Přejít na obsah

Nové PC


Recommended Posts

Tak jsem to nakonec koupil .  Dohodli jsme se na 14 000 Kč ale dal k tomu ještě monitor 27" Acer K272. Zatím jsem spokojenej , lodě na full  :woot: . To je jiný kafe než na tom starém notebooku. No snad se tam něco nepodělá ale mám ke všemu záručáky krom monitoru , "prej ho nemůže najít". 

Ještě jednou díky za informace . ;-)

Kluk co jsem to od něho kupoval jede do Anglie , tak ať se mu tam daří.

 

 

Edit: Kurnik ale asi budu muset koupit nějakej PC stolek. No uvidím. :ermm:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 3 weeks later...

Tak jsem tu zase pro názor odborníků  :laugh: , s novím PC jsem spokojen ale starej notebook jsem dal synovci a při hraní WoWs + VLC hudba má takovéto hodnoty (viz. obr.). Jsou tyto teploty CPU a GPU ještě v pořádku nebo je něco špatně. Pokud je to ještě únosné tak ok alespoň bude mít dušičku v klidu.  . :-D

Podle tohoto a tohoto by mělo být CPU i GPU OK ne? Ale ta deska nebo co to prví je , tak 70°C je asi moc , nebo ne?

No oni jsou venku pařáky.

7VuEY.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teploty jsou v pořádku. Ono notebooky mají obecně vyšší teploty, protože logicky tam není na nějaké lepší chlazení místo. Procesor by měl zvládat i těch 90°C, pak začne snižovat takty a nad 100°C by se měl vypnout. U grafiky by to mělo být obdobně. Na notebook jsou ty teploty v pohodě. Ještě by se dala teplota srazit pomocí chladící podložky pro notebooky.   ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takhle jsem měl noťas rozpálenej taky. Dell měl navíc tak nešťastně rozložené komponenty, že největší teplo bylo pod levou rukou, tam kde se dotýkala šasi, když jsem měl prsty na WASD. Takže jsem musel hrát na externí klávesnici a zvládal to bez problémů. Jo a bylo to kupované jako herní mašina, tak mě to teplo zrovna v těch místech docela překvapilo. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo tak díky za odpovědi , kluk nebude už tak vystresovanej.  ;-)  Jo je to staré cca 6let Lenovo Y550 , já ho čistil doma , u něho je to jednoduché ale přepastovanej neni , na to jsem si netroufal.

Tak ještě jednou díky  za potvrzení že to neni nic tragického a kluk si může hrát. :thumbsup:

 

Tak to je ok, akorat doufam ze si pod pojmem "vycistil" nepredstavujes akorat vysavac.......

Jinak gratuluju k dobre koupi!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ted su na vas zvedavej :)

Potrebuju navrhnout PC bez bedny a bez HDD+SDD+OS. Vsechny komponenty nove. Chtel bych navrh do 15k a do 20k. Jakej by mezi tim byl vykonostni rozdil? Ma ted smysl jeste treba mesic pockat? Tusim, ze bylo uvedeno par novych GK, tak jak se budou hejbat ceny?  Dneska uz asi nema smysl stavet na G3258, ale rovnou vzit i5, ze? Co po tom vlastne chcu? Abych si zahral i novy hry a aby to zvladalo i 30+ letni vedra. A asi i USB3 :) Nejvic hraju Wot a pak CoD a podobny FPS.

Edit:

Co jsou zac ta Win 7 za 300,- na aukru a jak dlouho to jeste pujde upgradovat na Win X?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Počkej aspoň na nereferenční RX480 případně GTX 1060. Jako CPU bych viděl taky asi minimálně i5, protože stavět něco na AM3+ nemá dnes už budoucnost když bude do konce roka AM4. 

Rozdíl mezi 15 a 20k by byl asi i5 / i7

 

Ještě dotaz jestli máš v plánu CPU taktovat a chceš teda "Káčkovej" procesor nebo taktovat nebudeš.

 

EDIT: Když jsem teď kouknul na ceny tak nevím co si mám myslet, novou DDR4 platformu za ty prachy asi jedine s i5 a i tak to bude asi dost na těsno když k tomu bude grafická karta typu RX 480 / GTX 1060.

Rozhodně doporučuji počkat až budou tyto grafiky v nereferenčních edicích. 

PS: Chtělo by to 1$=15kč a konkurenci u procesorů, protože co si intel za ty procesory účtuje je hrozný  :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taktoval bych rad, ale neumim to a ted se snazim najit nekoho, kdy by to umel a veril bych mu:)

Widle bych asi resil takhle: http://aukro.cz/windows-10-professional-oem-klic-i6345155374.html Chapu spravne, ze OEM licence je vazana na desku, takze v pripade reklamace musim sehnat novej klic?

Grafika: Kdy nas asi vyrobci obdari nejakou tou poladenou verzi? :) Mozna to chapu spatne, ale vykon te vyssi rady GK poznam az ve vysokem  rozliseni, ne? Monitor je 1920*1080 22" Nebude GK 480/1060 uz trochu overkill?

CPU: Jakej chladic a vetrak se dodava k i5-6600k? Aby to nemelo pri pretaktovani zvuk stihacky... Jakej vykonostni narust tim pretaktovanim dostanu?

Kdyz si do kosiku na czc hodim I5-6600k+RX480+16giga ram, tak sem nekde u 17k a potrebuju jeste MTB a zdroj. A ani na jednom bych nechtel setrit. Takze zatim bych to videtl tak, ze bych slevil na grafice a vzal asi GTX 960 nebo neco podobnyho. Tady by se to ale chtelo drzet na 4GB variante, ze?

Proste ted asi silnejsi CPU a casem vymenit GPU za silnejsi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chapu spravne, ze OEM licence je vazana na desku, takze v pripade reklamace musim sehnat novej klic?

OEM licence je sice vázána na desku, ovšem pokud s novou deskou zvolíš aktivaci po telefonu a tomu člověku na druhé straně řekneš, že ti vyhořela deska a v reklamaci jsi dostal jinou tak ti (většinou bez problémů) zaktivují licenci na nové desce....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Grafika: Kdy nas asi vyrobci obdari nejakou tou poladenou verzi? :) Mozna to chapu spatne, ale vykon te vyssi rady GK poznam az ve vysokem  rozliseni, ne? Monitor je 1920*1080 22" Nebude GK 480/1060 uz trochu overkill?

CPU: Jakej chladic a vetrak se dodava k i5-6600k? Aby to nemelo pri pretaktovani zvuk stihacky... Jakej vykonostni narust tim pretaktovanim dostanu?

Kdyz si do kosiku na czc hodim I5-6600k+RX480+16giga ram, tak sem nekde u 17k a potrebuju jeste MTB a zdroj. A ani na jednom bych nechtel setrit. Takze zatim bych to videtl tak, ze bych slevil na grafice a vzal asi GTX 960 nebo neco podobnyho. Tady by se to ale chtelo drzet na 4GB variante, ze?

Proste ted asi silnejsi CPU a casem vymenit GPU za silnejsi.

Nereferenční verze by tu měla být za 2-3 týdny. 

GTX 480 / 1060 určitě nebude na FullHD overkill, teda pokud máš v plánu hrát i něco jiného než tanky a CoD. 

Screeny "výkonu" ve spoileru

 

82396.png

82410.png

tw-1920.png

testy_hry_doom_s_vykreslovanim_pres_api_

 

Pokud chceš "starší" grafiku, tak ber R9 380 / R9 380X, protože pod DirectX 12 / Vulkan na tom budou určitě o mnoho lépe než GTX 960 a i pod DirectX11 jsou silnější.

Boxovanej chladič CPU uchladí celkem v pohodě i relativně nehlučně, ale taktovat s ním určitě nedoporučím. Vyměnit chladič později není žádnej problém. A přetaktováním získáš určitě dost výkonu navíc. 

A ano na fullHD aspoň ty 4GB VRAM

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...

Ahoj. Snazim se postavit neco do 20k kc a po procitani ruznych rad tady i jinde jsem dosel k tomuhle vysledku:
https://www.czc.cz/7sjqmhkthmil7bcnf50nsu8l14/seznam
Jak to hodnotite? Je tam potreba neco vymenit, nebo se da na necem usetrit? Jasne, chtel bych Kackovej procesor a 3200MHz ramky, ale... :)
Co ta bedna? Mela by byt dodavana s 2 vetracky, ma smysl dokoupit tam dalsi? To stejne chladic CPU. Vsude ctu, ze staci, ale zvlada to i kdyz jsou 30 vedra?
SSD mam doma a Widle koupim na aukru. Je do toho PC potreba jeste neco, kdyz bych si to nechal sestavit u czc? Nedava czc nejaky plomby na bednu, kdyz to sestavujou?
Kde to cele objednat? Jak je na tom czc s reklamovanim zbozi a jak kvalitne stavi ty sestavy? Jak je to zabalene? Neni problem treba s chladicem CPU nebo GK pri preprave? Nerad bych, aby se to cestou urvalo.
Dikec.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pekna sestava, aspon mne by stacila, akorat bych dal asi 16GB RAM aby to chvili vydrzelo.....

S prepravou je problem, ale s CZC je fajn domluva - jednou jsem si objednal bednu i se zdrojem, nekdo s tim svihnul a zdroj byl jaksi nakrivo. Reklamace uplne v pohode. Plomby u CZC nevim, ale i kdyz ji porusis stejne mas zaruku na komponenty!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Načítání
×
×
  • Vytvořit...