Přejít na obsah

Nové PC


Recommended Posts

Asi jo, dost záleží na tom co výrobce použije za čipy a za řadič. Všeobecně Kingston měl(má) s SSD větší problém než ostatní výrobci. 

Co jsem koukal na nějaký testy 480GB verze tak ten rozdíl tam byl taky, v něčem i větší. 

ssdcka ma uz dlouhodobe nejlepsi samsung.. intel taky dobry ale za ty uz si priplatis

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nejlepší SSD má Crucial a Samsung, prostě proto. že používají svoje díly a svoje čipy, ostatní to jen montují z dodaných částí. Což je podle mě lepší, když to někdo dělá komplet ze svých dílů. Ale Samsungy jsou dost drahý, já bral dvakrát Crucial, ted nedávno bráchovi tu BX200 ,240 GB. Zrovna koukám, že to dost podražilo po Novém roce, já jí bral u Alzy za 1980 Kč mínus sleva 200, takže cena parádní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vzal jsem v uvahu pripominky vsech a dekuju za ne, finalni (jiz objednana) podoba vypada takto:

 

https://www.czc.cz/apepn5l2diipm969pninht0u65/seznam

 

Predevsim jsem dlouho premyslel nad case, to bylo dlouhe vybirani..... Chipset jsem vzal pro jistotu nejnovejsi B250. SSD jsem nechal Kingston - na radu kamarada z velkoobchodu a take diky me tradicni oblibe teto znacky.

 

Nemam GK, koupim nejakou bazarovou AMD prozatim, kdyby nekdo mel navic nejakou na ktery si zahraju GTA V na 50 fps, necht se ozve. Jinak me moderni hry vubec nezaujaly.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 3 weeks later...

Co k tomu říct:

 

CCA - 9000,- je jen za ram a CPU + další 2000,- za nejlacinejší SSD(není psaná značka), 2000,- win(pokud se tomu dá věřit, že je origo), 1500,- 1TB HDD = cca 14 000,- není v tom deska, skříň a grafika - grafika se v bazarech pohybuje mezi 3000 - 4000,-

Tj.: cca 18000,- bez desky, skříně a zdroje. 

Za tu cenu i s perifériema se to asi vyplatí

 

EDIT: K oresprutovi - i5 6600 má podporu DDR4-1866/2133, DDR3L-1333/1600 @ 1.35V

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co k tomu říct:

 

CCA - 9000,- je jen za ram a CPU + další 2000,- za nejlacinejší SSD(není psaná značka), 2000,- win(pokud se tomu dá věřit, že je origo), 1500,- 1TB HDD = cca 14 000,- není v tom deska, skříň a grafika - grafika se v bazarech pohybuje mezi 3000 - 4000,-

Tj.: cca 18000,- bez desky, skříně a zdroje. 

Za tu cenu i s perifériema se to asi vyplatí

 

EDIT: K oresprutovi - i5 6600 má podporu DDR4-1866/2133, DDR3L-1333/1600 @ 1.35V

Díky. Jen tři poznatky, které jsme vykoumali dnes v IT oddělení v práci.

A) nenašli jsme onen počítač jako takový, všude je při vyhledávání GTX1060

B) dle kolegy je ta 960x 4gb dost malá, na té fotce to spíš vypadá na 2gb

C) nikdy prý neviděl 225gb SSD disk

Což mi dost smrdí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A) je možný, že si tu GTX 1060 nechal do jinýho PC a nebo tam je prostě GTX 1060 a on to ani neví - protože podle inzerátu to vypadá na "běžnýho" uživatele PC, ale spíš to vypadá, že je to fakt GTX 960

B) 4gb/2gb nezáleží na velikosti - ale vypadá to na tuto kartu: http://www.cnews.cz/gigabyte-geforce-gtx-960-itx-jaky-je-17cm-prcek-za-pet-a-pul-test/ a tu dělali i ve 4GB verzi odkaz přímo na výrobce: http://www.gigabyte.com/Graphics-Card/GV-N960IXOC-4GD#kf

 

gigabyte-gtx-960-itx-05.jpg?itok=CEc1Kax

 

C) Systém hlásí 225GB použitelnýho místa a to je to co vidí v průzkumníku/tento počítač - 225GB použitelnýho místa +-odpovída 240GB SSD 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A) je možný, že si tu GTX 1060 nechal do jinýho PC a nebo tam je prostě GTX 1060 a on to ani neví - protože podle inzerátu to vypadá na "běžnýho" uživatele PC, ale spíš to vypadá, že je to fakt GTX 960

B) 4gb/2gb nezáleží na velikosti - ale vypadá to na tuto kartu: http://www.cnews.cz/gigabyte-geforce-gtx-960-itx-jaky-je-17cm-prcek-za-pet-a-pul-test/ a tu dělali i ve 4GB verzi odkaz přímo na výrobce: http://www.gigabyte.com/Graphics-Card/GV-N960IXOC-4GD#kf

 

gigabyte-gtx-960-itx-05.jpg?itok=CEc1Kax

 

C) Systém hlásí 225GB použitelnýho místa a to je to co vidí v průzkumníku/tento počítač - 225GB použitelnýho místa +-odpovída 240GB SSD 

Ty jo, nad tím jsem se takto nezamýšlel. Díky moc. Tak já snad pro něj i pojedu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prostě ať ti ukáže jestli to funguje - koukni se do správce zařízení a tam všechno uvidíš. Uvidíš tam grafiku - nevím jak u Nvidie, ale AMD tam ukazuje jenom jaká je to serie, takže bys tam viděl že je to buď serie 900 nebo 1000. U disků tam uvidíš značku a kód z kterýho odvodíš kapacitu. Případně ať stáhne HWinfo32/64 a tam uvidíš úplně všechno a přesně. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prostě ať ti ukáže jestli to funguje - koukni se do správce zařízení a tam všechno uvidíš. Uvidíš tam grafiku - nevím jak u Nvidie, ale AMD tam ukazuje jenom jaká je to serie, takže bys tam viděl že je to buď serie 900 nebo 1000. U disků tam uvidíš značku a kód z kterýho odvodíš kapacitu. Případně ať stáhne HWinfo32/64 a tam uvidíš úplně všechno a přesně. 

Díky moc !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no nebrání, ale už to je zase nějaká komplikace (pro tebe třeba ne), že se musí něco sehnat, ale jen uvažuji nahlas.

Tutik je na to dost velkej a rozhodne se sám, to mi je jasné.

Tutik je bohužel držgrešle, našetřeno peněz, že neví co s nimi, ale i tak jezdím po bazoši a hledám způsob jak ušetřit.  :wallbash:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem dal na vaši radu a nechal jsem si sestavit konfiguraci v místním IT, názory ?

 

CPU Intel Quad Core Xeon W3550 3,06 GHz
MB Intel X58+ ICH10
RAM 12 GB DDR 3
Graf. karta ASUS STRIX-RX470-4G-GAMING - 4GB GDDR5 (256 bit), HDMI, 2x DVI, DP, 1206 MHz
HDD SATA 3,5 " 1000 GB
HDD WD GREEN SSD WDS240G1G0A 240GB SATA/600 7mm
CD-ROM DVD-RW standard
SW COA štítek Windows 7 PRO
 
Záruka 24 měsíců
 
Cena PC a instalace bez DPH 18100
 
Monitor
Acer LCD KA270HAbid 27'' VA LED 1,920 x1,080 / ZeroFrame / 100M:1 / 4ms / 300cd / ACM / DVI / HDMI / MPRII / EcoDisplay / Black
 
Cena monitoru bez DPH 4090
 
PS: Asi se na to vykašlu a koupím si PS4  :-D
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Načítání
×
×
  • Vytvořit...