Přejít na obsah

Nové PC


Recommended Posts

 

před 5 hodinami, John_ice napsal:

 

 

Ještě otázka,když vyměním procesor, co se stane s win10?Pošlapou stále nebo to čeká reinstal?

 

Win 10 si pamätá základnú dosku. Aspoň u mňa to tak bolo. Jediné po výmene dosky ( tento rok 2x) som musel znovu aktivovať Windows.

 

Ešte jedna poznámka pre zaujímavosť. Keď mi po búrke prestala fungovať doska a musel som ju vymeniť, tak som po menšom výskume zistil, že je stále možné urobiť upgrade zo staršieho win na win 10. Len Microsoft to už nepropaguje.

 

https://www.microsoft.com/en-us/accessibility/windows10upgrade

 

A úplne najjednoduchšie to ide zadaním S/N staršieho win priamo pri inštalácii win 10.

 

 

Plus windows aj bez aktivácie funguje stále rovnako akurát v pravom dolnom rohu pribudol nápis. Ani len pozadie obrazovky nezčernalo ako to bolo pri starších verziách. Aj aktualizácie išli...proste všetko.

 

https://www.howtogeek.com/272201/all-the-ways-you-can-still-get-windows-10-for-free/

 

:cheerleader:

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • RoboZilina pinned a unpinned this topic
  • 6 months later...

Za 40k jsi schopnej složit PC s GTX 1080. 

AMD: https://www.czc.cz/233925,217009,228276,207490,228523,197469,220742,200201/kody Není tam skříň - zvol si vlastní výběr - ušetřit můžeš dost peněz když bys vzal menší disk ať už SSD nebo HDD, horší chladič - ten co tam je top cena/výkon a uchladí prakticky cokoliv. 

Intel: https://www.czc.cz/207490,228523,197469,220742,200201,223206,233798,233539/kody Není tam skříň - zvol si vlastní výběr - ušetřit můžeš dost peněz když bys vzal menší disk ať už SSD nebo HDD, horší chladič - ten co tam je top cena/výkon a uchladí prakticky cokoliv. 

Ve hrách budou výkonově ty sestavy co jsem sem hodil +- nastejno, v renderu, encodingu a ostatních věcech bude mít navrch sestava AMD, protože má prostě 6c/12t(6jader, 12vláken) oproti intelu 6c/t(6jader, 6 vláken)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky nexro.

Ty sestavy co jsi poslal mají lepší grafiku a asi i paměti. Jaký je pak rozdíl v těch procesorech vs I7 ?Mám to převážně na hry a tam je asi potřeba co nej grafická karta, že? K těm diskům, velkou kapacitu nepotřebuju, spiš třeba 2 menší, ale SSD

Chybí tam pak ještě skříň a OS a to se už pak dostávám na těch cca 40k a na té Alfě to je za 37k a mají 3 roky záruku.

 

Ještě jednou díky, už hodně dlouho se v tomhle nepohybuju, takže jsem komplet ztratil přehled co a jak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, Slimak napsal:

Díky nexro.

Ty sestavy co jsi poslal mají lepší grafiku a asi i paměti. Jaký je pak rozdíl v těch procesorech vs I7 ?Mám to převážně na hry a tam je asi potřeba co nej grafická karta, že? K těm diskům, velkou kapacitu nepotřebuju, spiš třeba 2 menší, ale SSD

Chybí tam pak ještě skříň a OS a to se už pak dostávám na těch cca 40k a na té Alfě to je za 37k a mají 3 roky záruku.

 

Ještě jednou díky, už hodně dlouho se v tomhle nepohybuju, takže jsem komplet ztratil přehled co a jak.

Nemáš zač. Rozdíl proti té i7 7700 je takový, že ta má 4c/8t oproti tomu má i5 8400 6c/6t a ryzen 2600 má 6c/12t. 

Ve hrách budou o něco kousíček rychlejší než ta netaktovaná i7 7700. Hlavně jde o to, že ta i7 7700 je stará platforma a lepší procesor do toho už nedáš. Do desky od i5 8400 můžeš strčit i i7 8700 s 6c/12t a do desky od AMD k tomu můžeš strčit 8c/16t, kdybys najednou potřeboval procesorovej výkon. Navíc AMD řeklo, že jeho desky budou kompatibilní s procesorama i dalších generací ryzen procesorů. Zatím co u Intelu musíš mít zatím vždy k nové generaci CPU i novou desku.

Jinak jak už jsem psal dost tu cenu srazíš když vezmeš ty menší disky - u SSD se dá ušetřit přes 1000 a u HDD okolo 600.

Windows key koupíš na aukru za pár kaček a skříň dle svého výběru - mě se třeba líbí Phanteks P400s.

A na hry potřebuješ co nejsilnější grafiku. GTX 1080 je o cca 25% výkonnější(záleží na hře - někde to je třeba 15%, jinde i 40%) než GTX 1070. 

Ohledně záruky - skoro všechny komponenty co jsem tam dal taky záruku 3roky - u některých dokonce víc - zdroj 10let, SSD 5let, RAM - 10let. Grafika má 3roky po registraci na stránkách výrobce. 

Jinak jinde je ta grafika třeba o 1000 levnější(GTX 1080 na abcstore), pokud budeš objednávat po dílech a koukneš na heureku, tak můžeš dost ušetřit, protože na většině tech e-shopů mají i dopravu zdarma. 

Můj odhad je, že bys ty sestavy co jsem navrhl byl schopnej tím stylem stáhnout třeba na 36000 včetně skříně a zůstali by ti tam ty velké disky, taky jsou v jiných e-shopech dostupný stejně výkonné levnjší RAM. Já házím czc jen kvůli tomu, že je prostě přehledný. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Opět moc díky nexro, teď aspoň vím co a jak s těmi CPU a taky jsem netušil, že je u těch grafik takový obrovský rozdíl.

Skládání bych se rád vyhl, chtěl jsem to koupit v celku, dám to do nákladů, takže už jenom kvůli účetní ať neprská co to tam mám pořád za blbosti :laugh:

 

Ještě jenom taková otázka, dal by jsi teď přednost procesoru AMD a nebo Intel  (poměr cen/výkon/spotřeba/.....) ? Já měl celou dobu jen Intely (začalo to 486tkou :laugh:)

 

No nic, jdu hledat, když už teď vím co, ještě jednou děkuju nexro.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobně bych na hraní od Intelu nekoupil nic jiného než "základní" i5 8400. Vše ostatní má "špatnej" poměr cena/výkon. 

Pokud chceš PC jen na hraní, tak i5 8400 bude bohatě stačit. 

Osobně bych teď bral procesor od AMD r5 2600 - suprovej poměr cena/výkon + ten procesor má dost výkonu i na další věci. Na druhou stranu v hrách který nedokáží využít víc jáder/vláken bude ten procesor třeba o 10FPS horší. 

I tak budou FPS na maximální detaily i nad 100FPS. 

Hlavní výhodu u AMD procesoru vidím v tom, že má výrazně vyšší vícejádrový výkon, nižší teploty a tím i nižší hluk(jádro je připájené[Intel dává mezi jádro a IHS pastu]) 

Spotřeba s GTX 1080Ti (GTX 1080Ti si řekně až o 80W víc než GTX 1080)

Spoiler

Power_02.png

Nějaký další přehledný testy výkonu a spotřeby jsou zde: https://www.techpowerup.com/reviews/AMD/Ryzen_5_2600X/13.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Načítání
×
×
  • Vytvořit...