Jump to content

WOWs - Rychlý start: Ovládání


kvetule

Recommended Posts

Ovládání lodi

Válečné lodě jsou obří plavidla s obrovskou silou a setrvačností – změnit rychlost nebo zatočit může pár vteřin trvat! Klíčem k manévrování je plánovat pohyb dopředu a přizpůsobit tomu i rychlost.

Ve výchozím nastavení se loď ovládá pomocí WASD. Klávesy W a S upravují rychlost, která se zobrazuje vlevo na spodní straně obrazovky.

1_-_throttle_position.pngOd možnosti zastavit (žádná rychlost) stisknutím klávesy W zvyšujete rychlost na 1/4 rychlosti1/2 rychlosti3/4 rychlosti plnou rychlost. Stisknutím klávesy S postupně zpomalujete až na zastavit; dalším stisknutím klávesy S zařadíte zpětný chod. Jakmile je rychlost nastavena, vaše loď se automaticky pohybuje dopředu nebo dozadu. 

 

 

 

 

 

 

 

2_-_rudder_position.pngZatáčet můžete manuálně stiskem a přidržením kláves A a D. Pomocí kláves Q a E můžete také automaticky zatočit při předem zařazené rychlosti od 1/2 maximální otáčecí rychlosti až po maximální otáčecí rychlost.

Pamatujte, že cesta k vítězství vede přes plánování dopředu. Není dobré si uprostřed bitvy uvědomit, že se řítíte přímo na ostrov a na otočku je již pozdě.

Taktická mapa

Taktická mapa přináší přehled terénu, pozice spojeneckých lodí, nepřátel a cílů, ale také pomáhá s ovládáním lodi, zatímco se zabýváte něčím důležitějším, třeba zaměřováním děl.

Na taktické mapě také můžete nechat ovládat loď autopilotem. Hráčům strategií v reálném čase budou tento režim povědomý.

3_-_tactical_map.png Stisknutím kláves M vyvoláte taktickou mapu. Levým kliknutím na jakýkoli bod na mapě vyšlete loď automaticky tímto směrem. Pokud chcete těchto bodů (tzv. waypointů) stanovit postupně víc, stiskněteShift + levé kliknutí. Nastavit si můžete až 5 waypointů . Pozici můžete upravit také kliknutím na bod na mapě a jeho přetažením na nové místo.

Stejně jako u ručního ovládání rychlost v režimu autopilota nastavujete pomocí kláves W a S. Jakmile upravíte směr ručně (A a D nebo Q a E), autopilot se vypne.

Ovládání pohledu

Rozhlížení kolem lodi je stejně jednoduché jako pohyb myší. Stisknutím klávesy Shift přepínáte mezi dalekohledem a pohledem třetí osoby.

4_-_binos_640x.pngPohled přibližujete a oddalujete kolečkem myši. Pokud se potřebujete rychle vrátit na loď, stiskněte mezerník.

Nezapomínejte, že bojujete na dálku – střelám může cesta k cíli chvíli trvat. Pohyb cíle tedy musíte předvídat a podle toho střílet.

Střelba z hlavních děl

Děla válečných lodí představují značnou sílu, ale také nějakou dobu trvá, než se dostanou do vhodné pozice k výstřelu. Směr míření hlavních děl upravujete myší. Jakmile mířidla na obrazovce zezelenají, děla jsou zaměřena a připravena střílet.

5_-_aiming_loading_status.png Pokud jsou mířidla oranžová, znamená to, že se dělové věže stále přesunují a musíte počkat, až se děla dostanou do vhodné pozice.

Pozorně sledujte také kompas v levém spodním rohu obrazovky – tečkovaná čára ukazuje, kam směřujete. Každé dělo je zobrazeno na ikoně lodi v rámci kompasu a má svou odpovídající tečku.

6_-_ship_doll.png Jakmile pozice odpovídá tečkované čáře, tečka zezelená. Nezapomínejte, že v závislosti na směru plavby nemusíte mít možnost vystřelit ze všech děl.

 

Z hlavních děl vypálíte stisknutím levého tlačítka myši. Pomocí klikání, podržení nebo dvojitého stisknutí levého tlačítka myši můžete experimentovat s různými palebnými sériemi. Jedno kliknutí znamená výstřel jedné hlavní věže. Pokud tlačítko podržíte, vystřelíte postupně ze všech děl zaměřených na cíl. Pokud chcete využít maximální palebnou sílu a vypálit ze všech zaměřených děl najednou, dvakrát klikněte levým tlačítkem myši.

 

 

 

9_-_action_bar.png Všechny válečné lodě si mohou pomocí kláves 1 a 2 vybrat mezi dvěma druhy munice: Explozivní (HE) a Průbojnou (AP). Explozivní munice při kontaktu vybuchuje a může nepřátelskou loď zapálit. Průbojná požár nezpůsobuje, ale může prorazit i silné pancéřování a způsobuje zkázu vnitřního vybavení lodi.

7_-_ribbons.pngNa pravé straně obrazovky se mohou objevit ocenění. Tyto Stuhy představují úspěšné zasažení a poškození nepřítele.

 

Získat jich můžete celou řadu a na konci bitvy uvidíte v tabulce Výkon v bitvě jejich souhrn.

 

 

Další zbraně

Hlavní děla nejsou jediným způsobem, jak nepřítele poškodit. Řada lodí má také sekundární výzbroj a protiletadlová děla, která střílí na nejbližší nepřátelské lodě a letadla automaticky.

8_-_secondaryguns_640x.png Stisknutím Ctrl + levého tlačítka myší při míření můžete nastavit jejich priority. Pokud si přejete zůstat utajeni a nepřitahovat pozornost, můžete tyto zbraně stisknutím klávesy P vypnout – nezapomeňte je ale zase zapnout, až na vás někdo zaútočí!

Torpéda

Torpédoborce a některé křižníky lze vybavit torpédy, která dokáží na blízko vážně poškodit i ty nejsilnější lodě.

10_-_torpedoes_640x.png Stisknutím klávesy 3 torpéda nabijete, ale uvědomte si, že vzhledem k jejich umístění na lodi je lze vystřelit pouze pod určitými úhly, takže obvykle musíte svou loď nastavit kolmo k cíli.

11_-_aiming_torps_640x.png Stisknutím klávesy X na cíli v tomto režimu vyvoláte šedý oblouk, který udává úhel střelby pro zasažení aktuálního cíle.

Spotřební doplňky

V průběhu bitvy se může vaše loď dostat pod nepřátelskou palbu nebo dokonce začít hořet.

12_-_consumables.pngAbyste bitvu přežili, mají lodě k dispozici různé vybavení: Vylepšené opravy, průzkumné letadlo nebo kouřová clona, záleží na lodi a výbavě. Aktivovat je lze kdykoli stisknutím příslušné klávesy. Nezapomínejte na ně ani v průběhu bitvy, protože je lze použít i vícekrát.

13_-__ship_on_fire_640x.png Opravy aktivujete stisknutím klávesy R. Vaše loď se rychle dostane zpět „do formy“ – uhasí se požáry, opraví poškozené vybavení a zacpou se díry.

14_-__scout_plane_640x.pngPokud při velení bitevní lodi nebo křižníku stisknete klávesu T, vyšlete průzkumné letadlo, které zvýší rozsah, v jakém můžete zpozorovat nepřátelské lodi.

15_-_smoke_screen_640x.pngPokud velíte torpédoborci, stisknutím klávesy T vypustíte mraky hustého kouře, který vás a spojence ukryje před nepřátelskou palbou.

Pokud jste na křižníku, který má mezi sekundární nebo dokonce primární výzbrojí víceúčelová děla, můžete pomocí klávesy Y aktivovat palebnou clonu. Její pomocí můžete sestřelit více nepřátelských letadel a snížit přesnost střelby nepřítele.

Poškozené bitevní lodě mohou získat část ztracené výdrže zpět pomocí schopnosti Opravné práce, opět pomocí klávesy Y. Upozorňujeme, že tuto možnost můžete využít pouze několikrát.

Tyto moduly nemají všechny lodě, proto se před bitvou přesvědčte, které nástroje máte k dispozici.

 

zdroj: http://worldofwarships.eu/cs/cbt/news/game_controls/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...