Přejít na obsah

Nové PC


Recommended Posts

Jo, dnešní karty fungují i na teplotách okolo 90-100°C když jsou zatížený na 100%. Já mám R7 360, má jen jeden větrák a hlinikovej chladič a při využití na 100% jdou teploty taky na 70-80°C. Pokud se ti zdá, že je to moc a větráky jsou "tichý" tak si můžeš třeba stáhnout MSI afterburner a tam si upravit otáčky ventilátorů v závislosti na teplotě. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takhle nějak to máš nastavený?

 Zk6D3dc.jpg

 

Jestli to máš nastavený tak, že máš o hodně vyšší otáčky než předtím a teploty +- stejný, tak je možný že ti teď grafika pracuje na větších frekvencích. Ty grafiky se umí automaticky taktovat/podtaktovat, třeba v menu kde se grafika fláká, tak bude vytížení grafiky furt třeba 100%, ale frekvence jádra klesne třeba z 1050MHz na 400MHz. Toto můžeš taky sledovat během hry, když si nastavíš v afterburneru OSD(On-Screen Display) a Monitoring. 

Ve hře to potom vypadá takhle(dá se tam upravit prakticky vše, třeba nechceš vidět vytížení jednotlivých jader, ale jen CPU jako celek, včetně barvy, velikosti textu, pozice...): 

47e7cde76a3adeee.png

Testy teplot grafik: 

 

59872.png59873.png

 

Další EDIT: 

Řekl bych, že ty tvoje teploty jsou fakt asi úplně ok, máš sice HD 7870, ale s frekvencí jádra který má ta R9 270X, takže bych se fakt asi ničeho nebál. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty teploty jsou OK, můžeš to chvilku monitorovat a zkusit poštelovat proud vzduchu v bedně, aby byl dobrej odvod teplého vzduchu a přívod ze zadu nebo z bočnice studeného(poblíž grafiky), ale asi bych to neřešil... 

Jinak si popožeň ten procesor, stačí když si stáhneš AMD overdrive a dáš automatický přetaktování nebo o kousek posuneš CPU multiplier(násobič), protože jestli ten screen co jsi poslal je během BDO, tak ti běží CPU asi na 100% a grafika "jen" na 90% max, takže na ní máš ještě 10% nevyužitých  :woot:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty teploty jsou OK, můžeš to chvilku monitorovat a zkusit poštelovat proud vzduchu v bedně, aby byl dobrej odvod teplého vzduchu a přívod ze zadu nebo z bočnice studeného(poblíž grafiky), ale asi bych to neřešil... 

Jinak si popožeň ten procesor, stačí když si stáhneš AMD overdrive a dáš automatický přetaktování nebo o kousek posuneš CPU multiplier(násobič), protože jestli ten screen co jsi poslal je během BDO, tak ti běží CPU asi na 100% a grafika "jen" na 90% max, takže na ní máš ještě 10% nevyužitých  :woot:

Ještě malý dotaz. Jaká je bezpečná teplota na jádrech při tom taktování. Dal jsem ten Auto clock dle návodu (po 3MHz a voltage boost) a vyskočilo mi to z 3,2 na 4,0. Při testu stability je pak teplota někde kolem 66 - 67 stupňů. 

Je to ok? Někde na netu jsem se dočetl, že bych neměl jít přes 62 stupňů u týhle desky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Těžko říct jak ten test stability funguje, sice vytíží všechny jádra na 100%, ale to nic neznamená, zkusil bych prime95 nebo něco podobného.

Jinak si spíš pohlídej teploty napájecí kaskády, chip setu a severního můstku(teploty základní desky). Pokud máš chlazenou napájecí kaskádu tak to moc řešit nemusíš. To si pohlídej, deska si teploty neohlídá a sama se nevypne jako třeba procesor nebo grafika. 

K CPU: Vyzkoušej ten prime95 a pokud budou teploty blíže k 70°C při vytížení všech jader na 100%, tak sniž lehce frekvence a napájení, třeba na 3,7 - 3,8GHz.

Nevím co ti to nastavilo za napětí, ale 3,7GHz by mělo bejt stabilní někde okolo 1,45V

Teoreticky je jedno jestli ti to ukazuje 62°C nebo 67°C - důležitý je pro tebe jestli je procesor na 100% stabilní. CPU prakticky nelze spálit(automaticky se vypne při dosazení kritické teploty), můžeš ho přepálit vysokým napětím a to ti zase nepovolí BIOS a ani overdrive. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pravděpodobně, ale nemusí je to ukazovat správně. 

TMPIN0 = Sytem (Motherboard)
TMPIN1 = CPU
TMPIN2 = severní můstek

(Ikdyž toto možná záleží na tom jakou máš základní desku)

Docela by mi pomohlo kdyby jsi sem hodil co máš za základní desku. Zjistil bych jednodušeji jak dobře je chlazena. 

VRM/Mosfet/PWM/Choke(tj. napájecí kaskáda) - mají docela dobré tolerance na teplotu max někdo okolo 120°C (ale záleží na jejich kvalitě, někdy mají strop i u 80°C)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

AMD Phenom II x4 955
Je to ono?
Když jsem zkoušel ten Prime95 při těch 4,0MHz, tak ty teploty byly nějak takhle:
TMPIN0 = 35
TMPIN1 = 70
TMPIN2 = 85

 

EDIT:

Tak takhle vypadá můj poslední pokus. Trochu jsem to ponížil jak jsi říkal. Na těch cca 3,8MHz.

Tohle je stav po cca hodce testu na Prime95

EDIT2: Při tomhle nastavení, ale jakmile pustím BDO tak to spadne. Vracím to do původního nastavení. Už mě to nebaví.

z96RLZS.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Doporuceni: Kdyz tomu moc nerozumis, tak netaktuj. Tim nechci nikoho urazit, proste je to tak lepsi.

Na tohle rozřešení už jsem taky přišel.:-D Ale tak někde začít musíš.

Každopádně zkusil, jsem, nepovedlo se a víc to radši dráždit nebudu. Dokud to funguje, tak to nechám být.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 1 month later...

Tak vás jdu zase otravovat Smile_teethhappy.gif dostal jsem nabídku na tohle PC , mám nabídnout cenu. Smile_coin.gif Já tomu prdlas rozumím. Synovec by prý přispěl. Smile_popcorn.gif

 

Parametry: 

Procesor: AMD FX 6300, 6-ti jádro , takt až 4,2Ghz ! 
Chladič procesoru: SilentiumPC Fera 3 HE1224
Základní deska: Asus M5A97 R2.0 
Grafická karta: Sapphire R9 380X Nitro OC, 4Gb GDDR5
Paměť ram: Kingston HyperX Fury Black 8Gb DDR3 1866Mhz
Pevný disk: WD Blue EX 1000Gb
SSD (rychlý disk na windows10): Kingston SSDNow V300 - 120GB 
Zdroj: Zalman ZM600-GSII 500W
PC skříň: Zalman Z3 Plus bílá
DVD/CD mechanika: Samsung SH-118BB

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Reálná cena bude tak 20 000,-

Jestli ti to prodají za míň tak to bude super kauf si myslím.

 

Něco podobného jsem si teď stavěl, jen těch pamětí mám 2x 8G, grafiku Nvidii 960, MB MSI (ale já jel na intelu) a o trochu silnější zdroj a stál mě 20 000,- bez daně. A to je +/- stejné nastavení jako to tvoje. Skříň i zdroj Zalman, HD WD Blue řada a SSD 120gG také Kingston. A mám to bez mechaniky (tu považuji za zbytečnou).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako je to slušnej základ, pokud to máš za slušnou cenu tak bych to bral...

R9 380X je o něco výkonější než Nvidia GTX 960. 

Místo FX-6300 bych bral FX-8300 - rozdíl 600,- 

Ten zdroj je určitě 600w a ne 500w :-)

Na CZC jsem to v rychlosti naházel do košíku a ta sestava bez windows a bez mechaniky(DVD-rom) stojí 17 746,- včetně dph.

Takže záleží za kolik ti to nabídli, pokud pod cenou, tak bych to asi bral, je to slušný základ který by měl dávat všechny dnešní hry na full HD rozlišení s high/ultra nastavením grafiky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Načítání
×
×
  • Vytvořit...