Přejít na obsah

Upgrade PC


Georg_CZ

Recommended Posts

Ahoj, ja by som začal grafikou. Potom možno pridať RAM 2x2GB alebo 2x4GB. Čo sa CPU týka, tak Intel zas tak moc nepokročil a musel by si vymeniť aj dosku a kupovať DDR4, ktorá je šialene drahá. 

 

Pre zaujímavosť: http://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i5-7400-vs-Intel-Core-i5-4460/3886vs2310

 

Po GTX 760 na upgrade asi pripadá do úvahy najbližšie 970 alebo 1060. To by som videl na nejaký bazárový kúsok. Ja som včera kúpil manželke 960 Strix, ale to je cca to isté ako tvoja 760. 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar, musím tě řici že jsi si nevybral pravý okamžik na upgrade, neboť grafiky nejsou a pokud jsou se nechutně předražené. Pokud nevydržíš . musíš vyměnit MB, CPU, RAM a VGA. Buď si kup něco z bazaru pak se do 8.000 vejdeš nebo zkus toto nové : Ryzen 1300X - 3100 Kč + desky AM4 s B350 - 1800 Kč + 8 GB RAM DDR 4 - 1800 Kč - a k tomu grafiku minimálně GTX 1050 Ti 4 GB , ale stojí tak 5.700 Kč. na tom tě Wolfenstein poběží i ve Full HD

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...

Dík za rady. Ještě jsem přemýšlel a možná vyčkám a pak udělám kompletní upgrade. Vicěl bych pak celkovou investici na cca 15 000 Kč. Jak píšeš, tak mne překvapila momentální nedostupnost grafik. Proč tomu tak je?

Jsou na některé víc než měsíční čekací doby...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

3 hours ago, JirkaCFC said:

Dík za rady. Ještě jsem přemýšlel a možná vyčkám a pak udělám kompletní upgrade. Vicěl bych pak celkovou investici na cca 15 000 Kč. Jak píšeš, tak mne překvapila momentální nedostupnost grafik. Proč tomu tak je?

Jsou na některé víc než měsíční čekací doby...

Mining.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 1 year later...

Ty jo to je tolik peněz, taky jsem chtěl, ale když jsem se snažil, tak jakmile mi to skočilo přes 15 jsem toho nechal. tak jsem po 6 letech koupil jen GTX 1070 gamming za 5 (neřešil jsem jestli se používala na těžbu) a jsem taky spokojenej. Sice určitě ji brzdí vše co tam mám, ale i na ten minecraft to stačí :-D.

Hodil jsem Assasina Odyseu do ultra detaily a dle testu mi to ukázalo FPS min 20 a max 110, když jsem to stáhnul na vysoké, tak mi to ukazovalo stejně...procesor (i5 3550) šel na 50% a CPu skočilo na 60% 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Víš, že alza vlastně postaví za úplně stejné peníze comp, jako kdyby jsi ho stavěl sám + zdarma win10

Já jsem vždy chtěl se zárukou, ale 3x comp v baráku bych asi neustál, tak jsem pro mlaďase koupil použité a nemohu si to vynachválit (monitory nové)...je to sice risk, ale dávat 40 a více a nebo 15 ... na comp už začínám koukat jak na auto, ale o kterého se nemusím tolik starat a opravovat :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Postaví, ale i zaplombuje? A 2 až 3 roky tam nesmíš šáhnout? To ne. 
Skříň si myslím, že mám dobrou  Define R5, zdroj je Evga 550 G2, SSD na systém taky je, HDD mám taky, OS mám taky svůj, který můžu v klidu přenést. Akorát už musím vyměnit výše uvedené plus tu zvukovku neboť Asus Thunderbolt už odchází do křemíkového nebe

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Alza, to byl jen nápad .

Jestli to máš na hry, šel bych opravdu do vyšší třídy karty...jsem tomu nevěřil, ale je to hezké...měl jsem 960 2g a říkal jsem si medium a někde low a 50FPS,to je dobrý, ale ta 1070 to je úplně něco jiného.

Proč vlastně zvukovka...nějaká audiofilie? vždyť ty desky mají dobrej zvuk na normální poslouchání. Nikdy přeci přes pc neprojedeš pásmo výšek či hloubky co má černá deska, jen max slyšitelného pásma 20hz-20khz. 

ted jsem na google zjistil, že nás učili špatně ve škole...to pásmo je od 15hz-16khz :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 18. 2. 2019 at 13:33, danny1691 napsal:

Uz musim i ja

co rikate na tento upgrade? 

https://www.czc.cz/enu8e7r1n2hu7bhnm8stis1fe5/seznam

Ja uz bych tam hodil RTXko 2060 kdyz uz.. a zvukovku bych ani nebral ty co jsou integrovany tak staci pokud teda nemas nejaky fakt dobry sluchatka.. a kdyz uz tu zvukovku tak staci nejakou pouzitou bazarovou za 500 treba asus dx uplne bohate staci..

 

a ssdcko by se ti hodilo to je potreba uz do kazdyho novyho kompu hlavne pokud mas windows 10

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co se tyce zvuku. Ano mam trosku uchylku na dobry zvuk. B&W repro, zesilovac Denon a sluchatka AudioTechnica (z hlavy nevim typ). 

No cerny desky jsou mozna fajn, ale by me zajimalo jestli mixuji zvlast zvuk pro cernou a zvlast pro CD. 

 

edit: tahle fotka je stara. Cca 3 az 4 roky. Cili bedny a zesilovac

24D7BBD0-7F84-40C3-B9B7-C768A1506AC0.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
V 27. 1. 2018 at 16:33, JirkaCFC napsal:

Zdravím všechny,

jelikož úplně v téhle tématice přehled nemám, tak poprosím o radu. Moje sestava (v příloze) už pomalu přestává stačit na nové hry a já se rozhodl upragovat.

Počítám s investicí kolem 8 tisíc. Které komponenty by zasloužili výměnu? GK nebo procák?

Stáhl jsem si nový Wolfenstein a byl nepříjemně překvapen nízkými fps.

 

Tak co byste doporučili? Díky moc !!

PC sestava.png

 

Dobré ráno všem,

když jsem před rokem zvažoval upgrade, tak jste mi doporučili počkat :). Jak bych na tom byl dnes? Investice cca 15 000 Kč.

 

Díky moc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Postav si nový PC , z věcí si nech maximálně skříň, vypalovačku, monitor, možná zdroj, AMD 2600 - 4350 Kč, 16 GB RAM 2933 MHz (3000 Kč) , deska ASUS nebo Giga s B 450 (2000 Kč), grafiku GTX 1660 (6000 Kč nebo 1660 Ti (7000 Kč) + 512 GB SSD NvME  (třeba ADATA XPG SX6000, M.2 - 512GB ) 2120 Kč a budeš moc hrát vesele dalších pár let - ušetřit můžeš na 8 GB RAM

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 years later...

Předpokládám, že většina z vás zaznamenala, že se na nás řítí Wokna 11... Mrkvochvost však z nějakého neznámého důvodu požaduje, aby deska uměla TPM (Trusted Platform Module) verze 2.0 což může být problém i pro nové sestavy... levnější desky TPM neumí, nebo umí, ale jsou čipem TPM osazeny pouze za příplatek... 

 

Občas máte na počítači TPM modul jen vypnutý, v nastavení UEFI se dá dodatečně zapnout, ale mnoho základních desek pro stolní počítače to nemá.

 

Jak zjistíte jak jste na tom???

Stiskněte Win + R (Nebo pravé myšítko na tlačítko start a tam zvolte položku "spustit")....

Napište tam tpm.msc a potvrďte...

01.jpg

 

Pokud vaše deska TPM umí (a má ho zapnuté) tak vám vyskočí správa TPM

 

02.jpg

 

Pokud TPM vaše deska neumí a nebo jí máte vypnutou, tak vám vyskočí varování (u vás v češtině)

 

03.jpg

 

Pak máte pár možností... Najít postup jak u vaší desky zapnout TPM v BIOSu (pokud to umí), pořídit si nový komp a nebo zatím jet dál na Woknech 10 (které mají podporu do roku 2025)... Také je možné, že si to Mrkvochvost do ostrého nasazení W11 s tím TPM rozmyslí, protože běžný uživatel to nevyužije a je to spíš podniková záležitost pro bezpečnou enklávu pro uložení šifrovacích dat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Načítání
×
×
  • Vytvořit...