu, 1942, a Lee Laccocca při valné hromadě firmy Chrysler, 1982.“ Ve třídě je ticho, jen zezadu se ozve: „Je mi z toho na blití!“ Učitelka křičí: „Kdo to byl?“ Suzuki okamžitě odpovídá: „George Bush senior japonskému premiérovi Tanakovi při obědě v Tokiu, 1991.“ Jeden ze studentů se postaví a otráveně řekne: „Vuhul mi!“ Učitelka hystericky: „A dost! Kdo to byl teď?“ Suzuki bez mrknutí oka: „Bill Clinton Monice Lewinské ve Washingtonu v Oválné pracovně Bílého domu, 1997.“ Další ze studentů se postaví a zařve: „Suzuki je hromada sraček!“ A Suzuki opět klidně: „Valentino Rossi při Velké ceně motocyklů v Brazílii, 2002.“ Třída zcela propadne hysterii, učitelka upadá do bezvědomí, dveře se otevřou a vejde ředitel: „*****, takový bordel jsem ještě neviděl!“ Suzuki: „Jan Fischer při přebírání vlády České republiky, duben 2009.“
 4. Unmark

  Který model?

  Tipuji, že to bude asi něco s věží. První verze měly jiné zavěšení dýmových granátů na věží. Ale nevím to jistě, takže to ve skutečnosti bude úplně jinak.
 5. A tady se to rozjelo. Aspoň někdo hledá v minulosti lék na vyšetření všech dnešních problému světa. Jinak pokud mám doporučit něco já, tak zásadně nesmím opomenout druhý muž třetí říše. Je to životopis Heinricha Himmlera, jeho vzestup a nástup k moci a jeho poslední dny.
 6. Tak problémy přišly už na podzim, protože začalo pršet, z cest se udělalo bláto, a postup se významně zastavil. Když začaly první zimní mrazy, tak to Němci uvítali, protože zem tvrdla a dalo se zase po ní jet těžkou techniku. Ale jak napadl sníh, tak se postup zastavil z dosti známých důvodů.
 7. Spíše (ne)dobytí Anglie a Strategické chyby na východě jako byl Stalingrad a Kursk. Průmysl USA byl sice fajn, ale k čemu by jim byl, pokud by musely bojovat sami ve válce?
 8. Není nad dobrou konspiračku! Člověk se hnedka pobaví a zapomene na každodenní stres ze života!
 9. Ale chystal se na válku. Stali si nechat přeložit Mein Kampf do ruštiny a celé hodiny proseděl u něho a podtrhával si v něm významné části. Zvlášť se mu líbila část, ve které Hitler nabádá k dobytí Východní Evropy pro německé usedlíky. Takže Stalin moc dobře věděl, že přáteličkování s Němci nemůže dopadnou jinak než válkou. Dokonce jsem slyšel, že prý prohlásil, že rudá armáda bude připravena na válku v roce 1943. Popravdě to datum by odpovídalo roku, kdy rudá armáda začala vítězit. Dunkerque byl prohrou hlavně kvůli přecenění Luftwaffe a zastavení tankových vojsk. Je pravda, že Hitler chtěl germánskou Evropu, dokonce počítal s Velkou Británií jako s rovnocenným partnerem( kdo by taky ne?). Tou pevností Evropu, myslíš rekreační zařízení na Rakouskou- Německých hranicích? Tou slavnou pevností, ze které měly vyjít několika milionovou armádu Hitlerovi věrných bojovníků vyzbrojenou zázračnými zbraněmi Wunderwaffen?
 10. Bude autor dělat celou chronologii války, nebo se na to, po lidově, vymastí?
 11. Karélie, Komarin, to máš jedno. Tak nějak jsem to předpokládal, že se tam bude nacházet, když tam míří kanony. A arty si poradila! Akorát ne ta vaše...
 12. Východní frontu otevřít museli, protože se Sovětský svaz chystal na válku a mohutně mobilizoval. Kdyby neotevřeli východní frontu ve 1941, tak měli štěstí, že zastihli sověty nepřipravené na válku. Kdyby kašlali na Británii, tak by mezitím Britové postavili armádu a mohli napadnout Francii. A kdyby byla Británie dobyta, tak by nikdy nemohla být uskutečněna operace Overload, protože by nebylo odkud ji uskutečnit.
 13. Karélie, takže ve křoví na druhé straně řeky. A nebo skryta ve křoví před základnou a ze zadu kryta týmem.
 14. Rok zvratů, který psal historii. Německo ukázalo světu, kdo je je hlavním světovým tahounem a kdo bude určovat světové dění. Naštěstí si Národní socialisté ukousli příliš velké sousto, ale v tomto roce se to ještě nevědělo...
 15. Nechte ruského medvěda spát. Nechte ho být. Z tohoto se člověku zamrazí i v zádech...
 16. Takhle to bude vypadat po zavedení fyziky.
 17. Unmark

  Rok 1939

  Dovolím si přidat jedno datum: 14. října: kapitánporučík Prien pronikl 14. října 1939 s ponorkou U-47 do složitě jištěného kotviště britské flotily ve Scapa Flow a potopil bitevní loď HMS Royal Ark. Ps: Když jsem neměl, co dělat, tak jsem podobné kousky prováděl v Silent Hunter V:)
 18. Dotaz: To jste si zjišťoval sám, nebo jste našel chronologii války?
 19. Unmark

  Zajímavé čtení

  Neměl by někdo odkaz na elektronickou podobu?
 20. Unmark

  Kanárovo

  Pěkné výtvory! Mám kamaráda, který se modelářství věnuje celkem často a tuhle mi ukazoval knihu modelování terénu. Mě to sice nenadchlo, ale vás pane kanáre, by třeba mohlo.
×
×
 • Create New...