Jump to content

Solar_Aurelius

Members
 • Posts

  223
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  8

Solar_Aurelius last won the day on April 12 2012

Solar_Aurelius had the most liked content!

Solar_Aurelius's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

1

Reputation

 1. Solar_Aurelius

  WOT - Denní hlášení

  No nekecej, že Ferdu poladili k lepčímu?!
 2. Solar_Aurelius

  WOT - Chlubárna - pochlubte se výsledky

  Včera jsem měl velice zábavnou hru s PzII (ano 2 tier pro relax) Prohráli jsme 12:4 přičemž já sám jsem zničil 6 nepřátelských tanků To je tak úchvatné pozorovat, když se vlastní tým vymlátí. Pak se jeden může přerhnout a stejně to neklapne
 3. Solar_Aurelius

  diskuze k roku 1939

  Za kurvama ... chápu správně Švejk, že chcete jet do Běloruska za WG???
 4. Solar_Aurelius

  diskuze k roku 1939

  Náčelník je přece čech Karel Němec! Do lyží vlyž!
 5. Solar_Aurelius

  diskuze k roku 1939

  Bigrolfe pokud náčelník pravdu nemá, tak platí pravidlo č.1! Pravdu má náčelník!
 6. Solar_Aurelius

  diskuze k roku 1939

  Ijonku pravdu má náčelník!
 7. Solar_Aurelius

  diskuze k roku 1939

  Ijonku Ijonku ... nebuď tak horlivý. Ono to prostě nebylo černobílé! Skutečně si trochu nastuduj a pak teprve plamenně diskutuj. Nikdo z nás, a to myslím vážně, nemá právo zrovny tyhle lidi soudit. To nám skutečně nepřísluší. Chápu, že nesouhlasíš s jejich rozhodnutím, ale trochu to přeháníš.
 8. Solar_Aurelius

  diskuze k roku 1939

  Lidi proboha nebuďte ta ostří ve svých soudech!
 9. Solar_Aurelius

  diskuze k roku 1939

  Tahle debata se mi líbí. Švejkovi naprosto rozumím a jeho zdravé nasrání naprosto sdílím. Jistě máš pravdu v tom, že mnoho a mnoho věcí by bylo jinak a že stín Mnichova nad naším národem se asi nikdy nerozpustí. Stejně tak jako máš pravdu, že při obraně by ČR němcům dovolila tak maximálně veliké Pyrrhovo vítězství a stejně jako král Epeiru by si pak uvědomili, že ještě jedno takové vítězstí a jsou zničeni. Nicméně skutečně se mi zdá, že tohle je prostě jasné te´d po 70ti letech. Jak se říká o generálech po bitvě. Skutečně já, a myslím, že ani Vy všichni ostatní, nevíme přesně jak se cítili lidé tehdy a jaká skutečně byla nálada. Medaři (btw. včelaříš? Já ano.) Ty se mi strašně líbíš, se svým zapálením. Jsi přesná ukázka toho, co u nás nazýváme tunelové vidění. Neber to zle, protože já jsem byl naprsoto stejněj jako Ty, možná ještě jsem, ale už jsem zestárnul a snažím se s tím něco dělat. On svět není jen černej a bílej a to co jsi Ty uvedl : Prostě není přesné. Já nevolím (mám-li tu možnost) ani jednu z těhle nabízených! A ani jedna z nich se takhle nestala. I když je mi rozhodně bližší ta první. Ale já volím variantu, kde je naděje na vítězství a zvrácení událostí. Tehdy bych s nejvetší pravděpodobností byl v armádě (tak jako všichni moji předkové) Pokud by byl rozkaz jít a bránit hranice, tak bych jistě šel. A myslím že to snad většina lidí tehdy i dnes. Ale takhle to prostě nebylo. Spusta vojáků tehdy utekla a bojovala v zahraničí a já jen chci říct, že jim naprosto rozumím! A vidím to stejně jako oni. Závěrem, ačkoli jsem fanda WWII a ledascos o ní vím, tak jistě nedosahuju znalostí mnoha z Vás, proto mám možná i zkreslený pohled. Nicméně to měli i lidé tenkrát. Švejku to že se tu někdo hájí plamenně od klávesnice ještě neznamená, že když příjde tvrdý na tvrdý, nevyklube se z něj někdo úplně jinej. A stejně tak jistě znáš příklady, kdy Ti někdo logicky odůvodní stovkou argumentů, že nějaká akce je blbost (po Marcinkovsku SNAFU), ale když pak příjde na lámání chleba tak je tam s Tebou i když si myslí že jste oba debilové, když jste do toho šli
 10. Solar_Aurelius

  diskuze k roku 1939

  Anketa by byla zajímavá Mohli ustupovat na sever. Vésta partyzánskou válku na malinkém území jako je ČR je bohužel těžký ... V podstatě jsme byly nepřítelem už před bojem obklíčeni.
 11. Solar_Aurelius

  diskuze k roku 1939

  Medaři ale oni Frantíci, nebo tak trochu i Poláci, měli kam ustupovat a kam se stáhnout. Nemuseli padnout všichni a prostě mohli ustupovat s bojem ... Jenže u nás ... to by mohlo dopadnout tak, že padnou všichni do jednoho. Tadny není moc kam utíkat. Nehledě na to, že nebýt E. von Mansteina, tak by možná němci a frantíci pokračovali v polích nikoho tam kde skončili 20 let před tím.
 12. Solar_Aurelius

  diskuze k roku 1939

  Švejku ale já s Tebou v tomto naprosto souhlasím. Jen bch prostě volil jiný způsob boje, než ten prvotní - obsadit opevněné hranice a bít se do posledního dechu. Na druhou stranu to vidím já (a i všichni ostatní) s velikým odstupem a bůh ví, jak bych to viděl tenkrát. Další věc je ta, že se trochu znám ... a nakonec by to možná dopadlo, tak že hlavou bych hájil to co hájím teď tady po písmenkách, ale bohužel bych (jako se mi to stává) neposlechl úplně tak tu hlavu ... ale srdce. Stejně tak vím, jak bych i v téhle debatě diskutoval ještě před deseti lety ... rozhodně bych se plamenně bil za to jít bránit hranice! Horká hlava, klapky na očích ... nezvažoval bych jiné možnosti. Ale sakra ... asi stárnu či co Dnes v 31 letech to vidím holt jinak. Merito zůstane stejný, ano bojovat ... ale více bych volil kdy, kde a jak.
 13. Solar_Aurelius

  diskuze k roku 1939

  Medaři opět jsem se asi špatně vyjádřil, morálka rozhodně není zavrženíhodný ideál! V tom jsem s Tebou za jedno. Ale je lepší morálku bránit jako živý, než jako mrtvola.
 14. Solar_Aurelius

  diskuze k roku 1939

  Jak dopadla Varšava a poláci při svém úžasném povstání (k hovnu)?! Elita polska byla vyvražděna ... a všichni hrdinové padli. Z města zbyl prach a popel ... a "spojenci" se na to dívali z Pragy. To by byl náš osud ... Proto říkám, že hrdinná sebevražda na českém pohraničí v době kdy republika byla bez spojenců jakýchkoliv, v době kdy u vesla v Anglii byl Chamberlain a jeho taktika appeasementu (a nikoliv Churchill s opačným názorem) byla nesmyslem! Tehdy i dnes! Medař se mě ptal, jak bych chtěl udlělat přesun naší armády ... sakra vždy´t k tomu došlo ... spousta lidí odsud prostě utekla, aby se pak mohla zapojit do bojů zvenčí! Vybrali si správně dobu a místo bojiště, vybrali si bojovat za něco a ne padnou pro nic.
 15. Solar_Aurelius

  diskuze k roku 1939

  Švejku já vím, že mnou pohrdáš a dle Tebe nemám nárok ani na to dýchat stejný vzduch jako Ty, ale ... dovolím si na tuto Tvou otázku citovat mistra Sun C´ Vrcholem není svést spoustu bitev a vyhrát je, vrcholem je zlomit odpor nepřítele bez boje. Ten kdo byl v dávných dobách zván skvělým válečníkem nejen vítězil, ale především vinikal schopností dosáhnout vítězství co nejsnadnějí. Proto nebyl oslavován pro moudrost, nebo chrabrost. Samozřejmě mistr Sun toho napsal ještě mnoho a mnoho ... ale tohle mě teď tak napadlo ... Ty jsi ovšem hrdina který by šel bez otálení na zbytečnou smrt, jen tak pro morálku a tak s takovými zpátečnickými řečmi jistě souhlasit nebudeš
×
×
 • Create New...