Přejít na obsah

Upgrade PC


Georg_CZ

Recommended Posts

jo tak ta zaruka ta je dobra no to jsem si nevsimnul... ale mozna i ta 430w zdroj uz je malo dneska se dava do pc nadimenzovanejsi zdroje takze by to uvitalo tak 500kilo pokud je to herni pc tak urcite.. graficky karty uvitaji kdyz maji moznost dostatecne sosat  :laugh:

 

https://www.czc.cz/seasonic-s12ii-520-520w/74749/produkt

 

a nebo ten 500w corsair za cenu toho slabsiho seasonica.. človek musiívždycky počítat s rezervou do budoucna.. ja třeba díky tomu že jsem si koupil v prvním pc nadimenzovanej zdroj tak jsem si dokupoval vykonější komponenty po čase a zdroj jsem měl třeba 6let  :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na 5. straně jsem tu dával spotřebu sestavy s přetaktovanou i7 4960X a různýma grafikama. Dám jí teda i sem znovu:

http://pctuning.tyden.cz/hardware/graficke-karty/41923-nvidia-geforce-gtx-1060-v-testu-tvrde-proti-rx-480?start=20

Teď má GTX 950, tak ikdyby upgradoval na RX 480 / GTX 1060 nebo klidně na GTX 1080 tak furt bude mít víc než dost šťávy. Takže mu do budoucna bude stačit úplně v pohodě. 

 

Já mám v PC 500w taky, a předtím jsem měl taky 500w, ale po 5letech bouchnul(asi kondik) a to doslova, seděl jsem u PC a najednou rána jak z děla a vše zhaslo, naštěstí nevzal nic sebou. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak ten zdroj se pri 30% vytiženi kdy ma treba ucinnost 82%  prakticky nezahreje  :laugh:  ale když jede na 80% ma učinnost 89% tak myslis ze se bude zahrivat jeste min ?  :-)

 

ale kdyz budem pocitat tak ta sestava ma treba 250w ve spicce spotrebu ale kdyz tu grafiku nataktujes coz podle me udela skoro kazdej protoze je to vykon zadarmo tak hned jde do grafiky treba +100w a mas tam hned misto 250w na sestave 350w a to uz je ta meta kdy bych rekl ze 430w zdroj je malo. pak tam budes chtit pridat jeste nejakej disk pak treba nejaky ventilatory a uz pojede nadoraz 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano ale to je spotřeba celé sestavy a ne pouze GPU v té sestavě je přetaktovaná i7 6700K na 4,8GHz nebo aspoň tak jsem to pochopil z toho článku když to měřil wattmetrem v zásuvce... 

Tady jim třeba vychází spotřeba OC RX 480 na cca 200W http://hexus.net/tech/reviews/graphics/94945-asus-rog-strix-radeon-rx-480-oc/?page=13

Celej systém s RX 480 OC a dalšíma grafikama:

http://www.kitguru.net/components/graphic-cards/zardon/sapphire-rx-480-nitro-oc-4gb-8gb-review/30/ 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 months later...
  • 2 months later...

Čím vyšší časování, tím horší. Já bych koupil aspoň DDR4 2400mhz cl řekněme max 15. Výrobce je +- jedno. Koupil bych RAM s pasivním chladičem. Ještě si pohlídej, jestli potřebuješ XMP verzi (kvůli případné kolizi RAM s pasivním chladičem procesoru)

 

Dik, tusil jsem ze cim mensi cislo na vyssi frekvenci tim lip....  Kolize RAM s pasivem na procaku je pro me novinkou! Neni to nahodou blbost?

Kazdopadne chlazeni procaku bude aktivni, to je jasne......

S vyrobcem ale nesouhlasim - nekteri vyrobci jsou proste na datla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čím vyšší časování, tím horší. Já bych koupil aspoň DDR4 2400mhz cl řekněme max 15. Výrobce je +- jedno. Koupil bych RAM s pasivním chladičem. Ještě si pohlídej, jestli potřebuješ XMP verzi (kvůli případné kolizi RAM s pasivním chladičem procesoru)

XMP ale neznamená že jsou paměti profilově vyšší, jedná se o čip obsahující informace o závislosti frekvence na časování pro platformu Intel. Takže pokud bereš Intel tak paměti rozhodně s XMP, ulehčí to pak nastavení v UEFI (BIOSu). A hlavně si pohlídej aby parametry pamětí byly udávány při napětí 1.2V. V nabídce jsou i 1.35V, ale ty nejsou moc vhodné pro nové procesory a pokud 1.2V převoltuješ na 1.35V, tak většinou získáš daleko lepší výkon za podobnou cenu.

Takže 2400MHz, 1.2V, CL14 je takový slušný základ, o tři stovky dráž seženeš 3000MHz, 1.2V, CL15.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Načítání
×
×
  • Vytvořit...