Přejít na obsah

Upgrade PC


Georg_CZ

Recommended Posts

tak to tam dej radsi 8 giga ramek a vykonejsi grafarnu.. tu dalsi ramku muze kdykoliv dokoupit ale vykonejsi grafarnu ... vsak vime  :cool:

Ne, kdyz nove pc tak do budoucna - grafarna lze snadno vymenit, i procesor, mb a ram vetsinou ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vetsinou kdyz kupujes novou desku tak uz kupujes celej novej komp.. ja to jinak nechapu co tim myslis.. jasny grafika jde kdykoliv dokoupit a ramky taky ..DDR4 tady budou dalsich x let tudis se budou dat dokoupit dalsich x let je lepsi koupit lepsi grafarnu a za rok dokoupit ramku a nebo taky naopak ale tak to nedela nikdo 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to stejný nevím co řešíte :D u výměny RAM resetuje CMOS a někdy ani to nemusí a už dávno není rok 1993, aby RAM měli problémy s jinačím časováním/frekvencema ikdyž pak koupí RAM od jinýho výrobce než má stávající a sedí mu aspoň napětí tak se ta RAM většinou přizpůsobí - ale vždy se přizpůsobuje rychlejší RAM té pomalejší. U GK zase musí odinstalovávat ovladače a i tak to může blbnout. Nejhůř se dělá CPU/MB, protože musíš znova pastovat, pokuď máš malou skříň a větší chladič, tak musí třeba i zdroj ven, atp... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vetsinou kdyz kupujes novou desku tak uz kupujes celej novej komp.. ja to jinak nechapu co tim myslis.. jasny grafika jde kdykoliv dokoupit a ramky taky ..DDR4 tady budou dalsich x let tudis se budou dat dokoupit dalsich x let je lepsi koupit lepsi grafarnu a za rok dokoupit ramku a nebo taky naopak ale tak to nedela nikdo 

Ja to tak delam, kdyz stavim novy pc pocitam do budoucna - procesory asi zlevni, ten vymenim, GK taky, s dokupovanim RAM je to vzdycky o nejaky prusvih.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to stejný nevím co řešíte :D u výměny RAM resetuje CMOS a někdy ani to nemusí a už dávno není rok 1993, aby RAM měli problémy s jinačím časováním/frekvencema ikdyž pak koupí RAM od jinýho výrobce než má stávající a sedí mu aspoň napětí tak se ta RAM většinou přizpůsobí - ale vždy se přizpůsobuje rychlejší RAM té pomalejší. U GK zase musí odinstalovávat ovladače a i tak to může blbnout. Nejhůř se dělá CPU/MB, protože musíš znova pastovat, pokuď máš malou skříň a větší chladič, tak musí třeba i zdroj ven, atp... 

Rekl jsi to dobre - s RAM byvaji problemy. Ostatni vymeny jsou ale pohoda.....nic nehrozi.

 

Ja to delam tak: za zivot pc menim celkem pravidelne jednou procesor, 2x GK, zbytek se nemeni pokud se neco nepodela....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud nejsou prachy tak bych šel klidně do 2x 4GB DDR4 a další pár dokoupil později. Rozdíl mezi nejlevnějšími deskami s B250 pro 2 a 4 paměťové moduly je jen 120 Kč.

Ale těch cca 1800 momentálně ušetřených peněz dělá rozdíl mezi koupí RX470 vs 480 či GTX1060 3G vs 6G . Pozdější nekompatibility nových modulů bych se nebál, pokud budou mít stejné napětí a podobné časování.

A jak psal oresprut, nic se pak nemusí prodávat, dokoupí se moduly a pohoda. Navíc teď ramky hodně zdražily (téměř dvojnásobně), tak by měla jít výhledově cena dolů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud nejsou prachy tak bych šel klidně do 2x 4GB DDR4 a další pár dokoupil později. Rozdíl mezi nejlevnějšími deskami s B250 pro 2 a 4 paměťové moduly je jen 120 Kč.

Ale těch cca 1800 momentálně ušetřených peněz dělá rozdíl mezi RX470 a 480 či GTX1060 3G vs 6G. Pozdější nekompatibility nových modulů bych se nebál, pokud budou mít stejné napětí a podobné časování.

pokud budou mit stejne napeti i casovani - to se mi zatim nejak nepodarilo. upgrade prichahazi az po letech.... RAM co mam ted uz asi nesezenu - a kdyz jo tak priserne drahy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokud budou mit stejne napeti i casovani - to se mi zatim nejak nepodarilo. upgrade prichahazi az po letech.... RAM co mam ted uz asi nesezenu - a kdyz jo tak priserne drahy.

No já jsem minulý rok kupoval 2x 2GB DDR3 pro můj 6 let starý i5-2500k, měly jiné CL a v pohodě (jsem si říkal za 7 stovek to risknu). Holt blbé je že teď jsou ty ramky strašně drahé.

Ještě mně napadlo že pokud budeš chtít taktovat, tak je přecejenom lepší mít ty moduly stejné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 1 year later...

Zdar, rok se s rokem sešel a tentokrát bych s výběrem pamětí potřeboval poradit já.

 

Mám tuhle desku http://www.gigabyte.cz/products/page/mb/ga-x58a-ud3r_20/download/driver#sp

A teď tam mám naládované tyto paměti: https://www.kingston.com/datasheets/KVR1333D3N9K3_6G.pdf

 

No a chtěl bych to zvednou. Jenže nevím co je Dual/3 channel memory architecture

Deska má 6 slotů resp. 2x3, dokonce jsou ty trojce barevně rozdělené. Takovýhle kit jsem na Alze nenašel a jinde zatím nehledal (teda na Amazonu ho maj, ale to se asi zbláznili s tou cenou).

 

Můžu tam šoupnout třeba 3 tyhle?

https://www.alza.cz/kingston-8gb-ddr3-1333mhz-cl9-hyperx-xmp-d280571.htm

sice je nekompatibilní s dual rank, ale mě přijde, že nemám dual rank, tak jak je myšlen. Dual je v mém případě (dual x 3) jestli to dobře chápu.

 

Nechce se mi teď dávat jednorázově 6klacků z ty 8GB, tak bych tam raději viděl teď 3x4GB: https://www.alza.cz/kingston-4gb-ddr3-1333mhz-cl9-low-profile-levne-d1470426.htm

A pak někdy bych dokoupil další trojici.

 

Nevadí mě celá trojice, ale stejně by mě zajímalo, jestli bych tam mohl dát jen 2.

 

Jo a ještě frekvence, vybíral jsem tu podporovanou, ale má smysl brát vyšší, nepodporovanou? Jestli to dobře z článků chápu, tak to nemá moc efekt.

 

Dík za reakce.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ešte by bolo dobré vedieť aký tam máš procesor? Iba nejaké i7 podporujú triple  channel. Rozdiel oproti dual channel bude každopádne zanedbateľný. Pukol by som tam nejaký kit 2x4 GB, dal do slotov rovnakej farby a šťastne by som žil ďalej s 12 GB ram  :) (alebo 14?)

https://www.alza.cz/levne-pameti-ddr3-8gb-2x4gb/18850357.htm

 

BTW. tie tvoje pamäte sú pravdepodobne dual rank:

 

2rank.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dík, mám tam tenhle

CPU Model:  Intel(R) Core(TM) i7 CPU 930 @ 2.80GHz

Tedy asi toto: https://ark.intel.com/products/41447/Intel-Core-i7-930-Processor-8M-Cache-2_80-GHz-4_80-GTs-Intel-QPI

 

před 1 hodinou, RoboZilina napsal:

Pukol by som tam nejaký kit 2x4 GB, dal do slotov rovnakej farby a šťastne by som žil ďalej s 12 GB ram  :)

Takže je úplně šumák, kolik jich tam je, prostě je šoupnu k těm co tam jsou?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

5 hours ago, Miruno said:

Dík, mám tam tenhle

CPU Model:  Intel(R) Core(TM) i7 CPU 930 @ 2.80GHz

Tedy asi toto: https://ark.intel.com/products/41447/Intel-Core-i7-930-Processor-8M-Cache-2_80-GHz-4_80-GTs-Intel-QPI

 

Takže je úplně šumák, kolik jich tam je, prostě je šoupnu k těm co tam jsou?

Teoreticky by mali fungovať akékoľvek moduly, ktoré tam pasujú. Rozdiel bude akurát v tom akou rýchlosťou budú fungovať a v akom režime. Ak ich dáš do správnych slotov, tak pôjdu tieto dva čo kúpiš ako dual channel a tie pôvodné tri pôjdu ako doteraz. Akurát pôjdu všetky na rýchlosti najpomalšieho kusu.

Pamäťový modul sám o sebe nemá nič spoločné s tým či pôjde v režime single/dual/triple channel. To je myslím úloha Memory controller-a. 

 

Ale ja nie som žiadny IT guru. To je tak čo sa na mňa za tie roky nalepilo...

Upraveno uživatelem RoboZilina
Pridaná jedna veta
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

11 hours ago, Miruno said:

Dík, mám tam tenhle

CPU Model:  Intel(R) Core(TM) i7 CPU 930 @ 2.80GHz

Tedy asi toto: https://ark.intel.com/products/41447/Intel-Core-i7-930-Processor-8M-Cache-2_80-GHz-4_80-GTs-Intel-QPI

 

Takže je úplně šumák, kolik jich tam je, prostě je šoupnu k těm co tam jsou?

Som sa zrejme prerátal. Máš teraz 6 GB? Takže 6+8=... :facepalm:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 31 minutami, Aaron Goldstein napsal:

A Rust???

S tím se to má tak, že stále mě po připojení do minuty hra spadne. Dneska jsem po dalších pokusech zjistil, že si to nerozumí s DirectX 11. Když na Steamu vynutím spuštění pod DX12, tak hra běží v pohodě, jenže patrně to na DX12 nemají optimalizované, protože mě to jede jen kolem 40FPS a změna grafiky ve hře s FPS téměř nic neudělá.

No, už jsem jim zabalil a poslal ty crash reporty co to občas vyhodí, třeba z nich něco vypadne :-)

 

Nevím jestli jsem DX nemohl nějak nabořit při těch pokusech o spuštění Falloutu, ale ani jsem nenašel, jak to na Win10 přeinstalovat, je to nějak zažraný do systému a Widle se mi zatím nechtějí přeinstalovávat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím všechny,

jelikož úplně v téhle tématice přehled nemám, tak poprosím o radu. Moje sestava (v příloze) už pomalu přestává stačit na nové hry a já se rozhodl upragovat.

Počítám s investicí kolem 8 tisíc. Které komponenty by zasloužili výměnu? GK nebo procák?

Stáhl jsem si nový Wolfenstein a byl nepříjemně překvapen nízkými fps.

 

Tak co byste doporučili? Díky moc !!

PC sestava.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Načítání
×
×
  • Vytvořit...